Preskúmanie siete

01.06.2020
Recenzie hostingu 'Preskúmanie siete
0 12 мин.

Posúdenie poskytovateľov hostingu je niekedy ťažká cesta, ktorá je naplnená sklamaním a rovnakou vecou znova a znova. Zdá sa, že spoločnosti vnímajú svojich klientov ako hlúpe kravy, ktoré môžu vylúhovať a neustále ich dojiť za stále viac peňazí. Ich najobľúbenejšou ľudskou črtou je nevedomosť, ktorá núti ľudí kupovať drahšie balíčky v nádeji, že ich web bude nejako lepší. Je smutné, že nie každá hostingová spoločnosť sa snaží poskytovať používateľom vynikajúce služby. Preto som voči nim veľmi kritický.


Dnešný trh webhostingu je plný toľkých mien, že nie je možné ich všetky sledovať. Niektorí z nich sú v popredí a sú úprimní a pomáhajú svojim klientom dosahovať ich ciele. Iní len založili niekoľko serverov a požiadali o peniaze. Nie je ľahké nájsť doplnkovú službu, ktorá má rýchlosť aj upotrebenie pod kontrolou, a zároveň ponúka zákaznícku podporu, vďaka ktorej sa používateľ skutočne cíti, akoby mu niekto dal späť.

Prečo taký dlhý výkrik o takýchto chromých hostingových službách? Pretože Network Solutions je to, čo som predpokladal. Nenabízí oveľa viac, ako sú základy takmer každej slušnej hostovacej služby. Určite sú v mnohých ohľadoch celkom slušní a spoľahliví, ale pre svojich klientov majú veľa prekvapení. Bolo tu však niekoľko príjemných prekvapení, ktoré ma nútili prehodnotiť moje názory, takže stojí za to preskúmať, čo sieťové riešenia môžu ponúknuť. V tomto hodnotení sa držte so mnou a presvedčte sa sami!

Prehľad sieťových riešení

Sieťové riešenia existujú už od roku 1979, ale stále to nebola hostingová spoločnosť a ešte dnes to nie je len hostingová spoločnosť. Začalo to ako IT poradenstvo a čoskoro sa stalo registrátorom domény. Predávali názvy domén veľmi dobre, ale netrvalo to po potvrdení ICANN v roku 1998.

Za posledných 20 rokov sieťové riešenia prepínali vlastníkov, ako napríklad ľudia, ktorí si vymieňajú nohavičky. Mnoho súkromných kapitálových spoločností vlastnilo spoločnosť, čo nakoniec viedlo k mnohým zmätkom. Dva významné problémy s bezpečnosťou viedli spoločnosť Web.com k predaju sieťových riešení za 405 miliárd dolárov, čo viedlo k značnému zníženiu spoločnosti..

Sieťové riešenia od tej doby ponúkajú rôzne služby, ako sú vývoj webových aplikácií, online marketingové služby, e-mailový marketing a e-mailové riešenia a hostingové služby. Sú hlboko zakorenené v online službách a majú veľa profesionálov, ktorí poznajú každý uzol a náladu prevádzkovania webovej stránky alebo online obchodu. To z nich robí celkom solídne riešenie typu všetko v jednom pre firmu, ktorá by sa rada venovala online svetu. Aj keď ak chcete iba hostiteľskú službu, je treba veľa zvážiť. Pretože samotná spoločnosť ponúka množstvo služieb, niektoré z nich prenikli aj na svoju webhostingovú platformu. Vďaka tomu sú podľa môjho názoru jedinečné a stojí za to ich vidieť.

Plány a ceny sieťových riešení

Ako som už povedal, sieťové riešenia nie sú len o webhostingu, ponúkajú množstvo ďalších služieb, ktoré patria do úplne iných kategórií. Začneme kontrolou ich základných plánov hostenia a potom prejdeme k ďalším službám, ktoré používateľom ponúkajú.

Network Solutions má niektoré veľmi nízke ceny, ktoré sa mi naozaj páčia. Ich spoločné plány hostenia začínajú na 2,99 USD mesačne. Je to spravodlivá ponuka a bolo by ťažké nájsť akýkoľvek iný slušný plán s tak nízkou cenou. Ale pretože sú tiež spoločnosťou online marketingu, ich druhým zdieľaným hostingovým plánom je webhostingový a marketingový plán. To znamená, že sa hodia do niekoľkých jednoduchých služieb SEO, ako je napríklad uvedenie vášho firemného profilu do mnohých vyhľadávacích nástrojov, o ktorých ani neviete, a do veľkých, ako sú Google, Bing a Yahoo.!.

Prvý hostingový plán, ktorý som spomenul v základnom pláne, sa začína na iba 2,99 dolárov mesačne, čo poskytuje 300 GB miesta na pevnom disku a neobmedzenú šírku pásma. K dispozícii je tiež 25 účtov FTP a 1 000 e-mailových účtov s 1 GB úložného priestoru na jeden účet. To je veľa, pretože niektoré spoločnosti vám poskytujú iba 100 MB na e-mailový účet.

Nadväzuje na profesionálny plán, ktorý poskytuje aj marketingové služby. Je tiež dodávaný s 500 GB miesta na pevnom disku a neobmedzenou šírkou pásma. Zvyšok ustanovení sa zdvojnásobil s 50 FTP účtami a 2500 e-mailovými schránkami, ktoré majú 1 GB úložného priestoru. Dostanete tiež štatistický softvér pre svoje e-mailové účty.

Nakoniec je tu plán Hosting, marketing a obchod, ktorý vám poskytuje ďalšie marketingové služby a všetko, čo potrebujete na spustenie internetového obchodu. Získate certifikát SSL, nákupné vozíky a akýkoľvek iný softvér, ktorý potrebujete na spustenie svojich webových stránok. Stojí to iba 4,99 $ mesačne, čo je veľmi solídna ponuka. Väčšina spoločností účtuje za rovnaké služby 10 dolárov +.

Všetky služby majú bezplatný názov domény a ďalších 100 ukazovateľov domény.

Network Solutions tiež ponúka VPS hosting za 40 dolárov mesačne. Poskytuje 512 MB RAM, 24/7 živú podporu, 10 GB úložného priestoru a 500 GB dátových prenosov.

Sieťové riešenie začína naozaj lacno, ale používa podobné triky, aké robí každá iná spoločnosť. Iste, kúpili ste pekný balík 2,99 $ mesačne, ale hneď ako začnete s vytváraním svojich webových stránok, budete sa neustále musieť pozrieť na podrobnú fakturačnú obrazovku, aby ste vedeli, kam toľko peňazí šlo. Existuje veľa vylepšení a doplnkov, ktoré sa predávajú, keď pracujete na svojom webe.

Ak tlačidlo automatického obnovenia ponecháte zapnuté, budete prekvapení, koľko ďalších peňazí miniete. Sieťové riešenia zvýšia ceny za obnovenie názvu svojej domény o 50%, keď sa budú cítiť.

Zákaznícka podpora pre sieťové riešenia

Teraz som v oblasti sieťových riešení skutočne sklamaný, keď som zabudol na tienistú štruktúru cien a veľké množstvo ponúk. Moja skúsenosť s ich zákazníckou podporou nebola príliš príjemná a nezískal som veľa pozitívnych recenzií. Zákazníci ani iní recenzenti nehovorili o zákazníckej podpore Network Solutions vo veľkom ohľade, čo naznačuje, že ponúkajú kecy 24/7/365.

Ľudia hovoria, že trvalo niekoľko dní, kým sa dostali k službe podpory zákazníkov, aj keď boli online. Sú však prípady, keď sa k nim nedajú dostať, pretože sú v režime offline. V priebehu rokov sa stali veľmi zlou povesťou. Pre spoločnosť, ktorá má asi 40 rokov, je to neprijateľné. Jedinou konzistenciou, ktorú nájdete v oddelení zákazníckej podpory, je dôsledná nespokojnosť medzi ich klientmi.

Zdá sa, že hoci ponúkajú množstvo online služieb, zdá sa, že vôbec nie sú dôveryhodní. Jednou z najlepších recenzií, ktoré som čítal o službe zákazníckej podpory Network Solutions, je toto: „Ak nemáte vysoký krvný tlak, budete mať Network Solutions.“ To je dosť, aby som získal všeobecný nápad.

Počkať! Je to ešte lepšie! Aj keď ich bežná podpora zákazníkov je na hovno, ponúka službu, ktorú som predtým nevidel. Nazýva sa Premium Support. Budú so mnou skutočne hovoriť, ak to zaplatím? Budem VIP? Nikto nevie a mám pocit, že je to lepšie.

Výhody a nevýhody používania sieťových riešení

Teraz, keď som rozdelil služby Network Solutions, je čas dať ich do prehľadnejšej podoby. Uvidíme, či výhody môžu skutočne prevážiť nevýhody (spojler: nemôžu). Tento zoznam nevýhod je dlhý. Nečakal som, že budem musieť zhromaždiť toľko sklamaných faktov o sieťových riešeniach, ale „požiadali“ o ne.

Pros

 • Okamžitá aktivácia účtu – O poskytovateľovi hostingu je vždy dobré, ak registráciu účtu a jeho aktiváciu netrvá dlho. Nie je potrebné čakať na overenie, potvrdenie a iný druh nezmyslu. Váš účet sa nastaví na niekoľko kliknutí.
 • Ľahko škálovať svoje plány – Ak vaše podnikanie dosiahlo miesto, kde musí rásť a potrebuje na to ďalšiu palebnú silu, sieťové riešenia majú jednoduché riešenie. S niekoľkými krátkymi kliknutiami si môžete okamžite kúpiť výkonnejší balík a mať k dispozícii oveľa viac serverových zdrojov.

Zápory

 • Vplyv Web 2.0 – Mnohé zlé, ktoré Network Solutions urobila, je spôsobené skutočnosťou, že od založenia spoločnosti zmenila vlastníkov najmenej 10 krát. V roku 2011 ho prevzal Web.Com a asi polovica pôvodných zamestnancov spoločnosti musela odísť kvôli jej zmenšeniu. Zostalo to vyhovujúcim potkanom, ktoré pomáhajú pri znižovaní ratingu tejto spoločnosti iba na zdroj bohatstva namiesto poctivého podnikania.
 • Príliš veľa upsells – Tlačidlo automatického obnovenia je želaním smrti. Po jeho stlačení vám naúčtujeme viac, ako ste pôvodne očakávali. Po registrácii na vás tiež čaká veľa ďalších ponúk. Aj keď sa obrátite na tím zákazníckej podpory s cieľom nainštalovať novú funkciu alebo získať pomoc so spustením niečoho, povedia, že je to možné iba vtedy, ak inovujete na vyšší plán. Cesta k podnikovým sieťovým riešeniam.
 • Záruka vrátenia peňazí – Po registrácii do sieťových riešení už nezačnete bez toho, aby vám zarobili peniaze. Ide o jednu z prvých spoločností, s ktorou som sa stretol a ktoré nemajú skúšobné obdobie na svoje služby.
 • Pravidlá špinavého zrušenia – Ak chcete zrušiť svoj účet, budete platiť pomerne vysoký poplatok, ktorý sa nazýva poplatok za spracovanie. Zrušenie predplatného vám bude stáť 34,99 dolárov. Pred odchodom vás ešte musia dojiť.

záver

Odporúčam používať služby Network Solution? Určite nie! Existuje príliš veľa predpovedí a príliš veľa miest, na ktoré nedostanete pomoc, ktorú vám sľúbili, a nakoniec platíte veľa peňazí za nič za nič.

Radšej by ste sa obrátili na seriózneho poskytovateľa hostingu, ako je InMotion alebo BlueHost, a vyhnite sa NetworkSolutions.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector