Jak i dlaczego założyć osobisty blog?

start-personal-blog


Internet jest pełen pomysłów i jest dla nich mnóstwo miejsca. Każdy uwielbia dzielić się czymś, co dzieje się w życiu osobistym lub zawodowym albo w ich umysłach. Co więcej, zawsze są nimi zainteresowani, ponieważ 77% internautów czyta posty na blogu.

Oprócz dotarcia do dużej grupy odbiorców, założenie własnego osobistego bloga ma wiele zalet. Możesz zbudować solidne relacje z odbiorcami oparte na wzajemnym zaufaniu. Będą mieli próbkę twojego procesu myślowego, twoich osobistych wartości i wszystkiego, co uważasz za najważniejsze. To sposób na nawiązanie z nimi kontaktu na bardziej osobistym poziomie. To także świetny sposób na zbudowanie osobistej marki i zachęcenie klientów do skontaktowania się z tobą. Krótko mówiąc, osobisty blog pozwala rozpowszechniać informacje o wszystkim, co musisz pokazać światu.

Ale zanim przejdziemy do tego, najpierw trzeba porozmawiać o tym, czym jest osobisty blog.

Co to jest osobisty blog?

Osobisty blog to przestrzeń, w której możesz pisać o wszystkim, bez żadnych konkretnych celów i bez konieczności śledzenia odbiorców. Wiele osób robi to tylko dla zabawy lub interakcji z ludźmi. Twój blog niekoniecznie musi robić cokolwiek z Twoją firmą, chociaż może to mieć na to wpływ.

Zasadniczo osobisty blog to strona hobbystyczna dla osób o podobnych lub podobnych zainteresowaniach i hobby. Przybędą, aby przeczytać o twoich opiniach i pomysłach i podzielić się swoimi z tobą. To dobra okazja, aby poznać ludzi, którzy są na tej samej stronie co Ty.

Jednak, jak powiedziałem, może to mieć głęboki wpływ również na Twój biznes. Na początek może to zdecydowanie wpłynąć na twoją ekspozycję zawodową. Posiadanie miejsca, w którym ludzie mogą przyjrzeć się twoim osobistym zainteresowaniom i myślom, jest doskonałym sposobem na zbudowanie Twojej osobistej marki. Jednak wiele osób tego nie robi, ponieważ myślą, że nie mają na to czasu.

Ale rzeczywistość jest taka, że ​​jeśli poświęcisz około 30 minut na pisanie każdego dnia, a nawet co najmniej raz na tydzień, to się opłaci. Oczywiście dokładny czas, jaki musisz zainwestować w pracę nad nim, zależy od tego, co chcesz osiągnąć.

Zanim przejdziemy do licznych zalet prowadzenia osobistego bloga, najpierw wyjaśnimy, jak możesz to osiągnąć. Uruchomienie bloga jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Będzie to wymagało tylko godziny lub dwóch skupionej uwagi i żadnych umiejętności programistycznych.

Tworzenie osobistego bloga WordPress

Około 30% wszystkich stron internetowych działa na WordPress, ponieważ jest tak prosty w użyciu, że każdy może uruchomić na nim stronę internetową. Zarówno początkujący, jak i profesjonaliści uwielbiają ten system zarządzania treścią, ponieważ sprawia, że ​​prowadzenie strony internetowej jest bardzo wydajne.

Jednak zanim zaczniesz z nią korzystać, potrzebujesz chwytliwej nazwy domeny i miejsca do przechowywania. To prowadzi nas do pierwszych dwóch etapów tego procesu.

1. Kupowanie nazwy domeny

Przede wszystkim weź kartkę papieru i przeprowadź burzę mózgów swojej nazwy domeny. To musi być coś chwytliwego i coś, co jasno komunikuje, o czym jest Twój blog lub dla kogo. Powinieneś poświęcić przynajmniej kilka dni na burzę mózgów swojej nazwy domeny i przeprowadzić wszechstronną analizę, która najlepiej by działała, a która jest najbardziej zbywalna. Ważne jest, aby iść z czymś, co wyskakuje z języka.

Gdy znajdziesz właściwą nazwę domeny, sprawdź, czy jest ona dostępna. Możesz to zrobić na wielu stronach internetowych, takich jak GoDaddy lub NameCheap. Możesz również pominąć ten krok i zrobić to po wymyśleniu odpowiedniej nazwy domeny. Będziesz mógł sprawdzić dostępność domeny, a nawet kupić ją w wybranej firmie hostingowej. Aby było jeszcze lepiej, możesz uzyskać go za darmo przez większość dostawców hostingu.

2. Uzyskaj plan hostingowy

Gdy już będziesz mieć nazwę domeny, na której użytkownicy będą mogli wejść na Twoją stronę, będziesz musiał mieć swój mały kawałek internetu. Gdy będziesz mieć odpowiedni plan hostingu, będziesz mógł zainstalować WordPress jednym kliknięciem i rozpocząć projektowanie swojej witryny. Ale zanim to nastąpi, będziesz musiał dokonać wyboru spośród wielu dostępnych dostawców hostingu. Aby Ci ułatwić, wybraliśmy trzech dostawców hostingu, które uznaliśmy za najbardziej odpowiednie dla blogerów, zarówno pod względem skuteczności, jak i budżetu.

Jeśli wszystko robisz sam, upewnij się, że zespół obsługi klienta twojego dostawcy hostingu stoi za tobą. Chcesz mieć zespół ekspertów, którzy pomogą Ci rozwiązać wszelkie problemy techniczne, które możesz napotkać po drodze i uwierz mi, będziesz tego potrzebować.

 • SiteGround: jest łatwo jednym z najpopularniejszych i najtańszych rozwiązań hostingowych dla WordPress. Jest całkowicie niezawodny i umożliwia ładowanie witryn w ciągu 600 milisekund. Będziesz więc mieć nie tylko solidne podstawy dla swojego bloga, ale także zabójcze wrażenia użytkownika. Ich plan kosztuje 3,95 USD, a Ty z łatwością będziesz w stanie obsłużyć 10 000 odwiedzin miesięcznie.
 • BlueHost: jest również niezwykle popularny, głównie dlatego, że ich plany są tanie i właśnie odnowili architekturę serwerów. Możesz otrzymać plan hostingowy za jedyne 2,95 USD miesięcznie. Zapewni to solidną obsługę, dzięki której Twój blog będzie działał szybciej niż średnia w branży. Co więcej, ich panel sterowania jest niezwykle łatwy w użyciu.
 • HostGator: jest jednym z niewielu dostawców hostingu, który oferuje niedrogi hosting w chmurze dla swoich klientów. Hosting w chmurze jest bardziej niezawodny i znacznie szybszy niż cokolwiek innego. Dzieje się tak głównie dlatego, że opiera się na całej sieci serwerów i komputerów, a nie na wybranej liczbie serwerów, jak wszystkie inne. Dlatego świetnie, że HostGator oferuje jeden pakiet za 4,95 USD miesięcznie.

Możesz dokonać wyboru w oparciu o budżet lub doświadczenie, które chcesz mieć. Powinieneś również przeprowadzić własne badania dotyczące tych firm, ale możemy zapewnić, że będą one idealne do prowadzenia osobistego bloga.

Każda z nich oferuje przyjazne dla użytkownika funkcje, które pozwolą Ci skonfigurować witrynę za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

3. Zainstaluj WordPress

Teraz, kiedy kupiłeś już swój plan hostingowy i masz dostęp do cPanel, musisz tylko go przeglądać, aby znaleźć ikonę WordPress. Wystarczy jedno kliknięcie, aby go zainstalować i uruchomić swoją stronę stamtąd. Zostaniesz powitany przez ekran powitalny, który jest taki sam dla każdego użytkownika WordPress, i odtąd to od Ciebie zależy, jak go zaprojektujesz.

4. Zaprojektuj swoją witrynę

WordPress oferuje dziesiątki tysięcy motywów, więc musisz wybrać ten, który najlepiej pasuje do Twojej osobowości i marki. Istnieje wiele motywów, z których można korzystać za darmo, ale nie zalecamy ich, jeśli nie masz umiejętności kodowania. Profesjonalnie wykonane, wstępnie zakodowane motywy są najlepsze dla nowych użytkowników. Mimo że kosztują około 60 USD, będziesz mieć o wiele mniej pracy z nimi. Zwykle mają intuicyjny interfejs, który pozwala zmieniać teksty, obrazy i dostosowywać wiele elementów projektu do własnych upodobań.

