Recenzja Netfirms.com

Netfirms.com to dostawca usług hostingowych, który zajmuje się również rejestracją nazw domen, budowaniem stron internetowych, marketingiem e-mail i usługami eCommerce, ale ich główne usługi koncentrują się na udostępnianiu hostingu dzielonego i hostingu VPS. Dedykowane plany hostingowe nie pojawiają się w katalogu hostingowym Netfirm, co jest znakiem, że firma poświęca swoje usługi głównie małym i średnim firmom.


Kontynuuj czytanie naszego przeglądu Netfirms, aby uzyskać aktualne informacje na temat funkcji hostingowych i planów hostingowych dostępnych w Netfirms.

Przegląd Netfirms.com

Być może wcześniej nie słyszałeś o Netfirms, ale są one obecne w branży hostingowej od 1998 roku. W 2011 roku firma została przejęta przez Endurance International Group, stając się częścią jednej z największych korporacji hostingowych na świecie. Netfirms obsługuje ponad 1,2 miliona witryn internetowych na całym świecie, jednak większość ich działalności ma siedzibę w USA i jest skierowana do amerykańskiej bazy klientów.

Plany & cennik

Netfirms oferuje znaczny zakres wspólnych planów hostingowych z nieograniczoną ilością miejsca na dysku i skalowalną przepustowością. Netfirms.com oferuje plany VPS we współpracy z SPRY, firmą hostingową specjalizującą się w hostingu VPS. Zobaczmy, jak skonfigurowano każdą z tych opcji hostingu i ile możesz za nie zapłacić.

Shared Hosting

Dzielone plany hostingu są podzielone na 3 – Plus (4,95 USD / mc z rocznym rozliczeniem), Advantage (9,99 USD / mc z rocznym rozliczeniem) i Business (14,99 USD / mc z rocznym rozliczeniem). Chociaż plan Plus jest wyróżniony jako plan o najniższej cenie – tak niskiej jak 3,49 USD / mc, jeśli wybierzesz opcję 3-letniego rozliczenia – jest to również plan z najmniejszą liczbą funkcji.

Plan Advantage kosztuje 7,99 USD miesięcznie z 3-letnim rozliczeniem i jest skonfigurowany w następujący sposób: nieograniczone miejsce na dysku, skalowalna miesięczna przepustowość, 2 bezpłatne domeny, hosting na wielu stronach internetowych, obsługa eCommerce, aplikacje 1-kliknięciem, bezpłatny kredyt Google AdWords i Bing kredyt (po 100 USD), nieograniczona liczba e-maili, 200 baz danych MySQL 5+, udostępnione certyfikaty SSL, internetowy panel sterowania, poczta e-mail 24/7, czat & bezpłatna pomoc i 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Biznesplan jest najdroższym udostępnianym planem hostingowym, kosztującym 10,99 USD miesięcznie z 3-letnim rozliczeniem, i w przeciwieństwie do planów Plus i Advantage, ma dedykowany certyfikat SSL, nieograniczoną liczbę baz danych MySQL 5+ i wsparcie premium.

Hosting VPS

Plany hostingowe VPS są również podzielone na 3 plany. Plan podstawowy kosztuje 33 USD miesięcznie i obejmuje 512 MB pamięci RAM, przepustowość 1000 GB, 20 GB miejsca na dysku, 2 dedykowane adresy IP, system operacyjny Linux i platformę OpenVZ. Drugi plan Netfirms VPS kosztuje 66 USD miesięcznie i podwaja pamięć RAM i miejsce na dysku oraz ma przepustowość 1500 GB. Plan VPS o największym uderzeniu kosztuje 100 USD miesięcznie i obejmuje 2048 MB pamięci RAM, przepustowość 2000 GB, 60 GB miejsca na dysku i 2 dedykowane adresy IP.

Chociaż za plany VPS można płacić co miesiąc, w opcji hostingu współdzielonego nie ma opcji rozliczeń miesięcznych, najkrótszy czas trwania umowy wynosi 1 rok. Klienci mają 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, ale jest to opóźnienie w stosunku do bardziej hojnych gwarancji zwrotu pieniędzy w branży, które mogą wynosić nawet 90 dni.

Hosting eCommerce należy również do usług oferowanych przez Netfirms. Plany eCommerce zaczynają się od 12,99 USD miesięcznie na podstawie planu 2-letniego i obejmują Shopsite, 5 bezpłatnych domen, nieograniczone miejsce na dysku, skalowalną przepustowość oraz kilka funkcji eCommerce, takich jak obsługa wielu języków, wiele metod płatności, kategorie produktów, wysyłka i płatność zarządzanie, konfigurowalne szablony i różne narzędzia do utrzymywania klientów.

Funkcje hostingowe

Chociaż plany VPS należą do usług hostingowych oferowanych przez Netfirms, są one oferowane w ramach partnerstwa z SPRY, firmą hostingową VPS. Wygląda na to, że jest to sposób na zatrzymanie przez Netfirms klientów, którzy przerastają swoje wspólne plany hostingowe, lub sposób na odrzucenie klientów udostępniających hosting, którzy szukają hosta z opcjami aktualizacji. Oczywiste jest jednak, że Netfirms jest przede wszystkim współdzielonym dostawcą hostingu. Biorąc to pod uwagę, oto najważniejsze funkcje ich wspólnych planów hostingowych:

 • Nieograniczone miejsce na dysku i skalowalna przepustowość;
 • Do 5 bezpłatnych nazw domen;
 • Gotowe do użycia osobiste i biznesowe szablony stron internetowych;
 • Wsparcie e-mailowe, czatowe i telefoniczne oferowane 24/7;
 • Darmowe kredyty marketingowe (Google, Bing, żółte strony);
 • Nieograniczony hosting wiadomości e-mail, filtrowanie spamu i skanowanie w poszukiwaniu wirusów;
 • Pełne zarządzanie DNS;
 • Obsługa Python, PHP 4 / PHP 5, Perl, MySQL;
 • Obsługa WordPress, WordPress Multisite, Drupal, Joomla;
 • funkcje osCommerce i Shopsite eCommerce;
 • Funkcje forum (bbPress, phpBB), funkcje galerii zdjęć;
 • Funkcje bezpieczeństwa (chronione hasłem, .htaccess, współdzielone i dedykowane certyfikaty SSL, bezpieczny dostęp FTP);
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy;
 • Panel sterowania oparty na sieci Web.

Niestety, Netfirms nie oferuje standardowego panelu sterowania cPanel, a zamiast tego oferuje mniej popularny panel sterowania vDeck, taki sam, jaki oferuje hosting iPower. Wygląd strony internetowej Netfirms jest również dość przestarzały w stosunku do dzisiejszych standardów.

Obsługa klienta

Mimo, że istnieje wiele sposobów, aby skontaktować się z obsługą klienta w Netfirms – e-mail, czat, bezpłatny telefon – istnieje wiele skarg na jego jakość. Dostępna jest również baza wiedzy z możliwością wyszukiwania według słów kluczowych oraz przewodniki użytkownika, choć nie są one bardzo dobrze utrzymane.

Skargi dotyczące Netfirms nie ograniczają się do obsługi klienta, ale problemy z anulowaniem automatycznego odnawiania i przestojów również znajdują się na liście skarg związanych z Netfirms.com. Ich strona internetowa nie ma żadnych gwarancji dostępności, co jest dużym minusem, biorąc pod uwagę, że wielu innych dostawców hostingu w tym samym przedziale cenowym zapewnia gwarancje dostępności UPA zabezpieczone SLA.

Plusy & Wady Netfirms

Co do zalet i wad Netfirms.com, oto, co myślimy:

Plusy

 • Do 5 darmowych domen
 • Darmowe kredyty marketingowe online
 • Darmowe gotowe strony internetowe
 • Hosting zoptymalizowany pod kątem eCommerce
 • Dedykowany certyfikat SSL z biznesplanem

Cons

 • Brak opcji rozliczeń miesięcznych (tylko 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy)
 • Brak dedykowanych opcji hostingu
 • Plany VPS są oferowane przez hosting stron trzecich
 • Nieaktualna strona internetowa
 • Brak cPanel
 • Brak gwarancji dostępności
 • Straszna obsługa klienta

Podsumowanie przeglądu Netfirms.com

Problemy z zamknięciem dostawcy Netfirms.com, brak gwarancji dostępności i niski okres gwarancji zwrotu pieniędzy plasują ich za wieloma hostami w tym samym przedziale cenowym. Na podstawie wieloletnich kont klientów i istniejących opinii klientów usługi Netfirms.com uległy pogorszeniu w ciągu ostatnich kilku lat. Podsumowując, istnieje spora część pozytywnych recenzji i pozytywnych raportów na temat oferowanych usług, szczególnie od długoletnich klientów.

Jeśli szukasz niezawodnego hostingu, rozważ InMotion, który jest jednym z najlepszych dostawców hostingu dla firm.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map