Recenzje DigitalOcean

01.06.2020
Recenzje hostingu 'Recenzje DigitalOcean
0 8 мин.

DigitalOcean jest dostawcą pamięci masowej w chmurze i został założony w 2011 roku przez Moisey i Bena Uretsky’ego, Jeffa Carra, Aleca Hartmana i Mitcha Wainera. Od tego czasu zatrudniają ponad 300 pracowników na całym świecie i zapewniają superszybkie magazyny SSD dla ponad 550 000 klientów. DigitalOcean to jedna z najbardziej niezawodnych i zaufanych marek w branży, oferująca przechowywanie w sieci już od 5 USD miesięcznie.


Pamięć SSD to nowa generacja magazynów internetowych, wykorzystująca małe układy pamięci flash, oferująca klientom bardziej niezawodne usługi. Ponieważ sam sprzęt nie ma ruchomych komponentów, tego rodzaju rozwiązania są bardziej odporne na uszkodzenia i zapewniają lepszy czas pracy przy niższych kosztach. Oznacza to niższe ceny i szybsze serwowanie danych dla użytkowników.

Zalety kropelek

DigitalOcean wcześnie zdał sobie sprawę z zalet technologii SSD i zaczął oferować usługi oparte na SSD. Nazywają one skalowalne kropelki serwerów wirtualnych, które mają wiele zalet.

Łatwe skalowanie: Jednak istnieje wiele planów zakupu, użytkownicy mogą modyfikować składniki pakietu w dowolnym momencie. Plany oparte na dyskach SSD są naprawdę elastyczne, więc jeśli do projektu potrzeba więcej zasobów, można je łatwo przypisać do zakupionego pakietu.

Centra danych na całym świecie: Firma posiada centra danych w 8 miastach: Amsterdamie, Bangalore, Frankfurcie, Londynie, Nowym Jorku, San Francisco, Singapurze i Toronto. Oznacza to, że użytkownik może wybrać najbliższe centrum, aby skrócić ścieżkę przesyłania danych i skrócić czas serwowania.

Wcześniej wbudowane aplikacje lub dystrybucje: Użytkownik może instalować własne aplikacje lub dystrybucje na kroplach DigitalOcean, ale istnieje wiele gotowych aplikacji lub dystrybucji do wyboru. Wybierając żądane, firma automatycznie instaluje je na nowo zakupionych serwerach.

Do wyboru jest 6 dystrybucji: Ubuntu, CentOS, Debian, Fedora, CoreOS i FreeBSD. Tylko 55 sekund zajmuje rozwiązanie instalacji jednym kliknięciem, aby utworzyć zupełnie nową instancję wybranej dystrybucji.

Użytkownicy mogą również wybrać jedną z 16 aplikacji, aby zainstalować je w ciągu minuty:

 • Discourse, popularna platforma dyskusyjna oparta na Ruby on Rails
 • Django, główna aplikacja do automatyzacji w języku Python
 • Docker do budowania i uruchamiania rozproszonych aplikacji
 • Dokku do zarządzania przydziałem sieci
 • Ghost za publikację
 • GitLab do wspólnej pracy i obsługi wersji
 • LAMP, wiodące rozwiązanie do obsługi Apache, MySQL i PHP jednym kliknięciem
 • LEMP dla NGINX, MySQL i PHP za pomocą jednego kliknięcia
 • Uczenie maszynowe: zasoby uczenia maszynowego
 • js: do tworzenia aplikacji internetowych
 • MongoDB, wiodąca baza danych NoSQL
 • MySQL, najczęstszy typ bazy danych w sieci
 • js do budowania aplikacji sieciowych
 • phpMyAdmin, wiodące narzędzie do zarządzania SQL w Internecie
 • pełne aktywa Ruby on Rails
 • WordPress, najbardziej znany system zarządzania treścią z milionami instancji

Plany i ceny

DigitalOcean oferuje 2 rodzaje kropelek, standardowe i zoptymalizowane pod kątem procesora.

Standardowe kropelki

Standardowe kropelki to zrównoważone wirtualne serwery, które idealnie nadają się do testowania blogów, stron internetowych i aplikacji. Mają dobre połączenie pamięci, wirtualnych procesorów, ilości transferu danych i pamięci SSD.

W sekcji Standardowe kropelki znajduje się 14 planów:

Pamięć RAMWirtualny procesorPamięć SSDTransfer danychCena za miesiac
Kropla # 11 GB125 GB1 TB5 USD
Kropla # 22 GB150 GB2 TB10 USD
Kropla # 33 GB160 GB3 TB15 USD
Kropla # 41 GB2)60 GB3 TB15 USD
Kropla # 52 GB3)60 GB3 TB15 USD
Kropla # 64 GB2)80 GB4 TB20 USD
Kropla # 76 GB4160 GB5 TB40 USD
Kropla # 816 giga bajtów6320 GB6 TB80 USD
Kropla # 932 GB8640 GB7 TB160 USD
Kropla # 1048 GB12960 GB8 TB240 USD
Kropla # 1164 GB161280 GB9 TB320 USD
Kropla # 1296 GB201920 GB10 TB480 USD
Kropla # 13128 GB242560 GB11 TB640 USD
Kropla # 14192 GB323840 GB12 TB960 USD

Po zmianie cen na godziny pracy najtańszy plan kosztuje 0,007 USD za godzinę, zaś największy z 192 GB pamięci i 32 wirtualnymi procesorami kosztuje tylko 1,429 USD za godzinę. Ceny te dobrze opisują, dlaczego pamięć masowa DigitalOcean SSD jest tak powszechna wśród użytkowników, prawie nie ma innych firm w Internecie, które oferują tak ogromne pakiety w niskich cenach.

Krople zoptymalizowane pod kątem procesora

W szczególnych przypadkach potrzeba więcej zasobów obliczeniowych, więc DigitalOcean opracował również plany zoptymalizowane pod kątem procesora. Jeśli chodzi o przetwarzanie dużych danych, takie jak ciągła integracja lub ciągłe dostarczanie, przetwarzanie wideo lub uczenie maszynowe, niezawodne centralne jednostki przetwarzania są niezbędne. Plany ważone dla procesora są dostępne w 6 wersjach, w których silna obecność procesora ma małą pamięć, pamięć SSD i limity przepustowości:

Wirtualny procesorPamięć RAMPamięć SSDTransfer danychCena za miesiac
Kropla # 112 GB25 GB3 TB20
Kropla # 22)4 GB25 GB4 TB40
Kropla # 348 GB50 GB5 TB80
Kropla # 4816 giga bajtów100 GB6 TB160
Kropla # 51632 GB200 GB7 TB320
Kropla # 63264 GB400 GB9 TB640

Zamieniając ceny w godziny pracy, najtańszy plan oznacza 0,030 USD za godzinę, a największy plan z 32 procesorami wirtualnymi oznacza 0,952 USD za godzinę.

Spaces: proste przechowywanie obiektów

DigitalOcean oferuje dodatkową usługę swoich głównych produktów, Kropelki, i nazywa się Spaces. Jak sama nazwa wskazuje, ta usługa dotyczy przechowywania danych. Wybierając Spaces, użytkownicy mogą bezpiecznie przechowywać swoje obiekty na serwerach DigitalOcean i serwować dane swoim klientom lub aplikacjom w niezawodny sposób.

Zalety przestrzeni

 • Szybkie tworzenie: użytkownicy muszą tylko podać nazwę instancji, a następnie kliknąć przycisk Utwórz. Nowa pamięć stanie się dostępna w kilka sekund.
 • Skalowalne schowki: Jako Kropelki, Miejsca można również łatwo skalować, jeśli potrzeba więcej miejsca.
 • Łączone użycie: spacje można łączyć z kroplami.
 • Interfejs przyjazny dla użytkownika: pliki można przetwarzać, przeciągając je i upuszczając
 • Zaawansowane rozwiązania poleceń: Spaces ma zaawansowany interfejs API z bardzo szczegółową dokumentacją. Pamięć można również uzyskać i kontrolować za pomocą narzędzi wiersza poleceń.

Ceny miejsc

Ceny Spaces są dość proste i proste, 250 GB miejsca na dysku SSD i 1 TB wychodzącego transferu danych kosztuje 5 USD miesięcznie. Wszystkie dodatkowe GB przestrzeni dyskowej kosztują 0,02 USD miesięcznie, a wszystkie dodatkowe GB transferu danych kosztują 0,01 USD. W ten sposób wszyscy użytkownicy Spaces mogą obliczyć kwoty do zapłaty i mogą odciąć koszty poprzez optymalizację przechowywanych danych na serwerach wirtualnych.

Przesyłanie do Spaces również wymaga przepustowości i transferu danych, ale te GB nie są wliczane w miesięczne opłaty, tylko dane dystrybuowane z serwera do celów docelowych.

Wsparcie

DigitalOcean ma świetne wsparcie, które można uzyskać za pośrednictwem formularza kontaktowego. Obecni użytkownicy mogą również otworzyć bilet, korzystając z firmowego systemu obsługi biletów. DigitalOcean działa również na platformach społecznościowych; mają również profile na Twitterze, Facebooku, Instagramie, YouTube, LinkedIn i Glassdoor.

Na stronie znajduje się świetna sekcja Społeczność, w której obszerne samouczki i instrukcje dotyczące artykułów są dostępne bezpłatnie. Bardzo szczegółowe posty zawierają również fragmenty kodu i można je czytać bez rejestracji, jednak ich komentowanie wymaga bezpłatnego konta DigitalOcean. Ponad 2000 artykułów obejmuje niemal każdy temat dotyczący hostingu i bardziej zaawansowanych działań programistycznych.

W sekcji Pytania i odpowiedzi znajduje się znaczna liczba pytań, w chwili pisania tej recenzji jest ponad 20 000 pytań. Użytkownicy mogą korzystać z pola wyszukiwania w celu eksploracji już udzielonych tematów, a nawigacja została ułatwiona dzięki wprowadzeniu tagów w systemie. Tagi można klikać w witrynie, więc kliknięcie dowolnego z nich spowoduje wyświetlenie wszystkich powiązanych pytań z przeszłości.

Sekcja Projekty zawiera ponad 200 projektów użytkowników, z których można korzystać za darmo. Mogą być opiniowane, komentowane i udostępniane przez innych użytkowników, dzięki czemu można przeczytać dowolne z nich, odwiedzając profil projektu.

Ostateczny werdykt

DigitalOcean to niezawodny i tani dostawca pamięci masowej SSD, który zyskał już doskonałą reputację w branży w ciągu ostatniej dekady. Duża liczba centrów danych oferuje elastyczność wyboru najbliższej lokalizacji danych, a do planowania kosztów można wykorzystać dużą liczbę pakietów.

Pakiety ważone pod kątem procesora są dużym plusem, więc właściciele projektów bardziej zależni od obliczeń mogą również znaleźć wiarygodnego dostawcę transferu danych do użytkowników końcowych. Na rynku może istnieć podobna firma z jeszcze niższymi cenami, ale Digital Ocean jest rzadką firmą z dobrymi usługami i zaangażowanym wsparciem.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector