Przegląd CloudWays

Oto nazwa firmy, o której nie usłyszysz zbyt wiele. Hosting w chmurze ma coraz większy wpływ na rynek hostingu, po prostu dlatego, że jest niesamowity i użyteczny. Jeśli technologia leży w rękach wiarygodnej firmy, która sprawia, że ​​działa, to korzystanie z niej może być korzystne dla dowolnej firmy lub prywatnej witryny internetowej. To sprawia, że ​​jest to nieskończenie prostsze dla użytkownika końcowego, a dzięki hostingowi w chmurze możemy mieć znacznie szybsze i bardziej niezawodne strony internetowe. Ponieważ nasza strona internetowa jest przechowywana na całej architekturze serwerów zamiast na jednym dysku twardym, praktycznie nie ma przestojów.


CloudWays zdecydowanie udało się przynieść wszystkie te korzyści do stołu. Oferują nawet zarządzany przez zabójcę hosting WordPress, który odciąża użytkowników. Mam jednak kilka mieszanych uczuć na ich temat. Jednak nie ma się czym przejmować, ale CloudWays ma wiele dziwactw w porównaniu do innych firm. Zobaczmy więc, jaka to firma, jakie usługi oferują i za jaką cenę.

Omówienie CloudWays

CloudWays to firma z siedzibą na Malcie, która służy jako punkt integracji wielu usług w chmurze. Wszystkie te usługi są zarządzane z jednej konsoli i służą jako bogate środowisko do tworzenia aplikacji PHP i stron internetowych. Ponieważ CloudWays ma centra danych zlokalizowane na całym świecie, użytkownik zawsze będzie w rozsądnej odległości od jednego. To dodatkowo gwarantuje jakość i szybkość wymaganych usług.

CloudWays otrzymało głównie pozytywne recenzje, które wynikają ze stabilności, niezawodności i ogólnej spójności wszystkich oferowanych przez nich usług. Nie wspominając o tym, że CloudWays ma dla swoich klientów inne miłe niespodzianki. Być może nie są one najtańsze (tylko 2–3 USD więcej) wśród komercyjnych firm hostingowych, ale na pewno mają rozwiązany hosting.

Plany i ceny ColudWays

Naprawdę niesamowitą rzeczą, którą lubiłem w CloudWays, jest to, że możesz wypróbować ich usługi i założyć stronę internetową bez płacenia ani grosza z góry. Możesz wypróbować podstawowy plan hostingowy przez dwa tygodnie, uruchomić witrynę i następnie zdecydować, czy chcesz korzystać z ich usług, czy nie. To naprawdę uczciwy sposób na idealne rozpoczęcie pracy z potencjalnym klientem.

platformy chmurowe elastyczne przejrzyste ceny

Oferują nawet przyjazne dla portfela plany płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem. Jest to świetne, ponieważ w zasadzie płacisz tylko za to, czego używasz. Jeśli zdecydujesz się anulować usługę w ciągu 10 dni w miesiącu, naliczymy opłatę tylko za wspomniane 10 dni usługi. Bardzo niewielu innych dostawców hostingu ma taką strukturę cen, a CloudWays jest zdecydowanie godna pochwały. Ale połysk jest stępiony z powodu braku rejestracji domeny, zawartych adresów e-mail i nie zawsze niezawodnej obsługi telefonicznej.

Każdy użytkownik ma własny dedykowany sprzęt serwerowy i własny adres IP. Możesz wybrać serwer z jednej z tych lokalizacji. Wszystkie mają dyski SSD do przechowywania, więc na pewno będą działać z dużą prędkością. Chociaż jest to dobre i wszystko, CloudWays udaje się, aby było jeszcze lepiej. Nie wiąże cię to tylko z ich usługami i pozwala dodawać usługi innych dostawców, takich jak DigitalOcean, Google, Amazon lub Vultr.

tabela cenowa chmur

Nie trzeba dodawać, że CloudWays obsługuje prawie każdy główny system zarządzania treścią i koszyk, którego będziesz używać. Możesz zainstalować WordPress, Joomla !, Magento lub Drupal w ciągu kilku krótkich kliknięć, ale możesz także dodać dowolny inny CMS oparty na PHP, którego chcesz użyć.

CloudWays jest unikalny dla większości dostawców hostingu, ponieważ wykorzystuje zasoby zebrane z kilku serwerów klastrowych. Nie musisz bawić się w klasyczne plany udostępniania hostingu, w których zasoby serwera są udostępniane setkom innych witryn. Zamiast tego będziesz mieć własny zestaw dedykowanych zasobów, nawet jeśli zaczniesz od najtańszego planu, czyli 5 USD miesięcznie. Za to otrzymasz 20 GB przestrzeni dyskowej, 1 TB najwyższej przepustowości, 512 MB pamięci RAM i procesor jednordzeniowy.

Ale możesz przejść aż do 765 USD, w zależności od potrzebnych zasobów. Za takie pieniądze otrzymasz 640 GB przestrzeni dyskowej, 9 TB najwyższej przepustowości, 64 GB pamięci RAM i 20-rdzeniowy procesor. W ten sposób CloudWays mówi „uwolnij krakena”! Elastyczność w sposobie stosowania zasobów do witryny jest świetna dla każdej rozwijającej się lub dużej firmy internetowej. Zwłaszcza jeśli używasz go w systemie wymagającym dużych zasobów, takim jak Magento.

To wszystko wspaniałe rzeczy, ale CloudWays brakuje kilku podstawowych funkcji. Nie są to jednak duże problemy, ponieważ można łatwo obejść je, ale należy o tym wspomnieć. Na początek nie otrzymasz żadnych kont e-mail z planami CloudWays, podczas gdy prawie każdy dostawca hostingu oferuje około 50-250 kont e-mail z większością swoich planów. Po drugie, nie ma opcji rejestracji domeny, więc musisz kupić innego rejestratora, takiego jak GoDaddy, aby kupić swoje domeny.

Wydajność i czas działania

CloudWays ma niewiarygodnie solidny system oparty na chmurze, głównie dzięki temu, że nawiązali współpracę z jednymi z najlepszych dostawców chmur w branży. Podobnie jak inne usługi hostingowe w chmurze, CloudWays oferuje 99,99% czasu działania i prędkości ładowania około 400 – 600 milisekund. Ich czasy ładowania są o 40–50% lepsze niż w przypadku zwykłej usługi hostingowej, co dowodzi, że systemy chmurowe są drogą do przyszłości.

Funkcje CloudWays

funkcje chmur

Monitorowanie serwera – Jedną z najbardziej przydatnych funkcji CloudWays jest monitorowanie serwera. Możesz wyświetlić zmienne takie jak bezczynny procesor, ruch przychodzący i odczyty na sekundę poprzez rozwijane menu. Możesz także wyświetlić wykres pokazujący obciążenie serwera w chmurze.

Darmowe migracje stron – Posiadanie kogoś, aby przenieść już istniejącą witrynę do wiarygodnej usługi w chmurze, jest zawsze świetne. Nie wspominając już o tym, że z łatwością zdejmuje portfel i odciąża ramiona. BlueHost wymaga 150 USD za tę samą usługę.

Codzienne kopie zapasowe i odzyskiwanie jednym kliknięciem – Ponieważ dane nie są przechowywane tylko na jednym dysku twardym, a raczej w całej sieci, odzyskiwanie jest niezwykle proste. Nie ma funkcji tworzenia kopii zapasowych, za którą trzeba zapłacić, ponieważ jest ona wykonywana codziennie automatycznie i można odzyskać witrynę za pomocą jednego kliknięcia.

Powiadomienia za pośrednictwem programów czatu – Możesz ustawić CloudWays ’, aby wysyłał Ci wiadomości w Slack, HipChat, e-mailach i innych usługach. Na przykład, jeśli nie można otworzyć witryny dłużej niż minutę, pojawi się komunikat. Powiadomi Cię również, jeśli musisz zainstalować aktualizację, poleci Cię i odpowie na wiele pytań, które możesz mieć.

Świetne funkcje programistyczne – CloudWays oferuje naprawdę niesamowite środowisko dla programistów do testowania i koordynowania ich pracy. Są w stanie skonfigurować wdrożenie z repozytorium Git, a także mogą wdrażać nieograniczoną liczbę aplikacji. Programiści mogą korzystać z interfejsu API RESTful w celu ułatwienia operacji skryptowych. Wbudowany mechanizm pomostowy umożliwia także programistom przenoszenie nowych kodów do środowiska testowego.

Automatyczne kopie zapasowe – Możesz skonfigurować automatyczne kopie zapasowe obrazów serwera w chmurze i przywrócić witrynę za pomocą jednego kliknięcia. Serwer będzie tworzył kopie zapasowe każdego dnia, dwóch dni, każdego tygodnia lub każdego innego ustawionego dla niego okresu. Jest to świetny darmowy prezent, ponieważ tak wiele innych firm pobiera od 2 do 20 USD miesięcznie, aby regularnie tworzyć kopie zapasowe witryny.

Skalowanie w pionie – Skalowanie pionowe umożliwia dodawanie lub usuwanie zasobów serwera w dowolnym momencie, zgodnie z potrzebami. Jeśli na przykład jest sezon wakacyjny i spodziewasz się większego wzrostu ruchu, zawsze możesz odpowiednio zaktualizować swój plan. Struktura cenowa „pay as you go” pozwala płacić tylko za to, czego używasz, więc nie musisz płacić dodatkowo za zasoby, których później nie wykorzystasz.

Obsługa klienta CloudWays

obsługa chmur

Obsługa klienta oferuje takie same możliwości jak każda inna firma. Możesz skontaktować się z zespołem pomocy technicznej, przesyłając zgłoszenia, używając czatu na żywo, e-maila lub telefonu. Jeśli potrzebujesz szybkiej odpowiedzi, możesz poprosić Bot CloudWays o pomoc. Ale jeśli zechcesz trochę poczekać, jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz skontaktować się z zespołem pomocy technicznej 24/7/365. Możesz natychmiast skontaktować się z kimś za pośrednictwem czatu online. CloudWays konsekwentnie utrzymuje czas oczekiwania poniżej 5 minut. Ich zespół jest również dość kompetentny i godny zaufania. Podali nam dokładne informacje na temat różnicy między podstawowym hostingiem w chmurze a planem hostingowym WordPress.

CloudWays Plusy i minusy

Bardzo się cieszę, że spotkałem firmę, która rozwiązuje tak wiele problemów i oferuje szereg wyjątkowych usług. CloudWays dał nam wiele powodów do korzystania z ich usług lub przynajmniej wypróbowania ich za darmo. Więc zalety zdecydowanie przewyższają wady w tej sekcji.

Plusy – dlaczego warto wybrać CloudWays

 • Całkowicie bezpłatny okres próbny – Możliwość uruchomienia witryny bez płacenia ani grosza i sprawdzania wydajności usługi przez kilka tygodni jest naprawdę niesamowita. Niewiele firm przedstawia tak pozytywny gest.
 • Bez limitów – CloudWays nie nakłada żadnych ograniczeń na liczbę stron internetowych, które można zainstalować, podczas gdy większość innych dostawców hostingu. Nawet jeśli zapłacisz dwa razy więcej pieniędzy (około 10 USD) za usługę hostingową, tak jak w CloudWays. Tutaj płacisz tylko za zasoby, z których korzystasz i możesz z nimi dowolnie korzystać. Zawsze możesz uaktualnić swój hosting o dodatkowe zasoby.
 • System cenowy Pay As You Go – Wspaniale jest w końcu zobaczyć firmę, która nie chodzi tylko o to, by uzyskać od ciebie pieniądze za darmo. Podczas gdy inne firmy zmuszają Cię do płacenia za fikcyjne usługi lub usługi, które w innym przypadku powinny być bezpłatne, płacisz tylko za to, czego używasz w CloudWays. Jest to uczciwa i uczciwa oferta, a także ma wiele przydatnych funkcji.
 • Łatwe w instalacji systemy i aplikacje do zarządzania treścią – Chociaż jest to standard od wielu lat, należy wspomnieć. CloudWays ułatwia instalację dowolnego systemu opartego na CMS lub PHP. Dostępnych jest również wiele integracji aplikacji.
 • Darmowe automatyczne aktualizacje – CloudWays oferuje cuda hostingu w chmurze za darmo. Możesz ustawić serwer tak, aby tworzył kopie zapasowe codziennie, co drugi dzień, co tydzień lub kiedy chcesz. Gdy już utworzysz kopie zapasowe i coś pójdzie strasznie nie tak, odzyskanie witryny zajmie Ci tylko jedno kliknięcie, co jest naprawdę niesamowite.
 • Darmowa migracja strony – Dziwnie jest widzieć firmę, która prosi Cię o opłacenie migracji witryny w dzisiejszych czasach, ale jest kilka. CloudWays nie przekroczył tej granicy i chętnie poświęcą Ci jednego ze swoich ekspertów na kilka godzin, aby zmusił go do przeniesienia Twojej witryny na serwery w chmurze.

Wady – dlaczego unikać CloudWays

 • Brak cPanel – CloudWays oferuje własną konsolę, która pomaga zarządzać aplikacjami i wszystkim innym, co hostujesz na ich serwerach. Nie jest trudno przyzwyczaić się, ale cPanel jest znacznie bardziej wszechstronny.
 • Potrzeba trochę wiedzy – Korzystanie z hostingu w chmurze wymaga specjalistycznej wiedzy, ponieważ będziesz mieć cały wirtualny serwer do zarządzania. Jeśli nie interesujesz się szczegółami technicznymi i nie uczysz się ich, zdecydowanie lepiej wybrać zarządzany hosting WordPress.
 • Brak kont e-mail lub rejestracji domen – Niestety, CloudWays nie oferuje jednej z najbardziej podstawowych usług firmy hostingowej. Istnieje możliwość rejestracji nazw domen i posiadania wielu kont e-mail. Musisz uzyskać osobnego rejestratora domen, takiego jak GoDaddy lub Namecheap, aby uzyskać nazwę domeny dla swojej witryny.

Wniosek

Czy CloudWays to Twój sposób na hostowanie strony internetowej? Czy polecam to? Być może i mogę je z całego serca polecić. Chociaż korzystanie z ich usług hostingowych w chmurze wymaga pewnej wiedzy, oferuje niesamowitą cenę i wyjątkową wydajność. Ci, którzy chcieliby pominąć majsterkowanie przy technologii, powinni udać się do HostGator lub InMotion i innych renomowanych firm, które oferują świetnie zarządzany hosting WordPress. Poza tym CloudWays jest znakomitą opcją do hostowania twojej witryny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map