Contabo Recenzia

Contabo je uznávaným poskytovateľom webhostingu v odbore. Bola založená v Nemecku už v roku 2003. S jedným serverom a so svojim vytrvalým tímom sa v priebehu rokov stali veľmi úspešnou spoločnosťou. Práve teraz sú jedným zo skúsených poskytovateľov, na ktoré sa môžete úplne spoľahnúť. Ponúkajú širokú škálu služieb pre blogerov, majiteľov online obchodov, pridružené webové stránky a ďalšie..


Ak chcete výkonný server pre hranie hier, spoločnosť Contabo ponúka aj tieto druhy služieb. Napríklad na ňom môžete bez problémov spustiť Minecraft s nízkou latenciou aj pri vysokej premávke. Samozrejme, existuje mnoho ďalších, ešte náročnejších hier, ktoré sa dajú bez problémov prevádzkovať na serveroch spoločnosti Contabo. Ak si chcete zaistiť príjemný zážitok z hry pre všetkých hráčov, je vždy vhodné hostiť hru na vašom vlastnom serveri..

V Contabo si každý môže nájsť webhostingový plán, ktorý vyhovuje jeho potrebám. Zdieľaný hosting, VPS a dedikované servery sú k dispozícii a pre každý typ služby si môžete vybrať z množstva plánov. Akonáhle si vytvoríte svoju online prítomnosť pomocou webovej stránky, môže to začať rýchlo rásť a požadovať viac zdrojov na zvládnutie prenosu. Aj keď váš web priťahuje veľkú návštevnosť, nemusíte sa obávať výkonu, ak si vyberiete plán hostenia v spoločnosti Contabo.

Po dokončení registrácie jedného z ich plánov bude tento program okamžite aktívny a na vašom webe môžete začať pracovať. Ich balíčky sú navrhnuté tak, aby boli vysoko flexibilné, čo vám umožňuje konfigurovať funkcie podľa vašich preferencií a podľa potreby rozširovať zdroje. Vo zvyšku tohto prehľadu hovoríme o každom pláne, cenách, spoľahlivosti serverov Contabo a ich zákazníckej podpore..

Plány a ceny Contabo

Zdieľané plány hostenia

Spoločnosť Contabo sa snaží poskytovať spoľahlivé služby zdieľaného hostenia a ponúka plány, ktoré zodpovedajú štandardom za prijateľné ceny. Každý zdieľaný plán vám umožňuje používať inštalačné skripty na jedno kliknutie pre všetok ďalší softvér, ktorý potrebujete pre svoju webovú stránku. S aplikáciami sú veľmi veľkorysé, pretože v balíku nájdete stovky z nich, ktoré sa dajú rýchlo nainštalovať a tiež vám uľahčia život.

Neobmedzujú tiež vašu komunikáciu, takže záleží len na vás, či sa vaše webové stránky môžu bez problémov prevádzkovať podľa aktuálneho plánu alebo či potrebujete lepšiu. Obmedzujú však miesto na disku a množstvo databáz MySQL a e-mailových účtov, ktoré môžete mať. Nie je to nevyhnutne nevýhoda, pretože väčšina ľudí tieto limity rovnako neprekračuje.

Certifikát SSL získate zadarmo aj s najlacnejším programom, takže ho nemusíte kupovať osobitne. Ak si chcete vybudovať dôveru v návštevníkov svojich webových stránok, je nevyhnutné mať certifikát SSL. Druhou vecou, ​​ktorú nemusíte platiť, je tvorca webových stránok, ktorý je k dispozícii pre každého. Môžete získať zdieľaný hostingový plán už za 2,99 EUR mesačne s 50 GB úložného priestoru, 20 databáz MySQL, 1 000 e-mailových adries a 1 000 používateľov FTP.

Ak potrebujete silnejší, môžete si vybrať z 3 ďalších plánov. Najdrahší z nich stojí 9,99 EUR mesačne a inovuje špecifikácie na 500 GB úložného priestoru a neobmedzené databázy MySQL, e-maily a FTP účty.

Hostingové plány VPS

Ak sa pozriete na ich časť VPS, uvedomíte si, že ponúkajú vo svojich plánoch aj tradičné pevné disky HDD a SSD. Aj keď vyberiete najlacnejší balík, môžete si vybrať medzi týmito dvoma typmi úložných jednotiek. Ak presne viete, koľko zdrojov vaše webové stránky potrebujú, môžete si podľa toho nastaviť svoj plán.

Contabo vám umožňuje zostaviť vlastný plán VPS s požadovanými pamäťami RAM, CPU a SSD alebo HDD. Neexistuje dostatok možností, ktoré by vám zaručili, že neplatíte za viac zdrojov, ako je suma, ktorú skutočne použijete. Vďaka tomu sú ich služby úplne efektívne z hľadiska nákladov a dávajú perfektnú hodnotu za vaše peniaze. Keďže poskytovateľ vám poskytuje root prístup na server so všetkými plánmi VPS, môžete si ľubovoľne nainštalovať akýkoľvek softvér, ktorý potrebujete, manuálne.

Ak sa pozriete na časť VPS na Contabo, uvidíte, že plány sú rozdelené na HDD plus SSD Boost a 100% SSD plány. Každá kategória ponúka 3 rôzne plány. Prvý plán s HDD stojí 6,99 EUR mesačne a poskytuje vám 2 procesorové jadrá, 6 GB RAM, 500 GB úložného priestoru SSD a šírku pásma 100 Mb / s na port.

Prvý 100% plán SSD VPS v spoločnosti Contabo stojí iba 8,99 EUR a získate 4 jadrá CPU, 12 GB RAM, 300 GB SSD úložného priestoru a rovnakú šírku pásma 100 Mbit / s na port. Môžete si vybrať medzi Linuxom a Windows. Ak vyberiete systém Windows Server, môžete si vybrať verziu 2012 pre plány HDD a verziu 2016 pre SSD.

Vyhradené plány hostenia

Contabo ponúka dedikované plány serverov hneď od začiatku. V skutočnosti to bol jediný typ služieb, ktoré spoločnosť ponúkala v priebehu dňa a v priebehu rokov zahŕňali ďalšie typické služby, ako sú zdieľané služby a hosting VPS. Preto sú dedikované servery oblasťou, na ktorú sa väčšinou špecializujú. Najprv mali k dispozícii iba jedno dátové centrum, ale teraz si môžete vybrať dedikovaný server relatívne blízko vašej polohy bez ohľadu na to, kde žijete..

Ich plány sú nielen vysoko prispôsobiteľné, ale môžete si tiež zvoliť preferovaný operačný systém. Všetky špecializované plány podporujú aj systémy Windows a Linux a ak chcete na svoje servery nainštalovať softvér manuálne, môžete tak urobiť pomocou prístupu typu root, ktorý sa dodáva so službou. Majú takzvaný štartovací model pre tých, ktorí chcú lacnejší dedikovaný server s cenou 39,99 EUR. Dodáva sa so 4-jadrovým procesorom, 8 GB pamäte RAM a 800 GB miesta na disku.

Ceny za ich drahšie špecializované plány začínajú od 49,99 EUR až do 109,99 EUR. Prvý z nich je dodávaný so 4-jadrovým procesorom i7, 12 GB RAM, 200 GB úložného priestoru a 100Mbit / s port pre šírku pásma. Môžete to škálovať až na 10jadrový procesor Intel Xeon, 256 GB pamäte RAM, port 1 Gbit / s pre šírku pásma a úložný priestor podľa vášho výberu. Kliknutím na Prispôsobiť & Možnosť objednávky si môžete plány pred platením ľubovoľne prispôsobiť.

Lokality a hardvér servera Contabo

Silný hardvér nie je jediným dôležitým faktorom, aby sa zaistilo rýchle načítanie stránky. Mali by ste si tiež zvoliť dátové centrum, ktoré je najbližšie k vašej polohe, aby bol čas odozvy čo najkratší. Ak nájdete webhostingovú spoločnosť, ktorá poskytuje špičkové služby, ale ich najbližšie dátové centrum je na druhej strane zemegule, potom je nemožné nadviazať dobré spojenie..

Našťastie sú dátové centrá spoločnosti Contabo rozmiestnené po celom svete a poskytujú dosť blízko pre každého klienta. Na každom mieste sú tiež tisíce serverov, takže je ťažko možné zadať ich externe. V Nemecku majú dve pomerne veľké dátové centrá so spustenými neuveriteľnými 4000 servermi. V roku 2009 Contabo založilo v Mníchove dátové centrum, ktoré bolo neskôr odmenené za používanie zelenej energie na napájanie serverov.

Najväčšie dátové centrum bolo založené v roku 2014 v Norimbergu. To spoločnosti umožnilo pridať v prípade potreby až 10 000 dedikovaných serverov, aby slúžili rastúcemu počtu klientov v regióne. Do tohto projektu investovali veľa peňazí, ale nakoniec sa to nepochybne vyplatilo. Za zmienku tiež stojí, že spoločnosť Contabo získala cenu Nemeckého dátového centra v dvoch samostatných príležitostiach za svoju venovanú prácu.

Uptime servera Contabo

Contabo sa snaží zlepšovať svoje služby mnohými spôsobmi, a to vrátane udržiavania prevádzkyschopnosti servera na čo najvyššej možnej úrovni. Sú tak oddaní pri dosahovaní svojho cieľa, že zaručujú 99,99% dostupnosti vášho webu. Jedným z dôvodov, prečo je tento poskytovateľ taký spoľahlivý, je zabezpečenie 100% redundancie hardvéru.

To znamená, že neustále monitorujú každý prvok na serveri so všetkým softvérom, ktorý je na nich spustený, a ak dôjde k nejakému zlyhaniu, sú schopní okamžite ho opraviť. Neexistujú žiadne prestoje, pretože záložný prvok bude okamžite aktívny. Contabo používa najnovšie servery a sú úplne zabezpečené nielen ochranným softvérom, ale aj množstvom bezpečnostných kamier.

Zákaznícka podpora v Contabo

Akonáhle sa zaregistrujete v jednom z hostingových plánov, spoločnosť Contabo urobí všetko, aby vám zaručil bezproblémový zážitok. Majú viac ako desaťročný systém podpory, ktorý nikdy nebol zadaný externe. Spoločnosť sa vždy snaží najať a vyškoliť dostatok odborníkov, aby ich klienti mohli získať rýchlu reakciu.

Aj keď tím podpory zákazníkov má pre telefónne hovory úzky rozvrh, stále ich môžete kedykoľvek kontaktovať prostredníctvom e-mailu. E-mailová a telefonická podpora (ak im zavoláte počas pracovnej doby) je rýchla a vysoko efektívna. Pokiaľ ide o vedomostnú základňu, Contabo má veľkú zbierku tutoriálov a rozsiahle časté otázky, ktoré si môžete vyskúšať kedykoľvek, keď uviaznete alebo máte jednoduchú otázku..

Aj keď nemajú live chat alebo systém predaja lístkov, nie je to ich podpora zlá, pretože sa snažia, aby boli dosiahnuteľné a užitočné prostredníctvom svojich dvoch dostupných kanálov. Celkovo vzaté, od tímu Contabo môžete získať 10/10 podporu, kedykoľvek narazíte na problém na svojej webovej stránke alebo s vašim hostiteľským plánom. Ich personál je dobre vyškolený, pripravený vyriešiť aj tie neobvyklé problémy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map