Przegląd hostingu LittleOak

LittleOak Hosting specjalizuje się w oferowaniu pakietów hostingowych premium dla stron internetowych utworzonych na komputerach Mac RapidWeaver, popularne oprogramowanie do projektowania stron internetowych stworzone wyłącznie dla komputerów Mac lub inne programy do tworzenia stron internetowych przeznaczone dla systemu Mac OS. Właściciele LittleOak są specjalistami i entuzjastami komputerów Mac, a cały personel pomocy technicznej jest dokładnie przeszkolony na platformie Mac OS X.


Przegląd hostingu LittleOak

Założona w 2007 roku LittleOak to mała, rodzinna firma z siedzibą w Torrance w Kalifornii. Jako partner hostingowy RapidWeaver, LittleOak obsługuje obecnie ponad 400 000 kont.

Pomimo tego, że są małą firmą, są właścicielami i prowadzą prywatne centrum danych i twierdzą, że nigdy nie zlecają żadnych swoich usług. Firma utrzymuje własną sieć poprzez budynek One Wilshire (znany jako najbardziej połączony budynek w zachodnich Stanach Zjednoczonych), wykorzystują one zrównoważony pod względem obciążenia klaster dwurdzeniowych serwerów opartych na procesorach Intel z dołączonym do sieci plikiem macierzy pamięci masowej Netapp.

Wszystkie serwery LittleOak obsługują Apache 2.2+ i CentOS 6. LittleOak wykonuje nocne kopie zapasowe na dedykowanych serwerach pamięci i regularnie aktualizuje całe oprogramowanie.

Oprócz hostingu firma oferuje również usługi rejestracji domen i prywatności.

Plany LittleOak & cennik

Ponieważ LittleOak jest sprzedawany jako usługa hostingowa premium dla komputerów Mac, plany są nieco droższe niż plany konkurencji z podobnymi funkcjami i zasobami. W chwili pisania tego tekstu LittleOak zapewnia tylko wspólne hostingowe plany oparte na chmurze, jednak obecnie działa hosting dedykowany i hosting VPS (zarówno oparty na systemie Linux, jak i Windows). Ich strona internetowa zawiera linki do tych pakietów, ale planów tych nie można jeszcze kupić.

Littleoak planuje wycenę

LittleOak oferuje trzy typy współdzielonych kont hostingowych dla użytkowników komputerów Mac: Sapling Cloud za 80 USD / rok, Habitat Cloud za 160 USD / rok i Chestnut Cloud za 320 USD / rok. Plany są konfigurowane w następujący sposób:

 • Sapling Cloud: hosting dla nieograniczonej liczby witryn, 5 GB miejsca na dysku, przepustowość 50 GB / miesiąc, 100% SLA bez przestojów, 24 × 7 Telefon bezpłatny & Obsługa czatu na żywo;
 • Habitat Cloud: hosting dla nieograniczonej liczby stron internetowych, 15 GB miejsca na dysku, przepustowość 500 Gb / miesiąc, 100% SLA bez przestojów, 24 × 7 Telefon bezpłatny & Obsługa czatu na żywo;
 • Chestnut Cloud: hosting dla nieograniczonej liczby stron internetowych, 25 GB miejsca na dysku, przepustowość 1 TB / miesiąc, 100% czasu dostępności SLA, telefon 24 × 7 bez opłat & Obsługa czatu na żywo.

LittleOak nie oferuje planów miesięcznych, tylko plany roczne, w przeciwieństwie do innych firm hostingowych, które wymagają 2-letniego okresu zobowiązania, aby zakwalifikować się do planów miesięcznych ze zniżką.

Funkcje wspólnego hostingu LittleOak

Wszystkie oparte na chmurze wspólne konta hostingowe LittleOak mają następujące funkcje hostingowe:

 • Darmowy kreator stron internetowych (z możliwością aktualizacji do pakietów Pro i eCommerce);
 • Nieograniczony hosting domen, nieograniczone aliasy domen i poddomeny, nieograniczone bazy danych MySQL, nieograniczone konta POP3 / IMAP4Email;
 • Bezpłatne współdzielone SSL;
 • 100% czasu przestoju SLA (otrzymujesz kredyt na hosting, jeśli Twoja strona ulegnie awarii);
 • Darmowa zapora ogniowa i ochrona przed wirusami;
 • Wsparcie 24 × 7 na żywo w USA;
 • Śledzenie statystyk ruchu w witrynie;
 • Prywatność poczty e-mail, ochrona przed wirusami i spamem;
 • Zarządzanie DNS;
 • Własny panel sterowania (nie cPanel lub vDeck).

LittleOak obsługuje różne języki programowania, w tym Perl 5, JavaScript, AJAX, dynamiczny HTML, PHP 5.4 / 5.5. /5.6, a także obsługuje pliki Macromedia Flash, Microsoft Silverlight, Shockwave, Quicktime i Real Networks, a także WordPress i inne systemy zarządzania treścią.

Plany hostingowe obejmują bezpłatne narzędzie do tworzenia witryn zgodne z komputerami Mac, które umożliwia tworzenie 3 stron za darmo, 450 szablonów do wyboru, szablonów logo, tworzenia formularzy i tworzenia księgi gości. Masz możliwość uaktualnienia do wersji Pro tego narzędzia do tworzenia witryn, które pozwala utworzyć do 40 stron, zawiera 700 szablonów, narzędzie do edytowania obrazów, album ze zdjęciami, szablony logo itp..

Osoby, które chcą dodać komponent eCommerce do swoich witryn, mogą wybrać wersję eCommerce narzędzia do tworzenia witryn, która zawiera koszyki i pozwala utworzyć do 70 stron.

Obsługa klienta w LittleOak

LittleOak jest dumny z oferowania anglojęzycznej obsługi klienta w USA. Klienci mogą skontaktować się z zespołem pomocy technicznej przez czat na żywo, e-mail i telefon 24 × 7.

Witryna firmy zawiera także sekcję FAQ i bazę wiedzy, w której można przeszukiwać słowa kluczowe, która obecnie nie jest zbyt zapełniona (wyszukiwania „WordPress” zwróciły jeden wynik, a wyszukiwania „migracji strony” lub „zwrotu” nie wyniki).

Wydaje się, że sekcja blogu LittleOak również nie jest utrzymywana, ostatni artykuł na blogu pochodzi z września 2016 r. Obecność w mediach społecznościowych jest ograniczona do Twittera i Facebooka, które są aktualizowane o nowościach branżowych i promocjach.

Jeśli szukasz recenzji pomocy technicznej LittleOak w Internecie, znajdziesz tylko garść recenzji, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych, ale niewystarczających, aby wyciągnąć mocne wnioski na temat biegłości i elastyczności obsługi klienta LittleOak.

Plusy & Wady LittleOak

Podsumowując kwestie omówione w naszej recenzji LittleOak Hosting, oto zalety i wady hostingu LittleOak:

Plusy

 • Hosting zorientowany na komputery Mac;
 • Obsługa klienta w USA (czat na żywo, telefon i e-mail);
 • Gwarancja 100% czasu sprawności poparta umową o gwarantowanym poziomie usług;
 • Darmowa zapora ogniowa.

Cons

 • Brak miesięcznych planów;
 • Tylko wspólne plany hostingowe (na razie);
 • Brak bezpłatnego okresu próbnego lub gwarancji zwrotu pieniędzy.

Chociaż LittleOak jest nastawiony na społeczność Maców, jego infrastruktura i funkcje hostingowe są dość standardowe, a niektóre elementy są nawet nieaktualne (np. Dwurdzeniowe serwery oparte na procesorach Intel są liczone jako przestarzałe w porównaniu do dzisiejszych standardów). Jeśli planujesz rozbudowę witryny lub dodanie do niej silnej strony eCommerce, na razie jesteś ograniczony tylko do wspólnych planów hostingowych. Nie jest jasne, kiedy LittleOak zamierza wprowadzić swoje oferty dedykowane i VPS.

Podsumowanie przeglądu LittleOak

Ponieważ LittleOak nie oferuje gwarancji zwrotu pieniędzy ani bezpłatnego okresu próbnego, rejestracja na 1 rok może być dużym zaangażowaniem, zwłaszcza jeśli Twoja witryna jest w stanie przerodzić udostępnianie planów hostingu w ciągu roku. Mimo to, jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac tworzącego mniejsze witryny na RapidWeaver i cenisz anglojęzyczną obsługę klienta znającą się na Max OS X, zapisanie się na jeden z planów udostępniania hostingu LittleOak może być kuszące.

Osoby poszukujące większej elastyczności (np. Plany miesięczne), silniejszych funkcji eCommerce oraz możliwości uaktualnienia kont do serwerów dedykowanych lub serwerów VPS są zachęcane do sprawdzenia pakietów konkurencji, które mogą nawet zawierać więcej zasobów.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map