Recenzia CloudWays

01.06.2020
Recenzie hostingu 'Recenzia CloudWays
0 15 мин.

Tu je názov spoločnosti, o ktorej nebudete veľa počuť. Cloud hosting má na hostingovom trhu čoraz väčšiu váhu, jednoducho preto, že je úžasné a užitočné. Ak je technológia v rukách dôveryhodnej spoločnosti, ktorá ju robí, potom jej použitie môže byť prospešné pre akúkoľvek obchodnú alebo súkromnú webovú stránku. Pre koncového používateľa je to nekonečne jednoduchšie a vďaka cloudhostingu môžeme mať aj oveľa rýchlejšie a spoľahlivejšie webové stránky. Pretože naša webová stránka je uložená na celej architektúre serverov namiesto jedného pevného disku, prakticky neexistujú žiadne prestoje.


CloudWays sa určite podarilo priniesť všetky tieto výhody na stôl. Ponúkajú dokonca zabijak riadený webový server WordPress, ktorý zbavuje plecia používateľa veľkú váhu. Napriek tomu mám o nich dosť zmiešaných pocitov. Nie je o čom hovoriť, ale CloudWays má v porovnaní s inými spoločnosťami veľa zvláštností. Pozrime sa, aký je to typ spoločnosti, aký druh služieb ponúkajú a za akú cenu.

Prehľad CloudWays

CloudWays je spoločnosť so sídlom na Malte, ktorá slúži ako integračný bod pre množstvo cloudových služieb. Všetky tieto služby sú spravované z jedinej konzoly a slúžia ako bohaté prostredie pre vývoj aplikácií PHP a webové stránky. Pretože CloudWays má dátové centrá umiestnené po celom svete, používateľ bude vždy v primeranej vzdialenosti od jedného. To ďalej zaručuje kvalitu a rýchlosť služieb, ktoré požadujete.

CloudWays dostali väčšinou pozitívne recenzie, ktoré sú dôsledkom jeho stability, spoľahlivosti a celkovej konzistencie všetkých služieb, ktoré ponúkajú. Nehovoriac o tom, že CloudWays má pre svojich klientov pripravené ďalšie príjemné prekvapenia. Medzi komerčnými hostingovými spoločnosťami nemusia byť najvýhodnejšie (iba o 2 až 3 doláre), ale určite majú webhosting vyriešený.

Plány a ceny ColudWays

Na CloudWays sa mi naozaj páčilo, že si môžete vyskúšať svoje služby a uviesť webovú stránku do prevádzky bez toho, aby ste zaplatili desetník vopred. Môžete si vyskúšať ich základný hostingový plán na dva týždne, uviesť svoj web do prevádzky a potom sa rozhodnúť, či chcete alebo nechcete využívať ich služby. Je to skutočne spravodlivý spôsob, ako začať v ideálnom prípade s potenciálnym zákazníkom.

flexibilné transparentné stanovovanie cien v cloude

Dokonca ponúkajú aj niekoľko plánov priebežného financovania. Je to skvelé, pretože v zásade platíte iba za to, čo používate. Ak sa rozhodnete zrušiť svoju službu do 10 dní v mesiaci, bude vám účtovaná suma len za uvedených 10 dní služby. Túto štruktúru tvorby cien má veľmi málo ďalších poskytovateľov hostingu a služba CloudWays si za to určite zaslúži pochvalu. Lesk je však otupený kvôli chýbajúcej registrácii domény, vrátane e-mailových adries a nie vždy spoľahlivej telefonickej podpory.

Každý užívateľ má svoj vlastný vyhradený hardvér servera a svoju vlastnú adresu IP. Môžete si vybrať server z jedného z týchto miest. Všetci majú disky SSD na ukladanie, takže sa budú určite chovať pri vysokej rýchlosti. Aj keď je to dobré a všetko, CloudWays dokáže vylepšiť ešte viac. Nezaväzuje vás len k ich službám a umožňuje vám pridávať služby od iných poskytovateľov, ako sú DigitalOcean, Google, Amazon alebo Vultr..

tabuľka cien cloudových služieb

Netreba dodávať, že CloudWays podporuje takmer každý hlavný systém správy obsahu a nákupný košík, ktorý by ste použili. Môžete nainštalovať WordPress, Joomla!, Magento alebo Drupal v rámci niekoľkých krátkych kliknutí, ale môžete tiež pridať akékoľvek ďalšie CMS založené na PHP, ktoré chcete použiť..

CloudWays je pre väčšinu poskytovateľov hostingu jedinečný v tom, že využíva zdroje zhromaždené z niekoľkých klastrových serverov. Nebudete sa musieť pohrávať s klasickými plánmi zdieľaného hostenia, kde zdieľate prostriedky servera so stovkami ďalších stránok. Namiesto toho budete mať vlastnú sadu vyhradených zdrojov, aj keď začnete s najvýhodnejším plánom, ktorým je 5 dolárov mesačne. Za týmto účelom získate 20 GB úložného priestoru, 1 TB prémiovej šírky pásma, 512 MB RAM a jednojadrový procesor.

Môžete však ísť až do výšky 765 dolárov v závislosti od toho, koľko zdrojov potrebujete. Za také peniaze získate 640 GB úložného priestoru, 9 TB prémiovej šírky pásma, 64 GB RAM a 20jadrový procesor. Toto je cloudWays spôsob, ako povedať „rozpútať krakovaného“! Miera flexibility v tom, ako môžete použiť prostriedky na svoje webové stránky, je skvelá pre akékoľvek rastúce alebo veľké online podnikanie. Obzvlášť ak ho prevádzkujete na systéme, ktorý je hladný po zdrojoch, ako je Magento.

To všetko sú skvelé veci, ale CloudWays nemá niekoľko základných funkcií. Nejedná sa však o veľké problémy, pretože si ich môžete ľahko obísť, ale treba ich spomenúť. Pre začiatočníkov nebudete mať žiadne e-mailové účty s plánmi CloudWays, zatiaľ čo takmer každý poskytovateľ hostingu ponúka približne 50 – 250 e-mailových účtov s väčšinou svojich plánov. Po druhé, neexistuje žiadna možnosť registrácie domény, takže musíte kúpiť iného registrátora, ako je napríklad GoDaddy, aby ste si mohli kúpiť svoje domény.

Výkon a dostupnosť

CloudWays má neuveriteľne solídny cloudový systém, ktorý je spôsobený predovšetkým tým, že sa spojili s niektorými z najlepších poskytovateľov cloudových služieb v tomto odvetví. Podobne ako iné cloudové hostingové služby, CloudWays sa môže pochváliť 99,99% dostupnosti a rýchlosťou načítania okolo 400 – 600 milisekúnd. Ich doba načítania je o 40% – 50% lepšia ako doba, ktorú by ste dostali od bežnej hostovacej služby, čo dokazuje, že cloudové systémy sú cestou do budúcnosti.

Funkcie CloudWays

funkcie cloudway

Monitorovanie servera – Jednou z najužitočnejších funkcií CloudWays je monitorovanie servera. Prostredníctvom rozbaľovacej ponuky môžete zobraziť premenné, ako napríklad nečinný procesor, prichádzajúci prenos a čítanie za sekundu. Môžete si tiež zobraziť graf, ktorý ukazuje vaše zaťaženie na cloudovom serveri.

Bezplatná migrácia stránok – Mať niekoho, kto presunie už existujúce stránky na dôveryhodnú cloudovú službu, je vždy skvelé. Nehovoriac o tom, že na vašej peňaženke to ide ľahko a zbavuje vás ramien. BlueHost požaduje 150 dolárov za rovnakú službu.

Denné zálohy a obnovenie jedným kliknutím – Pretože vaše údaje nie sú uložené iba na jednom pevnom disku, ale v celej sieti, je obnova neuveriteľne jednoduchá. Neexistuje žiadna funkcia zálohovania, ktorú musíte zaplatiť, pretože sa vykonáva automaticky každý deň a svoj web môžete obnoviť jediným kliknutím.

Upozornenia prostredníctvom programov chatu – Môžete nastaviť službu CloudWays, aby vám poslala správu v službách Slack, HipChat, e-mailu a ďalších službách. Ak sa napríklad na váš web nedá dostať dlhšie ako minútu, zobrazí sa správa, ktorá to vysloví. Tiež vás upozorní, či je potrebné nainštalovať aktualizáciu, má pre vás odporúčanie a tiež odpovie na mnoho otázok týkajúcich sa podpory, ktoré by ste mohli mať..

Skvelé funkcie pre vývojárov – CloudWays ponúka vývojárom skutočne úžasné prostredie na testovanie a koordináciu ich práce. Sú schopní nastaviť nasadenie zo svojho úložiska Git a môžu tiež nasadiť neobmedzené aplikácie. Vývojári môžu použiť rozhranie RESTful API na uľahčenie skriptovacích operácií. Vstavaný mechanizmus postupovania umožňuje vývojárom presunúť svoje nové kódy aj do testovacieho prostredia.

Automatické zálohovanie – Môžete nastaviť automatické zálohovanie obrázkov cloudového servera a obnoviť svoje stránky jediným kliknutím. Server sa sám zálohuje každý deň, dva dni, každý týždeň alebo v akomkoľvek inom časovom období, ktoré ste preň nastavili. Je to skvelý freebie, pretože tak veľa ďalších spoločností účtuje poplatok 2 až 20 dolárov mesačne, aby ste pravidelne zálohovali svoje stránky..

Vertikálne škálovanie – Vertikálne škálovanie vám umožňuje kedykoľvek pridať alebo odobrať prostriedky servera podľa vašich potrieb. Ak je to napríklad sviatočné obdobie a očakávate vyšší nárast návštevnosti, môžete svoj plán vždy podľa toho aktualizovať. Štruktúra cien „pay as you go“ vám umožňuje platiť iba za to, čo používate, takže nemusíte platiť ďalšie prostriedky, ktoré neskôr nepoužijete..

Zákaznícka podpora CloudWays

podpora cloudway

Zákaznícka podpora ponúka rovnaké možnosti ako akákoľvek iná spoločnosť. K tímu podpory sa môžete dostať odoslaním lístkov na nahlasovanie pomocou živého chatu, e-mailu alebo telefónu. Ak chcete rýchlu reakciu, môžete požiadať CloudWays Bot o pomoc. Ale ak ste ochotní trochu počkať, ak je to potrebné, môžete sa obrátiť aj na tím podpory 24/7/365. Okamžite môžete niekoho osloviť prostredníctvom online rozhovoru. CloudWays dôsledne dodržiava čas, ktorý musíte počkať, pod 5 minút. Ich tím je tiež veľmi dobre informovaný a spoľahlivý. Poskytli nám presné informácie o rozdieloch medzi základným cloudovým hostingom a ich hostingovým plánom WordPress.

CloudWays Výhody a nevýhody

Som skutočne rád, že som narazil na spoločnosť, ktorá má veľa vecí v poriadku a ponúka množstvo jedinečných služieb. CloudWays nám dalo veľa dôvodov na využívanie ich služieb alebo ich aspoň vyskúšali zadarmo. Výhody v tejto časti teda prevažujú nad nevýhodami.

Pros – prečo by ste si mali zvoliť CloudWays

 • Úplne bezplatné skúšobné obdobie – Možnosť uviesť svoj web do prevádzky bez toho, aby ste platili desetník, a vidieť, ako dobre služba funguje už niekoľko týždňov, je skutočne úžasná. Len málo spoločností sa prihlásilo s takým pozitívnym gestom.
 • Bez limitov – CloudWays neukladá žiadne obmedzenia pre počet webových stránok, ktoré môžete nainštalovať, zatiaľ čo väčšina ostatných poskytovateľov hostingu to robí. Aj keď za svoju hostingovú službu platíte dvakrát toľko peňazí (asi 10 dolárov), ako by ste za cloudWays. Tu jednoducho zaplatíte za zdroje, ktoré používate, a môžete s tým robiť ľubovoľné kroky. Vždy môžete upgradovať svoj hosting pomocou ďalších zdrojov.
 • Cenový systém Pay as you go – Je úžasné konečne vidieť spoločnosť, ktorá nie je len o tom, ako od vás získať peniaze pre nič za nič. Zatiaľ čo iné spoločnosti vás donútia platiť za fiktívne služby alebo služby, ktoré by inak nemali byť zadarmo, platíte iba za to, čo používate v službe CloudWays. Je to spravodlivá a štvorcová dohoda a prichádza s mnohými užitočnými funkciami.
 • Jednoduchá inštalácia systémov a aplikácií na správu obsahu – Aj keď je to už mnoho rokov štandard, je potrebné spomenúť. CloudWays vám uľahčuje inštaláciu akéhokoľvek systému založeného na CMS alebo PHP. Existuje tiež veľa integrácií aplikácií, ktoré môžete použiť.
 • Automatické aktualizácie zadarmo – CloudWays ponúka zázraky cloudového hosťovania zadarmo. Server môžete nastaviť tak, aby zálohoval každý deň, každý druhý deň, každý týždeň alebo kedykoľvek. Akonáhle budete mať svoje zálohy na mieste a niečo sa stane strašne zle, bude to trvať iba jedno kliknutie na obnovenie vašich webových stránok, čo je naozaj úžasné.
 • Bezplatná migrácia stránok – Je zvláštne vidieť spoločnosť, ktorá v súčasnosti žiada, aby ste zaplatili za migráciu stránok, ale existuje niekoľko. CloudWays túto hranicu neprekročí a radi vám venujú jedného zo svojich expertov na niekoľko hodín a nechajú ho migrovať vaše webové stránky na ich cloudové servery..

Nevýhody – Prečo sa vyhnúť CloudWays

 • Žiadny cPanel – CloudWays ponúka svoju vlastnú konzolu, ktorá vám pomôže spravovať vaše aplikácie a všetko, čo hostíte na svojich serveroch. Nie je príliš ťažké zvyknúť si, ale cPanel je oveľa komplexnejší.
 • Vyžaduje si to určité znalosti – Použitie cloudového hostingu vyžaduje použitie určitej úrovne odborných znalostí, pretože budete mať k dispozícii celý virtuálny server, ktorý spravujete. Ak nie ste až tak v technických detailoch a vy sa ich ani nenaučíte, radšej si vyberiete spravovaný hosting WordPress..
 • Žiadne e-mailové účty ani registrácie domén – CloudWays, žiaľ, neponúka jednu z najzákladnejších služieb hostiteľskej spoločnosti. Toto je možnosť zaregistrovať doménové mená a mať početné e-mailové účty. Ak chcete získať názov domény pre svoj web, musíte ísť do samostatného registrátora domén, ako je GoDaddy alebo Namecheap..

záver

Je CloudWays váš spôsob hostenia webovej stránky? Odporúčam? Mohlo by to byť a môžem ich z celého srdca odporučiť. Využitie služieb cloudhostingu vyžaduje určitú odbornosť, ale má úžasnú cenu a ponúka vynikajúci výkon. Tí, ktorí by chceli preskočiť akékoľvek techniky s technológiou, by mali navštíviť hostGator alebo InMotion a ďalšie renomované spoločnosti, ktoré ponúkajú skvele spravovaný hosting WordPress. Okrem toho je CloudWays vynikajúcou možnosťou pre hosťovanie vašich webových stránok.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector