BlueHost Recenzie

Bluehost je jedným z najväčších poskytovateľov zdieľaného hostingu, ktorý dnes na svojich serveroch hostuje viac ako dva milióny webových stránok. Spoločnosť je tak presvedčená o kvalite svojich služieb, že implementovala 30-dňovú úplnú refundáciu a politiku vrátenia peňazí kedykoľvek. Už dobrý zážitok z hostenia, ktorý dostanete od spoločnosti BlueHost, je doplnený dobre dostupným a dobre vyškoleným tímom technickej podpory s nepretržitou prevádzkou..


Matt Heaton, zakladateľ spoločnosti BlueHost, ktorá založila spoločnosť už v roku 1996. Dnes je vo vlastníctve spoločnosti Endurance Group (majiteľ ďalších veľkých značiek).

Spoločnosť je hrdá na svoj interný tím odborníkov a tvrdí, že nič nie je zabezpečené externe. BlueHost má svoje vlastné optické vlákna, svoje vlastné dátové centrum s rozlohou 20 000 štvorcových stôp a na svojich serveroch sú napájané operačným systémom Linux vyvinutým na mieru.

BlueHost v súčasnosti hostí viac ako 2 milióny webových stránok, pretože je jedným z najpopulárnejších a lacných poskytovateľov hostingu. Ale je to naozaj také dobré, alebo sú všetky odporúčania a reklamy, ktoré vidíte, plné horúceho vzduchu? Preto sme tu, aby sme sa pozreli na fakty a zistili, aká dobrá je táto možnosť pre každého, kto chce spustiť a prevádzkovať webovú stránku..

Čo je dobré na Bluehost?

Dostupné štartovacie plány: nech už ste začiatočník alebo pokročilý užívateľ, v BlueHost nájdete ten pravý plán pre vaše potreby. Ich najzákladnejší „štartovací“ zdieľaný hostingový plán začína sadzbou 3,95 dolárov mesačne; to umožňuje hosťovanie jednej webovej stránky. Zákazníci, ktorí potrebujú viac „miestnosti“, sa môžu rozhodnúť pre neobmedzený „plus“ plán iba za 5,95 dolárov mesačne za počiatočnú cenu. Tento plán umožňuje hosťovať ľubovoľný počet webových stránok, ktoré chcete.

Spoľahlivý a dôveryhodný: spoločnosť má veľmi dlhú históriu takmer dve desaťročia, čo dokazuje skutočnosť, že odviedli veľmi dobrú prácu, ak sa im v tomto neustále sa meniacom a vyvíjajúcom sa hostiteľskom priemysle podarilo udržať na špičke tak dlho. BlueHost tvrdí, že dnes napájajú viac ako 2 milióny webových stránok po celom svete, čo je veľmi pozitívny aspekt hostiteľskej spoločnosti.

Použitie najmodernejších technológií: bola v BlueHost vždy vysokou prioritou. Napríklad ich zdieľané hostingové účty sú spustené na serveroch so 16-jadrovými procesormi ADM Opteron, 256 GB DDR3 SDRAM, úložiskom databázy SSD s kapacitou 64 TB, viac portami Gigabit LAN a najnovšou softvérovou verziou, aby sa zabezpečil najlepší výkon a vyššia bezpečnosť hostovaných webových stránok..

Podpora pre Open Source: BlueHost je veľký fanúšik softvéru s otvoreným zdrojom, ich ovládací panel ponúka inštaláciu jedným kliknutím pre širokú škálu skriptov, ako sú Joomla, Drupal, WordPress a ďalšie. Od roku 2005 je BlueHost veľkým zástancom internetu WordPress.org projekt; nedávno zaviedli spravovanú hostingovú službu WordPress, ktorá bola vytvorená, optimalizovaná a prispôsobená špeciálne pre tento softvér.

Možnosť rozbalenia: na začiatku, keď budujete svoju prvú webovú stránku, nie je potrebné viac ako zdieľaný hostingový plán a možno si nemyslíte, aké prospešné je, aby ste mohli svoj hostingový plán upgradovať neskôr. BlueHost ponúka možnosť upgradovať váš súčasný hostingový plán na vyššiu úroveň bez toho, aby prešiel všetkými problémami, ktoré môžu pri tomto procese prísť. Spoločnosť ponúka niekoľko virtuálnych a vyhradených serverových plánov, z ktorých si môžete vybrať.

Hosting WordPress: Bluehost ponúka optimalizovaný hosting WordPress, ako aj rôzne balíčky pre hosťovanie WooCommerce.

Čo je zlé na Bluehost?

Migračná služba: hoci iní poskytovatelia hostingu, ako je napríklad InMotion, ponúkajú až 3 prevody webových stránok zadarmo, BlueHost si za migračnú službu účtuje 99 dolárov, ktoré zahŕňajú až 5 webových stránok a nie viac ako 20 e-mailových účtov. Prevod je ponúkaný iba pre zdieľané plány.

Dlhé obdobie predplatného: Ak chcete získať najnižšiu cenu za zdieľané plány v Bluehost, musíte si službu kúpiť po dobu 3 rokov. Pre zdieľaný hosting nie je k dispozícii žiadne mesačné predplatné.

Prehľad BlueHost

Začiatočná fáza akéhokoľvek podnikania, blogu alebo webovej stránky môže byť veľmi skľučujúca. Existuje veľa peňazí na investovanie vopred a vy chcete znížiť rohy všade, kde je to možné. BlueHost vám to pomôže, ak nič iné dokonale. Poskytuje stabilné riešenie hostenia, ktoré funguje dobre vo všetkých základných aspektoch, ale nie je dokonalé. Existuje veľa služieb, za ktoré sa platí, zatiaľ čo iní poskytovatelia ich poskytujú bezplatne. Možno by ste ich dokonca ani nepoužili, ale také veci môžu byť odbočky.

BlueHost to však vymení pomocou držania ruky, ktoré poskytuje začiatočníkom a používateľom WordPress. Ich služby sú lacné, umožňujú, aby webové stránky fungovali hladko a efektívne, zatiaľ čo ich zákaznícka podpora poskytuje všetku pomoc, ktorú potrebujete, aby ste mohli začať. Skutočne jej však chýba niekoľko funkcií, ktoré možno nájsť v konkurenčných spoločnostiach.

Plány Bluehost & stanovenie ceny

BlueHost ponúka štyri typy hostingových plánov, z ktorých si môžete vybrať podľa svojich požiadaviek a rozpočtu.

Zdieľaný hosting

Tu BlueHost skutočne svieti svojou kvalitou služieb a nízkymi cenami. Ich spoločné plány hostenia sú tým, čo aj tak priťahujú väčšinu zákazníkov, pretože sú lacní a dostávajú dobré recenzie po celom internete. Ich Základný balík, ktorý je najobľúbenejším zdieľaným hostingovým plánom, začína na 2,95 dolárov mesačne, čo je skutočne atraktívne. Náklady na webový hosting uhradíte sumou 35,4 $ ročne. Ale je tu háčik. Budete sa musieť zaregistrovať na tri roky služby a držať sa s nimi po celý čas. Môže to byť stále primerané, pretože nakoniec zaplatíte 106,2 $ za kvalitnú hostingovú službu za tri roky.

Ak potrebujete niečo s neobmedzeným úložným priestorom a ďalšími reklamnými kreditmi, môžete ísť s ich plánom Plus za 5,45 dolárov mesačne alebo s ich hlavným plánom za 5,45 dolárov mesačne. Nemôžem skutočne povedať rozdiel medzi týmito dvoma, ale zatiaľ čo základný plán (2,95 $ / mesiac) prichádza s obmedzeniami, ako je 50 GB úložného priestoru, sú úplne neobmedzené. Získate tiež reklamné kredity v hodnote 200 dolárov, ktoré môžete minúť za marketing svojich webových stránok.

Cloud hosting

Ak máte web, ktorý potrebuje viac zdrojov servera a ste ochotní minúť trochu extra hotovosti, môžete využiť cloudhostingové služby BlueHost. Sú oveľa rýchlejšie a budete mať vyhradené zdroje, ktoré nemusíte zdieľať s nikým iným na serveri. Za 6,95 dolárov mesačne budete mať službu Starter Cloud Service, ktorá ponúka 2 GB RAM, 100 GB úložného priestoru, 2 jadrá CPU a nemeranú šírku pásma. Získate tiež jednu doménu, 100 e-mailových účtov s 500 MB úložiska e-mailov a 50 $ v marketingových kreditoch. Plány Performance a Business Pro prichádzajú na 8,95 a 15,95 dolárov mesačne. Prichádzajú s dvojnásobkom a strojnásobením zdrojov, takže ak ich potrebujete, stojí za to investovať do nich.

Hosting WordPress

Ako som už spomenul, špecialitou spoločnosti BlueHost je WordPress a skutočne vedia každý uzol a náraz systému. Nie každý sa cíti ako robiť všetku údržbu potrebnú na spustenie webovej stránky. Ak prevádzkujete blog WordPress, budete tráviť dosť času jeho údržbou a udržiavaním aktuálneho stavu a vždy chráneným. S plánmi hostenia WordPress, ktoré spravuje BlueHost, sa s tým nemusíte vyrovnať, ale stojí to dosť peňazí..

Bluehost optimalizovaný-WordPress-hosting-plány

Štandard WP stojí 19,99 dolárov mesačne a poskytne vám 30 GB úložného priestoru, 30 GB záložného úložného priestoru, 2 GB RAM, názov domény a množstvo ďalšieho softvéru, ako je napríklad SSL zadarmo, aby vaše webové stránky fungovali bez problémov. Neustále budete mať odborníkov, ktorí zaistia, že bude vždy pracovať na najvyššej rýchlosti a účinnosti. Existujú ďalšie tri plány, ktoré stoja od 29,99 do 49,99 dolárov, ktoré prichádzajú s oveľa viac zdrojov. Stručne povedané, tieto balíčky vám umožňujú mať špičkovú webovú stránku bez toho, aby ste museli pohnúť prstom. Všetko, čo musíte urobiť, je kontaktovať tím podpory, keď to budete chcieť.

Hosting VPS

BlueHost ponúka hostingovú službu VPS pre tých, ktorí potrebujú úplnú kontrolu nad prostriedkami svojho servera. Aj keď je dôležité spomenúť, že musíte byť oboznámení s administráciou servera, aby ste ju mohli skutočne využiť. Budete musieť nainštalovať ovládací panel a akýkoľvek iný softvér, ktorý chcete používať.

Hostingové plány VPS majú cenu podobnú spravovaným hostingovým plánom, pričom štandardný plán stojí 19,99 dolárov mesačne. Ponúka štandardnú 2 GB RAM, 2 CPU jadrá 30 GB SSD úložiska, neobmedzenú šírku pásma spolu s jednou doménou a jednou IP adresou. Ďalšie dva balíčky stoja 29,99 dolárov a 59,99 dolárov a ponúkajú ako štandardný balík dvojnásobné a štvornásobné zdroje. Ak potrebujete väčšiu kontrolu a viac energie pre webovú aplikáciu alebo zložitejšiu online službu a máte schopnosti ju spravovať, toto je pre vás to pravé.

Dedikovaný hosting

Ak hľadáte ten najlepší výkon a chcete zdieľať zdroje s nikým iným, vyhradený hosting je ten, ktorý by ste si mali zvoliť. Aj keď to určite bude ťažké na starej dobrej peňaženke, mali by ste mať pevný obchodný plán neporušený. Môžete získať skutočne výkonný server so 4 procesorovými procesormi a 8 vláknami, 4 GB RAM, 500 GB úložného priestoru a 5 TB prémiovej šírky pásma za 79,99 dolárov mesačne. Tento balík obsahuje aj 3 adresy IP a jednu doménu. Ďalšie dva balíčky, Enhanced (99,99 dolárov mesačne) a Premium (119,99 dolárov) ponúkajú viac pamäte RAM, úložný priestor, šírku pásma a viac adries IP, ktoré môžete použiť..

Ak teda skutočne potrebujete ísť so službou online na všetko, špecializovaná hostingová služba spoločnosti BlueHost sa ukáže ako jedno z vašich nákladovo najefektívnejších riešení..

Funkcie Bluehost

BlueHost ponúka množstvo skvelých funkcií, vďaka ktorým sa vaše predplatné oplatí. Je treba spomenúť aj niekoľko odbočiek, ale prejdem k tým v nasledujúcej časti.

 • Dobré možnosti zabezpečenia – BlueHost sa darí dobre, pokiaľ ide o možnosti zabezpečenia a ponúka nástroje, ktoré môžu bojovať proti najbežnejším hrozbám na vašom webe. Spamu môžete zabrániť pomocou nástrojov ako SpamAssassin, Spam Experts a SpamHammer. Budete mať tiež CloudFlare, ktorý zabráni útokom DDoS, ktoré by premohli váš web návštevnosťou. Všetci problematickí jednotlivci a počítačoví zločinci budú blokovaní z vášho webu vďaka čiernej listine adries IP. Filtre môžete vytvoriť aj sami.
 • Máte tiež ochranu odkazov, ktorá zabráni ľuďom ukradnúť vaše obrázky alebo akýkoľvek váš obsah. Ak sa chcete uistiť, že k vášmu serveru nemá prístup nikto iný, môžete použiť dvojfaktorové overenie. Takže v podstate máte všetko, aby vaše webové stránky a vaše údaje boli vždy bezpečné a zvukové.
 • Zadarmo Tvorca stránok Drag and Drop – Ak sa nechcete hádať s WordPress a chcete, aby si najlacnejšie a najjednoduchšie riešenie vytvorilo základný web, budete mať k dispozícii nástroje. Tento nástroj drag and drop vám umožňuje dať dohromady prvky webovej stránky do ľahko použiteľného rozhrania. Naozaj to môže použiť dokonca aj 5-ročný používateľ!
 • Zadarmo doménové meno – Takmer každý plán spoločnosti BlueHost prichádza s bezplatným názvom domény, čo znamená, že vám pri spustení vášho webu ušetrí asi 10 až 50 dolárov. Existuje to samozrejme limit, pretože pravdepodobne nebudete môcť používať doménu, ktorá by inak stála 500 dolárov ročne..
 • Užitočné aplikácie a integrácie – BlueHost ponúka informačný panel s množstvom integrácií, ako sú napríklad Google Apps a mnoho funkcií elektronického obchodu. Získate tiež bezplatný bezpečnostný certifikát SSL pre svoj web a OpenPGP / GPG Encryption, aby sa vaše stránky stali ešte bezpečnejšími. Jediné, čo musíte urobiť, je nainštalovať platobnú bránu prostredníctvom procesu krok za krokom a pomocou MOJO Marketplace nainštalovať softvér nákupného košíka a budete mať plne funkčný web elektronického obchodu..
 • Jednoduchosť použitia – Ovládací panel BlueHost je jedným z najjednoduchších, aké som kedy videl. Použitie pre začiatočníkov je neuveriteľne ľahké, pretože je také komplexné.
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí – Máte mesiac, aby ste si vyskúšali služby BlueHost a dostali ste späť svoje peniaze, ak s nimi nebudete spokojní. Hoci niektoré spoločnosti ponúkajú 90 dní, BlueHost zostáva so štandardnou hodnotou 30.

BlueHost zákaznícka podpora

Bluehost online podpora zákazníkov

Zákaznícka podpora spoločnosti BlueHost nie je najrýchlejšia, ale určite dostanete odpoveď do jednej hodiny. Zatiaľ čo niektorí poskytovatelia hostingu odpovedajú na dopyt klienta menej ako 5 minút, odpoveď BlueHost trvá asi 45 minút. Dlhé oneskorenia, ako je táto, robia podporu takmer zbytočnou, ak počas čakania zaspáte pred počítačom.

Je pozitívne, že majú veľa zdrojov online, napríklad kanál YouTube, ktorý obsahuje množstvo užitočných videí.

výkon & Uptime pre webové stránky hostené v Bluehost

Aby sme zaistili, že výkon služieb BlueHost bude dobre fungovať nadčas, neustále sledujeme ich služby sledovaním prevádzkyschopnosti. Na tento účel používame UptimeRobot a funguje naozaj dobre. Radi pravidelne poskytujeme aktualizácie, aby používatelia mohli mať aktuálne informácie o kontrolovaných spoločnostiach. Toto je naša posledná správa o dostupnosti a výkone:

BlueHost Uptime & Test výkonnosti za rok 2018:

Dnes je 12. september 2018 a rozhodol som sa navštíviť náš testovací web, ktorý je spustený na BlueHost. Prvá vec, ktorú som si všimol pri kontrole UptimeRobot je, že za posledné dva mesiace ukazovala 100% dostupnosť. Toto je skvelá správa!

Bluehost-uptime-2018

Naša testovacia webová stránka nie je štandardnou inštaláciou WordPress. Je to produkčná webová stránka s množstvom obrázkov a obsahu. Nainštalujte si službu Google Analytics a veľa doplnkov. Podľa UptimeRobot sa však v priemere načíta iba za 3 sekundy.

Zašiel som ďalej so svojimi testami a skontroloval som web pomocou nástroja na testovanie rýchlosti Pingdom. Pingdom tiež zobrazuje 3,55 sekundy načítavaciu dobu, ale web získal iba výkonnostný stupeň C. Je to kvôli veľkej veľkosti stránky (takmer 4 MB) a niekoľkým externým súborom, ktoré sa načítajú na web (jQuery, Google Analytics, ShareThis, AddThis atď.). Táto webová stránka by mohla byť optimalizovaná na rýchlosť, ale buďte úprimní, ak sa zdá, že webová stránka je pre používateľa dosť rýchla, koho zaujíma trávenie veľa času a úsilia na jeho zrýchlenie s 1-2 sekundami? Podľa môjho názoru sa táto webová stránka načíta dostatočne rýchlo.

Bluehost výkon-test-Pingdom-2018

Tam som sa nezastavil. Urobil som test s programom LoadImpact, aby som zistil, ako funguje webová stránka, keď k nej pristupuje viac používateľov. V priemere sa web načítal menej ako 1 sekunda. Na veľmi krátku dobu, s 18 virtuálnymi používateľmi, bola doba načítania okolo 7 sekúnd. Potom sa vrátil na 1 sekundu a bol stabilný až do konca záťažového testu s 25 virtuálnymi používateľmi. Podľa môjho názoru je to vynikajúci výsledok, pretože naša testovacia webová stránka stále beží na zdieľanom hostení.

Bluehost-loadimpact výkonný-status-2018

BlueHost opäť ukázal svoju hodnotu v našom náhodnom teste. Stále veľmi odporúčam Bluehost!

Staršia dostupnosť & Prehľady výkonnosti:

Sledujeme jeden zo zdieľaného servera BlueHost už viac ako šesť mesiacov (marec 2016) a rozhodli sme sa s vami zdieľať naše výsledky. Použili sme UptimeRobot sledovať čas prevádzkyschopnosti a čas odozvy. Toto je snímka obrazovky získaná z programu UptimeRobot, ktorá zobrazuje celkovú dostupnosť za posledných 30 dní, ako aj za posledných 7 dní:

Bluehost uptime marec 2016

BlueHost Uptime – marec 2016

Posledný výpadok bol zaznamenaný ako jedna minúta. V polovici februára 2016 bola podľa stránky UptimeRobot testovaná webová stránka prerušená približne o 37 minút, čo viedlo k 99,95% výpadku za posledných 30 dní. Čo je skvelé pre zdieľaný plán. Priemerná doba odozvy v tomto období bola 714 milisekúnd, čo je tiež veľmi dobrý výsledok. Ako vidíte z vyššie uvedeného snímku obrazovky, čas od času sú výkyvy vo výkonnosti, ale tieto sa veľmi rýchlo vracajú k normálu.

Aby sme zistili, ako rýchlo sa webové stránky hostené s BlueHost skutočne načítajú, vykonali sme niekoľko testov pomocou nástroja na rýchlosť webových stránok Pingdom. Tu sú výsledky:

webová stránka prestashop hostená s bluehost

Táto webová stránka je vlastne online obchod a je zostavená s Prestashopom. Je to malý obchod, do ktorého je pridané menej ako sto výrobkov. Veľkosť domovskej stránky je dosť veľká, väčšinou kvôli kvalitným obrázkom. Podľa stránky Pingdom trvá úplné načítanie tejto stránky 2,6 sekundy, čo sa pri prvej návšteve webovej stránky vôbec nezdá byť pomalé. Táto stránka nepoužíva vyrovnávaciu pamäť a súbory nie sú optimalizované. Takže s trochou práce navyše by sa dalo vylepšiť načítanie za dve sekundy.

webhosting hostený s

BlueHost je jednou z najväčších hostingových spoločností WordPress (na svojich serveroch hosťuje viac ako milión webových stránok WordPress). Chceli sme vidieť, ako funguje stránka WordPress v BlueHost. Vyššie uvedený screenshot je prevzatý aj z Pingdomu, ktorý zobrazuje požiadavky, čas načítania a veľkosť stránky testovaného webu WordPress. Aj keď je veľkosť domovskej stránky väčšia ako predtým testovaná webová stránka a existuje viac žiadostí, web WordPress sa načíta rýchlejšie. Lepší výkon a vyššia rýchlosť načítania je spôsobená zásuvným modulom W3 Total Cache použitým na tejto webovej stránke. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako zrýchliť svoju stránku WordPress, prečítajte si náš prepojený návod.

Overte svoj účet BlueHost

Pretože BlueHost berie bezpečnosť vážne, každý nový zákazník musí overiť svoj webhostingový účet. Po zakúpení prvého plánu hostenia v službe BlueHost ho budete musieť pred udelením úplného prístupu k svojmu účtu overiť. Na overenie nákupu existuje niekoľko možností, ale najjednoduchší a najrýchlejší spôsob je zavolať im počas úradných hodín.

Ak ste mimo USA a nechcete volať, môžete ako alternatívu použiť overenie e-mailom. Viac informácií o overení účtu nájdete na stránke BlueHost.com

Pros & Nevýhody použitia Bluehost

K spoločnosti BlueHost sme sa cítili zmiešane, pretože na jednej strane je to skutočne efektívne z hľadiska nákladov a solídne riešenie pre každého, kto hľadá spustenie webovej stránky. Na druhej strane mu však chýba veľa vecí, ktoré sa nám páčili v niektorých ich konkurenčných spoločnostiach (InMotion Hosting), ako napríklad bezplatná migrácia a ocenený tím zákazníckej podpory. Nie všetky hostingové spoločnosti sú rovnaké. Pozrime sa, ako sa zvyšujú klady a zápory.

Pros – prečo si vybrať Bluehost

 • Silná dostupnosť– Jadrom služieb spoločnosti BlueHost je veľmi vysoká kvalita, najmä ak vezmete do úvahy, aké lacné to je. Ich prevádzková doba nie je ničím úžasným, keďže servery sú online 99,98% roka. To znamená, že vaše webové stránky sa budú vždy načítavať bez otázok, zatiaľ čo u ostatných poskytovateľov hostingu môžu byť nefunkčné.
 • Rýchle načítanie stránky – Načítanie webových stránok je tiež neuveriteľne rýchle. Načítanie nezaberie viac ako 520 milisekúnd. To je celkom úžasné, pretože priemyselný štandard je 1200 milisekúnd. Nebudete mať nič menej ako rýchle načítanie stránky bleskom.
 • Nízka úvodná cena – Bluehost má vďaka tejto jednoduchej skutočnosti obrovskú popularitu. Môžete získať kvalitnú hostingovú službu za 2,95 dolárov mesačne. Môžete si ich vybrať veľa peňazí.
 • Sú jedným z najlepších odporúčaní hostiteľa WordPress.org – WordPress odporúča tri hostiteľské spoločnosti, ak hľadáte miesto na hosťovanie svojich webových stránok WordPress, SiteGround, DreamHost a BlueHost. Preto je obľúbená aj veľa ľudí.
 • Jednoduchosť použitia – Ovládací panel je vyrobený tak, aby ho mohol používať každý, kto nemá technické zázemie a všetko sa podarí.

Nevýhody – Prečo si vybrať Bluehost

 • Podpora zákazníkov si vyžaduje čas na odpoveď – Pri každom pláne, ktorý zakúpite, budete mať nepretržitú zákaznícku podporu, ale nie vždy sa dá ľahko dosiahnuť. Mnoho ľudí uviedlo, že na odpoveď od jedného zo zástupcov spoločnosti BlueHost museli čakať viac ako hodinu, vďaka čomu je riešenie problémov zdĺhavejším procesom..
 • Nízka úvodná cena prichádza iba s 3-ročným predplatným – Neexistuje žiadne prekvapenie, pretože každá hostiteľská spoločnosť používa cenové triky, aby prilákala nových zákazníkov. Väčšina spoločností však vyžaduje predplatné na 2 roky. Ale BlueHost je lacnejší ako väčšina z nich, takže v dlhodobom horizonte budete vlastne mať viac peňazí v rukách.
 • Žiadne bezplatné migrácie stránok – Toto je hlavný bummer, pretože takmer každý poskytovateľ hostingu ponúka bezplatnú migráciu. Je to dobré pre používateľa aj pre spoločnosť. Užívateľ dostane bezplatnú službu a spoločnosť získa nového klienta s už zavedenou webovou stránkou a potrebou hostenia. BlueHost to však nevidí a požaduje migráciu 149,99 dolárov. Taktiež nebudú migrovať viac ako 5 webových stránok a 20 e-mailových účtov. Budete tiež musieť zaplatiť 79,99 dolárov, ak chcete mať úvodný kurz kratší ako hodinu, ktorý vám pomôže porozumieť všetkým ich službám. Tieto veci sú pre mňa hlavným odtokom, pretože pri väčšine poskytovateľov hostingu prichádzajú zadarmo.
 • Nie všetko je skutočne „neobmedzené“ – Väčšina poskytovateľov hostingu používa tento trik tiež. Inzerujú „neobmedzený“ hosting, ktorý nie je v skutočnosti neobmedzený. Ak sa len pozriete na ich Zmluvné podmienky, odhalí to škaredú pravdu. Mali by ste to skontrolovať, ak vás zaujímajú podrobnosti. Stručne povedané, môžete použiť iba 3 GB priestoru databáz a nemôžete prekročiť 1 000 databáz, pretože ukončia váš účet. Možno aj bez predchádzajúceho upozornenia.

Záver – je Bluehost dobrý hosting spoločnosť?

BlueHost podniká už viac ako dve desaťročia, čo dokazuje, že robia niečo správne. Naše testy a skúsenosti tiež naznačujú, že Bluehost je spoľahlivá hostingová spoločnosť. WordPress.org a ďalšie renomované webové stránky ich odporučili ako poskytovateľa hostiteľských služieb číslo jedna pre WordPress. BlueHost je určite dobrou voľbou pre nové aj rastúce webové stránky. Je priateľský pre vývojárov, podporuje mnoho programovacích jazykov a je tiež skvelý pre nováčikov.

BlueHost však nemusí byť pre všetkých, pretože nie sú lacné a funkcie v ich zdieľaných plánoch sú obmedzené. Ak hľadáte hostiteľa rozpočtu, ktorý umožňuje hosťovanie viacerých domén, mali by ste sa pozrieť na hostGator alebo iPage. Dôrazne odporúčame BlueHost pre stránky WordPress!

Aj keď nevýhody nie sú také pekné, Bluehost je stále veľmi slušný poskytovateľ hostingu a my ich môžeme odporučiť. Aj keď sú tu omnoho lepšie ponuky pre tých, ktorí chcú prevádzkovať už zavedenú webovú stránku, BlueHost je vynikajúci pre začiatočníkov. Prevádzka jednoduchých webových stránok alebo blogov je tak lacná ako pri tejto spoločnosti. Celkovo je BlueHost jedným z najlepších a jeho účasťou sa neporušíte.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map