Jak założyć stronę internetową portfolio fotografii?

start-fotografia-portfolio-strona internetowa


Istnieją trzy niezbędne składniki niezbędne do rozpoczęcia dobrego biznesu fotograficznego: umiejętność fotografowania, wyposażenie i marketing. Z perspektywy marketingowej pierwszym krokiem jest ustanowienie silnej obecności w Internecie, aby dotrzeć do większej liczby osób za pomocą twoich usług.

W dzisiejszych czasach każda firma musi założyć własną stronę internetową. Kiedy ludzie czegoś potrzebują, zwykle sprawdzają to w Internecie, odwiedzają określoną stronę internetową i albo zaczynają zamawiać produkty, albo kontaktują się z firmą w celu uzyskania dalszych informacji na temat usługi.

Witryna z portfolio fotografii jest tym, czego potrzebuje Twoja firma, a my pokażemy Ci, jak ją utworzyć w tym artykule. Po prostu nie ma lepszego sposobu na pokazanie swojej pracy publiczności niż strona z portfolio. To nie tylko skuteczny sposób na powiększenie bazy klientów, ale także bardzo łatwy w konfiguracji. Nie ma znaczenia, czy jesteś profesjonalnym fotografem czy początkującym; witryna portfolio to świetny sposób na popularyzację Twojej pracy w obu przypadkach.

Zaskakująco wielu fotografów decyduje się obracać swoimi usługami wyłącznie w mediach społecznościowych. Tworzą strony na Facebooku, Instagramie lub 500px i przesyłają tam swoje prace. Jest to jeden ze sposobów budowania firmy, ale na pewno nie najskuteczniejszy. Najpierw wyjaśnimy, dlaczego każdy niezależny fotograf musi założyć portfolio witryny. Następnie pokażemy Ci jeden z najprostszych sposobów na jego zbudowanie.

Dlaczego warto założyć stronę z portfolio zdjęć?

fredrikclement-photography-portfolio-website

Źródło: fredrikclement.com

Dla wielu fotografów po raz pierwszy publiczność widzi swoje zdjęcia, gdy zamieszczają je na stronie portfolio. Jeśli masz niezłą kolekcję zdjęć, możesz przesłać je na swoją stronę, aby potencjalni klienci mogli zobaczyć, czego mogą oczekiwać od twoich usług. Pokazanie ludziom dobrego sklepu jest już dobrą praktyką marketingową.

Faktem jest, że możesz pokazać swoją pracę w Internecie na wiele sposobów, więc może nie być od razu jasne, dlaczego powinieneś to zrobić, tworząc stronę internetową. Następnie omówimy niektóre z najpopularniejszych platform, z których korzystają fotografowie zamiast stron internetowych, oraz o tym, jak utrudniają im sukces. Wówczas znacznie łatwiej będzie zrozumieć, dlaczego witryna portfela jest lepszą opcją.

Konta fotograficzne w mediach społecznościowych

Jak wspomnieliśmy wcześniej, fotografowie zazwyczaj lubią umieszczać swoje zdjęcia na stronach takich jak Facebook, Instagram i 500px. Platformy te są dość popularne, ale wszystkie mają tę samą wadę. Będziesz mógł opublikować swoją pracę w kręgu osób, które Cię śledzą, a być może dołączy do nich jeszcze kilka osób, ale nadal będziesz ograniczony do osób korzystających z tej samej platformy.

Z drugiej strony głównym celem działalności fotograficznej jest przyciągnięcie ludzi, którzy wcale nie są zainteresowani fotografią, ale raczej usługami opartymi na twoich umiejętnościach fotograficznych. Na wyżej wymienionych platformach będziesz mógł dzielić się swoją pracą z innymi fotografami, ale potencjalni klienci rzadko będą zainteresowani.

To wspaniałe, jeśli inni fotografowie docenią Twoje zdjęcia, ale jeśli chcesz, aby Twoja firma rozwijała się, musisz przyciągnąć przypadkowych ludzi, którzy potrzebują Twojej usługi..