Jeśli jednak chcesz wyjść na całość i zaprojektować swoją witrynę od zera za pomocą prostych narzędzi „przeciągnij i upuść”, istnieje również skuteczne rozwiązanie. Wystarczy pobrać i użyć Divi, konstruktora motywów dla WordPress. Pozwoli ci to stworzyć idealny projekt dla swojego bloga.

Cokolwiek masz na myśli, upewnij się, że doskonale reprezentuje to, kim jesteś i twoje przesłanie. Im dokładniej twój projekt może odzwierciedlać to, co oznacza twój blog, tym bardziej prawdopodobne jest, że spodoba się właściwym odbiorcom.

Ponadto musisz skonfigurować strony swojej witryny w taki sposób, aby użytkownicy mogli nawigować w sposób kompleksowy. Ważne jest, aby mogli dotrzeć do wszystkich informacji i postów, których szukają, maksymalnie trzema kliknięciami. Ponadto pamiętaj, aby dodać pasek wyszukiwania, który sprawia, że ​​wyszukiwanie postów jest tak proste, jak to możliwe.

Jeśli nie chcesz wtrącać się zbytnio w projekt witryny, nawet korzystając z narzędzi przeciągania i upuszczania, możesz zatrudnić profesjonalnego programistę. Możesz pójść o wiele dalej z witryną zaprojektowaną przez kogoś bardziej doświadczonego, ale będzie to również kosztować o wiele więcej kapitału.

5. Rozwijaj swojego bloga

Gdy będziesz mieć wystarczająco dużo postów na blogu, aby się pochwalić, czas poinformować świat o nich. Musisz wejść w sztukę marketingu swojego bloga, co wymaga sporo czasu. W zależności od konkretnych celów lub ich braku będziesz musiał zainwestować całą lub żadną energię w marketing. Publikowanie w mediach społecznościowych, blogowanie gości i inne taktyki to świetny sposób na zwiększenie grona odbiorców. Powinieneś przeprowadzić badania marketingowe swojego bloga, aby pomóc mu zdobyć przyczepność i uzyskać pozycję korzystną dla Twojej firmy.

Ważne jest również, abyś zapoznał się z najważniejszymi taktykami marketingowymi dla blogerów. Są to SEO, PPC i marketing w mediach społecznościowych. Nie musisz być mistrzem w żadnym z nich, ale musisz mieć podstawową praktyczną wiedzę, którą możesz wdrożyć.

Na przykład, jeśli chodzi o SEO, powinieneś popracować nad wewnętrznym linkowaniem swojej witryny i budować linki zwrotne poprzez blogowanie gości. Są one zarówno łatwe, jak i wymagają robienia tego samego, co od samego początku. Organizowanie informacji i pisanie z nich wysokiej jakości postów; stąd łączenie.

Łączenie umożliwia użytkownikom szybkie i łatwe poruszanie się po witrynie. Nie wpływa to bezpośrednio na SEO witryny, ale wpływa na jakość obsługi użytkownika. Wstawienie linków do innych odpowiednich postów na blogu utrzyma użytkowników w witrynie na dłużej i, co ważniejsze, zwiększy ich wartość.

Z drugiej strony blogowanie gości jest jednym z najlepszych narzędzi do rozwijania bloga. To idealny sposób na uzyskanie ukierunkowanego ruchu na swoim blogu. Możesz dotrzeć do czytelników, którzy mają taką samą pasję jak twoja. Właśnie to chcesz zrobić, prawda? Kluczowe znaczenie ma więc kierowanie na blogi, które działają w tej samej niszy i przyciągają tę samą grupę odbiorców, co twoja.

PPC to najszybszy sposób na zdobycie docelowego grona odbiorców na swoim blogu, ale powinieneś go używać tylko wtedy, gdy masz coś do sprzedania lub masz jakiś biznesplan. Gdy przestaniesz płacić za PPC, ogromna ilość ruchu zniknie. Jest to krótkoterminowe rozwiązanie, aby uzyskać więcej pieniędzy.

Wreszcie, marketing w mediach społecznościowych to niesamowity sposób na zrobienie wszystkiego, o czym wspomniałem powyżej. Niezależnie od tego, czy płacisz za reklamy, czy robisz to ekologicznie, możesz kierować reklamy do nowych czytelników i budować społeczność wokół swojego bloga.

Niezależnie od tego, który z nich wybierzesz, lub wszyscy z nich, upewnij się, że zbadałeś piekło każdej taktyki i będziesz praktyczny w tej sprawie. Nawet jeśli zastosujesz jedną prostą taktykę wzrostu, możesz gwałtownie zwiększyć swoje szanse na sukces.

Korzyści z prowadzenia osobistego bloga

Blogowanie ma wiele osobistych i profesjonalnych korzyści. Wszystko to daje ludziom powód do prowadzenia blogów jako jednej ze swoich pasji. Oto kilka wspaniałych powodów, dla których blogowanie może służyć Ci na wielu poziomach.

Daj wyraz swojej pasji

Istnieje wiele blogów, które istnieją tylko po to, by dać przestrzeń czyjejś pasji i pomysłom. Może to być wszystko, od gotowania, przez biznes, politykę, finanse osobiste, sztuki walki, marketing czy blogowanie, jak to nazywasz. Jeśli masz coś, co lubisz i chcesz się tym podzielić z innymi, blogowanie może być idealnym sposobem na zrobienie tego.

Możesz przenieść to, co kochasz, na zupełnie inny poziom, przeprowadzając dodatkowe badania i formułując własne pomysły. Jeśli okaże się cenny dla czytelników, przyniesie również korzyści Twojej reputacji i przyniesie korzyści pieniężne.

Mieć wpływ

Możesz ukierunkować swoje pasje na wspieranie konkretnej sprawy lub na zapewnienie, że inni uczą się na podstawie twoich doświadczeń. Niezależnie od tego, czy chcesz wspierać wsparcie środowiskowe, społeczne, polityczne lub sposób uzyskania wsparcia, blogowanie to świetny sposób, aby to zrobić.

To idealny sposób na powiedzenie czegoś, czego nikt inny oprócz ciebie nie może powiedzieć. Możesz dotrzeć do całego świata na zupełnie nowym poziomie. Przekazywanie swoich prawd i doprowadzanie do nich innych ludzi jest jedną z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy, które możesz zrobić w trakcie swojej kariery.

Podziel się swoją wiedzą

Jeśli znasz coś wyjątkowego lub masz dostęp do informacji, których niewielu ma, możesz to udostępnić. Jeśli chcesz podzielić się swoją wiedzą lub znaleźć innych ekspertów o podobnych celach, blogowanie jest idealne. Ponadto wiedza jest cenna, więc możesz łatwo zarabiać na swoim blogu i zarabiać na nim. Jest to również doskonały sposób na pokazanie swoich kwalifikacji i promowanie swoich usług online.

Nikt nie może robić dokładnie tego, co robisz, i nie powinieneś bać się udostępniać swojego procesu. Gdyby ludzie mogli to po prostu skopiować i zrobić to sami, wtedy Twoja branża nie potrzebowałaby profesjonalistów takich jak Ty. Dzielenie się wiedzą i sposób przetwarzania niektórych zadań tylko zwiększy zaufanie, które ludzie w ciebie inwestują. Udostępnianie większości tego, co wiesz, pozwoli ludziom zobaczyć fragment Twojej pracy.

Pracuj nad swoimi umiejętnościami pisania

Zgadłeś, że najlepszym sposobem pracy nad umiejętnościami pisania jest pisanie. Prowadzenie bloga, którego celem jest jakość komunikacji, wpłynie na twoje umiejętności pisania w przeciwieństwie do innych rzeczy. Jest to świetne, ponieważ czytelnicy przekażą ci wiele informacji zwrotnych, które możesz wykorzystać do ulepszenia każdego nowego dzieła, które zaczniesz pisać.

Zdziwisz się, jak pismo może uporządkować myśli i sposób, w jaki postrzegasz świat. Co więcej, zmieni również sposób komunikowania się z ludźmi w twoim życiu. Na tym właśnie polega umiejętność precyzyjnego wyrażania swoich myśli i pomysłów. Gdy to zrobisz, twoje słowa będą miały znacznie większą moc, która wpłynie na wszystkie dziedziny twojego życia i biznesu.

Dowiedz się, jak utworzyć pasywny strumień dochodów

Wiele osób zakłada blog jako sposób zarabiania pieniędzy w Internecie. Zazwyczaj zaczynają od jednego bloga, który daje im pomysły na nowe nisze, które mogłyby przynieść im więcej pieniędzy. Prowadzenie bloga w taki sposób, aby zarabiać pieniądze, pomoże Ci lepiej zrozumieć, jak działa eCommerce. Może to być inwestycja, która kwitnie w przyszłych perspektywach.

Umiejętność korzystania z uwagi w celu zarabiania pieniędzy jest tym, na czym polega biznes online. Istnieje wiele sposobów zarabiania na pisaniu i na tym, co lubisz. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się to zrobić za pomocą reklam, sprzedaży produktów stowarzyszonych lub kursów online, to zależy od Ciebie. Najważniejszą rzeczą jest sprzedaż czegoś, co jest bezpośrednio powiązane z tym, o czym piszesz. Każdy chce poznać zalecenia eksperta.

Rozwiń swoją sieć profesjonalistów

Prowadzenie bloga jest przedsięwzięciem społecznościowym i jednym z głównych powodów, dla których ludzie się w niego angażują. Niezależnie od tego, jaki jest Twój cel w blogowaniu, budowanie relacji i zdobywanie kontaktu z pewnością to pomoże. Rozwijanie sieci ma wiele dodatkowych korzyści, takich jak dostęp do seminariów, warsztatów, prezentacji produktów i innych korzystnych źródeł. Co więcej, ważne jest, aby mieć reputację atrakcji w ramach swojej profesjonalnej sieci.

Ustal swój autorytet w branży

Blog jest idealną platformą do zaprezentowania swojej wiedzy i doświadczenia. Pisanie postów na blogu, które są trafne, dokładne i aktualne, przyciągnie uwagę innych. Inni eksperci w Twojej branży uznają Cię za autorytet i skontaktują się z Tobą. Mogą otworzyć możliwości, do których inaczej nie dojdziecie.

To naprawdę pomaga poinformować nowych klientów, partnerów lub partnerów o tym, kim jesteś przed czasem. Będą mieli fragment tego, jak myślisz i jaki jest twój styl.

Zbuduj swoje portfolio

Blog to świetne miejsce do zaprezentowania swoich umiejętności pisania i wszystkiego, co wiesz. Ludzie przyjdą to zobaczyć, zanim zatrudni cię na koncert. Może to być świetny sposób, aby pokazać się jako atut w osiąganiu celów.

Możesz także użyć swojego bloga, aby pochwalić się wspomnianym portfolio. W ten sposób twoi odbiorcy dowiedzą się, w jakich projektach uczestniczyłeś i jakie masz doświadczenie. Może to być nieocenione przy nawiązywaniu nowych relacji z kimś z Twojej branży lub Twojej niszy.

Wypromuj swoją firmę

Udostępnianie przydatnych informacji potencjalnym klientom to świetny sposób na promocję firmy. W połączeniu z kilkoma taktami generowania potencjalnych klientów lub marketingu, może zapewnić Ci więcej potencjalnych klientów, subskrybentów i więcej przychodów na koniec dnia. Nie możesz tego zrobić ze statyczną witryną korporacyjną, ale możesz to zrobić, tworząc bloga. Pomaganie ludziom za darmo, udzielanie im przydatnych informacji nie tylko zwiększy Twój autorytet, ale będzie również dobrym PR-em dla Twojej firmy.

Twój blog jest idealnym miejscem do rozmowy o całej gamie usług i wszystkim, co robisz, co może przynieść korzyści ludziom w Twojej branży, więc nie wstydź się z niego korzystać.

Wniosek

Internet staje się coraz bardziej zintegrowany z naszym życiem, prowadzenie bloga lub tworzenie strony internetowej staje się coraz lepszą perspektywą każdego dnia. Nie musisz mieć żadnej wiedzy na temat programowania, musisz po prostu mieć pasję do tego, co robisz, a zwłaszcza do pisania. Jeśli masz nawet trochę czasu, aby zainwestować w to, blogowanie może ulepszyć Ciebie i Twoją firmę w tym samym czasie.

Więc na co czekasz? Tworzenie bloga jest łatwe. Zejdź na dół i podziel się dziś swoim przesłaniem ze światem!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map