Recenzie Vultr

01.06.2020
Recenzie hostingu 'Recenzie Vultr
0 12 мин.

S Vultrom môžete získať výkonný, nespravovaný hosting VPS, ktorý drží krok s konkurenciou a zároveň udržuje ceny na nízkej úrovni. V skutočnosti za normálny zdieľaný hostingový plán sotva musíte platiť viac, ako by ste zaplatili. Prihlasovanie sa na hostingový plán VPS vo Vultr má obrovskú výhodu: ich cloudový systém je vysoko flexibilný. Jednoduchým zaplatením rozdielu môžete kedykoľvek pridať novú inštanciu VPS, viac CPU, RAM alebo úložného priestoru.


Samozrejme, zdanie nespravovaného plánu VPS ako začiatočníka sa môže zdať trochu riskantné. Našťastie na internete existuje veľa zdrojov, ktoré vám môžu pomôcť spravovať váš server. Je pomerne ľahké nájsť rozsiahle príručky, ktoré vám ukážu postupný proces nastavenia a údržby servera. K dispozícii sú tiež užitočné služby, ako napríklad ServerPilot.io. Toto zaručuje, že konzolu nepotrebujete, a namiesto toho vám poskytuje rozhranie priateľské pre začiatočníkov.

Na druhej strane môžete ušetriť peniaze výberom nespravovaného systému VPS. Za výkon zaplatíte iba preto, že na správe vašich služieb sa nepodieľajú žiadni zamestnanci. Spoločnosť Vultr si získala reputáciu vynikajúceho poskytovateľa hostingu VPS. Ďalej budeme prechádzať cenami a všetkými časťami služieb ponúkaných týmto poskytovateľom vrátane plánov, podpory zákazníkov a funkcií..

Plány a funkcie Vultr

Vo Vultre nie je dostatok užitočných služieb. Majú svoje plány cloud computingu, ktoré sú skvelé pre malé a stredné podniky, ktoré chcú napájať svoje rastúce webové stránky. Majú službu Úložisko blokov, kde môžete nastaviť požadované množstvo úložiska SSD a prenajať si ho za mesačnú alebo dokonca hodinovú cenu. Pretože existuje vysoký dopyt po dedikovaných serveroch, spoločnosť Vultr zahrnula 4 rôzne plány, ktoré nájdete v časti venovanej inštanciám..

Tieto zaručujú špičkový výkon hostenia pre väčšie podniky a projekty, ktoré to potrebujú. Tieto možnosti si preberieme jeden po druhom a poskytneme vám niektoré kľúčové informácie o nich, aby ste si mohli vybrať tú, ktorá dokonale vyhovuje vašim potrebám. Najprv sa však pozrieme na niektoré z hlavných funkcií, ktoré táto spoločnosť môže ponúknuť:

 • Početné operačné systémy – Môžete si vybrať medzi Linuxom a Windows alebo nainštalovať akýkoľvek iný operačný systém podľa vášho výberu. Vultr má k dispozícii množstvo verzií systému Linux, ktoré vám umožňujú vybrať si verziu, ktorá je plne kompatibilná so softvérom, ktorý chcete použiť na serveri..
 • Snímky a zálohovanie – Môžete si vytvoriť snímku aktuálneho stavu vášho servera kedykoľvek budete chcieť. To môže byť užitočné v prípade, že chcete pridať ďalšiu inštanciu servera, pretože všetko, čo musíte urobiť, je použiť na ňu snímku a je nastavená. Navyše, automatické zálohovanie stojí každý mesiac iba 1 dolár.
 • Dátové centrá – Spoločnosť Vultr doteraz založila 15 dátových centier, ktoré sú rozmiestnené po celom svete, takže každý môže mať pevné spojenie. Všetci prichádzajú s IP adresou triedy C, ktorá vám môže pomôcť pri zlepšovaní SEO.
 • Ovládací panel – Vo Vultr je ovládací panel vec, ktorú môžu aj začiatočníci bez problémov používať vďaka dostupnej užitočnej dokumentácii. Môžete si vybrať cPanel, ktorý je v súčasnosti najpopulárnejším správcovským ovládacím panelom. Uľahčuje prenos webových stránok, zálohovanie, obnovenie údajov a všetky úlohy, ktoré prichádzajú so službou webhostingu, do jednoduchosti.
 • Podpora mobilných zariadení – Mobilná aplikácia pre Vultr je ešte plynulejšia ako verzia pre počítače. Je úplne užívateľsky prívetivý a umožňuje vám pridávať nové servery a spravovať aj tie existujúce.
 • Neobmedzený prístup – V rámci zdieľaných plánov hostenia máte možnosť nainštalovať na server akýkoľvek softvér, ktorý chcete. Nielenže nebude obmedzený prístup k serveru, ale budete si môcť nainštalovať množstvo užitočných aplikácií na jedno kliknutie, ktoré poskytuje spoločnosť Vultr..

