Przegląd Contabo

Contabo jest szanowanym dostawcą usług hostingowych w branży. Firma powstała w Niemczech w 2003 roku. Dzięki jednemu serwerowi i stałemu zespołowi przez lata stali się odnoszącą sukcesy firmą. Obecnie są jednym z doświadczonych dostawców, na których można całkowicie polegać, oferując szeroki zakres usług dla blogerów, właścicieli sklepów internetowych, witryn stowarzyszonych i innych.


Jeśli chcesz mieć potężny serwer do gier, Contabo oferuje również tego rodzaju usługi. Na przykład możesz bezproblemowo uruchomić Minecraft na nim z niewielkim opóźnieniem, nawet podczas dużego ruchu. Oczywiście istnieje wiele innych gier, nawet bardziej wymagających, które bez problemu mogą działać na serwerach Contabo. Jeśli chcesz zapewnić wszystkim graczom przyjemne wrażenia z gry, zawsze dobrze jest hostować grę na własnym serwerze.

W Contabo każdy może znaleźć plan hostingowy, który odpowiada jego potrzebom. Hosting współdzielony, VPS i serwery dedykowane są dostępne i masz wiele planów do wyboru dla każdego rodzaju usługi. Gdy już ustalisz swoją obecność w Internecie, witryna może zacząć szybko rosnąć, prosząc o więcej zasobów do obsługi ruchu. Nawet jeśli Twoja witryna przyciąga duży ruch, nie musisz się martwić wydajnością, o ile wybierzesz plan hostingowy w Contabo.

Po zakończeniu rejestracji w jednym z jego planów będzie on natychmiast aktywny i możesz rozpocząć pracę z witryną. Ich pakiety są zaprojektowane tak, aby były bardzo elastyczne, co pozwala konfigurować funkcje według własnego uznania i skalować zasoby w razie potrzeby. W pozostałej części tej recenzji mówimy trochę o każdym planie, cenach, niezawodności serwerów Contabo i ich obsłudze klienta.

Plany i ceny Contabo

Wspólne plany hostingowe

Contabo dąży do zapewnienia niezawodnej usługi hostingu współdzielonego, oferującej plany spełniające standardy przystępnych cen. Każdy wspólny plan umożliwia korzystanie ze skryptów instalacyjnych za jednym kliknięciem dla całego dodatkowego oprogramowania potrzebnego do witryny. Są dość hojne dla aplikacji, ponieważ można znaleźć setki z nich w pakiecie, który można szybko zainstalować, a także ułatwić życie.

Nie ograniczają też ruchu, więc to Ty decydujesz, czy Twoja witryna będzie działała bezproblemowo na obecnym planie, czy potrzebujesz lepszego. Ograniczają one jednak przestrzeń dyskową oraz liczbę posiadanych baz danych MySQL i kont e-mail. To niekoniecznie jest wadą, ponieważ większość ludzi i tak nie przekracza tych limitów.

Otrzymasz bezpłatny certyfikat SSL nawet przy najtańszym abonamencie, więc nie musisz kupować go osobno. Niezbędne jest posiadanie certyfikatu SSL, jeśli chcesz zbudować zaufanie odwiedzających witrynę. Inną rzeczą, za którą nie trzeba płacić, jest ich narzędzie do tworzenia witryn, które jest dostępne dla wszystkich. Możesz uzyskać wspólny plan hostingowy za jedyne 2,99 EUR miesięcznie z 50 GB miejsca, 20 bazami danych MySQL, 1000 adresów e-mail i 1000 użytkowników FTP.

Jeśli potrzebujesz silniejszego, możesz wybrać z 3 dodatkowych planów. Najdroższy kosztuje 9,99 USD miesięcznie i uaktualnia specyfikację do 500 GB przestrzeni dyskowej i nieograniczonej liczby baz danych MySQL, kont e-mail i FTP.

Plany hostingowe VPS

Jeśli przejrzysz ich sekcję VPS, zdasz sobie sprawę, że w swoich planach oferują również tradycyjne dyski twarde HDD i SSD. Nawet jeśli wybierzesz najtańszy pakiet, możesz wybierać między tymi dwoma typami dysków. Jeśli wiesz dokładnie, ile zasobów wymaga Twoja witryna, możesz odpowiednio skonfigurować swój plan.

Contabo umożliwia zestawienie niestandardowego planu VPS z wymaganą pamięcią RAM, rdzeniami procesora i dyskiem SSD lub HDD. Nie brakuje opcji, dzięki czemu nie płacisz za więcej zasobów niż faktycznie wykorzystana. To sprawia, że ​​ich usługa jest całkowicie opłacalna, zapewniając idealny stosunek jakości do ceny. Ponieważ dostawca zapewnia dostęp root do serwera ze wszystkimi planami VPS, możesz ręcznie zainstalować dowolne potrzebne oprogramowanie.

Jeśli przejrzysz sekcję VPS w Contabo, zobaczysz, że plany są podzielone na HDD plus SSD Boost i 100% SSD. Każda kategoria oferuje 3 różne plany. Pierwszy plan z dyskiem twardym kosztuje 6,99 EUR miesięcznie i oferuje 2 rdzenie procesora, 6 GB pamięci RAM, 500 GB pamięci dyskowej o zwiększonej pojemności SSD i przepustowość 100 Mb / s na port.

Pierwszy plan VPS 100% SSD w Contabo kosztuje tylko 8,99 EUR, a otrzymasz 4 rdzenie procesora, 12 GB pamięci RAM, 300 GB pamięci SSD i taką samą przepustowość 100 Mb / s na port. Możesz wybrać pomiędzy Linuksem a Windows. Jeśli wybierzesz system Windows Server, możesz wybrać wersję 2012 dla planów dysków twardych i wersję 2016 dla dysków SSD.

Dedykowane plany hostingowe

Contabo oferuje plany serwerów dedykowanych od samego początku. W rzeczywistości był to jedyny rodzaj usług, które firma oferowała w ciągu dnia, a wraz z upływem lat obejmowały inne typowe usługi, takie jak hosting dzielony i VPS. Dlatego serwery dedykowane to dziedzina, w której są w większości wyspecjalizowane. Na początku mieli tylko jedno centrum danych, ale teraz możesz wybrać serwer dedykowany stosunkowo blisko Twojej lokalizacji, bez względu na to, gdzie mieszkasz.

Ich plany są nie tylko wysoce konfigurowalne, ale możesz także wybrać preferowany system operacyjny. Wszystkie dedykowane plany obsługują także systemy Windows i Linux, a jeśli chcesz ręcznie zainstalować oprogramowanie na ich serwerach, możesz to zrobić dzięki dostępowi rootowi, który jest dostarczany z usługą. Mają tak zwany model startowy dla tych, którzy chcą tańszego serwera dedykowanego w cenie 39,99 EUR. Jest wyposażony w 4-rdzeniowy procesor, 8 GB pamięci RAM i 800 GB miejsca na dysku.

Ceny ich droższych planów specjalnych zaczynają się od 49,99 EUR aż do 109,99 EUR. Pierwszy z nich wyposażony jest w 4-rdzeniowy procesor i7, 12 GB pamięci RAM, 200 GB pamięci i port 100 Mb / s dla przepustowości. Możesz to skalować do 10-rdzeniowego procesora Intel Xeon, 256 GB pamięci RAM, portu 1 Gb / s dla przepustowości i wybranej przestrzeni dyskowej. Klikając Dostosuj & Opcja zamówienia, możesz dowolnie dostosowywać plany przed zapłaceniem.

Lokalizacje serwerów i sprzęt firmy Contabo

Aby zapewnić szybkie ładowanie strony w witrynie, silny sprzęt nie jest jedynym ważnym czynnikiem. Powinieneś także wybrać centrum danych najbliższe Twojej lokalizacji, aby czas reakcji był jak najkrótszy. Jeśli znajdziesz firmę hostingową, która świadczy usługi na najwyższym poziomie, ale ich najbliższe centrum danych znajduje się po drugiej stronie globu, nawiązanie dobrego połączenia staje się niemożliwe.

Na szczęście centra danych Contabo są rozmieszczone na całym świecie, zapewniając raczej bliską lokalizację dla każdego klienta. Ponadto w każdej lokalizacji znajdują się tysiące serwerów, więc nie można ich zlecić na zewnątrz. Mają dwa dość duże centra danych w Niemczech z ogromną liczbą 4000 serwerów. W 2009 roku Contabo założyło centrum danych w Monachium, które później zostało nagrodzone za wykorzystanie zielonej energii do zasilania serwerów.

Największe centrum danych powstało w 2014 roku w Norymberdze. Umożliwiło to firmie dodanie do 10 000 serwerów dedykowanych, jeśli to konieczne, w celu obsługi rosnącej liczby klientów w regionie. Zainwestowali dużo pieniędzy w ten projekt, ale ostatecznie niewątpliwie się opłacił. Warto również wspomnieć, że Contabo otrzymało Nagrodę Niemieckiego Centrum Danych w dwóch różnych okazjach za poświęconą pracę.

Contabo Server Uptime

Contabo dąży do poprawy swoich usług na wiele sposobów, w tym do utrzymywania maksymalnych czasów działania serwera. Są tak zaangażowani w osiągnięcie swojego celu, że gwarantują dostępność witryny na poziomie 99,99%. Jednym z powodów, dla których ten dostawca jest tak niezawodny, jest zapewnienie 100% redundancji sprzętu.

Oznacza to, że stale monitorują każdy element na serwerze z uruchomionym na nim całym oprogramowaniem, a jeśli coś się zawiesi, są tam, aby to naprawić natychmiast. Nie ma przestojów, ponieważ element kopii zapasowej będzie od razu aktywny. Contabo korzysta z najnowszych serwerów i są one całkowicie zabezpieczone nie tylko oprogramowaniem ochronnym, ale także wieloma kamerami bezpieczeństwa.

Obsługa klienta w Contabo

W Contabo, po zarejestrowaniu się w jednym z planów hostingowych, ich zespół zrobi wszystko, aby zapewnić Ci bezproblemową obsługę. Mają ponad dziesięcioletni system wsparcia, który nigdy nie był zlecany na zewnątrz. Firma zawsze stara się zatrudnić i przeszkolić wystarczającą liczbę ekspertów, aby ich klienci mogli uzyskać szybką odpowiedź.

Chociaż zespół obsługi klienta ma wąski harmonogram połączeń telefonicznych, nadal możesz do nich dotrzeć za pośrednictwem poczty e-mail w dowolnym momencie. Wsparcie przez e-mail i telefon (jeśli dzwonisz do nich w godzinach pracy) jest szybkie i bardzo skuteczne. Jeśli chodzi o bazę wiedzy, Contabo ma świetny zbiór samouczków i obszerne FAQ, które możesz sprawdzić, gdy utkniesz lub masz proste pytanie.

Mimo że nie mają systemu czatu na żywo ani systemu sprzedaży biletów, nie oznacza to, że ich obsługa jest zła, ponieważ starają się być osiągalni i pomocni za pośrednictwem dwóch dostępnych kanałów. Podsumowując, możesz uzyskać wsparcie 10/10 od zespołu Contabo za każdym razem, gdy napotkasz problem na swojej stronie internetowej lub w planie hostingowym. Ich pracownicy są dobrze wyszkoleni, gotowi do rozwiązywania nawet najbardziej nietypowych problemów.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map