Recenzja Domain.com

01.06.2020
Recenzje hostingu 'Recenzja Domain.com
0 7 мин.

Jak sama nazwa wskazuje, Domain.com jest przede wszystkim rejestratorem nazw domen, ale ich usługi obejmują również certyfikaty SSL, prywatność domeny, marketing e-mailowy, hosting e-maili, projektowanie stron internetowych i hosting. Spośród nich hosting będzie przedmiotem przeglądu Domain.com.


Omówienie Domain.com

Domain.com z siedzibą w Vancouver w Kanadzie oferuje usługi rejestracji nazw domen od 2000 roku. Właścicielem firmy jest jeden z największych graczy na rynku hostingu, Endurance International Group, która jest również spółką dominującą innej znanej marki dostawców hostingu, takich jak BlueHost lub HostGator.

Domain.com twierdzi, że świadczy usługi o wysokiej wartości, przystępnych cenach i niezawodności, więc sprawdźmy w naszej recenzji Domain.com, czy roszczenia te można uzupełnić.

Plany Domain.com & cennik

Domain.com oferuje wybór hostingu opartego na Windowsie lub Linuksie poprzez szereg wspólnych planów hostingowych. Osoby szukające planów miesięcznych będą musiały zadowolić się planem rocznym, czyli minimalnym okresem zobowiązań w Domain.com, najdłuższym z 3 lat.

Niestety, Domain.com nie nagradza klientów rabatami, jeśli zobowiązują się na dłuższy okres, dlatego ceny pozostają niezmienne przez wszystkie okresy umowy. Bezpłatna nazwa domeny jest udostępniana bezpłatnie we wszystkich planach hostingowych.

Linux Shared Hosting

Plany hostingowe oparte na systemie Linux zaczynają się od 3,75 USD / miesiąc lub 45 USD / rok (plan podstawowy), oferując nieograniczone miejsce na dysku, skalowalną przepustowość, hosting dla 1 domeny, 5 kont FTP, 10 baz danych MySQL, 100 kont e-mail i 100 USD na Google AdWords i Kredyt marketingowy Bing, a także bezpłatny numer bezpłatny.

Plan Deluxe jest nieograniczony pod względem miejsca na dysku, przepustowości i liczby hostowanych domen, ale nie pod względem kont FTP (25), baz danych MySQL (25) i adresów e-mail (250). Plan Deluxe kosztuje 6,75 USD / miesiąc lub 81 USD / rok.

Jeśli szukasz planu z nieograniczoną liczbą opcji, zalecamy plan Ultra, który kosztuje 13,75 USD / miesiąc lub 165 USD / rok.

Windows Shared Hosting

Plany hostingowe oparte na systemie Windows zaczynają się od 4,75 USD / miesiąc lub 57 USD / rok. Plan podstawowy i plan Ultra (kosztują 7,75 USD / miesiąc lub 93 USD / rok) mają taką samą konfigurację jak plany Basic i Ultra w kategorii hostingu opartego na systemie Linux. Plan Deluxe (kosztuje 14,75 USD miesięcznie lub 177 USD rocznie) obejmuje tylko 50 logowań FTP i 50 baz danych MySQL w porównaniu z nieograniczonym planem Deluxe opartym na systemie Linux.

Hosting VPS

Plany VPS w Domain.com zawierają CentOS i cPanel / WHM z planami Pro i Premium. W przeciwieństwie do wspólnych planów hostingowych, plany hostingowe VPS zawierają rozliczenia miesięczne. Podstawowy plan VPS kosztuje 29,70 USD miesięcznie i obejmuje 512 MB pamięci RAM, 20 GB miejsca na dysku, przepustowość 1000 GB, hosting nieograniczonej liczby domen, nieograniczoną liczbę baz danych i nieograniczoną liczbę wiadomości e-mail. cPanel / WHM nie jest dostępny w abonamencie standardowym.

Plan Pro podwaja przydział pamięci RAM i miejsca w sieci w porównaniu ze standardowym planem i oferuje przepustowość 1500 GB, nieograniczoną domenę i nieograniczony hosting baz danych. Ten plan kosztuje 41,60 USD / miesiąc.

Największym ciosem w tej kategorii jest plan Premium, który obejmuje 2048 MB pamięci RAM, 60 GB miejsca na dysku, przepustowość 2000 GB, nieograniczoną liczbę adresów e-mail, hosting domen i baz danych. Ten plan kosztuje 67,95 USD / miesiąc.

Domain.com oferuje również podstawowy plan hostingowy dla WordPress, który kosztuje 3,75 USD / miesiąc i pozwala na uruchomienie blogu WordPress w ciągu kilku minut.

Oprócz omówionego tutaj wyboru systemu operacyjnego i zasobów, zobaczmy, jakie inne funkcje są dostępne w tych planach hostingowych.

Funkcje hostingu Domain.com

Tylko hosting współdzielony i VPS są dostępne w Domain.com. Plany zawierają następujące funkcje:

 • Darmowa nazwa domeny na 1 rok;
 • Przeciągnij za darmo & upuść kreatora stron;
 • Darmowe 1 GB miejsca w chmurze (plany wspólne);
 • Filtr antyspamowy i antywirusowe wiadomości e-mail;
 • Narzędzia marketingowe (100 USD Google AdWords, 100 USD Bing Ad Credit, wykaz YellowPages, bezpłatny numer telefonu – USA);
 • Obsługiwane PHP5, Perl, Python;
 • Obsługa SSL, katalog chroniony hasłem;
 • Narzędzia do analityki internetowej;
 • Darmowe aplikacje: WordPress, Drupal, Joomla, CubeCart itp .;
 • Hosting przyjazny środowisku (zasilany wiatrem);
 • cPanel / WHM;
 • Kopie zapasowe danych, pełna redundancja sieci, monitorowanie bezpieczeństwa 24 × 7.

Domain.com nie oferuje dedykowanych planów hostingowych ani planów sprzedawców. Ich usługi są skierowane do użytkowników indywidualnych i małych firm. Jeśli Twoja witryna musi wyjść poza zasoby oferowane przez plany VPS Domain.com, Domain.com może nie być odpowiednim wyborem dla Twojej witryny.

Obsługa klienta w Domain.com

Obsługa klienta Domain.com jest ograniczona do czatu na żywo i systemu sprzedaży biletów. Personel pomocniczy jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby obsłużyć wnioski. Wsparcie telefoniczne nie jest dostępne; jednak dla osób z pytaniami dotyczącymi sprzedaży dostępny jest bezpłatny numer sprzedaży. Niektóre plany (np. Plan Ultra) oferują wsparcie premium.

Podobnie jak w przypadku każdego poważnego hosta, Domain.com utrzymuje bazę wiedzy na stronie Centrum pomocy. Podręczniki użytkownika są również dostępne dla niewtajemniczonych.

Opinie o Domain.com obejmują zarówno pochwały za ich łatwe w obsłudze usługi, jak i żarliwe skargi dotyczące obsługi klienta.

Plusy & Wady Domain.com

Domain.com to najpierw rejestrator nazw domen, a drugi dostawca hostingu. Ich plany hostingowe są naprawdę łatwe w użyciu i nie są zaśmiecone funkcjami, które mogą być dla początkujących przytłaczające. Jednak zaawansowani użytkownicy i profesjonaliści mogą uznać je za niedostateczne z tych właśnie powodów.

Oto zalety i wady Domain.com:

Plusy

 • Proste opcje hostingu z wyborem systemu operacyjnego Linux i Windows
 • Przystępne ceny
 • Darmowa nazwa domeny ze wszystkimi planami
 • Nieograniczone opcje hostingu
 • Łatwy w użyciu kreator stron typu „przeciągnij i upuść”
 • Darmowe kredyty marketingowe

Cons

 • Brak comiesięcznych rozliczeń z udostępnianym hostingiem
 • Brak gwarancji dostępności
 • Nie wszystkie plany obejmują cPanel
 • Brak dedykowanych opcji hostingu

Funkcje hostingu Domain.com mogą pomóc ci w znalezieniu taniej obecności w Internecie, ale mogą opóźniać się w niektórych aspektach hostingu, które mogą być kluczowe dla niektórych firm i osób fizycznych.

Podsumowanie przeglądu Domain.com

Domain.com ma dobre opcje hostingu współdzielonego z wyborem hostingu opartego na systemie Windows lub Linux. Daje to witrynie więcej miejsca na rozwój niż przeciętny dostawca hostingu dzielonego, ale brakuje pełnego spektrum opcji hostingu. Mimo to Domain.com może być dobrym kandydatem do hostingu dla przeciętnego użytkownika, który nie potrzebuje planu hostingowego pełnego funkcji, których i tak mogą nie używać.

Brak gwarancji bezawaryjności i zaawansowanych funkcji sprawia, że ​​Domain.com nie ma kwalifikacji, aby stać się hostingiem z wyboru dla witryn o dużym ruchu i specjalistów, którzy potrzebują bardziej zaawansowanych opcji hostingu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector