Co to jest hosting wielu domen i witryn?

01.06.2020
Samouczki i przewodniki 'Co to jest hosting wielu domen i witryn?
0 9 мин.

what-is-multiple-domain-hosting stron internetowych


Czy szukasz hostingu dla swojej nowo zbudowanej strony? A może wielu? W takim przypadku trafiłeś na właściwy post internetowy. Dlaczego? Ponieważ w tym artykule przyjrzymy się, w jaki sposób można skutecznie i racjonalnie hostować więcej niż 1 witrynę.

Przede wszystkim dowiesz się, co to znaczy hostować więcej niż 1 witrynę lub domenę za pomocą wspólnego planu hostingowego. Gdy się o tym dowiesz, zajmiemy się i opracujemy trzy najlepsze firmy hostingowe, które oferują hosting dla wielu witryn.

Co to znaczy hosting wielu stron / domen?

Prowadzenie 1 pojedynczej strony internetowej jest obecnie dość łatwe. Po prostu znajdziesz dobrą firmę hostingową, która oferuje wspaniałe funkcje w rozsądnych cenach i idź z tym. Proces rejestracji jest prosty w przypadku większości usług i nieco się różni.

Ale możesz zapytać: czy można hostować więcej niż 1 stronę internetową w tej samej firmie? Krótka odpowiedź brzmi: tak, oczywiście, że jest to możliwe! ”Ok, rozumiem. Ale czy mogę hostować wiele witryn na jednym koncie? ”(Możesz zapytać). Pytanie jest całkowicie zrozumiałe. W końcu, kto chce płacić za hosting każdej nowo wydanej witryny? To nie byłoby zbyt opłacalne, prawda? Czy to możliwe??

Tak, możesz hostować więcej niż 1 witrynę za pomocą jednego otwartego konta hostingowego. Chodzi o to, że nie musisz płacić osobno za każdą nową witrynę, którą posiadasz. Jeśli wybierzesz odpowiedni plan hostingowy, który obsługuje wiele stron internetowych, musisz zarejestrować się tylko raz, na początku.

Istnieje wiele usług online, które obsługują 2, 3 lub nawet nieograniczoną liczbę witryn (domen) do hostowania na jednym koncie. Ale jakie są zalety korzystania z usługi, która pozwala na hostowanie wielu stron internetowych?

Korzyści z wielu planów hostingowych witryny

Pierwszą i prawdopodobnie najbardziej znaczącą korzyścią związaną z wyborem planu hostingowego, który obsługuje wiele stron internetowych, jest fakt, że możesz łatwo i szybko rozwinąć swój biznes. Dlaczego tak jest? Po prostu o tym pomyśl! Załóżmy, że chcesz utworzyć nową witrynę, która będzie zupełnie inna niż ta, z którą już pracujesz.

W tej sytuacji, jeśli zapisałeś się na plan hostingowy, który daje ci możliwość hostowania tylko jednej witryny, być może będziesz musiał kupić nowy abonament dla tej drugiej witryny, którą planujesz. Ale wszystko jest zupełnie inne, jeśli masz plan, który obsługuje wiele stron internetowych od samego początku.

Możesz dodać nową stronę do planu, kiedy tylko zechcesz. Większość usług hostingowych oferuje prostą i szybką metodę dodawania nowej nazwy domeny do istniejącego planu. Firmy zazwyczaj mają wydzieloną sekcję lub przycisk, który obsługuje dokładnie ten proces.

Kolejną korzyścią jest to, że Twoja szansa na znalezienie się w Internecie znacznie wzrośnie, jeśli posiadasz więcej niż 1 stronę internetową. Prawda jest taka, że ​​zarządzanie wieloma stronami zajmuje więcej czasu. Ale jeśli masz taki, który już działa dobrze (ma stały dochód odwiedzających), dobrym pomysłem może być zainwestowanie więcej czasu w coś nowego.

W ten sposób będziesz w stanie pokonać większy teren. Nie musisz koniecznie tworzyć witryny o zupełnie innym temacie niż ta, którą już masz. Na przykład, jeśli masz witrynę poświęconą smartfonom, możesz utworzyć nową stronę dotyczącą laptopów. W ten sposób możesz szybciej stworzyć gotową stronę internetową, a nowe treści mogą przyjść ci do głowy.

Teraz przejdźmy do trzech najlepszych firm hostingowych, które oferują hosting dla wielu stron internetowych na jednym otwartym koncie:

Hosting InMotion

inmotion-hosting-wiele-stron internetowychInMotion jest znaną amerykańską firmą hostingową. Oferują wiele usług dla każdego budżetu. Na przykład tylko w sekcji hosting można znaleźć wszystkie następujące usługi: hosting dzielony (biznesowy), hosting VPS, serwery dedykowane, hosting dla sprzedawców i hosting WordPress.

Tym razem sprawdzimy oferowaną przez nich usługę hostingu dzielonego. Podobnie jak większość innych firm hostingowych, InMotion dzieli tę usługę na 3 osobne plany. Są to tak zwane Launch, Power i Pro.

Wszystkie 3 plany, o których wspomniałem, obsługują hosting wielu witryn:

 • Uruchomienie – obsługuje 2 strony internetowe – kosztuje 6,39 USD / miesiąc
 • Zasilanie – obsługuje 6 stron internetowych – kosztuje 8,49 USD / miesiąc
 • Pro – obsługuje nieograniczoną liczbę stron internetowych – kosztuje 14,71 USD / miesiąc

Powyższe pisemne ceny są dostępne, jeśli płacisz za 2 lata z góry. Tylko przez 1 rok ceny nieco wzrosną, ale nie za bardzo. Trzeci plan o nazwie Pro to najlepszy stosunek jakości do ceny, więc opowiem o tym:

Jak widać powyżej, ten plan umożliwia hosting nieograniczonej liczby stron internetowych na jednym koncie. To dobra wiadomość. Ponieważ jednak tak jest, potrzebujesz zasobów i funkcji, które pomogą Ci zarządzać wieloma witrynami. Na szczęście InMotion zapewni Ci wszystko, co jest potrzebne do skutecznego zarządzania każdą uruchomioną witryną.

Na przykład masz nieograniczone miejsce na dysku SSD do przechowywania wszystkich danych, nieograniczoną przepustowość i nieograniczoną liczbę kont e-mail. W porównaniu z pierwszym planem (uruchomienie), Pro ma 4x wyższą wydajność pod względem liczby dostępnych rdzeni procesora i ilości pamięci RAM dostępnej do przetwarzania mocy.

Coś wspaniałego w tym planie jest możliwość korzystania z bezpłatnych narzędzi marketingowych: kredytów reklamowych, narzędzi do zarządzania klientami, statystyk odwiedzających, a nawet bezpłatnego narzędzia do tworzenia stron internetowych (zawiera wiele bezpłatnych szablonów, które dobrze wyglądają na wszystkich urządzeniach). Wszystkie te narzędzia pomogą Ci rozwijać się szybciej i być bardziej zauważalnym w świecie online.

InMotion kładzie duży nacisk na bezpieczną platformę. Obecny plan zawiera wiele wbudowanych funkcji bezpieczeństwa. Na przykład otrzymujesz bezpłatny certyfikat SSL, bezpłatne automatyczne kopie zapasowe (inni za to pobierają) oraz bezpłatną ochronę przed włamaniami dzięki ochronie DDoS.

HostGator

hostgator-hosting wielu domenHostGator to także amerykańska firma oferująca dość niskie ceny i wiele funkcji we wszystkich swoich planach hostingowych. Podobnie jak w przypadku InMotion, w przypadku HostGator skupimy się na hostingu współdzielonym.

Ta usługa jest dostępna w 3 oddzielnych pakietach:

 • Plan wylęgowy: 2,75 USD / miesiąc
 • Abonament dla dziecka: 3,95 USD / miesiąc
 • Biznesplan: 5,92 USD / miesiąc

Ze względu na fakt, że pierwszy plan obsługuje tylko jedną stronę internetową, przejdę dalej i opowiem o pozostałych dwóch wyższych planach: Baby i Business.

Program Baby zapewnia od początku możliwość hostowania nieograniczonej liczby stron internetowych. Przeczytałeś to poprawnie: nieograniczona liczba witryn za jedyne 3,95 USD / miesiąc. Jeśli to nie jest świetna okazja, nie wiem, co to jest.

Zarówno plany dla dzieci, jak i biznesowe zapewniają bezpłatny certyfikat SSL, nieokreśloną przepustowość i setki instalacji jednym kliknięciem, w tym popularny CMS, WordPress.

Biznesplan zawiera jednak inne korzyści w porównaniu z poprzednim pakietem. Otrzymasz również bezpłatny dedykowany adres IP i bezpłatne narzędzia SEO, dzięki którym Twoje witryny będą się wyróżniać z tłumu. Ponadto możesz swobodnie uaktualnić do pozytywnego SSL (popartego gwarancją wartości 10K).

Zasadniczo wszystko, co może być kiedykolwiek potrzebne do hostowania wielu stron internetowych na jednym koncie, znajduje się w 3. pakiecie.

Bluehost

bluehost-multiple-hosting stron internetowychBluehost jest naszym ostatecznym kandydatem do hostowania wielu stron internetowych na pojedynczym, otwartym koncie. Bycie na ostatnim miejscu wcale nie oznacza najgorszego. Bluehost jest jednym z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o hosting.

Wszystkie ich wspólne plany hostingowe zostały starannie opracowane, aby zadowolić wszystkie typy ludzi. Możesz wybrać jeden z 4 oddzielnych wspólnych planów hostingowych, ale pierwszy pozwala tylko na jedną stronę, więc pominę ten.

Pozostałe 3 plany są następujące:

 • Plus: 5,95 USD / miesiąc
 • Choice Plus: 5,95 USD / miesiąc
 • Pro: 13,95 USD / miesiąc

Wszystkie te pakiety dają Ci możliwość hostowania nieograniczonej liczby stron internetowych. Bez względu na to, który wybierzesz, w każdym pakiecie zawarte są następujące funkcje:

 • Nieograniczone miejsce na dysku SSD
 • Niezmierzona przepustowość
 • Darmowy certyfikat SSL
 • Eksperci od spamu
 • 200 USD wartości ofert marketingowych
 • Obsługa klienta na najwyższym poziomie (łatwo najlepsza w branży wraz z InMotion)

Pakiet Pro da również dedykowany adres IP wraz z funkcjami prywatności domeny i opcjami tworzenia kopii zapasowych witryny. Dwie ostatnie opcje są również obecne w planie Choice Plus.

Wniosek

Teraz wiesz, czym tak naprawdę jest hostowanie wielu witryn. Chodzi o to, że powinieneś poszukać planu hostingowego, który pozwala mieć więcej niż 1 stronę internetową na jednym koncie. W ten sposób nie będziesz musiał przepłacać za usługę, którą wybierzesz.

Nie ma znaczenia, z którego z 3 wymienionych tutaj kandydatów pójdziesz. Wszystkie 3 z nich mają to, czego potrzeba, aby skutecznie hostować więcej niż 1 stronę internetową. Pomyśl o swoich konkretnych potrzebach, a nie zawiedziesz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector