Recenzie DigitalOcean

01.06.2020
Recenzie hostingu 'Recenzie DigitalOcean
0 10 мин.

DigitalOcean je poskytovateľ cloudových úložísk a založili ho v roku 2011 Moisey a Ben Uretsky, Jeff Carr, Alec Hartman a Mitch Wainer. Odvtedy majú po celom svete viac ako 300 zamestnancov a poskytujú super rýchle úložiská SSD pre viac ako 550 000 zákazníkov. DigitalOcean je jedno z najspoľahlivejších a najdôveryhodnejších mien v odbore, ktoré ponúka webové úložiská od 5 dolárov mesačne.


Úložisko SSD je nová generácia webových úložísk využívajúcich malé pamäťové čipy typu flash, ktoré zákazníkom ponúkajú spoľahlivejšie služby. Pretože samotný hardvér nemá pohyblivé komponenty, sú tieto druhy riešení odolnejšie voči poruchám a poskytujú lepšiu dobu prevádzky s nižšími nákladmi. To znamená lacnejšie ceny a rýchlejšie poskytovanie údajov pre používateľov.

Výhody kvapiek

DigitalOcean si včas uvedomil výhody technológie SSD a začal ponúkať svoje služby založené na SSD. Nazývajú škálovateľné kvapky virtuálnych serverov, ktoré majú mnoho výhod.

Jednoduché škálovanie: Existuje však veľa plánov na nákup, používatelia môžu kedykoľvek zmeniť súčasti balíka. Plány založené na SSD sú skutočne flexibilné, takže ak sú na projekt potrebné ďalšie zdroje, môžu sa ľahko prideliť zakúpenému balíku.

Dátové centrá po celom svete: Spoločnosť má dátové centrá v 8 mestách: Amsterdam, Bangalore, Frankfurt, Londýn, New York, San Francisco, Singapur a Toronto. To znamená, že užívateľ si môže zvoliť najbližšie centrum, aby skrátil cestu prenosu dát a skrátil čas poskytovania.

Preddefinované aplikácie alebo distribúcie: Užívateľ si môže nainštalovať svoje vlastné aplikácie alebo distribúcie na kvapôčky DigitalOcean, ale existuje veľa preddefinovaných aplikácií alebo distros na výber. Výberom požadovaných spoločností ich spoločnosť automaticky nainštaluje na novo zakúpené servery.

Na výber je 6 distribúcií: Ubuntu, CentOS, Debian, Fedora, CoreOS a FreeBSD. Na vytvorenie úplne novej inštancie zvoleného distro je potrebných iba 55 sekúnd na jedno inštalačné riešenie.

Používatelia si tiež môžu vybrať jednu z ďalších 16 aplikácií, aby ich nainštalovali za minútu:

 • Discourse, populárna diskusná platforma založená na Ruby on Rails
 • Django, hlavná aplikácia Pythonu pre automatizáciu
 • Docker na vytváranie a spúšťanie distribuovaných aplikácií
 • Dokku pre správu alokácie webu
 • Duch pre publikovanie
 • GitLab pre zdieľanú prácu a správu verzií
 • LAMP, popredné riešenie na jedno kliknutie pre Apache, MySQL a PHP
 • LEMP za to, že majú NGINX, MySQL a PHP jedným kliknutím
 • Strojové učenie: aktíva strojového učenia
 • js: na vytváranie webových aplikácií
 • MongoDB, vedúca databáza NoSQL
 • MySQL, najbežnejší typ databázy na webe
 • js na vytváranie sieťových aplikácií
 • phpMyAdmin, popredný nástroj na správu SQL na internete
 • úplné aktíva spoločnosti Ruby on Rails
 • WordPress, najznámejší systém na správu obsahu s miliónmi prípadov

Plány a ceny

DigitalOcean ponúka 2 druhy kvapiek, štandardné a CPU optimalizované.

Štandardné kvapôčky

Štandardné kvapôčky sú vyvážené virtuálne servery, ktoré sú ideálne na testovanie blogov, webových stránok a vývoja aplikácií. Majú dobrú kombináciu pamäte, virtuálnych CPU, množstva dátového prenosu a SSD úložiska.

V sekcii Štandardné kvapôčky je 14 plánov:

Pamäť RAMVirtuálny procesorUkladací priestor SSDPrenos dátMesačná cena
Kvapka # 11 GB125 GB1 TB$ 5
Kvapka # 22 GB150 GB2 TB$ 10
Kvapka # 33 GB160 GB3 TB$ 15
Kvapka # 41 GB260 GB3 TB$ 15
Kvapka # 52 GB360 GB3 TB$ 15
Kvapka # 64 GB280 GB4 TB$ 20
Kvapka # 76 GB4160 GB5 TB$ 40
Kvapôčka # 816 GB6320 GB6 TB$ 80
Kvapôčka # 932 GB8640 GB7 TB$ 160
Kvapka # 1048 GB12960 GB8 TB$ 240
Kvapka # 1164 GB161280 GB9 TB$ 320
Kvapka # 1296 GB201920 GB10 TB$ 480
Kvapka # 13128 GB242560 GB11 TB$ 640
Kvapôčka # 14192 GB323840 GB12 TB$ 960

Ak zmeníte ceny na pracovnú dobu, najlacnejší plán stojí 0,007 dolárov za hodinu, zatiaľ čo najväčší plán so 192 GB pamäte a 32 virtuálnymi procesormi stojí iba 1 429 dolárov za hodinu. Tieto ceny dobre opisujú, prečo sú úložiská SSD DigitalOcean medzi používateľmi také bežné, že na internete sotva existujú iné spoločnosti, ktoré ponúkajú také obrovské balíčky za nízke ceny..

Kvapky optimalizované pre CPU

V špeciálnych prípadoch je potrebných viac výpočtových zdrojov, takže spoločnosť DigitalOcean vyvinula aj plány optimalizované pre CPU. Pokiaľ ide o manipuláciu s veľkými údajmi, ako sú nepretržitá integrácia alebo nepretržité dodávanie, spracovanie videa alebo strojové učenie, sú nevyhnutné robustné jednotky centrálneho spracovania. Programy s vážením CPU sú k dispozícii v 6 verziách, kde silná prítomnosť CPU má malú pamäť, SSD úložisko a limity šírky pásma:

Virtuálny procesorPamäť RAMUkladací priestor SSDPrenos dátMesačná cena
Kvapka # 112 GB25 GB3 TB20
Kvapka # 224 GB25 GB4 TB40
Kvapka # 348 GB50 GB5 TB80
Kvapka # 4816 GB100 GB6 TB160
Kvapka # 51632 GB200 GB7 TB320
Kvapka # 63264 GB400 GB9 TB640

Keď sa ceny premenia na pracovné hodiny, najlacnejší plán znamená 0,030 dolárov za hodinu, zatiaľ čo najväčší plán s 32 virtuálnymi procesormi znamená 0,952 dolárov za hodinu.

Priestory: jednoduché ukladanie objektov

DigitalOcean ponúka doplnkovú službu pre svoje hlavné produkty, kvapôčky a nazýva sa Spaces. Ako už názov napovedá, táto služba sa týka ukladania údajov. Výberom priestorov Spaces môžu používatelia bezpečne ukladať svoje objekty na serveroch DigitalOcean a spoľahlivo poskytovať údaje svojim zákazníkom alebo aplikáciám..

Výhody priestoru

 • Rýchla tvorba: Používatelia jednoducho musia zadať názov inštancie a potom kliknúť na tlačidlo Vytvoriť. Nové úložisko bude k dispozícii o niekoľko sekúnd.
 • Škálovateľné úložné priestory: Ako kvapky môžu byť priestory tiež ľahko prispôsobiteľné, ak je potrebné viac úložného priestoru.
 • Kombinované použitie: Priestory možno kombinovať s kvapkami.
 • Užívateľsky prívetivé rozhranie: so súbormi sa dá manipulovať pretiahnutím
 • Pokročilé riešenia príkazov: Spaces má rozšírené API s veľmi podrobnou dokumentáciou. K úložisku sa dá dostať aj pomocou nástrojov príkazového riadku.

Ceny priestorov

Cena Spaces je pomerne jednoduchá a priamočiara, 250 GB úložného priestoru SSD s 1 TB odchádzajúcich dátových prenosov stojí 5 dolárov mesačne. Všetky ďalšie GB úložného priestoru stoja 0,02 USD mesačne a všetky použité ďalšie GB dátového prenosu stoja 0,01 USD. Týmto spôsobom môžu všetci používatelia Spaces vypočítať splatné sumy a môžu znížiť náklady optimalizáciou uložených údajov na virtuálnych serveroch.

Nahrávanie do priestorov Spaces vyžaduje aj šírku pásma a prenos údajov, ale tieto GB sa nezapočítavajú do mesačných platieb, iba údaje distribuované zo servera do koncových cieľov..

podpora

DigitalOcean má veľkú podporu, ktorú je možné kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára. Existujúci používatelia môžu otvoriť lístok aj pomocou manipulačného systému spoločnosti. DigitalOcean je tiež aktívny na platformách sociálnych médií; majú profily Twitter, Facebook, Instagram, YouTube, LinkedIn a Glassdoor.

Na webovej stránke je veľká sekcia Spoločenstva, kde sú bezplatné komplexné návody a články k článkom. Super podrobné príspevky obsahujú aj kúsky kódu a je ich možné prečítať bez registrácie, ich komentovanie však vyžaduje bezplatný účet DigitalOcean. Viac ako 2000 článkov sa venuje takmer každej téme, ktorá sa môže týkať webhostingu a pokročilejších vývojových akcií.

Sekcia Otázky a odpovede obsahuje značné množstvo otázok. V čase písania tohto prehľadu existuje viac ako 20 000 otázok. Používatelia môžu pomocou vyhľadávacieho poľa skúmať už zodpovedané témy a navigácia bola uľahčená zavedením značiek do systému. Na značkách sa dá kliknúť na webe, takže kliknutím na ktorúkoľvek z nich sa zobrazia všetky súvisiace otázky z minulosti.

Sekcia Projekty obsahuje viac ako 200 projektov používateľov, ktoré je možné využívať zadarmo. Môžu ich inovovať, komentovať a zdieľať ostatní používatelia, takže skutočnú spätnú väzbu si môžete prečítať ktorýmkoľvek z nich navštívením profilu projektu.

Konečné rozhodnutie

DigitalOcean je spoľahlivý a lacný poskytovateľ SSD úložného priestoru, ktorý si za posledné desaťročie získal vynikajúcu povesť v tomto odvetví. Veľký počet dátových centier ponúka flexibilitu pri výbere najbližšieho umiestnenia údajov, zatiaľ čo veľké množstvo balíkov možno použiť na plánovanie nákladov.

Balíky s vážením CPU sú veľkým plusom, takže majitelia projektov, ktorí viac závisia od výpočtu, môžu tiež nájsť spoľahlivého poskytovateľa pre prenos údajov ku koncovým používateľom. Na trhu môže existovať podobná spoločnosť s ešte lacnejšími cenami, ale spoločnosť Digital Ocean je vzácna spoločnosť s dobrými službami a angažovanou podporou.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector