Jak stworzyć profesjonalną stronę internetową za pomocą iPada?

stwórz stronę internetową za pomocą iPada


Jakiś czas temu otrzymaliśmy wiadomość e-mail od jednego z naszych czytelników z pytaniem, czy można utworzyć witrynę internetową za pomocą iPada lub tabletu. W tym artykule pokażę, jak łatwo można utworzyć witrynę internetową za pomocą iPada, iPhone’a lub innego urządzenia mobilnego. Ten samouczek jest idealny dla początkujących i użytkowników, którzy nie znają programowania.

Tworzenie strony internetowej za pomocą iPada ma pewne ograniczenia, ale wciąż istnieje wiele opcji, które można wykorzystać do zbudowania profesjonalnej strony internetowej:

 • Korzystanie z aplikacji do tworzenia witryn
 • Korzystanie z Kreatora witryn opartego na przeglądarce
 • Korzystanie z WordPress lub innego responsywnego CMS

Zbuduj oszałamiającą stronę internetową za pomocą iPada

HostgatorGATOR to nowy kreator stron internetowych opracowany przez HostGator, który oferuje możliwość tworzenia profesjonalnych stron internetowych za pomocą iPada. Wypróbuj GATOR teraz!

Zacząć teraz “

Użyj aplikacji do tworzenia witryn, aby utworzyć witrynę

W sklepie iTunes jest wiele aplikacji do tworzenia stron internetowych, więc znalezienie jednego z nich nie będzie problemem. Pytanie brzmi, którego użyć? Która aplikacja jest dobra do budowy profesjonalnej strony internetowej? Dowiedziałem się, że aplikacja oferowana przez Weebly jest przyzwoita.

weebly kreator stronWeebly to narzędzie do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”, które umożliwia użytkownikom utworzenie witryny biznesowej, bloga lub sklepu internetowego. Weebly jest bardzo łatwy w użyciu; jest idealny dla początkujących, którzy nie mają umiejętności kodowania. Wspaniałą rzeczą w Weebly jest to, że możesz wypróbować za darmo.

Zobaczmy teraz, jak zacząć korzystać z aplikacji Weebly. Przejdź do sklepu z aplikacjami i wyszukaj aplikację, a następnie zainstaluj ją na iPadzie. Uzyskaj dostęp do aplikacji i utwórz bezpłatne konto w Weebly, aby uzyskać dostęp do ich narzędzia do tworzenia witryn. Gdy Twoje konto będzie gotowe, wybierz motyw, który najbardziej Ci się podoba. Istnieją setki wysokiej jakości szablonów do wyboru. Możesz edytować każdą część tych szablonów, więc aby zmniejszyć wysiłek, wybierz projekt o układzie, którego szukasz.

Teraz możesz edytować tekst, zmieniać obrazy, dodawać nowe elementy, takie jak tytuły, akapity, mapy, pokazy slajdów, filmy, formularze, przyciski i wiele więcej, po prostu dotykając iPada.

Aplikacja do budowania witryn weebly ipad

Po zakończeniu edycji witryny możesz opublikować ją w subdomenie i wyświetlić w Internecie w przeglądarce Safari lub innej przeglądarce na iPadzie.

Chociaż możesz wypróbować aplikację do tworzenia witryn za darmo, a także możesz opublikować swoją witrynę, darmowa wersja ma bardzo ograniczone funkcje. Aby utworzyć profesjonalną stronę internetową, musisz uaktualnić do planu premium, który zaczyna się od 8 USD miesięcznie i obejmuje bezpłatną domenę na rok. To może być dobry interes, ale mam dla ciebie lepszą opcję. Po prostu czytaj dalej!

Użyj narzędzia do tworzenia witryn opartego na przeglądarce, aby utworzyć witrynę

W takim przypadku nie musisz niczego instalować na iPadzie. Potrzebujesz tylko Safari lub innej przeglądarki internetowej i możesz zacząć.

narzędzie do tworzenia witryn hostgatorDo tworzenia witryny za pomocą iPada lub iPhone’a (lub innego smartfona) zdecydowanie polecam skorzystanie z narzędzia do tworzenia witryn oferowanego przez HostGator. Ten kreator stron jest oparty na przeglądarce, więc nie musisz niczego instalować na swoim urządzeniu. Funkcja przeciągania i upuszczania tego konstruktora umożliwia dostosowanie układu, edycję zawartości, zmianę projektu według własnych upodobań. Możesz wybierać spośród tysięcy szablonów.

Kreator witryn oferowany przez HostGator jest łatwy w użyciu, nie wymaga znajomości HTML ani innych programów, wystarczy dotknięcie palcem, aby w kilka minut stworzyć i opublikować profesjonalną stronę internetową.

Konstruktor witryn ehost z iPadem

Ten kreator stron ma również możliwość utworzenia bloga, aby dodać produkty do strony, korzystając z funkcji eCommerce.

Obecnie HostGator prowadzi promocję, oferując swój plan hostingowy, który obejmuje również program do tworzenia witryn, za jedyne 3 USD miesięcznie przy subskrybowaniu przez co najmniej 12 miesięcy. Wadą jest to, że nie można wypróbować narzędzia do tworzenia witryn za darmo; jednak HostGator oferuje 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Jeśli nie podoba Ci się ich twórca witryny lub usługa, możesz poprosić o zwrot pieniędzy.

Dlaczego kreator witryn HostGator jest lepszym wyborem niż Weebly? Oprócz tego, że kosztuje mniej, będziesz mieć również możliwość hostowania nie tylko jednej strony internetowej. W rzeczywistości nie ma ograniczeń co do liczby witryn, które można tworzyć i publikować za pomocą HostGator. Ponadto będziesz mógł tworzyć strony internetowe za pomocą innych narzędzi, takich jak WordPress, Joomla lub Drupal, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Użyj WordPress na iPadzie, aby stworzyć stronę internetową

WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią, który obsługuje ponad 75 milionów stron internetowych na całym świecie. Możesz również użyć innych systemów do zbudowania swojej witryny za pomocą iPada, ale ja wybieram prezentację WordPress, ponieważ jest ona najprostsza i bardziej przyjazna dla użytkownika, podczas gdy inne są bardziej zorientowane na programistę.

Zaletą korzystania z WordPressa do budowy witryny jest to, że można z niej utworzyć praktycznie każdy rodzaj witryny. Ponadto WordPress jest oprogramowaniem typu open source i jest bezpłatny. Tworzenie witryny za pomocą oprogramowania do tworzenia witryn może być łatwiejsze, ale jej funkcjonalność jest ograniczona, w przeciwieństwie do WordPress.

Podczas gdy kreator stron nie pozwala na dostęp do kodu strony, WordPress pozwala edytować, dostosowywać i rozszerzać funkcjonalność.

Jak zbudować witrynę internetową za pomocą WordPress na iPadzie? Po pierwsze, sugeruję sprawdzenie naszego poradnika na temat tworzenia strony internetowej za pomocą WordPress. Proces budowy strony internetowej na iPadzie jest bardzo podobny.

Wordpress iOS lub Android

Dzięki WordPress nie musisz instalować żadnych aplikacji na swoim urządzeniu opcja także. Niezależnie od wybranej opcji, musisz kupić plan hostingowy, który obsługuje WordPress i pozwala automatycznie zainstalować go na swojej stronie internetowej. Możesz także wypróbować WordPress za darmo WordPress.com, tworząc tam konto.

Aplikacja WordPress jest dostępna dla systemów iOS i Android, ale niestety nie pozwala na konfigurację witryny, pozwala jedynie zarządzać i publikować nowe treści. Aby skonfigurować witrynę, potrzebujesz konta hostingowego i musisz je kupić za pomocą przeglądarki internetowej, takiej jak Safari.

Oto 3 firmy hostingowe, które polecam w przypadku hostowanych witryn WordPress:

Firma
Cena od

1najlepszy hosting dla iPada2,75 USD / mc
2)najlepszy hosting dla WordPress3,95 USD / mies
3)najlepszy hosting biznesowy dla WordPress3,99 USD / mies

Po przygotowaniu konta hostingowego zaloguj się do panelu sterowania. Wszystkie te informacje otrzymasz pocztą e-mail od wybranego dostawcy hostingu. Otrzymasz również bezpłatną nazwę domeny, jeśli wybierzesz jednego z wyżej wymienionych dostawców.

 • HostGator: to niezawodny dostawca hostingu dla hostingu zarówno małych, jak i dużych witryn WordPress. Oferują także narzędzie do tworzenia witryn z kontem hostingowym. Dlatego wybór HostGator to świetne rozwiązanie do wypróbowania obu: budowania witryny za pomocą kreatora lub WordPress.
 • BlueHost: jest najlepszy dla tych użytkowników, którzy chcą stworzyć większą witrynę. W BlueHost masz opcję uaktualnienia swojego konta hostingowego do większego, bardziej wydajnego planu, jeśli przerosisz swój obecny plan. Tutaj możesz również wybrać zarządzany hosting WordPress.
 • W ruchu: to kolejne świetne rozwiązanie do hostowania małych i dużych witryn WordPress. Ich wsparcie jest również świetne, przeszkolone, aby pomagać użytkownikom w rozwiązywaniu problemów z WordPress.

W panelu sterowania musisz poszukać ikony WordPress i zainstalować oprogramowanie w swojej domenie. To bardzo proste zadanie: po prostu ustaw nazwę swojej witryny, wybierz dane logowania administratora (będzie to użyte do edycji witryny) i dotknij przycisku instalacji. Proces instalacji jest zautomatyzowany, więc nie musisz nic więcej robić.

Po zakończeniu instalacji możesz przejść do swojej witryny i uzyskać dostęp do pulpitu administracyjnego WordPress. Musisz to zrobić w przeglądarce internetowej, ale nie jest to aplikacja. Link będzie wyglądał następująco: yoursite.com/wp-admin, koniecznie musisz zastąpić nazwę domeny własną domeną.

Pulpit administracyjny WordPress jest responsywny, więc świetnie będzie wyglądał na iPadzie i iPhonie. Zalecam korzystanie z iPada podczas konfigurowania witryny, tylko dlatego, że ekran jest większy.

Teraz możesz dostosować swoją witrynę WordPress za pomocą iPada:

 • Zmień wygląd w wyglądzie > Menu motywów
 • Zainstaluj potrzebne wtyczki we wtyczkach > Dodaj nowe menu
 • Skonfiguruj strukturę linków witryny w Ustawieniach > Permalinks menu
 • Dodaj nowe posty lub strony w postach > Dodaj nowe lub strony > Dodaj nowe
 • Zarządzaj plikami multimedialnymi, zwłaszcza zdjęciami w Media > Menu biblioteki

Standardowa instalacja WordPress nie ma funkcji konstruktora stron, ale można znaleźć kilka darmowych i płatnych programów budujących strony WordPress, które można zainstalować na swojej stronie:

 • BoldGrid – świetny program do tworzenia stron WordPress, dostępny za darmo ze wszystkimi wspólnymi planami na InMotionHosting
 • WP Bakery – to bardzo popularny program budujący strony, który kosztuje 46 USD i działa z niemal każdym motywem
 • Awesome Builder – to kolejny świetny kreator stron typu „przeciągnij i upuść” dla WordPressa, który kosztuje 28 USD

Dlaczego warto rozważyć WordPress na swojej stronie? W przeciwieństwie do aplikacji do budowania witryn WordPress można również edytować na komputerze stacjonarnym. Na przykład, jeśli zdecydujesz się zbudować witrynę z iPada za pomocą aplikacji, później nie będziesz mógł jej edytować na komputerze stacjonarnym, chyba że aplikacja na to pozwala (w większości przypadków tak nie jest). Chociaż kreatory stron internetowych są łatwiejsze w użyciu, są bardzo ograniczone w porównaniu do WordPress. To prawda, że ​​dzięki narzędziu do tworzenia witryn można dostosować każdy element projektu witryny, ale nie można rozszerzyć tej funkcjonalności. Dzięki WordPress nie masz żadnych ograniczeń dotyczących funkcjonalności lub wyglądu swojej witryny.

Aby dalej rozwijać witrynę WordPress, może być potrzebna znajomość programowania PHP, HTML i CSS, ale za pomocą wtyczek możesz zrobić praktycznie wszystko, bez dotykania kodu.

Wystarczy podać kilka przykładów, które WordPress może zaoferować, ale twórca witryny nie może tego zrobić: witryna sieci społecznościowej, witryna typu forum, strona z ofertami nieruchomości lub samochodów, ogłoszenia drobne itp..

Wniosek – jakiej metody należy użyć do budowy witryny za pomocą iPada?

Jeśli szukasz szybkiego i taniego rozwiązania do stworzenia strony internetowej za pomocą iPada, polecam skorzystanie z narzędzia do tworzenia stron internetowych. Zapewni to wszystkie funkcje potrzebne do rozpoczęcia pracy z witryną prezentacji dla firmy.

Jeśli jednak chcesz czegoś długoterminowego i uważasz, że w tej funkcji będziesz chciał ulepszyć swoją stronę, sugeruję skorzystanie z WordPress.

Na koniec chciałbym usłyszeć wasze przemyślenia w sekcji komentarzy poniżej. Jeśli masz jakiekolwiek doświadczenie w tworzeniu stron internetowych na iPadzie, iPhonie lub innym smartfonie, podziel się z nami. Również jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy w ustaleniu, którą opcję wybrać, nie wahaj się poprosić o pomoc poniżej w komentarzach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map