Cloud Compute Plans (VPS)

To je služba, na ktorú sa Vultr zameriava hlavne, pričom poskytuje svojim klientom 8 rôznych plánov, z ktorých si môžu vybrať. Ak chcete, aby spoľahlivé servery slúžili na hosťovanie vašich aplikácií alebo webových stránok, časť Vultr Cloud Compute je určite miestom, kde by ste ich mali hľadať. Ceny sú neuveriteľne nízke, počnúc plánom za 2,50 dolárov mesačne, ktorý prekonáva väčšinu konkurencie. Na internete nájdete veľa podobných plánov, ale zvyčajne za dvojnásobok tejto ceny.

A najväčšia vec na tom je, že za svoje peniaze získate slušnú hodnotu. Ľudia sú viac ako spokojní so svojimi hostingovými plánmi podľa väčšiny spätných väzieb. Cloud Compute Plans sa odporúča najmä pre tých, ktorí majú skúsenosti s webovým dizajnom alebo akýmkoľvek spôsobom budovania webových stránok. Tieto plány rastú s vašimi potrebami, čo znamená, že môžete svoj plán upgradovať kedykoľvek, bez akýchkoľvek prestojov.

Ako sme už spomenuli, ich prvý plán stojí iba 2,50 USD mesačne a je dodávaný s 20 GB SSD, 1-jadrovým CPU a 512 MB RAM a šírkou pásma 0,50 TB. Môžete ho zväčšiť až o 7 ďalších úrovní. Najvýkonnejší plán stojí 320 dolárov mesačne a získate 400 GB SSD, 16jadrový procesor, 64 GB RAM a 10TB šírku pásma. Všetky tieto servery si možno prenajať aj za hodinovú cenu.

Blokovať úložisko

Keď na svoju webovú stránku pridávate viac a viac stránok, obsahu a funkcií, váš server by mohol začať využívať zdroje. Ak ide iba o problém s úložným priestorom, nemusíte nutne prepínať na silnejší plán. Výkonnejší plán tiež znamená, že sa zlepší aj CPU, RAM a šírka pásma, aj keď tieto zdroje ešte nemusíte potrebovať.

Vultr nechce, aby ste platili za prostriedky, ktoré nepotrebujete. Z tohto dôvodu zaviedli možnosť Blokovať úložisko. Ak na svojej webovej stránke prejdete na túto časť, uvidíte, že existuje meracie zariadenie SSD, v ktorom môžete nastaviť požadované množstvo úložného priestoru a potom ho prenajať. Môžete zaplatiť na hodinovom základe aj za úložisko.

Ak chcete platiť mesačne, môžete získať 10 GB SSD za 1 $ mesačne alebo maximálne 10 000 GB SSD za 1 000 $ mesačne. Od spoločnosti Vultr môžete vždy získať ďalší priestor pre prípad, že by ste ju potrebovali na zálohovanie alebo ďalšie údaje o webových stránkach alebo aplikácii.

Dedikované servery

S vyhradeným serverom sa nemusíte obávať, že ostatní používatelia sedia okolo vašich webových údajov na rovnakom serveri. Máte server, ktorý je úplne váš, stačí si vybrať ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu. Na Vultr Hosting sú k dispozícii 4 rôzne dedikované servery. Prvý z nich stojí 60 dolárov a je dodávaný s úložiskom SSD 120 GB, 2 procesorovými procesormi, 8 GB RAM a 10TB šírkou pásma.

Najsilnejší plán v tomto prípade stojí 240 dolárov mesačne a získate neuveriteľných 480 GB úložného priestoru SSD, 8 jadier CPU, 32 GB RAM a 40TB šírky pásma. Do dedikovaného servera môžete samozrejme pridať aj ďalší ukladací priestor, a to nastavením požadovaného množstva v časti Block Storage na webovej stránke Vultr..

Výber VPS môže byť z dlhodobého hľadiska slušnou možnosťou, ale skutočnosť, že aj ostatní používatelia spúšťajú svoje webové stránky na serveri, môže mať negatívny vplyv na výkon VPS. Preto, ak to vášmu rozpočtu príliš neuškodí, je vždy lepšie inovovať na vyhradený server. Vo Vultr nie sú len nízke ceny, ale budete určite spokojní aj s ich dedikovanými servermi.

Prevádzková doba servera

Spoločnosť Vultr zaručuje, že ak dôjde k výpadkom vašej webovej stránky, získate kredity za kompenzáciu. To samozrejme neznamená, že je v poriadku, ak sú ich servery nefunkčné. Majitelia webových stránok môžu prísť o značné množstvo výnosov, ak budú ich stránky nefunkčné. Je však úplne spravodlivé, že vám prinajmenšom znížia váš ďalší mesačný poplatok.

Napriek tomu by bolo lepšie, keby dali peniaze ako náhradu; ako sa ukazuje, ich servery rovnako zriedka zostávajú. Vultr skutočne tvrdo pracuje, aby udržal server v pohotovosti na 100%. Vždy môže dôjsť k zlyhaniu hardvéru, ľudskej chybe, nehode alebo akémukoľvek zlyhaniu softvéru, takže naozaj nemôžete očakávať 100%, ale určite sa ich snažia udržať čo najvyššie..

Na druhej strane, jedným z dôvodov, prečo tak veľa investovali do cloudhostingu, je udržiavanie prestojov na minime. Cloud hosting umožňuje šírenie všetkých údajov medzi početnými servermi, pričom sa ubezpečí, že ak jeden z nich klesne, vaše webové stránky sa budú môcť spustiť na zvyšných serveroch bez akýchkoľvek prestojov..

Zákaznícka podpora spoločnosti Vultr

Vďaka dobre vyškolenému tímu podpory zákazníkov je spoločnosť Vultr schopná reagovať na vstupenky na podporu a vyriešiť vaše problémy tak rýchlo, že sotva budete mať čas na prestávku. Môžete tiež požiadať o radu a požiadať ich o veci, ako napríklad zlepšiť výkonnosť hostingu podľa potrieb vašich webových stránok. Bude im trvať iba pár minút, kým odpovedia a vysvetlia všetko jasne.

záver

Musíte vziať do úvahy, že hovoríme o nespravovaných plánoch VPS, takže skutočnosť, že ponúkajú tak spoľahlivú podporu, je celkom pôsobivá. Vultr má tiež k dispozícii podrobnú dokumentáciu, ktorá pokrýva všetky aspekty nespravovaného webhostingu s dôkladnými sprievodcami. Ak potrebujete nejakú pomoc pri nastavovaní vášho VPS, môžete vždy postupovať podľa jeho sprievodcu, ktorý vás prehľadne prevedie týmto procesom.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector