Jak założyć stronę internetową firmy?

strona startowa firmy


Chcesz dowiedzieć się, jak założyć stronę internetową dla swojej firmy? W tym przewodniku krok po kroku pomogę Ci zbudować profesjonalną stronę internetową firmy.

W XXI wieku nie jest nowym faktem, że wszystkie firmy muszą mieć stronę internetową, ale według badań tylko 71% z nich ma prawdziwe strony internetowe. Jeśli masz firmę i chcesz ustanowić swoją obecność w Internecie, podjąłeś dobrą decyzję!

Przejdźmy przez niezbędne kroki, aby mieć dobrą i dobrze działającą witrynę.

Krok 1: Znajdź dobrą nazwę domeny

find-domain-name-company-website

Dobra nazwa domeny jest niezbędnym elementem strategii online. Ludzie będą czytać tę nazwę domeny; będą również pamiętać i korzystać z niego. Powinien być wyjątkowy, inteligentny i powiązany z Twoją firmą. Oto kilka praktycznych zasad pozwalających uniknąć min:

Im prostsza nazwa, której używasz, tym łatwiej będzie zapamiętać

Unikaj używania znaków specjalnych, takich jak myślniki, ponieważ wprowadzą one w błąd użytkowników, którzy nie pamiętają, gdzie dokładnie użyto myślników. Używanie nazw domen z jednym lub kilkoma myślnikami również uczyni cię celem, ponieważ twoi konkurenci mogą łatwo zarejestrować wersje domeny bez myślników.

Nazwy związane z lokalizacją działają lepiej w wyszukiwarkach

Jeśli Twoja firma jest związana ze specjalnym obszarem, dodaj nazwę lokalizacji również do nazwy firmy. Pomoże to wyszukiwarkom zrozumieć twój zakres usług i zapewni ci super ukierunkowanych użytkowników za darmo. Na przykład, jeśli masz piekarnię w Brixton, możesz również skorzystać z bakerybrixton.com lub brixtonbakery.com.

Nazwy domen nie są dla zabawy

Dobrym pomysłem może być użycie cyfr zamiast liter lub słów, takich jak b3tt3r.com lub go2home.com, ale wielu klientów nie rozumie żartu. I nawet jeśli to zrobią, później nie rozpoznają dokładnie, gdzie zabawna część została dodana do nazwy domeny i nie będzie w stanie ponownie zadzwonić pod dokładny adres URL. Staraj się używać tylko klasycznych liter i słów w swoim imieniu.

Użyj klasycznych TLD

Na rynku istnieją setki nazw domen najwyższego poziomu, takich jak .academy czy .art, ale nie są one tak popularne i głównie osoby starsze nie wiedzą, że są niezależnymi zakończeniami domen. Wybierając nazwę domeny, taką jak mysite.art, istnieje ryzyko, że ludzie rozpoznają Twoją nazwę jako mysiteart.com, a nawet jako mysite.com lub mysite.us. Wybierz klasyczne zakończenia domen, takie jak .com, .net lub .org, lub domeny TLD związane z krajami, takie jak .us, .de lub .uk.

Pro wskazówka: Nie zapomnij włączyć opcji odnawiania. Niektórzy rejestratorzy domen oferują okres karencji, w którym można odnowić wygasłe nazwy domen, ale ich cena może być łatwo dziesięciokrotnie wyższa niż pierwotna cena zakupu. W niektórych przypadkach nie ma okresu karencji, więc każdy obcy może przejąć twoją nazwę domeny, a twoja dobrze znana nazwa domeny zostanie utracona.

Polecamy: BlueHost

strona internetowa bluehost-start-company-company

Zalecamy BlueHost do rejestracji domen, ponieważ ma łatwy w użyciu interfejs do zarządzania nazwami domen, w tym do zmiany serwerów DNS i nie tylko. Firma oferuje automatyczne odnawianie, dzięki czemu nazwy domen mogą być chronione przed przypadkowym wygaśnięciem.

Kolejnym przydatnym narzędziem dla bezpieczeństwa domeny jest funkcja blokady domeny. Aktywując ją, domena będzie chroniona przed nieautoryzowanymi transferami. Jedną z najsilniejszych części BlueHost jest dział wsparcia; eksperci od domen i pamięci są dostępni 24 godziny na dobę. Użytkownicy mogą skontaktować się z profesjonalistami przez telefon, e-mail lub czat.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić dostępność nazwy domeny i zamówić ją ze specjalną zniżką BlueHost.

Krok 2: Dowiedz się, jakiego rodzaju hostingu potrzebujesz

web-hosting-typ-firma-strona internetowa

Twoja witryna będzie również potrzebowała przestrzeni dyskowej, więc powinieneś kupić pakiet hostingowy. W Internecie jest dosłownie dziesiątki tysięcy dostawców, ale tylko kilkadziesiąt z nich jest naprawdę dobrych.

Największą pułapką, w jaką możesz wpaść, jest cena hostingu, zwykle najtańsi dostawcy hostingu zapewniają złą lub prawie nieosiągalną obsługę klienta, przerwy w działaniu systemu i inne irytujące problemy. Spróbuj wybrać wiarygodnego dostawcę z wieloma zaleceniami użytkowników!

Powinieneś także wybrać rodzaj hostingu, którego potrzebujesz; istnieją różne poziomy od startera do pro. Najbardziej podstawowym rodzajem jest hosting współdzielony, w którym dostajesz miejsce do przechowywania na całym serwerze i panel sterowania, którego możesz użyć do administracji.

Gdy Twoja witryna powiększy się i będzie obsługiwać większą liczbę odwiedzających, musisz przełączyć się na bardziej zaawansowane typy pamięci, na przykład VPS, w której zyskujesz większe zasoby do obsługi większego ruchu. Ostatecznym rozwiązaniem jest dedykowany serwer, na którym będziesz mieć całą fizyczną maszynę do pracy za swoją witryną.

Ponieważ mówimy teraz o stronie startowej, idealnie jest wybrać hosting współdzielony. To rozwiąże problem z przechowywaniem przy niskim koszcie i odeśle stronę po drodze.

Pro wskazówka: Jeśli kupujesz miejsce do przechowywania na dłuższy okres, możesz uzyskać zniżkę lub nawet bezpłatną nazwę domeny jako zaletę.

Polecamy: BlueHost

strona internetowa bluehost-start-company-company

Ponieważ BlueHost jest silnym członkiem rynku rejestracji domen, również cennym członkiem rynku hostingu. Oferują 3 wspólne pakiety hostingowe dla klientów, pełne funkcji i zasobów.

Pakiet podstawowy może być domem dla jednej strony internetowej, zapewniając ogromne 50 GB miejsca na pliki. Przepustowość nie jest mierzona, a użytkownicy mogą dodać do konta 5 kont e-mail. Jego cena z bezpłatnym certyfikatem SSL zaczyna się od 2,95 USD / miesiąc.

Pakiet Plus nie ma prawie żadnych ograniczeń, może pomieścić nieograniczoną liczbę stron internetowych, dając nieograniczone miejsce do przechowywania z nieograniczoną przepustowością. BlueHost dodał wartość ofert marketingowych o wartości 200 USD, a ochrona przed spamem jest również uwzględniona w cenie miesięcznej 5,95 USD.

Pakiet Choice Plus ma tę samą cenę co Plus, zaczynając od 5,95 USD. Ma wszystkie zasoby, które ma mniejszy pakiet, ale zawiera bezpłatną prywatność domeny i usługę tworzenia kopii zapasowych CodeGuard Basic.

Polecamy BlueHost, ponieważ jest niezawodny, ma nazwę na rynku i zapewnia dobre dzielone pakiety hostingowe w naprawdę niskich cenach. Bez pułapek, bez fałszywych ofert, kliknij tutaj, aby zobaczyć oferty hostingu współdzielonego BlueHost!

profesjonalny-logo-projekt-firma-strona internetowa

Twoja strona będzie również potrzebować dobrego logo. Ludzie czasem myślą, że logo to prosty element projektu, ale należy unikać tego typu myślenia. Twoje logo jest kluczowym elementem Twojej witryny; pokazuje istotę wartości firmy, myślenia i kluczowych zadań. Mając go w niskiej jakości, pokaże, że twoja firma jest również jednostką o niskiej wartości i przestraszy klientów.

