Jak stworzyć prywatną sieć blogów (PBN), którą uwielbia Google?

01.06.2020
Samouczki i przewodniki 'Jak stworzyć prywatną sieć blogów (PBN), którą uwielbia Google?
0 15 мин.

stworzyć prywatną sieć blogów


Wiem wiem! Tytuł jest ostry, ponieważ Google dosłownie nienawidzi sieci blogów i każdego schematu linków, który jest stworzony do manipulowania SERP. W przeszłości widzieliśmy wiele przykładów, gdy były to pełne sieci zawierające setki blogów deindexed przez Google. Usunięcie sieci blogów z SERP może zrujnować wiele firm.

Najpierw właściciel PBN straci cały swój dochód pochodzący z sieci blogów, ponieważ nie będzie w stanie go zarabiać. Po drugie, wszystkie firmy, które oparły się na rankingu witryn internetowych, stracą swoje pozycje, ruch i przychody.

Kupowanie linków z publicznej sieci blogów może być ryzykowne. Istnieją jednak opcje korzystania z sieci blogów, aby pomóc Twojej witrynie z pieniędzmi zdobyć wyższe pozycje. W tym artykule przeprowadzę Cię przez proces tworzenia prywatnej sieci blogów, która jest w pełni własnością i jest przez Ciebie zarządzana.

Nie jest to szybki sposób na uszeregowanie witryny i nie będzie też tani, należy ją jednak traktować jako długoterminową inwestycję w działalność firmy.

Aby założyć prywatną sieć blogów, która będzie działać przez długi czas, musisz skoncentrować się na trzech głównych rzeczach:

 • Kup dobre i stare nazwy domen
 • Kup tani, ale niezawodny hosting
 • Twórz witryny za pomocą CMS

Jak kupić najlepsze domeny dla swojej sieci blogów?

Wybór i zakup odpowiednich domen dla Twojej prywatnej sieci blogów może zająć dużo czasu. Nie możesz po prostu kupić żadnej domeny, która przejdzie. Kupując domeny, powinieneś skupić się na starzejących się domenach, które były używane w przeszłości dla istniejącej witryny. Ważne jest również wybranie domen związanych z Twoją niszą. Profil linku do domeny jest również kluczowym aspektem, który należy sprawdzić przed zakupem. Spamowana domena nie będzie dobra dla Twojej sieci blogów i zmarnujesz swoje pieniądze. Spróbuj wybrać domeny, które mają czysty profil linku pochodzący ze stron zaufanych i autorytatywnych.

Gdzie kupić nazwy domen w dobrym wieku??

Istnieje wiele stron internetowych, w których można kupić przestarzałe domeny. Prawdopodobnie najbardziej popularne są Aukcje GoDaddy, w których można wybierać spośród setek tysięcy wygasających lub aukcyjnych domen. Możesz także kupić wygasające domeny na NameJet lub Aukcjach Dynadot.

Jak sprawdzić, czy domena jest odpowiednia dla Twojej sieci blogów?

Kupując domeny do prywatnej sieci blogów, należy kupować domeny powiązane z niszą o czystej historii. Aby sprawdzić parametry domeny, którą chcesz kupić, możesz użyć wielu narzędzi.

DomCop to narzędzie online, które gromadzi informacje o domenie z różnych stron internetowych, takich jak wiek domeny, Domain Authority (DA), Page Authority (PA), Citation Flow (CF), Trust Flow (TF), nisza domen i inne wskaźniki. DomCop to usługa premium, ale możesz mieć do niej dostęp dzięki bezpłatnemu planowi próbnemu. Koszt DomCop zaczyna się od 39 USD miesięcznie. Jeśli zamierzasz kupić tylko kilka domen, prawdopodobnie nie warto kupować subskrypcji, zamiast tego użyj bezpłatnych narzędzi.

Możesz sprawdzić metryki domeny również za pomocą bezpłatnych narzędzi:

 • W Archive.org możesz zobaczyć pełną historię witryny, która została zbudowana w określonej domenie. Tutaj możesz wyraźnie zobaczyć, jakie treści zostały przesłane i do jakiej niszy została użyta domena.
 • SeoMastering.com zapewni Ci pełny audyt konkretnej domeny, w tym wiek domeny, wskaźniki Google (rzeczywisty i rzeczywisty ranking strony), aktywność w mediach społecznościowych oraz podstawowe informacje o linkach zebrane z narzędzia do sprawdzania linków premium Majestic.com.
 • Z BackLinkWatch możesz znaleźć pełny profil linku do konkretnej witryny lub domeny. To narzędzie nie jest bardzo dokładne, a niektóre bazy danych mogą brakować łączy, ale można z niego korzystać bezpłatnie. Jest to świetny sposób na wykrycie, czy domena jest spamowana za pomocą nienaturalnych linków, czy nie.