Przesyłanie zdjęć do serwisów internetowych

istcokphoto

Źródło: istockphoto.com

Zamiast zakładać stronę z portfolio, dobrym pomysłem może być opublikowanie swojej marki na stronach z listami katalogów i na portalach internetowych. Istnieje wiele rynków ślubnych dostępnych dla tych, którzy potrzebują fotografa na wesele. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać ogłoszenie do tych stron i czekać na klientów. Jak się okazuje, jest to dość nieskuteczna praktyka.

Gdy potencjalni klienci kontaktują się z fotografami, mogą pokazać portfolio, udostępniając link do swojej witryny z listą katalogów. Wszystkich środków należy unikać udostępniania. Chociaż osoby zainteresowane usługą będą mogły obejrzeć przykładowe zdjęcia, fotografowie utrudniają ich zatrudnienie. Istnieją trzy różne czynniki, które mają duży wpływ na proces decyzyjny:

 • Zmęczenie decyzją – Powtarzające się podejmowanie decyzji powoduje tylko frustrację i zmęczenie po pewnym momencie. Kiedy ludzie szukają fotografa lub innej usługi, wolą unikać podejmowania decyzji po długim dniu. To, co chcą zobaczyć, to pojedyncze, ale atrakcyjne rozwiązanie ich problemu. Są już zmuszeni do podejmowania wystarczającej liczby decyzji podczas pracy. Łącząc katalog, tak naprawdę nie rozwiązujesz problemu, ale raczej go mylisz, a wynikiem końcowym jest to, że podejmują złą decyzję.
 • Brak możliwości budowania marki – Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek działalności powinieneś dowiedzieć się, jaka jest marka, logo i kilka pomysłów na konkretny styl, który będzie znakiem rozpoznawczym Twojej pracy. Wszystkie te rzeczy są niezbędne, jeśli chcesz zbudować silną markę. Smutne jest to, że katalog nie będzie w stanie prawidłowo zaprezentować Twojej marki odbiorcom.
 • Zbyt wiele wyborów – Gdy ludzie odwiedzają strony z listami katalogów w poszukiwaniu fotografów, wita ich długa lista dostępnych specjalistów. Nikt nie lubi stawiać czoła niekończącej się liście wyborów, ponieważ często uniemożliwia im to podjęcie decyzji. Jest to po prostu przytłaczające i dlatego większość ludzi natychmiast opuszcza te witryny, nawet nie sprawdzając, co jest w ofercie.

Podsumowując, strony z listami katalogów i rynki internetowe są raczej wadą niż dobrą platformą, jeśli chodzi o popularyzację firmy fotograficznej. Powiedziawszy to, zobaczmy, jak każdy fotograf może zbudować profesjonalną stronę z portfolio!

Przewodnik dla początkujących dotyczący tworzenia witryny z portfolio

Aby móc prawidłowo budować markę, musisz założyć własną stronę internetową portfolio. Projekt strony portfolio musi być minimalistyczny, podkreślając obrazy na twoich stronach. Musi być szybki, a także musisz pracować z motywem, który ma niesamowitą funkcję pokazu slajdów lub galerii. Odwiedzający muszą znajdować Twoje zdjęcia jednym kliknięciem.

Następnie, w oparciu o Twój styl, jakość pracy i być może niektóre opinie klientów, które dodałeś, mogą zdecydować, czy cię zatrudnić, czy odejść. Większość fotografów tworzy swoją osobistą stronę internetową dla zabawy, ale jeśli chcesz, aby była to strona internetowa dla biznesu, jest kilka ważnych rzeczy, na których musisz się skoncentrować. Przede wszystkim głównym powodem, dla którego tworzysz witrynę, jest docieranie do klientów.

Osoby, które odwiedzą Twoją stronę internetową, powinny powitać się w oszałamiającym wizualnie stylu. Ponadto Twój motyw i treść powinny być zoptymalizowane pod kątem SEO, aby ludzie mogli znaleźć Twoją firmę, nawet wpisując w wyszukiwarce zapytania dotyczące fotografii. Jeśli potrzebujesz dobrej platformy do budowania nowej witryny, możesz wybrać WordPress lub dowolny program do tworzenia witryn internetowych.

WordPress jest bez wątpienia najpopularniejszą platformą do tworzenia blogów, witryn eCommerce i zasadniczo wszelkiego rodzaju profesjonalnych lub osobistych stron internetowych. Po zapoznaniu się z WordPress porozmawiamy również o platformach do budowania witryn internetowych.

Tworzenie witryny portfela za pomocą WordPress

fotografia-portfolio-strona internetowa-wordpress

WordPress stał się tak popularny w ciągu ostatnich kilku lat, że kiedy ludzie chcą stworzyć stronę internetową, jest to platforma, która natychmiast przychodzi im do głowy. Jest uważany za najlepszą opcję dla blogerów i małych osobistych stron internetowych, ale wiele firm również z niego korzysta. Do wyboru są tysiące motywów, w tym darmowe i premium, które obejmują wszystkie możliwe kategorie. Ponadto dostępnych jest niezliczona liczba wtyczek, zarówno darmowych, jak i premium, które mogą dodawać nowe funkcje do Twojej witryny.

Po uzyskaniu nazwy domeny i zarejestrowaniu się w niezawodnej usłudze hostingowej możesz rozpocząć tworzenie nowej witryny. Ponieważ chcesz wejść na rynek jako profesjonalny fotograf, potrzebujesz dobrze zaprojektowanego motywu z kategorii portfolio. WordPress na początku może wydawać się nieco mylący, ale możesz znaleźć wiele przewodników krok po kroku dla platformy w Internecie, które mogą pomóc Ci założyć od początku dowolną profesjonalną stronę internetową.

Niezbędne wtyczki WordPress dla fotografów

Galeria Envira

Envira Gallery jest teraz bardzo zaawansowaną wtyczką WordPress dla fotografów i wszystkich innych zawodów, w których ważne są zdjęcia. Pozwala dodawać galerie obrazów, które są w pełni responsywne i można je również otworzyć za pomocą okna podręcznego lightbox. Ponadto zapewnia wiele funkcji, których brakuje w domyślnej bibliotece multimediów WordPress.

Narzędzie do przeciągania i upuszczania galerii gwarantuje, że Twoje zdjęcia będą prezentowane w zgrabny sposób, a każda galeria zajmuje tylko kilka minut. Ponieważ Envira jest rozszerzalną wtyczką, możesz dodawać do niej wiele różnych dodatków, co czyni ją jeszcze lepszym narzędziem. Jeśli masz na Instagramie lub Dropbox zdjęcia, które chcesz dodać, możesz je zaimportować jednym kliknięciem.

Pobieranie Galerii Envira jest bardzo korzystne dla Twojego SEO, gwarantując, że Twoje strony ładują się z dużą prędkością.

Soliloquy WP

Soliloquy jest wysoce zalecane, jeśli chcesz dodać stylowe iw pełni responsywne suwaki do swojej witryny portfela. Suwaki są również kompatybilne z obrazami i treściami wideo. Istnieje wiele niesamowitych funkcji zintegrowanych we wtyczce, dzięki czemu możesz zmienić motyw suwaka i dodać animacje, które sprawiają, że jest bardziej atrakcyjny dla odwiedzających.

Wiele wtyczek do suwaków WordPress jest skomplikowanych i zajmuje dużo czasu, aby się przyzwyczaić. Z drugiej strony Soliloquy bezproblemowo integruje się z deską rozdzielczą, a każda opcja jest dość oczywista. Wiele zależy od sposobu kodowania wtyczki suwaka. Zdecydowanie nie chcesz zaszkodzić SEO swojej witryny, pobierając źle zakodowaną wtyczkę, która wyrządza więcej szkody w witrynie niż pożytku. Soliloquy gwarantuje bezproblemową obsługę, zapewniając szybkie ładowanie suwaków wszystkimi dodanymi zdjęciami.

Wtyczka została zaprojektowana tak, aby obsługiwać zarówno zapytania zaplecza, jak i frontendu w najbardziej efektywny sposób, dzięki czemu Twoje strony nie ulegają opóźnieniu podczas ładowania. Jeśli dodasz to wszystko, Soliloquy jest doskonale zoptymalizowany pod kątem szybkiego ładowania strony, bez względu na to, jak dostosujesz suwak lub ile dodasz zdjęć.

Bezmyślność

Imsanity jest naprawdę dobre w optymalizacji zdjęć w celu zwiększenia szybkości ładowania strony. Zawsze możesz zapewnić lepszą obsługę użytkownikom, optymalizując treść. Jeśli masz mnóstwo treści zgromadzonych na jednej stronie, może to być frustrujące dla ludzi czekać, aż wszystko zostanie pobrane. Jako fotograf Twoje zdjęcia są rodzajem treści, które mogą najbardziej spowolnić Twoją witrynę.

Jest to problem większości stron internetowych, ponieważ możesz mieć mnóstwo zdjęć na swoich stronach, nawet jeśli tak naprawdę nie prowadzisz witryny z portfolio fotograficznym. Dlatego ludzie używają Imsanity na wielu różnych stronach internetowych. Jest to idealne narzędzie do optymalizacji zdjęć, gwarantujące duże prędkości wczytywania strony i gwarantują, że ludzie będą się dobrze bawić w Twojej witrynie.

Oczywiście możesz pobrać dowolną typową wtyczkę do kompresji obrazu, ale nie będzie ona tak skuteczna jak Imsanity. Powodem, dla którego zalecamy, jest to, że może błyskawicznie zmienić rozmiar ton obrazów. Wszystkie twoje zdjęcia będą mniejsze, ale nadal wystarczająco duże, aby podkreślić ważne niuanse oraz ogólną jakość i styl zdjęć, które chcesz pokazać klientom jako profesjonalny fotograf.

Divi – nasz najbardziej zalecany motyw WordPress

strona internetowa divi-wordpress-theme-photography-photography

Divi to motyw WordPress opracowany przez zespół Elegant Themes. Zarówno zespół, jak i ten konkretny motyw są obecnie bardzo popularne na rynku, przyciągając tysiące osób, które chcą szablonów dobrej jakości do swoich stron internetowych. W Divi znajdziesz wszystko, czego dobry fotograf mógłby potrzebować do stworzenia niesamowitej strony internetowej. Istnieje wiele predefiniowanych układów, niestandardowe pole CSS, interfejs przeciągania i upuszczania oraz mnóstwo opcji dostosowywania.

Jeśli chcesz dodać moduły do ​​swojej witryny, możesz to łatwo zrobić za pomocą Divi. Do wyboru jest 40 różnych modułów treści i możesz je dodać do układu strony zgodnie z upodobaniami. Dzięki tej wtyczce prawie wszystko można łatwo zrobić, a jednocześnie jest błyskawiczna. Wtyczka ma funkcję podglądu na żywo, dzięki czemu możesz śledzić wynik, aż znajdziesz idealne kolory, czcionki i ogólny projekt strony.

Dzięki Divi zyskujesz atrakcyjny, nowoczesny design swojej witryny. Gdy zaczniesz dodawać zdjęcia, zdasz sobie sprawę, że ten motyw jest nie tylko sam w sobie piękny, ale także sprawia, że ​​Twoje treści wyglądają świetnie. Wystarczy zastosować układ, dodać treść i kilka modułów, wprowadzić kilka zmian w końcowym efekcie, a witryna będzie gotowa.

Tworzenie witryny portfela za pomocą narzędzia Hosted Website Builder

Hostowane platformy do tworzenia witryn internetowych to kolejny świetny sposób dla współczesnego laika na zbudowanie strony z portfolio fotograficznym. Istnieje wiele twórców stron internetowych, które warto wypróbować. Są to zwykle płatne, ale niedrogie usługi, wymagające zapisania się na abonament miesięczny. Będziesz miał własną niestandardową nazwę domeny i mnóstwo niesamowitych funkcji, które możesz zastosować na swojej stronie.

Możesz pomyśleć, że te tanie, a nawet bezpłatne narzędzia do tworzenia witryn internetowych są dość ograniczone i nieprofesjonalne. W ogóle tak nie jest, ponieważ obecnie można uzyskać wysoce profesjonalne usługi za symboliczną opłatą. Twórcy stron internetowych – zwłaszcza bardziej popularne – są projektowani z myślą o niedoświadczonych użytkownikach, ale oferują szeroki wybór profesjonalnie wyglądających motywów.

Niektóre platformy są przeznaczone wyłącznie dla firm eCommerce, podczas gdy inne są w pełni wyposażone w funkcje dla kreatywnych profesjonalistów. Możesz wyraźnie powiedzieć docelowym odbiorcom konkretnego twórcy witryny, odwiedzając ich stronę główną. Jako fotograf musisz znaleźć narzędzie do tworzenia stron internetowych, które pozwoli Ci ulepszyć zawartość twojej strony poprzez optymalizację zdjęć i lokalnych SEO.

BlueHost – potężny rejestrator hostów i domen

bluehost-start-fotografia-portfolio-strona internetowa

Jako fotograf zdecydowanie nie potrzebujesz skomplikowanej usługi hostingowej. Chcesz mieć plan hostingowy, który jest łatwy w obsłudze i zapewnia wystarczającą ilość zasobów dla Twojej witryny, podczas gdy koncentrujesz się na dostarczaniu świetnych treści. Dzięki Bluehost hosting jest nie tylko łatwy, ale możesz także liczyć na ich profesjonalne wsparcie. Powód, dla którego należą do największych nazwisk w branży, jest dość prosty: ciężko pracują, bez pustych obietnic.

Ich plany są zoptymalizowane pod kątem WordPress, co oznacza, że ​​CMS można uruchomić jednym kliknięciem. Ich usługi są nie tylko konkurencyjne, ale udało im się utrzymać ceny na możliwie najniższym poziomie, dzięki czemu są przystępne dla małych firm i osób prywatnych. Możesz uzyskać hosting, e-mail i szybką konfigurację swojej witryny WordPress w tym samym pakiecie, oszczędzając mnóstwo czasu.

Ponadto nie trzeba szukać zewnętrznego rejestratora domen. Z każdym pakietem hostingowym Bluehost oferuje bezpłatną nazwę domeny na cały rok. Wielką zaletą tych funkcji jest to, że wszystkie rozliczenia przechodzą przez tego samego dostawcę. W miarę wzrostu witryny z portfolio fotograficznym może przyciągać wiele osób, ale nie musisz się martwić. Tak długo, jak nie masz więcej niż 500 000 odwiedzających miesięcznie, wszystko będzie w porządku z ich podstawowym planem.

Co wyróżnia stronę internetową portfela??

Dzisiaj twórcy stron internetowych i CMS są zaprojektowane w taki sposób, że ludzie mogą stworzyć profesjonalną stronę internetową bez żadnego doświadczenia. Możesz złożyć stronę internetową z łatwością i w stosunkowo krótkim czasie; pytanie brzmi, czy możesz sprawić, by był atrakcyjny dla odwiedzających. A jeśli dodasz sposób myślenia biznesmena do równania, musisz sprawić, by odwiedzający stali się również klientami.

Musisz dowiedzieć się, jak zachęcić użytkowników do spędzania więcej czasu w witrynie niż zwykle. Oznacza to również, że podczas przeglądania masz więcej czasu, aby przekonać ich, że zapewniasz świetną obsługę jako fotograf. W Internecie dostępnych jest wiele zasobów na temat optymalizacji współczynnika konwersji (CRO).

Jeśli przeczytasz kilka artykułów na ten temat, będziesz w stanie wdrożyć najważniejsze praktyki marketingowe na swojej stronie. Mogą to być niewielkie zmiany w projekcie witryny lub dodanie do niej sekcji blogu i opublikowanie kilku artykułów. Istnieje wiele praktyk, które mogą pomóc w poprawie współczynnika konwersji, a wiele z nich przynosi znakomite wyniki dla fotografów.

Optymalizacja rozmiarów obrazu

Przetworzone zdjęcie idealnie zajmuje 12-15 MB przestrzeni dyskowej. Jeśli chcesz, aby twoje strony internetowe ładowały się szybko, twoje zdjęcia muszą być mniejsze niż wspomniany rozmiar. Im więcej zdjęć przesyłasz bez kompresji, tym wolniej będzie działała Twoja witryna. Dzięki kompresji zdjęć będą one łatwiejsze w obsłudze dla serwera, ponieważ zajmą tylko ułamek ich poprzedniego rozmiaru.

Ponadto Twoje zdjęcia muszą zostać zauważone przez Google. Wyszukiwarka może interpretować tylko te obrazy, do których dodano alternatywny tekst. Byłoby lepiej, gdyby Google mógł zdefiniować zdjęcie, patrząc na niego, ale jeszcze go nie ma. Do tego czasu musisz podać dodatkowe informacje o swoich zdjęciach. Ta informacja pozwala ludziom znaleźć twoje zdjęcia poprzez wyszukiwanie obrazów.

Spraw, aby Twoja witryna była responsywna

W dzisiejszych czasach ludzie wolą korzystać ze smartfona, jeśli chcą przeglądać Internet. Siedzenie przy komputerze stacjonarnym staje się coraz mniej popularne. Dlatego jeśli ludzie potrzebują określonego produktu lub usługi, jest wysoce prawdopodobne, że sprawdzą go na swoim smartfonie. Twoja witryna musi być dostępna na wszystkich urządzeniach, jeśli chcesz dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Większość twórców stron i platform CMS jest zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych. Nie oznacza to jednak, że w Twojej witrynie nie będzie żadnych nieoczekiwanych błędów. Zwykle występują w postaci zniekształconych pikseli, niewłaściwie rozmieszczonych ramek fotograficznych i innych problemów z wyglądem, które sprawiają, że Twoja witryna wygląda dziwnie. Te usterki można naprawić dość szybko. Wszystko, co musisz zrobić, to skontaktować się z odpowiednim zespołem obsługi klienta, który dostosuje Twoją witrynę w ciągu kilku minut.

Wykorzystaj opinie klientów na swoją korzyść

Ludzie znacznie częściej zatrudniają fotografa, jeśli ktoś z ich znajomych lub innej wiarygodnej witryny skierował go do nich. Jeśli właśnie znaleźli Twoją stronę w Internecie i nigdy wcześniej nie słyszeli o Tobie jako fotografie, wtedy szanse na pewno nie będą po Twojej stronie.

Aby wzbudzić zaufanie użytkowników, zawsze możesz umieścić w swojej witrynie uczciwe recenzje klientów. Musisz dodać ładną listę tych referencji do części witryny, gdzie mogą je łatwo znaleźć. Zamiast czekać na referencje, możesz poprosić swoich ostatnich klientów o napisanie jednego po wykonaniu pracy.

Dla większości ludzi nie jest to zbyt duży wysiłek, zwłaszcza jeśli są zadowoleni z twoich usług. Zbieraj opinie, aż będziesz mieć ich znaczną ilość, a następnie dodaj je do swojej witryny jako dowód społecznościowy. Jeśli inne osoby są zadowolone z twoich umiejętności fotograficznych, potencjalni klienci nie będą mieli powodu, aby cię nie zatrudnić.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map