Możliwe, że masz już logo swojej firmy i działa ono dobrze na drukowanych materiałach lub innych elementach z prawdziwego życia. Nie zapomnij skonsultować się z projektantem, aby dowiedzieć się, jak logo będzie działać w witrynie. Zdecydowanie zalecamy zatrudnienie projektu logo od 99Designs. Na tej stronie można uzyskać wysokiej jakości projekty logo.

Pozostałe elementy strony powinny również podążać za kolorami i stylem logo, a to zadanie wymaga prawdziwej profesjonalistki.

Pro wskazówka: Logo musi mieć różne formaty i wymiary. Poproś projektanta o utworzenie prostych wersji plików, takich jak .jpg lub .png, w formatach powiązanych z projektantami lub drukarniami, takich jak .psd lub .ai.

Krok 4: Utwórz swoją stronę internetową

strona internetowa firmy budowlanej

Ostatnim krokiem posiadania działającej strony jest stworzenie strony. W tej sekcji można przejść na wiele sposobów, możesz poprosić programistę o kodowanie układu, użycie dowolnego z bezpłatnych lub płatnych systemów zarządzania treścią lub dowolnego narzędzia do tworzenia witryn internetowych.

Zatrudnienie programisty

Tworzenie niestandardowej witryny z unikalnym układem nie jest zalecane dla stron startowych. Nie tylko dlatego, że programowanie jest kosztowne, ale na rynku jest wielu złych programistów. Jeśli nie masz doświadczenia w programowaniu, bardzo trudno jest ustalić, który programista jest dobry, a który nie.

Kodowanie stron internetowych nie polega tylko na kopiowaniu wersji roboczej i stosowaniu jej na działającej stronie, ale także na tworzeniu dobrego kodu za interfejsem użytkownika. Jeśli utworzysz zły kod, Twoja strona będzie działać wolno, co odstraszy twoich klientów i nałoży karę w Google. Im wolniejsza witryna, tym więcej klientów stracisz.

Tak więc, chyba że nie jesteś programistą ani nie masz znajomego, który pomija, pomiń tworzenie unikalnej strony internetowej i wypróbuj inne rozwiązania.

Pro wskazówka: Jeśli zatrudniasz programistę, zawsze testuj jego referencje u testerów online, takich jak Google PageSpeed ​​Insights lub Test szybkości witryny Pingdom.

Korzystanie z twórców witryn internetowych

Istnieje wiele usług w Internecie, które pozwalają użytkownikom na stworzenie strony internetowej online. Większość z nich zapewnia również przechowywanie w Internecie i korzysta z modelu wyceny subskrypcji. Istnieją również bezpłatne usługi, ale wyświetlają one własne reklamy w Twojej witrynie i nie dają Ci możliwości ich usunięcia, chyba że uiścisz dodatkową opłatę.

Ci zaawansowani twórcy zazwyczaj mają wbudowane szablony, dzięki czemu możesz wybrać układ na podstawie profilu lub stylu Twojej firmy. Po wybraniu możesz dostosować go za pomocą narzędzi przeciągania i upuszczania. Oznacza to, że możesz swobodnie dodawać nowe sekcje, wiersze i kolumny oraz specjalne elementy, takie jak formularze, pola, teksty, obrazy, filmy i więcej.

W większości twórców witryn możesz zastosować niestandardowy kod CSS, aby zmodyfikować styl witryny. Najlepsi dostawcy oferują również samouczki wideo, a nawet płatne wsparcie w zakresie dostosowywania. Posiadanie takiej witryny może być dobrym pomysłem, więc jeśli jesteś zadowolony z podarowanych zasobów, możesz założyć witrynę. Istnieje jednak jeszcze lepsze rozwiązanie; WordPress.

Pro wskazówka: Nie zapomnij zapisać swojego dostosowania, jeśli edytujesz wbudowany szablon. W przeciwnym razie problem z połączeniem internetowym może całkowicie zrujnować Twoją pracę i możesz rozpocząć całą pracę od nowa.

Korzystanie z WordPress

use-wordpress-company-website

WordPress w bezpłatnym i otwartym systemie zarządzania treścią (CMS), którego możesz użyć do zbudowania swojej witryny. Dwa fakty opisują jego popularność: 31% stron internetowych używa WordPressa jako swojego CMS. Do tej pory oprogramowanie zostało pobrane przez 60 milionów ludzi. Jest rozwijany w sposób ciągły i można go skonfigurować w ciągu minuty.

WordPress to idealny wybór do założenia witryny; nawet tańszy hosting współdzielony będzie dobry do hostowania jego instancji. Instalacja WordPress wymaga tylko trochę wiedzy o bazach danych i pamięci, ale wielu dostawców ma zespół instalacyjny, czasem za darmo. Co więcej, w zasobach dostawców hostingu dostępne są rozwiązania 1 kliknięciem, które instalują WordPress za pomocą zaledwie kilku kliknięć. To naprawdę oznacza, że ​​możesz skonfigurować działającą witrynę za pomocą kilku kliknięć, bez znajomości prostego słowa na temat baz danych lub technologii internetowych.

Tematy

Kolejną zaletą WordPress są motywy i wtyczki. Motywy działają jak płaszcze, instalując motyw, możesz całkowicie zmienić wygląd swojej witryny. Możesz nawet zamienić go w sklep internetowy lub czasopismo z jednym motywem. W Internecie jest dziesięć tysięcy motywów, zarówno płatnych, jak i bezpłatnych.

Jednym z najbardziej lubianych tematów w Internecie jest Divi, która jest wyposażona w bardzo zaawansowany Visual Page Builder. Zespół programistów odpowiedzialny za ten motyw WordPress jest niesamowity; Będąc ich arcydziełem sztuki, Divi zrewolucjonizowało rynek dzięki łatwemu w użyciu kreatorowi układów.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć na filmie, jak działa Visual Page Builder

W temacie znajdują się inne zaawansowane narzędzia, nie tylko konstruktor, aby wymienić tylko kilka, responsywna edycja, ponad 20 gotowych układów i 46 elementów treści, które są całkowicie warte ceny motywu. Lista elementów treści jest długa, ale dla wszystkich nowych właścicieli witryn można korzystać z odtwarzacza audio, sklepu, bloga, wezwania do działania, galerii, suwaka wideo i elementów tabeli cenowej..

Jeszcze jedna cecha jest wyjątkowa; utworzone przez użytkownika układy można eksportować, przesyłać na inne strony internetowe lub udostępniać innym osobom. Ten zasób stworzył niewielki rynek układów, na którym użytkownicy dzielą się własnymi układami Divi za darmo lub za pieniądze.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat lub kupić motyw Divi WordPress

Wtyczki

Wtyczki to małe dodatki do kodu, które zapewniają dodatkową funkcjonalność twojej stronie. Możesz więc mieć księgę gości, galerię zdjęć, forum lub inną funkcję, dodając wtyczki. Istnieje cała branża oparta na wtyczkach kodujących, więc dosłownie nie znajdziesz żadnego specjalnego przypadku, który nie jest objęty wtyczką. A przynajmniej tysiące programistów, którzy mogą go dla Ciebie opracować.

Na rynku znajduje się sporo wtyczek, które stały się już prawie niezbędne, więc możesz ich z pewnością także użyć:

Dodatkowym atutem WordPress jest edytor wizualny, w którym możesz pisać posty na blogu lub artykuły z wiadomościami na swojej stronie. Ma łatwy w użyciu interfejs z podobnymi przyciskami i znakami, które znajdziesz w programie Microsoft Word i jego klonach. Za pomocą edytora możesz łatwo publikować artykuły.

WordPress jest zdecydowanie bardzo dobrym oprogramowaniem do założenia strony internetowej i nie podejmiesz złej decyzji, wykorzystując go na swojej nowej stronie.

Pro wskazówka: Nie zapomnij regularnie eksportować kopii zapasowej WordPress; oprogramowanie pozwala to zrobić za pomocą kilku kliknięć. Takie zachowanie pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu, jeśli Twoja strona się zawali lub zostanie zaatakowana. Istnieją również wtyczki do automatycznego eksportu.

Krok 5: Twórz treści i regularnie aktualizuj swoje witryny

witryna internetowa create-content-company-site

Jednak ten krok pojawia się po uruchomieniu witryny, dlatego konieczne jest regularne publikowanie nowych treści w witrynie. Istnieją dwa główne powody:

 1. pokazując ludziom, że Twoja firma żyje i ma ciągłe wiadomości
 2. pokazując świeże treści Google, aby uzyskać darmowych odwiedzających w zamian za to

Bardzo ważna zasada, że ​​nowe treści powinny być powiązane z profilem witryny. Jeśli znasz żarty, ale nie jesteś klaunem, witryna Twojej firmy nie jest idealnym miejscem do ich opublikowania. Najprawdopodobniej będą wiadomości z Twojej firmy, wydarzenia, które się wydarzyły, nowe plotki branżowe, więc zawsze będziesz mieć nowe treści do dzielenia się z ludźmi.

Artykuły dobrej jakości poprawią także Twoją reputację, dzięki czemu zwiększysz liczbę klientów, gdy Twoja witryna jest aktywna. A jeśli udostępniasz materiały pisemne na platformach społecznościowych, takich jak Facebook, to zrobiłeś wszystko, co gwałtownie zwiększy ruch w Twojej witrynie i zyska odbiorców.

Pro wskazówka: Jednak treści wideo wymagają więcej wysiłku, aby je utworzyć i rozpowszechnić na YouTube. Według badań większość osób podejmuje ostateczną decyzję o zakupie po obejrzeniu odpowiedniego filmu o produkcie.

Krok 6: Zapewnij ruch w swojej witrynie

strona internetowa-ruch-firma-strona internetowa

Nawet jeśli masz najlepszą witrynę na Ziemi, nie skorzystasz z niej, jeśli nie będziesz mieć ruchu. Dzięki regularnemu tworzeniu treści i publikowaniu wiadomości, udostępnianiu artykułów na platformach społecznościowych, Twoja witryna uzyska organiczny ruch z wyszukiwarek.

Oprócz tego osobiście możesz zwiększyć ruch w swojej witrynie, po prostu wypróbuj następujące praktyki:

 • Blogowanie gości: poproś właścicieli witryn lub blogów, których działalność jest związana z Twoją firmą, aby dali ci miejsce na napisanie artykułu gościa. Powinieneś napisać naprawdę interesujący i użyteczny, aby przyciągnąć uwagę czytelników i przesłać je na swoją stronę. Posiadanie takich treści może również pochwalić się Twoim SEO, więc jest to podwójna zaleta, z której powinieneś skorzystać!
 • Kup reklamy PPC: możesz także kupować reklamy w największych sieciach PPC, takich jak Google AdWords lub Facebook Ads. Ten akt przyciągnie dodatkowych klientów do Twojej witryny; będą jednak mniej zaangażowani niż goście, którzy przybyli z Twojego niesamowitego artykułu dla gości.
 • Zapłać influencerowi: Na platformach społecznościowych są influencerowie, zwłaszcza na Facebooku, Instagramie, Snapchacie i YouTube. Zatrudnij ich do reklamowania swojej witryny, a one zapewnią ruch w Twojej witrynie. Dodatkowo twoja marka zyska znacznie większą uwagę fanów fanów niż wcześniej, a obserwatorzy społecznościowi zaczną być podłączeni do Twojej firmy. Gdziekolwiek później zobaczą Twoją markę, będą pamiętać, że Twoja firma jest fajna, o której wspomniano na kanałach ulubionych wpływowych.
 • Artykuły PR: To stara strategia SEO, która nadal działa. Powinieneś kupić miejsce na artykuły w większych czasopismach lub lokalnych gazetach i opublikować artykuł o swojej firmie. Efekt będzie miał podwójną stronę: ludzie będą czytać artykuł i otrzymywać powiadomienia o Twojej marce i / lub odwiedzać twoją stronę, podczas gdy link zwrotny z mocnej strony magazynu będzie miał silny efekt SEO.

Pro wskazówka: Wszystkie platformy mediów społecznościowych mają najlepsze listy, na których można znaleźć ważne wpływy. Na przykład możesz zobaczyć popularne filmy z YouTube tutaj: https://www.youtube.com/feed/trending

Podsumowanie

Teraz wiesz, jak stworzyć stronę internetową dla swojej firmy. Przejdź do BlueHost, wybierz potrzebną instalację i zacznij budować swoją stronę WordPress już dziś!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map