Jak przenieść swojego bloga z WordPress.com na własną stronę internetową

jak przenieść wordpress com blog własny hosting


Jedną z najpopularniejszych platform blogowych jest WordPress. Jeśli założyłeś swojego bloga na WordPress.com, jest w porządku, ponieważ wielu z nas wypróbowało takie świetne oprogramowanie. Rozpoczęcie pracy z blogiem osobistym lub hobby na bezpłatnej platformie hostingowej to świetny sposób na poznanie pierwszych kroków. Jeśli jednak planujesz w dłuższej perspektywie, powinieneś przenieść swojego bloga z WordPress.com na płatne konto hostingowe.

W tym artykule przeprowadzę Cię przez proces przenoszenia Twojego bloga WordPress.com na własnej stronie internetowej.

Ale dlaczego powinieneś przenieść swój blog WordPress.com? Zanim zacznę ten przewodnik, chcę wyjaśnić, dlaczego warto rozważyć przeniesienie swojego bloga do płatnego planu hostingowego. WordPress.com zapewnia świetną i niezawodną platformę do blogowania, ale ma pewne poważne ograniczenia w porównaniu z witryną WordPress prowadzoną przez siebie:

 • Możesz zainstalować i dostosować dowolny motyw WordPress na własnej stronie WordPress, podczas gdy na WordPress.com będziesz mieć ograniczoną liczbę motywów do wyboru (darmową i komercyjną)
 • Z WordPress.com nie są dozwolone żadne wtyczki (chyba że kupisz abonament VIP, który kosztuje 2500 USD miesięcznie i daje pełną kontrolę nad CSS, PHP, wtyczkami i motywami), natomiast na wspólnym planie hostingowym (kosztującym około 5 USD miesięcznie) możesz zainstalować jakie wtyczki chcesz.
 • Blog prowadzony na darmowym WordPress.com jest bardzo trudny i ma ograniczone możliwości zarabiania; po zaakceptowaniu musisz podzielić przychody z Automatic Inc, który jest właścicielem i prowadzi WordPress.com. W hostowanej witrynie WordPress możesz dodać dowolny kanał monetyzacji do swojej witryny i nie musisz dzielić się swoimi zyskami z nikim.

Minusem prowadzenia witryny WordPress na własnym koncie hostingowym jest to, że musisz nią zarządzać. Będziesz odpowiedzialny za aktualizację witryny, aktualizację systemu, wtyczek i motywów.

Przygotowanie do rozpoczęcia transferu

Teraz wiesz, jakie są zalety i wady posiadania WordPressa pod kontrolą i zarządzaniem. Ale aby rozpocząć transfer, musisz kupić nazwę domeny i niezawodny plan hostingowy dla WordPress. W tym celu gorąco polecamy BlueHost z wielu powodów: otrzymasz bezpłatną domenę .com, rabat 50% na wspólny plan, wiele bezpłatnych dodatków i gwarancji oraz świetne wsparcie techniczne, które zostało przeszkolone, aby pomóc użytkownikom, którzy są uruchamianie swoich stron za pomocą WordPress.

Krok 1: Eksport danych z WordPress.com

Aby wyeksportować bloga WordPress.com, musisz zalogować się do pulpitu nawigacyjnego i kliknąć „Eksportuj”, który znajdziesz w menu „Narzędzia”. Aby uzyskać dostęp do pulpitu nawigacyjnego, należy przejść do:

twójblog.wordpress.com/wp-admin

Narzędzie eksportu przeniesie Cię na nową stronę, na której możesz wybrać transfer bezpłatny lub z przewodnikiem (kosztuje 129 USD w momencie pisania). Powinieneś wybrać opcję darmowego eksportu, a ten samouczek poprowadzi Cię przez wszystkie etapy.

eksport strony internetowej wordpress com

Aby wybrać darmowy eksport, kliknij przycisk Rozpocznij eksport. Spowoduje to przejście do ostatniego kroku, w którym możesz wybrać typ danych, który chcesz wyeksportować. Domyślnie wybrana jest opcja „Cała zawartość”. Zachowaj tę opcję, jeśli chcesz przenieść cały blog, w tym posty, strony, pola niestandardowe, komentarze, menu nawigacyjne, niestandardowe posty itp..

rozpocznij darmowy eksport wordpress com

Kliknij przycisk „Pobierz plik eksportu” i zapisz go na komputerze. Plik zostanie zapisany w formacie .xml. Można go otworzyć w dowolnym edytorze tekstu, jeśli chcesz zajrzeć do kodu.

eksportuj całą treść wordpress com

Krok 2: Instalowanie WordPress na koncie hostingowym

Jeśli zdecydujesz się zarejestrować w BlueHost w celu hostingu swojej witryny WordPress, będziesz mieć opcję automatycznej instalacji systemu. Ten krok nie wymaga żadnych umiejętności programowania, wystarczy kilka minut, aby go skonfigurować. Nie będę wchodził w szczegóły na temat instalacji WordPress na BlueHost lub innych dostawcach hostingu, ponieważ opisałem cały proces uruchamiania strony WordPress w powiązanym artykule.

Tutaj znajdziesz dwie metody konfiguracji strony WordPress: ręcznie lub automatycznie. Zawiera również samouczek wideo.

Krok 3: Importuj blog WordPress.com do własnej witryny WordPress

Po przygotowaniu witryny hostowanej samodzielnie zaloguj się do pulpitu nawigacyjnego, uzyskując dostęp do następującego adresu URL:

twojastrona.com/wp-admin

W menu „Narzędzia” kliknij teraz opcję „Importuj” podczas importowania wcześniej wyeksportowanych danych.

importuj dane wordpress

Musisz wybrać system, z którego importujesz. W takim przypadku wybierz WordPress.

import danych z wordpress

Aby zaimportować dane z WordPress.com, musisz szybko zainstalować Wtyczka importera WordPress. W wyskakującym oknie kliknij przycisk „Zainstaluj teraz” i aktywuj wtyczkę.

zainstaluj importera wordpress

Po aktywacji wtyczki przejdź ponownie do „Narzędzi -> Importuj ”. Przeglądaj i wybierz pliki, które chcesz zaimportować (wcześniej zapisany plik .xml) i kliknij przycisk „Prześlij plik i zaimportuj”.

przesyłaj i importuj blog wordpress

W następnym kroku zostaniesz poproszony o wybranie użytkownika, któremu chcesz przypisać treść. Możesz zaimportować użytkownika, którego użyłeś na WordPress.com, możesz utworzyć nowego użytkownika lub przypisać go do bieżącego użytkownika, którego masz w nowej witrynie. Wybierz również importowanie załączników. Ta opcja pobierze wszystkie obrazy ze starego bloga i prześle je do nowej witryny. Możesz pozostawić tę opcję niezaznaczoną; w takim przypadku obrazy zostaną załadowane z serwera WordPress.com. Nie jest to jednak dobry pomysł, ponieważ będziesz chciał usunąć własnego bloga (wyjaśni to później).

przypisuj autorom pliki do pobrania importuj pliki

Kliknięcie przycisku „Prześlij” spowoduje zaimportowanie danych i automatyczne opublikowanie ich w nowej witrynie. Niestety nie możesz zaimportować starego projektu, ale istnieje wiele darmowych i premium motywów WordPress, których możesz użyć.

Krok 4: Usuwanie i przekierowywanie swojego bloga WordPress.com

Jeśli całkowicie zaimportowałeś swoją WordPress.com na nową stronę, zdecydowanie zalecamy usunięcie lub uczynienie starej prywatnej. Zalecane byłoby również przekierowanie go do nowej domeny.

Aby ustawić blog na tryb prywatny, musisz uzyskać dostęp do „Ustawień -> Czytanie ”w panelu WordPress.com i ustaw„ Chcę, aby mój blog był prywatny, widoczny tylko dla wybranych przeze mnie użytkowników ”. opcja.

ustawienie prywatnego wordpress com

Jeśli blogujesz od dłuższego czasu i masz dużą grupę odbiorców, możesz powiadomić ich przed przeniesieniem bloga. Możesz także usunąć całą zawartość ze starego bloga i utworzyć pojedynczy post informujący odwiedzających, że Twój blog został przeniesiony do nowej domeny. Musisz usunąć lub ustawić swoje stare posty jako prywatne, ponieważ wyszukiwarki nie lubią powielanych treści.

Możesz także przekierować starego bloga na nową stronę internetową. Przejdź do menu „Sklep” na pulpicie nawigacyjnym. Teraz przejdź do menu „Domeny” w sklepie i kliknij przycisk „Dodaj domenę”.

dodaj domenę wordpress com

To da ci kilka propozycji domen, które możesz kupić, a także opcję przekierowania twojej witryny. Kliknij przycisk „Mat it”, jeśli chcesz kontynuować przekierowanie. Będziesz musiał wstawić nową domenę i zapłacić 13 USD opłaty rocznej za to uaktualnienie. Ta opcja przekieruje (za pomocą przekierowania 301, który informuje wyszukiwarki, że witryna została trwale przeniesiona) starego bloga do nowej witryny z własnym hostingiem. Gdy ktoś uzyska dostęp do Twojego bloga WordPress.com, automatycznie wyląduje na Twojej nowej domenie i stronie. W ten sposób nie stracisz ciężko zdobytych czytelników, a wyszukiwarki również docenią ten krok.

przekieruj domenę wordpress com

Kończę to!

Jeśli postępujesz zgodnie z powyższym przewodnikiem krok po kroku i zrobiłeś wszystko dobrze, teraz powinien być dumnym właścicielem nazwy domeny i nowej witryny WordPress z własnym hostingiem.

Naprawdę mam nadzieję, że ten samouczek pomógł Ci przenieść blog WordPress.com do nowej domeny. Jeśli nadal masz pytania lub potrzebujesz pomocy, opublikuj komentarz poniżej.

Przenieś swojego bloga WordPress.com!

Przenieś swoją WordPress.com do BlueHost i uzyskaj DARMOWĄ nazwę domeny i 50% zniżki na hosting.

Zacząć teraz! – 3,95 USD / mc »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map