Recenzie NameCheap

NameCheap už takmer dve desaťročia ponúka balík služieb, ktoré siahajú od registrácie domény po certifikáty SSL a webhosting. Aj keď je program NameCheap známy pre svoje cenovo dostupné služby registrácie domén, tento prieskum NameCheap sa zameria na poskytovateľa webhostingu NameCheap, ktorý zdôrazňuje plány, funkcie a výhody a nevýhody tohto rozpočtu priateľského hostenia..


NameCheap.com Prehľad spoločnosti

Spoločnosť NameCheap bola založená v roku 2000 spoločnosťou Richard Kirkendall. V priebehu rokov si NameCheap získal obrovskú popularitu a dnes je to meno domácnosti, pokiaľ ide o registráciu domén. V roku 2011 spoločnosť NameCheap spojila svoje sily s používateľmi Reddit a vyvolala masový exodus od registrátorských spoločností a spoločností poskytujúcich webhosting, ktoré nepreukázali podporu bezplatného a otvoreného internetu. Spoločnosť pokračovala v podpore otvoreného a bezplatného internetu, ktorý každoročne organizuje Deň presúvania názvov domén a získaval prostriedky pre Nadáciu Electronic Frontier Foundation.

NameCheap má viac dátových centier pôsobiacich v Severnej Amerike a Európe s plne redundantnými kľúčovými systémami (sieť, napájanie, bezpečnosť a kontrola klímy). Spoločnosť spravuje 7 000 000+ domén a obsluhuje viac ako 3 milióny zákazníkov na celom svete.

Plány NameCheap & stanovenie ceny

Je nepochybne jedným z najväčších predajných miest spoločnosti NameCheap. NameCheap ponúka zdieľané, VPS, špecializované a predajné plány hostingu, ktoré prichádzajú s výkonnými nástrojmi, bezpečnosťou a spoľahlivosťou. S výnimkou vyhradeného plánu hostingu sa všetky programy dodávajú s bezplatným názvom domény .website.

Zdieľaný hosting

NameCheap uvádza na trh 4 zdieľané plány hostenia: SSD Value, Professional, Ultimate a Business. Všetky zdieľané plány okrem firmy majú ročnú fakturáciu. Cenový plán je najlacnejší zdieľaný hostingový balík začínajúci na 9,88 USD / rok, čo je menej ako cena domény. Miera obnovy je 38,88 dolárov / rok, čo stále klesá na iba 3,24 $ / mesiac. Táto cena vám poskytne hosting pre 3 webové stránky, neobmedzenú šírku pásma a 20 GB disku na disku SSD.

Profesionálny plán je najobľúbenejší zdieľaný hostingový balík spoločnosti Namecheap, ktorý začína na 19,88 $ / rok (miera obnovenia je 78,88 $ / rok). Tento plán zahŕňa hosťovanie pre 10 serverov, neobmedzenú šírku pásma a 50 GB voľného miesta na disku SSD.

Neobmedzené balíčky zdieľaného hostenia zahŕňajú plán Ultimate, ktorý stojí 29,88 dolárov / rok (cena za obnovenie je 129,88 dolárov / rok) a zahŕňa neobmedzené miesto na disku s urýchleným SSD, neobmedzenú šírku pásma a hosting až pre 50 webových stránok..

Obchodný plán SSD má predajnú cenu 19,88 dolárov mesačne. Ak sa rozhodnete pre dvojročnú fakturáciu, cena klesne na 18,98 $ / mesiac, zatiaľ čo ročná fakturácia sa dostane na 17,98 $ / mesiac. Plán Business SSD obsahuje diskový priestor 20 GB Pure SSD, šírku pásma 5 000 GB a hosting pre neobmedzené webové stránky.

Hosting VPS

Ponuka VPN spoločnosti NameCheap obsahuje virtualizačnú platformu XEN s plným prístupom root a výberom operačných systémov. Môžete si vybrať, či budete platiť za svoj plán VPS na mesačnej, trojmesačnej, dvojročnej alebo ročnej báze a ceny sa líšia v závislosti od času vášho záväzku..

VPS Lite – Xen je základný plán VPN spoločnosti Namecheap, ktorý sa začína na 19,95 $ / mesiac alebo 16,95 / mesiac, ak vyberiete možnosť ročnej fakturácie. VPS Lite obsahuje 512 MB (Burst +512 MB) RAM, 1 jadro CPU, 15 GB HDD (SAS RAID 10) miesta na disku a šírku pásma 100 GB.

Najpopulárnejším plánom VPS v Namecheap je VPS 1 – Xen a náklady, ktoré sa zaviažu na jeden rok, stoja 29,95 dolárov mesačne alebo 26,95 dolárov mesačne. Tento balík je dodávaný s 1 GB (+1 GB burst) RAM, 1 procesorovým jadrom, 30 GB HDD (SAS RAID 10) a 250 GB šírkou pásma.

Ďalej v rade je plán VPS 2 – Xen, ktorý zbalí oomph o trochu viac zdrojov: 2 GB RAM (+ 2 GB burst) RAM, 2 jadrá CPU, 60 GB HDD (SAS RAID 10) a 500 GB šírka pásma. Mesačný plán pre VPS 2 stojí 49,95 USD mesačne, zatiaľ čo ročný plán stojí 44,95 USD mesačne.

Najrobustnejším plánom VPS v Namecheap je plán VPS 3 – Xen, ktorý stojí 69,96 $ / mesiac alebo 63,95 $ / mesiac, ak si vyberiete ročný plán. VPS 3 prichádza s nasledujúcimi špecifikáciami: 3 GB RAM (+ 3 GB burst) RAM, 2 procesorové jadrá, 100 GB HDD (SAS RAID 10) a 750 GB šírka pásma.

Dedikovaný hosting

Namecheap ponúka niekoľko vyhradených možností hostenia s cenami v rozmedzí od 58,88 $ / mesiac pre jeden server s viacerými procesormi CPU (Intel Xeon E3) do 379,88 $ / mesiac pre viac CPU, server s viacerými jadrami (Intel Xeon 5)..

K dispozícii je najmenej 14 konfigurácií serverov, z ktorých si zákazníci môžu vybrať, až do 64 GB DDR3 RAM, 4 x 240 GB SSD HW Raid 10, šírky pásma 100 TB, Xeon E5-2620 v2 a 12 jadier x 2,1 GHz.

Väčšina z týchto špecializovaných hostingových plánov má 100% záruku dostupnosti.

Reseller Hosting

Rovnako ako u každého dobrého poskytovateľa hostingu s úplnými službami hostiteľské spektrum spoločnosti NameCheap zahŕňa aj hosťovanie distribútorov. Máte na výber zo 4 úrovní distribútorov, ktoré vám umožňujú vybrať umiestnenie dátového centra (USA vs Spojené kráľovstvo), zahrnúť bezplatné cPanel / WHM a plány distribútorov 3. a 4. stupňa zahŕňajú aj WHMCS.

Plány predajcov majú teda nasledujúcu štruktúru a ceny:

 • Predajca 1 (16,95 $ / mesiac alebo 14,41 / mesiac s dvojročnou dobou viazanosti): 25 predaných účtov, 25 GB voľného miesta na disku, šírka pásma 1 000 GB;
 • Predajca 2 (26,95 $ mesačne alebo 24,53 $ mesačne s dvojročnou dobou viazanosti): neobmedzené predané účty, 75 GB miesta na disku, šírka pásma 2000 GB;
 • Predajca 3 (36,95 $ mesačne alebo 34,37 dolárov mesačne s dvojročnou dobou viazanosti): neobmedzené predané účty, 150 miesta na disku, neobmedzená šírka pásma GB;
 • Predajca 4 (46,95 $ mesačne alebo 43,66 dolárov mesačne s dvojročnou dobou viazanosti): neobmedzené predané účty, 300 GB miesta na disku, neobmedzená šírka pásma GB.

Je zrejmé, že systém určovania cien spoločnosti NameCheap je výhodný, možno absurdne, najmä pokiaľ ide o ich zdieľaný hostingový balík. Aj keď existuje veľa možností, pokiaľ ide o prostriedky servera, pozrime sa, aké ďalšie funkcie hostenia môžete očakávať s plánmi hostenia NameCheap..

Funkcie NameCheap & hodnota

Tu je prehľad funkcií hostenia, ktoré ponúka NameCheap:

 • Výber dátového centra: možnosť vybrať si medzi dátovými centrami Spojeného kráľovstva a USA, ktoré sú k dispozícii so zdieľanými a maloobchodnými plánmi hosťovania;
 • Výber OS: CentOS, Debian, Fedora, Ubuntu k dispozícii s VPS a špecializované hostingové plány;
 • Bezplatná doména .website so všetkými plánmi: uložte špecializované plány hostenia, všetky ostatné plány zahŕňajú bezplatný názov domény .website;
 • WhoisGuard so zdieľanými hostingovými balíčkami;
 • 100% prevádzková SLA s väčšinou plánov: NameCheap vydáva kredity účtu, ak nedosiahne 100% dostupnosti SLA;
 • Garancia vrátenia peňazí: 14-dňová záruka vrátenia peňazí s väčšinou programov;
 • Určené adresy IP: až 2 určené adresy IP zahrnuté do plánov VPS;
 • cPanel / WHM prichádza štandardne s väčšinou plánov (okrem vyhradených hostingových plánov), niektoré plány zahŕňajú aj WHMCS;
 • Samoobslužné, spravované a plne spravované možnosti servera;
 • zálohy: Namecheap vykonáva pravidelné zálohy, takže v prípade potreby môžete požiadať o najnovšiu zálohu;
 • Spoľahlivé servery s najnovšou softvérovou a hardvérovou technológiou;
 • Softaculous install installer: Inštalácia WordPress jedným kliknutím, ako aj ďalších 100 ďalších aplikácií.

Namecheap má veľmi nízke úvodné ceny, vďaka čomu sú ich služby skutočným obchodom. Po prvom roku sa obnovenie sadzieb vyrovná aj tým, že ceny sa priblížia cenám ostatných poskytovateľov rozpočtu. Pre každý typ hostingu existujú minimálne 4 iterácie plánu, čo zákazníkom umožňuje zvoliť si konfiguráciu, ktorá najlepšie vyhovuje požiadavkám ich webových stránok.

Ďalej sa pozrime, aká dobrá je zákaznícka podpora spoločnosti NameCheap.

Zákaznícka podpora NameCheap

Zákaznícku podporu spoločnosti NameCheap môžete osloviť prostredníctvom živého chatu alebo odoslať lístok. Technická podpora na oboch podporných kanáloch je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Tí, ktorí sú otvorení malému samoštúdiu, môžu skúmať rozsiahlu vedomostnú základňu Namecheap, ktorá ponúka pomoc v rôznych témach (Príručky Začíname, SEO, správa cPanel, nastavenia DNS, MySQL, SSH prístup atď.).

Zatiaľ čo medzi podpornými kanálmi Namecheap bola telefonická podpora, v čase písania tohto prehľadu NameCheap neexistuje žiadna telefonická podpora. Je to nešťastné, pretože textová podpora môže byť dosť náročná, ak sa stretnete s komplikovaným problémom. Väčšina online hodnotení poskytnutých zákazníkom však hodnotila tím zákazníckej podpory spoločnosti NameCheap ako informovaný, užitočný a pohotový.

Pros & Nevýhody NameCheap

Okrem cenovo dostupného určovania cien sa pozrime, aké sú ďalšie výhody a nevýhody produktu NameCheap.

Pros

 • Nízke uvádzacie ceny;
 • Dobrá podpora;
 • 100% prevádzková SLA;
 • Veľa funkcií;
 • Ovládací panel cPanel;
 • Rozšíriteľnosť vďaka viacerým hosťovacím plánom.

Zápory

 • Názov bezplatnej domény je iba doména .website;
 • Žiadna telefonická podpora;
 • Málo špecializovaných plánov;
 • Iba 14-dňová záruka vrátenia peňazí;
 • Príplatky pri niektorých doplnkoch.

NameCheap je primárne spoločnosť registrujúca domény, hosting je len doplnková služba. Keď sa registrátori domén zvyčajne snažia ponúkať hostingové služby, zvyčajne nespĺňajú štandardy na prevádzkovanie hostiteľskej infraštruktúry slovnej triedy. Zatiaľ čo hostingové plány spoločnosti NameCheap majú určité nedostatky, nemôžeme povedať, že ich výkonnosť zaostáva za výkonnosťou iných poskytovateľov hostingu rozpočtu, takže ak chcete mať všetky komponenty svojej online prítomnosti pod jednou strechou, NameCheap je dobré miesto to dosiahnuť.

Záver preskúmania názvu

NameCheap je akreditovaným registrátorom ICANN, ktorý ponúka ďalšie doplnkové služby, ktoré zákazníkom umožňujú vybaviť všetky ich potreby súvisiace s registráciou domén, hostingom a e-mailovým hostingom v jednej spoločnosti. NameCheap tiež ponúka celý rad bezpečnostných nástrojov pre vlastníkov domén a webových stránok vrátane certifikátov SSL, ochrany WhoisGuard a služby Premium DNS..

Či už chcete hostiť svoj web u registrátora svojej domény alebo sa chcete stať hosťujúcim predajcom, NameCheap má všetky potrebné nástroje a služby, aby ste mohli začať.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map