Jak hostować wiele stron internetowych na swoim koncie hostingowym?

01.06.2020
Samouczki i przewodniki 'Jak hostować wiele stron internetowych na swoim koncie hostingowym?
0 9 мин.

host-wiele-stron internetowych-jedno-konto-hostingowe


Czy masz już witrynę internetową, ale planujesz poszerzyć swoją działalność o nową? Czy masz wiele witryn, ale wszystkie są rozmieszczone na różnych planach hostingowych lub w różnych firmach? Potem trafiłeś na właściwy artykuł. Jak widać z tytułu, omówimy, w jaki sposób możesz hostować więcej niż 1 witrynę na swoim koncie hostingowym.

Pamiętaj jednak o jednej ważnej rzeczy: porozmawiamy o tym, jak możesz hostować wiele witryn, w 1 pojedynczym rachunku otwartym. Chodzi o to, że nie musisz kupować wielu pakietów hostingowych, aby móc hostować wiele witryn. Jak to się stanie, zobaczymy wkrótce.

Plusy i minusy hostingu Wiele witryn na jednym koncie hostingowym

Być może zastanawiasz się, dlaczego warto hostować wiele witryn na jednym koncie? Jest więcej powodów, dla których jest to skuteczne.

Plusy

Po pierwsze jest tańsze. To może być najważniejszy aspekt, który bierze pod uwagę wiele osób. Pomyśl o tym. Załóżmy, że chcesz hostować 3 witryny w 3 oddzielnych pakietach hostingowych. Jeśli abonament kosztuje 5 USD miesięcznie, będziesz musiał zapłacić 15 USD miesięcznie za hosting 3 stron internetowych. Gdzie jest to pozytywne?

Zamiast tego najlepiej jest wyszukać plan hostingowy, który od samego początku oferuje możliwość hostowania 3 stron internetowych, które go wykorzystują. W naszym przykładzie zapłacisz tylko 5 USD miesięcznie za wszystkie 3 witryny. Jest to tym ważniejsze, gdy dopiero zaczynasz pracę z nową witryną. W końcu na początku nie można na tym zarabiać. Musisz go wyhodować do tego momentu.

Kolejną korzyścią wynikającą z hostowania wielu witryn na jednym otwartym koncie jest to, że możesz łatwiej zarządzać wszystkimi witrynami. W końcu wszystko będzie w jednym miejscu. Będziesz mógł łatwo przełączać się między nazwami domen i pracować z wybraną witryną w określonym czasie.

Cons

Wymieńmy również jeden negatyw. Jeśli hostujesz wiele witryn na jednym koncie, zasoby dostępne dla hostingu zostaną podzielone między wszystkie Twoje witryny. Na początku, gdy masz witryny o mniejszej liczbie odwiedzających, może to nie stanowić problemu.

Ale później, gdy wszystkie Twoje witryny będą rosły w ruchu, będziesz potrzebować więcej zasobów, aby móc obsłużyć liczbę codziennych odwiedzających. W takim przypadku, jeśli nadal chcesz hostować więcej niż 1 witrynę na jednym koncie, najlepiej zarejestrować się w usłudze, która daje ci przynajmniej wirtualny prywatny serwer (VPS) lub serwer dedykowany..

Jak hostować wiele witryn na jednym koncie?

Teraz omówimy, w jaki sposób można hostować więcej niż 1 witrynę za pomocą tylko 1 otwartego konta hostingowego. Najważniejszym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest wybranie pakietu hostingowego, który umożliwia hosting wielu witryn internetowych. Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz w stanie tego zrobić. Później dam Ci 3 najlepsze firmy, które oferują plany z możliwością hostingu wielu witryn.

Ale teraz powinniśmy zobaczyć, jak możesz hostować więcej niż 1 strony internetowe na jednym koncie. To łatwiejsze niż myślisz. Jeśli masz więcej niż jedną witrynę lub po prostu planujesz, to znaczy, że będziesz także właścicielem wielu nazw domen, prawda?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, aby dodać drugą witrynę obok pierwszej, jest dodanie nowej domeny do konta. Można to zrobić na co najmniej 2 sposoby:

 1. Jeśli masz już nazwę domeny zarejestrowaną dla innej osoby (innej firmy hostingowej), musisz przenieść tę domenę do nowego hosta. Metoda zastosowana w tym procesie może różnić się w zależności od firmy. Ale chodzi o to, że możesz przenieść tę domenę i zbudować na niej nową stronę internetową na swoim nowym koncie hostingowym.
 2. Druga metoda jest używana, jeśli chcesz utworzyć nową stronę internetową od zera, bez już istniejącej nazwy domeny. Proces jest trochę podobny, ale tym razem musisz kupić nazwę domeny od firmy hostingowej. Gdy to zrobisz, możesz zbudować dodatkową witrynę, korzystając z zakupionej nazwy domeny. Proces ten można wykonać wiele razy, aby dodać wiele nowych stron internetowych.

Teraz, kiedy nowa domena została dodana do konta hostingowego, wszystko, co musisz zrobić, to przejść do korzystania z tej domeny. Gdy tam będziesz, możesz zacząć budować witrynę oprócz tej, którą już posiadasz.

Ale jeśli przeniesiesz swoją domenę od innego dostawcy hostingu, możesz również przenieść całą witrynę internetową (jeśli ją masz) i dodać ją jako dodatkową witrynę do swojego konta. W ten sposób 2 strony będą korzystać z jednego konta.

Najlepsi dostawcy hostingu dla wielu stron internetowych

Teraz, gdy wiesz, jak to się robi, przejdziemy do rozmowy o 3 najlepszych kandydatach, którzy oferują hosting dla wielu witryn na jednym koncie. Nie ma znaczenia, który wybierzesz na końcu. Każdy z 3 świadczy usługi na najwyższym poziomie. Dla jasności porozmawiamy o hostingu współdzielonym dla wszystkich 3 firm.

Hosting InMotion

inmotion-hosting-wiele-stron internetowychInMotion to amerykańska firma założona wiele lat temu. Przez lata zdobyli dużą popularność, i to nie bez powodu: InMotion oferuje wydajne usługi hostingowe po dość niskich cenach. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku usług takich jak hosting VPS i serwery dedykowane, które kosztują znacznie więcej w przypadku innych dostawców.

Hosting dzielony jest jednak najpopularniejszą usługą w InMotion. Możesz go kupić w 3 oddzielnych planach. Wszystkie 3 obsługują hosting wielu witryn na jednym koncie:

 1. Uruchomienie: kosztuje miesięcznie 6,39 USD i obsługuje 2 hostowane witryny.
 2. Moc: kosztuje 8,49 USD miesięcznie, obsługując 6 witryn do hostingu.
 3. Pro: przychodzi miesięcznie 14,71 USD z szansą na hosting nieograniczonej liczby stron internetowych.

Najpopularniejszym planem jest drugi, a InMotion także go poleca. Kupując, otrzymasz wszystkie następujące funkcje wliczone w cenę: bezpłatna domena na cały rok (jeśli płacisz za 1 rok z góry), 6 stron internetowych, nieograniczone miejsce na dysku SSD i przepustowość, narzędzie do tworzenia witryn, narzędzia marketingowe i funkcje bezpieczeństwa (certyfikat SSL ) i nieograniczoną liczbę kont e-mail.

Bluehost

bluehost-multiple-hosting stron internetowychBluehost to nasz drugi wybór na tej liście, ale nie oznacza to, że jest dopiero na drugim miejscu pod względem pakietów hostingowych. Otrzymujesz jedną z najlepszych usług do hostowania wielu stron internetowych. Podobnie jak InMotion Hosting, Bluehost jest również bardzo popularny ze względu na wspólne usługi hostingowe.

Pierwszy oferowany przez nich plan obsługuje tylko 1 stronę internetową, więc wymienię tylko pozostałe pakiety:

 • Plus: 5,95 USD / miesiąc. Hostuj nieograniczoną liczbę witryn na 1 koncie.
 • Choice Plus: 5,95 USD / miesiąc. Obsługuje również nieograniczoną liczbę stron internetowych.
 • Pro: 13,95 USD / miesiąc. Nieograniczone strony internetowe.

Jak widać, plany Plus i Choice Plus kosztują tyle samo. Istnieje jednak pewna różnica między nimi. Dzięki planowi Choice Plus otrzymujesz również funkcję Prywatności domeny i Kopię zapasową witryny. Wszystkie pozostałe elementy, takie jak pamięć SSD i funkcje wysyłania wiadomości e-mail, są uwzględnione. Najpopularniejszym planem jest ten. Jeśli pójdziesz z tym, nie będziesz rozczarowany.

Ale jeśli czujesz się bardziej komfortowo dzięki planowi niższego poziomu, po prostu skorzystaj z prostego pakietu Plus. Masz szansę hostować z niego nieograniczoną liczbę stron internetowych.

HostGator

hostgator-hosting wielu domenHostGator jest trzecim i ostatnim wyborem, który naprawdę warto sprawdzić na wielu stronach internetowych. Pochodzą one z 3 różnymi wspólnymi planami hostingowymi, ale tylko drugi i trzeci pozwalają na hostowanie wielu stron internetowych. Porozmawiamy o nich:

 1. Abonament dla niemowląt: kosztuje 3,95 USD / miesiąc. Za tak niską cenę otrzymujesz wsparcie dla nieograniczonej liczby stron internetowych, wielu instalacji jednym kliknięciem (WordPress i inne), niezmierzoną przepustowość, bezpłatny certyfikat SSL i miejsce na dysku SSD w celu szybkiego ładowania strony.
 2. Biznesplan: kosztuje 5,95 USD / miesiąc. Jest to zalecany plan HostGator. Dostajesz wszystkie wyżej wymienione profity (Baby plan), a także kilka dodatków: bezpłatne uaktualnienie do Positive SSL, bezpłatny dedykowany adres IP i bezpłatne narzędzia SEO, które pomogą Ci przyspieszyć.

HostGator udostępnia również bezpłatną platformę do tworzenia witryn z setkami bezpłatnych motywów. Za pomocą tego narzędzia możesz z łatwością zbudować nową stronę internetową. Warto wspomnieć, że wszystkie szablony reagują, więc będą dobrze wyglądać na wszystkich urządzeniach.

Wniosek

Podsumowując, hosting więcej niż jednej witryny na jednym koncie nie jest tak skomplikowany. Jak widać z góry, istnieje wiele planów hostingowych, które pozwalają na posiadanie wielu stron internetowych na jednym koncie. Teraz to Ty wybierasz plan, który obsługuje wiele witryn i odpowiada Twoim potrzebom.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector