Jak przenieść witrynę WordPress z jednego hosta na inny

przenieś stronę WordPress do nowego hosta


Twój obecny dostawca hostingu nie zapewnia Ci niezbędnej mocy hostingu, aby uruchomić witrynę WordPress z akceptowalną prędkością i wydajnością. Skontaktowałeś się już z działem technicznym, aby rozwiązać problem, ale nie są w stanie lub nie chcą Ci pomóc.

Czy Twój obecny dostawca hostingu nie zapewnia niezbędnej mocy hostingu? Twój WordPress strona zwalnia? Nie możesz zaakceptować pułapki prędkości i wydajności! Skontaktowałeś się z działem technicznym, ale nie udało się rozwiązać problemu. Nie mogą lub nie chcą dbać o Twoją witrynę.

Co możesz zrobić w tym przypadku? Przede wszystkim musisz znaleźć nowy, niezawodny hosting obsługujący WordPress.

Firmy hostingowe, które polecam dla stron WordPress:

Firma
Cena promocyjna

1tani niezawodny hosting dla WordPress3,95 USD / mies
2)profesjonalny host WordPress dla wielu witryn3,95 USD / mies
3)biznesowa usługa hostingowa WordPress3,49 USD / mies

BlueHost jest najlepszym wyborem, jeśli chodzi o biznesowy hosting WordPress. Mają wiele wspólnych planów, zarządzany hosting dla WordPress, VPS i hosting dedykowany, a także hosting w chmurze. Ten dostawca hostingu jest świetny od małych do dużych stron internetowych. Sprawdź naszą recenzję BlueHost, aby dowiedzieć się więcej o firmie.

HostGator jest dobrym, niedrogim dostawcą hostingu do hostowania małych i dużych witryn WordPress. Ta firma hostingowa używa cPanel jako panelu sterowania, więc jeśli szukasz taniego hosta cPanel, może to być dla Ciebie dobra opcja. Dowiedz się więcej o tej firmie w naszej recenzji HostGator.

Hosting InMotion to kolejny świetny dostawca hostingu z przystępnymi stawkami. Jest to kolejna świetna opcja do hostowania małej i średniej witryny WordPress. Oferują również zoptymalizowaną usługę hostingową WordPress oraz opcję uaktualnienia do VPS lub hostingu dedykowanego. Ten host jest świetny zarówno dla nowych, jak i dobrze rozwijających się witryn. Dowiedz się więcej o InMotion, czytając naszą pełną recenzję InMotion Hosting.

Ważny! Zanim przejdziesz dalej, wykonaj kopię zapasową całej witryny WordPress. Wykonaj kopię zapasową plików i bazy danych.

Po znalezieniu dobrego hosta WordPress będziesz musiał wykonać poniższe kroki.

Krok 1: Przesyłanie plików WordPress

Aby przenieść pliki WordPress na nowy host, masz dwie opcje: za pomocą FTP lub za pomocą cPanel. Poniżej wyjaśnię obie metody.

Aby połączyć się z serwerem, musisz użyć klienta FTP. Polecam używać FileZilla, jest darmowy i łatwy w użyciu. Będziesz potrzebował konta FTP zarówno u nowego, jak i starego dostawcy hostingu, aby móc połączyć się z serwerem. Możesz utworzyć konto FTP w panelu sterowania hostingu.

 • Połącz się ze starym serwerem i uzyskaj dostęp do folderu public_html. Tutaj są przechowywane pliki Twojej witryny WordPress.
 • Pobierz pliki na komputer za pomocą funkcji pobierania – w zależności od wielkości witryny może to zająć trochę czasu
 • Po zakończeniu pobierania połącz się z nowym serwerem i prześlij te pliki do folderu public_html. W tym momencie po zakończeniu przesyłania plików możesz przenieść bazę danych.

Ale wcześniej przechodzimy do następnego kroku, przyjrzyjmy się, jak możesz przenieść swoją witrynę za pomocą cPanel. Jest to szybszy proces i nie potrzebujesz żadnego dodatkowego oprogramowania. Ta metoda działa tylko wtedy, gdy zarówno stary, jak i nowy host używają cPanel.

cpanel menedżer plików wordpress transfer stron internetowych

kompresuj pliki w cpanle manager plików wordpress transfer strony internetowej

 • Uzyskaj dostęp do starego konta hostingowego i zaloguj się do cPanel.
 • Przejdź do Menedżera plików i zlokalizuj folder, w którym przechowywane są pliki witryny; powinien znajdować się w folderze public_html.
 • Wybierz folder i skompresuj go do .zip (lub innego preferowanego rozszerzenia) za pomocą opcji kompresji z menu.
 • Za pomocą przycisku pobierania zapisz skompresowane pliki na komputerze. W zależności od połączenia internetowego, prędkości serwera i wielkości witryny pobieranie potrwa kilka minut.
 • Po zakończeniu pobierania zaloguj się do nowego hosta i uzyskaj dostęp do cPanel.
 • Dodaj nazwę swojej domeny do nowego hosta (jeśli jeszcze nie został dodany) w sekcji Domena Addon – spowoduje to utworzenie folderu na twoim hoście.
 • Prześlij zarchiwizowane pliki do nowego hosta za pomocą Menedżera plików i funkcji przesyłania. Prześlij plik do folderu public_html (lub do folderu utworzonego w poprzednim kroku)
 • Rozpakuj skompresowany plik za pomocą funkcji rozpakowania i ostrożnie wybierz folder docelowy
 • W tym momencie pomyślnie przesłałeś pliki do nowego hosta i możesz rozpocząć przenoszenie bazy danych.

Krok 2: Przeniesienie bazy danych WordPress

Teraz musisz przenieść bazę danych witryny WordPress ze starego hosta na nowy.

eksport bazy danych mysql cpanel wordpress transfer stron internetowych

 • Ponownie przejdź do cPanel swojego starego hosta i uzyskaj dostęp do phpMyAdmin narzędzie.
 • Po połączeniu się z serwerem bazy danych, po lewej stronie ekranu będzie można zobaczyć wszystkie bazy danych hostowane na tym hoście. Wybierz bazę danych, którą chcesz przenieść. Jeśli masz problem z ustaleniem, która baza danych jest prawidłowa, otwórz plik wp-config.php (który znajduje się w folderze głównym instalacji WordPress) i znajdź wiersz, który wygląda następująco: zdefiniuj („DB_NAME” , „twoja_bazy_danych”); Ta linia przechowuje nazwę bazy danych, z którą połączone są twoje pliki.
 • Teraz wybierz bazę danych po lewej stronie ekranu, a u góry zobaczysz niektóre opcje. Przejdź do menu „Eksportuj”.
 • Teraz wyeksportuj wybraną bazę danych w trybie szybkiego eksportu do formatu SQL i zapisz ją na komputerze.
 • Teraz przejdź do cPanel nowego konta hostingowego i za pomocą Kreatora bazy danych MySQL utwórz nową bazę danych i użytkownika. Zapisz nazwę użytkownika i hasło, ponieważ później będziesz potrzebować tych danych.
 • kreator bazy danych mysql wordpress transfer stron internetowych
 • Gdy pusta baza danych będzie gotowa, uzyskaj dostęp do phpMyAdmin na nowym hoście, a po lewej stronie wybierz bazę danych, którą wcześniej utworzyłeś
 • Kliknij menu „Importuj” u góry i wybierz bazę danych zapisaną na komputerze.
 • W tym momencie zakończysz przesyłanie bazy danych, ale nie jest to jeszcze gotowe.

Krok 3: Aktualizacja pliku konfiguracyjnego

Teraz będziesz musiał połączyć pliki z bazą danych na nowym hoście.

Znajdź i otwórz plik wp-config.php na nowym koncie hostingowym za pomocą cPanel lub FTP.

Znajdź następujące wiersze i zamień stare dane na nowe, które wcześniej zapisałeś.

/ ** Nazwa bazy danych WordPress * /
Zdefiniuj („DB_NAME”, „old_database_name”);
/ ** Nazwa użytkownika bazy danych MySQL * /
Zdefiniuj („DB_USER”, „old_database_user”);
/ ** Hasło do bazy danych MySQL * /
Zdefiniuj („DB_PASSWORD”, „old_database_password”);
/ ** nazwa hosta MySQL * /
Zdefiniuj („DB_HOST”, „localhost”);

Musisz zmienić nazwę bazy danych, użytkownika i hasło; localhost może pozostać, host bazy danych pozostanie taki sam, ponieważ większość dostawców hostingu używa localhost.

Teraz, jeśli zrobiłeś wszystko dobrze, twoje pliki powinny połączyć się z bazą danych. I jesteś w zasadzie ZROBIONY!

Istnieją jednak dodatkowe kroki, które mogą być dla Ciebie interesujące i przydatne.

Krok 4: Migracja kont e-mail

Jeśli używasz hosta do hostowania wiadomości e-mail i masz jedno lub wiele kont e-mail powiązanych z nazwą domeny, ten krok powinien pomóc Ci przenieść konta e-mail również.

migracja konta e-mail cpanel wordpress transfer strony internetowej

 • Migracja kont e-mail jest bardzo podobna do przenoszenia plików WordPress.
 • Wszystkie ustawienia i wiadomości e-mail z kont e-mail znajdują się w folderze public_html / mail /.
 • Możesz użyć FTP lub cPanel, aby przenieść konta e-mail, tak jak poprzednio z plikami.
 • Tutaj, więcej informacji na temat migracji kont e-mail z jednego hosta cPanel na inny.

Pobierając konta e-mail ze starego serwera i przesyłając je na nowy, zachowamy wszystkie ustawienia. Nie musisz zmieniać ustawień e-mail w swoim kliencie e-mail (w Thunderbird, Outlook lub innym).

Krok 5: Zmień serwery nazw / przenieś domenę

Aby uniknąć przestojów podczas przenoszenia witryny do nowego hosta, w końcu powinieneś zachować ten krok. Po zakończeniu przesyłania plików i bazy danych oraz migracji kont e-mail możesz teraz zmienić serwery nazw swojej nazwy domeny.

Jeśli Twoja domena jest zarejestrowana w firmie hostingowej, z której się przeprowadzasz, musisz przenieść domenę do nowego hosta. W ten sposób możesz uzyskać pomoc od nowego hosta, ale będziesz musiał skontaktować się z obecnym hostem i powiedzieć mu, że chcesz przenieść domenę. Może to być dłuższy proces, a przeniesienie całej domeny może potrwać kilka dni.

Jeśli Twoja domena jest zarejestrowana u zewnętrznego rejestratora, musisz jedynie zmienić serwery nazw dostarczone przez Twoją nową firmę hostingową. Po zaktualizowaniu serwerów nazw może to potrwać do 24 godzin. Więc bądź cierpliwy!

Końcowe przemyślenia!

Naprawdę mam nadzieję, że ten szczegółowy samouczek pomógł ci przenieść twoją stronę WordPress na nowy hosting. Jeśli nadal masz jakieś pytania, skorzystaj z sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map