Chociaż DA, PA (dane Moz) CF, TF (dane Majestic.com) są bardzo ważne przy wyborze domen dla sieci blogów, być może trzeba będzie kupić niektóre z usług premium, aby je sprawdzić. Eksperci twierdzą, że możesz osiągnąć dobre wyniki w domenach, w których wskaźnik (DA, PA, CF, TF) przekracza 15.

Ile należy zapłacić za nazwę domeny?

Bardzo trudno jest doradzić, ile należy wydać na dobrą domenę. Cena waha się od niszy do niszy i od domeny do domeny. Nie ma ustalonej ceny i nie można naprawdę oszacować, ile jest warta nazwa domeny. Mówiąc wprost: domena warta tyle, ile ktoś jest gotów za nią zapłacić.

Sugeruję, aby nie płacić więcej niż 100 USD za domenę, która będzie częścią Twojej sieci blogów. Ponadto zalecamy, abyś nie kupował zbyt wielu domen jednocześnie.

Unikaj fałszywych informacji kontaktowych – Użyj prywatności domeny!

Google może łatwo wyszukiwać sieci blogów; szczególnie są zagrożone, gdy informacje whois domeny nie są ukryte. Wielu właścicieli sieci blogów korzysta z fałszywych danych kontaktowych, aby zaoszczędzić pieniądze na prywatnych opłatach rejestracyjnych. W większości przypadków stracą domeny, ponieważ nie wolno używać fałszywych informacji. Za wszelką cenę powinieneś unikać używania fałszywych danych kontaktowych w nazwach domen.

Zamiast tego zarejestruj swoją domenę w domenie prywatności. Kosztuje to około 10 USD rocznie i ukryje Twoje osobiste dane kontaktowe przed opinią publiczną, a także przed Google. W ten sposób nie można wykryć, kto jest właścicielem domeny. Z pewnością w niektórych przypadkach (jeśli domena jest zaangażowana w nielegalne aktywacje) prywatność domeny nie chroni osoby, która stoi za domeną, ale w przypadku sieci blogów prywatność domeny jest koniecznością.

Jaki rodzaj hostingu należy kupić dla Blog Network?

Istnieją różne opcje hostingu, których możesz użyć w swojej prywatnej sieci blogów. Możesz skorzystać z hostingu SEO, różnych tanich dostawców hostingu współdzielonego, VPS lub serwerów dedykowanych z wieloma dedykowanymi adresami IP. Każdy rodzaj hostingu ma swoje zalety i wady. Poniżej powiem ci, jaki rodzaj hostingu jest najlepszy dla prywatnej sieci blogów.

Hosting SEO

Kiedy sieci blogów zaczęły rosnąć, hosting SEO był najlepszą opcją. Ten rodzaj usługi został zaprojektowany, aby dać webmasterom platformę, na której mogą zarządzać każdą witryną z jednego miejsca, jednocześnie rozproszonymi na wielu adresach IP. Hosting SEO był świetnym rozwiązaniem, dopóki Google nie zaczął karać sieci blogów na podstawie adresów IP, na których były hostowane. Zasadniczo Google zaczął umieszczać na czarnej liście wszystkie adresy IP powiązane z różnymi dostawcami hostingu SEO.

Sugeruję unikanie jakiegokolwiek dostawcy hostingu, który twierdzi, że jest to firma hostingowa SEO. Te czasy minęły, gdy hosting SEO był dobry dla sieci blogów.

VPS & Hosting dedykowany

Serwery wirtualne lub dedykowane doskonale nadają się do hostowania wielu stron internetowych. Możesz dodać wiele adresów IP do tego samego serwera, w ten sposób możesz hostować wiele witryn pod wieloma adresami IP, jednocześnie mając je na tym samym serwerze.

Są jednak pewne wady. Utrzymanie VPS lub serwera dedykowanego wymaga pewnego poziomu wiedzy w tym polu. Te serwery są kosztowne i trzeba dodatkowo płacić za dodatkowe adresy IP. Nie będziesz w stanie wykorzystać serwera dedykowanego do pełnego wykorzystania kilku witryn, więc może nie warto go wynająć. Ponadto istnieje ograniczona liczba adresów IP, które można dodać do serwera, i wiele razy dostawcy hostingu nie dają adresów IP klasy C, które są najlepsze dla sieci blogów..

Jeśli dopiero zaczynasz swoją pierwszą prywatną sieć blogów, nie powinieneś zawracać sobie głowy wynajmowaniem serwera; zamiast tego powinieneś poszukać czegoś prostszego i bardziej opłacalnego.

Shared Hosting

W tej chwili hosting współdzielony jest dobrym rozwiązaniem, jeśli budujesz prywatną sieć blogów. Hosting współdzielony jest opłacalny, łatwy w zarządzaniu i utrzymaniu oraz zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia, których możesz potrzebować do swojej sieci blogów.

Koszt wspólnego hostingu wynosi około 4-6 USD / miesiąc, jeśli płacisz z góry za rok lub dwa. Większość planów hostingowych umożliwia hosting więcej niż jednej strony internetowej, co jest świetne, ponieważ można budować wiele sieci blogów przy użyciu tych samych zasobów.

Ważne jest, aby wybrać dobrych i niezawodnych dostawców hostingu. Oto lista najlepszych współdzielonych hostów, których możesz użyć w swojej prywatnej sieci blogów:

 • iPage
 • Gruba krowa
 • JustHost
 • BlueHost
 • W ruchu
 • HostGator
 • HostMonster
 • WebHostingHub
 • GreenGeeks
 • InterServer

Z pewnością istnieje kilka innych firm hostingowych, ale sugeruję zacząć od nich. Są niedrogie, mają świetny czas pracy i dobrą obsługę klienta. Nie powinieneś hostować swoich stron na losowym hoście śmieci. Idź tylko z dobrymi i niezawodnymi dostawcami hostingu. Nie ma sensu kupować drogiej, wygasłej domeny, inwestować czasu i pieniędzy w treści i tworzyć swoją stronę internetową i taniej na serwerze. To byłoby jak posiadanie ładnego samochodu, ale nie jeździć nim z pełną prędkością, bo nie stać mnie na paliwo.

Tworzenie stron internetowych Twojej prywatnej sieci blogów

Zakładam, że wiesz, jak skierować nazwy domen na konto hostingowe, zmieniając serwery nazw. Nie będę wchodził w szczegóły, ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o serwerach nazw i chcesz wiedzieć, jak one działają, przeczytaj nasz linkowany przewodnik.

Po zaktualizowaniu DNS i wskazaniu domeny na konto hostingowe możesz rozpocząć tworzenie witryny. Aby nieco przyspieszyć, możesz użyć narzędzia instalacyjnego dostępnego za jednym kliknięciem, które jest oferowane przez większość firm hostingowych. Za pomocą tego narzędzia możesz zainstalować WordPress, Drupal, Joomla lub inny CMS na swojej stronie za pomocą kilku kliknięć. Nie powinieneś spędzać zbyt dużo czasu na konfigurowaniu rdzenia swojej witryny.

Wybór CMS dla Twojej sieci blogów

Wielu twierdzi, że nie należy pozostawiać żadnego śladu podczas budowania sieci blogów. Dlatego eksperci zalecają stosowanie różnych CMS dla każdej witryny. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie ma różnicy między sieciami działającymi tylko na WordPress a sieciami, w których każda strona internetowa jest zbudowana na innym systemie.

To powiedziawszy, proponuję wybrać prosty CMS, ponieważ łatwiej jest nim zarządzać. Wolę używać WordPress, nie tylko dla sieci blogów, ale także dla każdej witryny, którą tworzę. Piękno korzystania z WordPress polega na tym, że możesz dostosować każdą witrynę sieci bez pozostawiania śladu.

Budowanie witryn bez pozostawiania śladów

Używanie tylko WordPress dla sieci, może stanowić ślad. Jednak połowa sieci oparta jest na WordPress, a często strony internetowe zawierają tylko linki zwrotne z blogów WordPress. Czy to naprawdę ślad? Moim zdaniem tak nie jest.

Jeśli używasz tego samego motywu i wtyczek dla każdej budowanej witryny, jest to ogromny ślad, którego powinieneś unikać. Musisz myśleć o każdej stronie internetowej jako o innym projekcie, który nie jest powiązany z drugim. Najlepszym sposobem uniknięcia śladów podczas tworzenia witryn jest:

 • Logo niestandardowe – utwórz logo dla każdej witryny; jeśli nie jesteś dobry w Photoshopie lub nie wiesz nic o tworzeniu logo, możesz poszukać tanich projektantów logo na Fiverr lub na forach.
 • Inny motyw – istnieją tysiące darmowych motywów; po prostu użyj innego motywu dla każdego projektu
 • Strony niestandardowe – każda strona internetowa ma stronę Informacje, Kontakt, Polityka prywatności, Warunki użytkowania. Powinieneś utworzyć te strony dla każdej witryny. Na pewno powinieneś wymyślić unikalne historie i nie używać tej samej treści na tych stronach.
 • Różne wtyczki – wiem, że Yoast jest najpopularniejszą i prawdopodobnie najlepszą wtyczką SEO, ale nie powinieneś instalować jej na każdej stronie. Znajdź inne wtyczki, które robią to samo i pomieszaj je.
 • Unikalna treść – twórz unikalne treści dla każdego swojego bloga i nie publikuj tego samego dnia. Dzięki WordPress możesz planować posty, więc nie musisz wracać do swojej witryny za każdym razem, gdy chcesz dodać nowy artykuł. Dołącz także zdjęcia, filmy i ewentualnie inne przydatne rzeczy do pobrania do swoich postów. Aby przyspieszyć ten proces, możesz zatrudnić jednego lub dwóch pisarzy, którzy pomogą Ci w tworzeniu treści.
 • Budowanie linków zwrotnych – łączenie sieci blogów to zły pomysł. To największy błąd, jaki popełnia większość ludzi. Pewne jest, że wzajemne powiązanie twoich stron internetowych może początkowo ogromnie przyspieszyć całą sieć i pieniądze, ale na dłuższą metę nie jest to korzystne. Spróbuj pozyskiwać linki zwrotne z różnych stron internetowych osób trzecich poprzez komentowanie blogów, właściwości Web 2.0, posty na forum itp.
 • Make it Natural – regularnie aktualizowana strona wygląda bardzo naturalnie nie tylko dla użytkowników, ale także dla Google. Jednak linkowanie do tych samych stron w kółko wygląda bardzo dziwnie. Łącząc się z witryną z pieniędzmi z sieci, spróbuj również dodać inne zasoby, które nie są twoimi konkurentami, ale niektóre witryny informacyjne o wysokiej wartości.

Ustanawiaj i rozwijaj swoją sieć

Budowa PBN wymaga dużo czasu i wysiłku. Zużyje również ogromną ilość pieniędzy. To powiedziawszy, powinieneś robić tyle, ile możesz sobie pozwolić, jeśli chodzi o czas i pieniądze. Nie ma więc sensu pracować nad kolejnymi witrynami 30-50, gdy nie masz na to czasu i budżetu.

Powinieneś skupić się na mniejszej liczbie stron internetowych, budując je od podstaw. Po utworzeniu witryn i uzyskaniu ruchu, możesz przejść do nowych witryn i zacząć od nich, ale nie zapomnij wrócić do swoich starych i okresowo je aktualizować.

Koniec

Tworzenie własnej prywatnej sieci blogów jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz uszeregować niszowe strony internetowe. Stworzenie dobrego PBN jest trudne i czasochłonne, ale wyniki są niesamowite. Posiadanie kogoś do pomocy jest dobrym plusem, ponieważ niektóre zadania mogą być zlecane na zewnątrz, takie jak pisanie treści, aktualizacja strony internetowej, budowanie linków itp..

Wreszcie moja osobista rekomendacja: nie zawracaj sobie głowy budowaniem osobistej sieci blogów, jeśli nie jesteś osobą upartą, jeśli zrezygnujesz po upływie jednego lub dwóch miesięcy. Utworzenie sieci witryn jest długim procesem i nie dostanie wyników z dnia na dzień. To długoterminowa inwestycja i strategia, która da wyniki tylko na dłuższą metę.

Jeśli masz pytania lub uwagi dotyczące tego artykułu, nie wahaj się i zostaw komentarz poniżej.

Powodzenia w budowaniu PBN!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector