Recenzia Hosting LittleOak

LittleOak Hosting sa špecializuje na poskytovanie prémiových hostingových balíčkov pre webové stránky vytvorené na počítačoch Mac buď s RapidWeaver, populárny softvér pre webový dizajn vytvorený výhradne pre Mac alebo iné špecifické programy na tvorbu webových stránok pre Mac OS. Majitelia LittleOak sú špecialisti na Mac a samotní nadšenci Mac a celý podporný personál je dôkladne vyškolený na platforme Mac OS X.


Prehľad hosťovania LittleOak

Spoločnosť LittleOak, založená v roku 2007, je malá rodinná spoločnosť so sídlom v Torrance v Kalifornii. Ako partner webhostingu RapidWeaver je v súčasnosti LittleOak hostiteľom viac ako 400 000 účtov.

Napriek tomu, že sú malé spoločnosti, vlastnia a prevádzkujú súkromné ​​dátové centrum a tvrdia, že nikdy neposkytujú žiadne zo svojich služieb. Spoločnosť udržiava svoju vlastnú sieť prostredníctvom budovy One Wilshire (známej ako najviac prepojená budova v západných USA). Používajú vyvážený klaster dvojjadrových serverov založených na procesoroch Intel s dodávkou súborov úložného poľa pripojeného k sieti Netapp..

Všetky servery LittleOak používajú Apache 2.2+ a CentOS 6. LittleOak vykonáva nočné zálohovanie vyhradených úložných serverov a pravidelne aktualizuje všetok softvér..

Okrem webhostingu ponúka spoločnosť aj registráciu domén a služby ochrany súkromia domén.

Plány LittleOak & stanovenie ceny

Pretože sa LittleOak predáva ako prémiová webhostingová služba Mac, plány sú o niečo drahšie ako plány konkurentov s podobnými funkciami a zdrojmi. V čase písania tohto článku poskytuje LittleOak iba zdieľané hostingové plány založené na cloudoch, v súčasnosti sa však pracuje na vyhradenom hosťovaní a hostovaní VPS (na platformách Linux aj Windows). Ich webové stránky obsahujú odkazy na tieto balíčky, tieto plány však ešte nie sú k dispozícii na kúpu.

cenník plánov Littleoak

LittleOak ponúka pre používateľov počítačov Mac tri typy zdieľaných hostingových účtov: Sapling Cloud za 80 dolárov ročne, Habitat Cloud za 160 dolárov ročne a Chestnut Cloud za 320 dolárov ročne. Plány sú konfigurované nasledovne:

 • Sapling Cloud: hosting pre neobmedzené webové stránky, miesto na disku 5 GB, šírka pásma 50 GB / mesiac, 100% prevádzková dostupnosť SLA, 24 × 7 bezplatný telefón & Podpora live chatu;
 • Habitat Cloud: hosting pre neobmedzené webové stránky, priestor na disku 15 GB, šírka pásma 500 Gb / mesiac, 100% dostupnosť služby SLA, 24 × 7 bezplatný telefón & Podpora live chatu;
 • Chestnut Cloud: hosting pre neobmedzené webové stránky, 25 GB miesta na disku, šírka pásma 1 TB / mesiac, 100% prevádzková dostupnosť SLA, 24 × 7 bezplatný telefón & Podpora live chatu.

LittleOak neponúka mesačné plány, iba ročné plány na rozdiel od iných hostiteľských spoločností, ktoré vyžadujú 2-ročný záväzok, aby sa kvalifikovali na zľavnené mesačné plány.

Funkcie zdieľaného hostenia LittleOak

Všetky zdieľané hostingové účty LittleOak s cloudom prichádzajú s nasledujúcimi funkciami hostenia:

 • Bezplatný tvorca webových stránok (s možnosťou inovácie na balíčky Pro a eCommerce);
 • Neobmedzený hosting domény, neobmedzené aliasy domén a subdomény, neobmedzené databázy MySQL, neobmedzené účty POP3 / IMAP4Email;
 • Bezplatne zdieľaný SSL;
 • 100% prevádzková prevádzka SLA (získate kredit na hosťovanie, ak dôjde k poklesu vašich stránok);
 • Bezplatná ochrana brány firewall a vírusov;
 • 24 × 7 živá podpora v USA;
 • Sledovanie štatistiky návštevnosti stránok;
 • Ochrana súkromia, vírusov a spamu prostredníctvom e-mailu;
 • Správa DNS;
 • Proprietárny ovládací panel (nie cPanel alebo vDeck).

LittleOak podporuje rôzne programovacie jazyky vrátane Perlu 5, JavaScript, AJAX, dynamického HTML, PHP 5.4 / 5.5. /5.6 a tiež podporuje súbory Macromedia Flash, Microsoft Silverlight, Shockwave, Quicktime a Real Networks, ako aj WordPress a ďalšie systémy na správu obsahu.

Programy hostenia zahŕňajú bezplatný nástroj na tvorbu webových stránok kompatibilný s počítačmi Mac, ktorý vám umožňuje bezplatne vytvárať 3 stránky, z ktorých si môžete vybrať 450 šablón, šablóny loga, nástroje na vytváranie formulárov a nástroje na tvorbu návštevných kníh. Máte možnosť inovovať na verziu Pro tohto tvorcu webových stránok, ktorá vám umožňuje vytvoriť až 40 stránok, vrátane 700 šablón, nástroja na úpravu obrázkov, fotoalbumu, šablón loga atď..

Tí, ktorí chcú na svoj web pridať komponent elektronického obchodu, sa môžu rozhodnúť pre verziu elektronického obchodu tvorcu stránok, ktorá obsahuje nákupné vozíky a umožňuje vám vytvoriť až 70 stránok..

Zákaznícka podpora v LittleOak

LittleOak sa pýši ponúkaním anglicky hovoriacej zákazníckej podpory v USA. Zákazníci môžu kontaktovať tím podpory prostredníctvom živého chatu, e-mailu a telefónu 24 × 7.

Na webových stránkach spoločnosti nájdete aj sekciu Časté otázky a kľúčové slovo, ktoré je možné prehľadávať a ktoré sa v súčasnosti nejaví príliš naplnené (pri vyhľadávaní výrazu „WordPress“ sa vrátil jediný výsledok, zatiaľ čo pri hľadaní výrazu „migrácia webových stránok“ alebo „vrátenie platby“ sa vrátil nie výsledky).

Nezdá sa ani to, že by sa časť blogu LittleOak zachovala. Posledný článok o blogu sa datuje do septembra 2016. Prítomnosť sociálnych médií je obmedzená na Twitter a Facebook, pričom obe sú aktualizované priemyselnými správami a propagačnými akciami..

Ak na webe vyhľadáte recenzie zákazníckej podpory LittleOak, nájdete iba niekoľko recenzií, pozitívnych aj negatívnych, ale nie dosť recenzií, ktoré by vyvodili silný záver o odbornosti a pohotovosti zákazníckej podpory LittleOak..

Pros & Nevýhody LittleOak

Aby sme zhrnuli body diskutované v našej recenzii hostenia LittleOak, uvádzame výhody a nevýhody hostenia LittleOak:

Pros

 • Mac orientovaný hosting;
 • Zákaznícka podpora v USA (live chat, telefón a e-mail);
 • 100% záruka prevádzkyschopnosti podporená dohodou o úrovni služieb;
 • Zadarmo firewall.

Zápory

 • Žiadne mesačné plány;
 • Iba zdieľané plány hostenia (zatiaľ);
 • Žiadna bezplatná skúšobná verzia ani záruka vrátenia peňazí.

Aj keď je LittleOak zameraný na komunitu Mac, jeho infraštruktúra a hostiteľské funkcie sú dosť štandardné, niektoré prvky sú dokonca zastarané (napr. Dvojjadrové servery založené na procesoroch Intel sa v porovnaní so súčasnými štandardmi považujú za zastarané). Ak plánujete rozšíriť svoj web alebo pridať naň silnú stránku elektronického obchodu, v súčasnosti ste obmedzení len na plány zdieľaného hostingu. Nie je jasné, kedy LittleOak uvedie svoje venované ponuky a ponuky VPS.

Záver preskúmania organizácie LittleOak

Pretože spoločnosť LittleOak neposkytuje záruku vrátenia peňazí ani bezplatnú skúšobnú verziu, registrácia na 1 rok môže byť veľkým záväzkom, najmä ak je váš web na pokraji prerastajúcich zdieľaných plánov hostenia v priebehu roka. Napriek tomu, ak ste používateľom Mac, ktorý vytvára na webe RapidWeaver menšie webové stránky a oceňujete anglicky hovoriacu zákaznícku podporu so znalosťami v systéme Max OS X, registrácia na jeden z plánov zdieľaného hostenia LittleOak môže byť lákavá..

Tí, ktorí hľadajú väčšiu flexibilitu (napr. Mesačné plány), silnejšie funkcie elektronického obchodu a možnosť upgradovať účty na dedikované servery alebo servery VPS, sa vyzývajú, aby si vyskúšali balíčky konkurentov, ktoré môžu prísť s viacerými zdrojmi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map