Recenzie HostMonster

01.06.2020
Recenzie hostingu 'Recenzie HostMonster
0 12 мин.

Takéto bláznivé a atraktívne meno vždy dokáže upútať moju pozornosť. Úžasný faktor hostMonster sa nespolieha iba na jeho meno. Skôr sa spolieha na roky a roky skúseností, pretože spoločnosť bola založená už v roku 1996. To je viac ako 21 rokov skúseností s poskytovaním služieb webhostingu ľuďom. Je ľahké si myslieť, že títo veteráni z tohto odvetvia už poznajú každý uzol a trhanie webhostingu a skutočne majú svoje veci spolu. Preto sme si mysleli, že by sme ich mali skontrolovať a presvedčiť sa sami o sebe, ak je pre nich toľko skúseností, aby vyšli na špičku iných lídrov v odbore.


HostMonster sídli v Prove v Utahu v Spojených štátoch amerických, kde všetku podporu (telefón, e-mail a chat) a správu zabezpečuje ich vlastný tím. Spoločnosť nedávno kúpila spoločnosť Endurance Group, ktorá vlastní ďalšie veľké hostingové spoločnosti a poskytuje online služby pre viac ako dva milióny klientov na celom svete..

Teraz sa pozrime, čo sme sa naučili!

Prehľad HostMonster

Čo sa teda spoločnosť naučí a ako sa etablovala po tom, čo bola asi 21 rokov? Poskytol HostMonster všetky tieto skúsenosti, aby vyšiel na vrchole ostatných webových hostiteľov? No, ani nie. Ich služby sú slušné, ale naozaj nekonkurujú novým deťom v bloku. Tento chlapík už existuje už nejaký čas, ale mladí ľudia ako HostGator, InMotion a Siteground ho z hľadiska kvality služieb prevažujú. Stále sa oplatí sa na to pozrieť, pretože môžu ponúkať niektoré služby, ktoré z dlhodobého hľadiska uľahčia spustenie a správu vášho webu. Mám však dosť zmiešané pocity týkajúce sa HostMonster. Budem o nich rozprávať v sekciách Výhody a nevýhody nižšie.

plány & Stanovenie cien programov HostMonster

HostMonster má nejaké docela slušné zdieľané hosting plány. Existujú tri z nich, pričom každá ponuka obsahuje informácie o tom, čo by ste očakávali od spoločnosti, ktorá nie je tak zmätená. Poskytujú tiež spravovaný hosting VPS od 19,99 USD do 59,99 USD, čo je spravodlivá cena, ak prevádzkujete internetový obchod a potrebujete zvýšenú výkonnosť. Ale ak chcete ísť na všetko, môžete si tiež skontrolovať ich špecializované hostingové plány, ktoré majú cenu od 79,99 dolárov do 119,99 dolárov mesačne. V tomto článku sa viac sústredím na svoje spoločné plány hosťovania, pretože to je to, čo väčšina ľudí hľadá.

Zdieľaný hosting spoločnosti HostMonster

 • Základný plán – Najjednoduchší a najlacnejší hostingový plán, ktorý táto spoločnosť ponúka. Podporuje jednu webovú stránku, 5 e-mailových účtov, 25 subdomén, 50 GB úložného priestoru a neobmedzenú šírku pásma. Môžete to mať pre 4,95 dolárov mesačne, čo nie je presne najúspornejšie riešenie, aké som kedy videl.
 • Plus plán – Tento plán ukazuje náhly skok vo výške, ktorú ponúkate. Poskytuje podporu pre 10 webových stránok, 100 e-mailových účtov a 50 subdomén a dodáva sa so 150 GB úložného priestoru. To je dosť pôsobivé, ak vezmeme do úvahy, že väčšina spoločností poskytuje podporu iba pre 2 webové stránky v rámci svojho druhého plánu. Môžete si to na 6,95 dolárov mesačne, čo je rozumná ponuka.
 • Hlavný plán – Toto je neobmedzený plán zdieľaného hostenia spoločnosti HostMonster, ktorý ponúka neobmedzené úložisko, šírku pásma, webové stránky, subdomény a e-mailové účty. Je v predaji, takže môžete získať aj tento 6,95 dolárov mesačne. Pravidelne by vás to stálo 14,99 dolárov mesačne. Dodáva sa aj s ďalšími vecami, ako sú napríklad marketingové ponuky v hodnote 200 dolárov a niekoľko prémiových bezpečnostných možností.

Rovnako ako u ktoréhokoľvek iného poskytovateľa hostingu získate aj bezplatný názov domény s ktorýmkoľvek z programov, ktoré si kúpite.

Tieto ceny znejú rozumne, však? Napriek tomu, ak ste sa obzerali po webhostingovom trhu dosť dlho, viete, že dokonca aj dobré ceny sú niekedy príliš dobré na to, aby to bola pravda. HostMonster sa nelíši. Sú plné cenových trikov, ktoré nikto nemá rád. Ak chcete získať vyššie uvedené ceny, musíte sa zaregistrovať na obdobie troch rokov. V opačnom prípade budú ceny oveľa vyššie. To je horšie, čo? Náhle zvýšenie ceny stačí na to, aby sa väčšina ľudí vypla. Tieto ceny platia iba pre „nové“ registrácie. Ak skutočne obnovíte svoj plán, budete musieť mesačne platiť „nafúknutú“ nafúknutú cenu, čo nakoniec spoločnosti zhorší..

Kvalita týchto služieb je pomerne slušná. Prevádzkové časy serverov prepadli tesne za priemyselný štandard s priemernou prevádzkovou dobou 99,85%. V niektorých mesiacoch to bolo až 100%, ale nikdy nekleslo z 99,80%. Ako som povedal, je to dosť slušné na to, aby vaše webové stránky fungovali hladko, ale nejde o ohromujúci výkon. To isté platí pre časy načítania stránky.

Načítanie serverov HostMonster trvá približne 1050 milisekúnd, kým je priemerná webová stránka nižšia, ako by som očakával od plánu za túto cenu. Niektoré spoločnosti ponúkajú oveľa rýchlejšie načítanie za dolár menej alebo viac. Preto sa oplatí rozhliadnuť sa, ak sa nechcete uspokojiť za 1050 milisekúnd.

Zákaznícka podpora spoločnosti HostMonster

Toto je miesto, kde sa veteráni skutočne chcú žiariť a ukázať, že vedia, čo robia a čo chcú ich zákazníci. HostMonster bohužiaľ nejde tak ďaleko. Namiesto toho nám poskytujú slušnú, ale veľmi nekonzistentnú podporu. Aj keď vedia, že musia rýchlo reagovať, aby uspokojili používateľov. To je dôvod, prečo im netrvá dlhšie ako 5 minút, aby odpovedali na live chat. Táto tendencia je medzi hosťujúcimi spoločnosťami zriedkavá a mala by sa dobre rešpektovať.

Odpovede a rozhovory, ktoré dostanete z rozhovorov s ich zástupcami, vás nebudú presne vyhodiť. Ale svoju prácu zvládnu.

Jediným problémom zákazníckej podpory spoločnosti HostMonster je skutočnosť, že pred tým, ako budete s niekým hovoriť, je potrebné, aby ste prešli procesom overenia. Trvá to nejaký čas, čo môže mnohých používateľov vypnúť. Tieto kontroly na pozadí dostali od používateľov zmiešané recenzie, takže nemôžem povedať, že budú vždy spoľahlivé. Ak hľadáte spoluprácu s touto spoločnosťou, postupujte opatrne.

Výhody a nevýhody používania HostMonster

Mal som veľké nádeje pre týchto veteránov a videl som, že ich služby sú robustné a spoľahlivé, ale je dôležité, aby sme svoje názory a rozhodnutia zakladali na faktoch. Pozrime sa, ako moje zmiešané pocity a názory na HostMonster prispievajú k záveru.

Naše skúsenosti s programom HostMonster sú celkom slušné, aj keď ich cena zostáva veľa, čo si želáme. Tu sa veci stávajú zaujímavými, keď sa snažíme odhaliť negatívy používania služieb spoločnosti HostMonster.

Pros

 • Rýchla reakcia zo zákazníckej podpory – Páči sa mi, keď spoločnosť považuje každého zo svojich klientov za najvyššiu prioritu. Za čo im dávame peniaze, však? HostMonster sa v tomto ohľade darí dobre a reaguje veľmi rýchlo, keď prejdete dlhým procesom overenia. Mali by ste sa však pozrieť aj na niekoľko používateľských recenzií.
 • Spoľahlivé možnosti zabezpečenia – HostMonster má peknú zostavu bezpečnostného softvéru, ktorý vám pomôže v boji proti najbežnejším hrozbám na webovej stránke. Webové stránky WordPress sú jedným z najčastejšie hackovaných serverov a je dôležité, aby ste mali všetku ochranu, ktorú môžete získať. HostMonster ponúka funkcie ako SSH Access, Hotlink Protection, pravidelné zálohy stránok a Spam Assassin.
 • Rýchle nastavenie účtu a ľahké škálovanie – Založenie účtu na serveri HostMonster netrvá dlho a bude aktivované krátko po dokončení procesu. Akonáhle budete mať prístup k svojmu hostingu a budete potrebovať ďalšie serverové zdroje alebo budete chcieť prejsť na niečo lepšie, môžete to urobiť niekoľkými kliknutiami. Poskytovanie sa vykonáva okamžite.

Zápory

 • „Štandardné“ cenové triky – Uvedené ceny sú zavádzajúce. Vyžadujú, aby ste sa zaregistrovali na 36 mesiacov, čo je obrovský vysoký príkaz. Ak by ste šli o rok menej, základný plán sa zvýši na 5,95 dolárov / mesiac. Ak by ste radšej išli s jednoročným predplatným, základný plán vás bude stáť 6,95 dolárov mesačne. V podstate je to spôsob, akým spoločnosť HostMonster hovorí, že zaplatíte požadovanú sumu peňazí bez ohľadu na to, čo chcú. To je dosť nepríjemné vzhľadom na to, že väčšina spoločností to robí. HostMonster sa nenaučil od ľudí, ktorí boli sklamaní po 21 rokoch.
 • Zálohy nie sú zadarmo– Sľubujú, že dostanete zálohy a naozaj to urobíte. Hneď potom, čo za to zaplatíte mesačne 1,99 dolárov. Ach jo, spadol si za to!
 • Skryté poplatky – Iste, existuje krátka doba, kedy môžete požiadať o vrátenie peňazí. Skvelé. Ale ak ste asi rok s vašou hostingovou službou v spoločnosti HostMonster, veci sa stanú chaotickými. Ako sa ukázalo, po zrušení účtu nebude vaša doména zadarmo. HostMonster nemá žiadne zvýhodnené ceny, ako sa zdá, takže ak zrušíte službu, budete musieť zaplatiť statnú cenu. HostMonster by teda chcel povedať, že vás určite premenia na svoju kravu a mlieko, či sa vám to páči alebo nie..
 • Priemerná služba za veľa peňazí – Keď sa vyrovnáte s cenovými trikmi spoločnosti HostMonster, môžete pokračovať vo svojom živote a spustiť svoju prekliatu webovú stránku. Ak nevyužívate žiadne ďalšie služby, budete v pohode iba s platením mesačnej ceny. Ale pre mňa sa 4,95 dolárov javí ako príliš veľa s 3 ročnou zmluvou. Budete sa tiež venovať priemernej dobe prevádzkyschopnosti a rýchlosti načítania stránky, zatiaľ čo existujú spoločnosti, ktoré ponúkajú oveľa viac.

záver

Po získaní citov pre služby spoločnosti HostMonster sa nepýtam, prečo sa im podarilo udržať radar dlhšie ako 21 rokov. To, čo dostanete za peniaze, ktoré platíte, nie je vôbec zlé, nestačí však toľko konkurentov, ktorí ponúkajú lepšie, rýchlejšie a spoľahlivejšie služby za menej peňazí..

Stručne povedané, neodporúčam používať HostMonster. Radšej si prezrite, čo sa deje v službách InMotion, HostGator alebo SiteGround, pretože podľa môjho názoru sú najlepšími hráčmi. Ich služby sú nadradené všetkému, s čím môže spoločnosť HostMonster prísť, a to z hľadiska kvality aj ceny, takže o tom niet pochýb. HostMonster nie je dosť dobrý.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector