Jak założyć udanego bloga podróżniczego?

01.06.2020
Samouczki i przewodniki 'Jak założyć udanego bloga podróżniczego?
0 19 мин.

start-travel-blog


Więc masz ciągłe pragnienie wędrówki, której nie możesz wstrząsnąć? Jeśli nie należysz do osób, które mogą pozostać zbyt długo w jednym miejscu i chciałbyś zostać koczownikiem jako sposób na życie, masz przed sobą idealną okazję. Możesz zarabiać na życie robiąc to, co kochasz, podróżując, tworząc i realizując swoje marzenie.

Blogowanie podróżnicze może być Twoim hobby lub pracą na pełny etat, ale w każdym razie będzie wymagać od ciebie umiejętności technicznych. Niewiele, tylko trochę. Musisz stworzyć stronę internetową, zarządzać nią, dobrze pisać i promować swoją stronę internetową. Na szczęście budowanie witryny nie wymaga nauki programowania i doskonalenia umiejętności technicznych. Potrzebujesz tylko woli, aby odnieść sukces i zwrócić uwagę na kilka prostych rzeczy.

Dzięki WordPress zbudowanie strony internetowej jest możliwe dla każdego, kto ma dostęp do Internetu. Jest to najlepszy CMS do budowania bloga, ponieważ jest niezwykle łatwy w użyciu i posiada szereg funkcji, które znacznie ułatwią Ci życie. Po skonfigurowaniu witryny wystarczy napisać posty i kliknąć przycisk publikuj. Ponadto musisz również skoncentrować się na poprawie SEO i marketingu swojej witryny w mediach społecznościowych. Do tego masz mnóstwo świetnych wtyczek, które wymienię w kolejnych sekcjach.

Ale zanim przejdziemy do tego, jak zbudować stronę internetową i zacząć pisać posty, najpierw chciałbym podzielić się tym, jak to jest być blogerem podróżniczym. Mimo że jest to wymarzona praca, istnieje wiele nie tak marzycielskich aspektów, z którymi musisz się zmierzyć. W rzeczywistości, kiedy musisz włożyć pracę, nie będzie ona tak seksowna, jak byś się spodziewał. Bez zbędnych ceregieli przejdźmy do tego!

Blogowanie to ciężka praca

Blogowanie podróżnicze wymaga dużego wysiłku. Nie można tego wystarczająco podkreślić. Jeśli chcesz stworzyć dochodowego bloga o podróżach i używać go do wspierania podróży, a nawet pomóc Ci wpłacić pieniądze do banku, będziesz musiał poświęcić dużo czasu i wysiłku.

Utworzenie strony internetowej to tylko pierwsza rzecz. Musisz także opanować pisanie i każde inne stanowisko, które stosuje tradycyjna publikacja. Obejmuje to konserwację, edycję, pisanie, projektowanie grafiki i fotografię WordPress. Cholera, prawdopodobnie będziesz musiał także opanować kilka umiejętności filmowania.

Po opanowaniu tych umiejętności obciążenie związane z prowadzeniem bloga będzie się zwiększać, ponieważ od tego momentu będziesz wiedział, co robisz. Regularne tworzenie treści, promowanie tych treści, tworzenie produktów do sprzedaży, upowszechnianie blogów, tworzenie sieci kontaktów i budowanie firmy – to wszystko, na co musisz codziennie.

Oznacza to, że będziesz musiał spędzać więcej czasu przed komputerem niż w tradycyjnej pracy biurowej, ale warto. Albo to jest?

Chociaż obrażenia fizyczne nie są czymś, co możesz cierpieć podczas blogowania (chyba że spadniesz z krzesła lub coś w tym stylu), wypalenie blogera jest bardzo realne. Z tego powodu nawet bardzo popularni blogerzy po kilku latach rezygnują z kariery blogerskiej. To dużo pracy i nie zawsze jest szczęśliwa.

Blogowanie może naprawdę cię wyczerpać, ale może też przynieść ci wiele radości. Pisanie o czymś, co kochasz i dzielenie się tym z innymi ludźmi jest jedną z najlepszych rzeczy na świecie. Zostanie blogerem podróżniczym jest niezwykle satysfakcjonujące, ale wiąże się również z dużym wysiłkiem.

Będziesz musiał zmierzyć się ze strachem przed sądem

Internet jest pełen wszelkiego rodzaju ludzi, którzy nie boją się dzielić swojego zdania w sekcjach komentarzy, czy to dobry kawałek, czy brzydki kawałek ssący duszę. Tak czy inaczej, kliknięcie przycisku publikowania jest tym, czego początkowo obawia się większość blogerów. Po zapisaniu wszystkich myśli znajdziesz się w wrażliwym miejscu. Każdy może cię zaatakować i osądzić, nawet jeśli jedynymi, którzy czytają twoje posty, są twoja rodzina i kilku wspierających przyjaciół.

Czego się najbardziej boisz? Czy to dlatego, że będą cię krytykować? Poprawił ci się A może jeszcze gorzej? Nigdy nie będziesz wiedział, co się stanie, dopóki nie opublikujesz swojego posta i nie wyciągniesz z niego wniosków. Co więcej, mogą naprawdę podziwiać twoje poświęcenie, umiejętności i dowcipne teksty. Zdecydowanie warto więc opublikować skok i kliknięcie.

Sposób, w jaki patrzysz na podróż, nie będzie taki sam

Zanim zaczniesz blogować, bycie blogerem podróżniczym wydaje się bardzo romantyczne. Siedzisz na plaży z laptopem na kolanach i koktajlem w dłoni, czując, jak letni powiew myje włosy. To wspaniały sposób na to; niestety to nie prawda. Na większości plaż nie ma Wi-Fi, a piasek utknie w klawiaturach, prawdopodobnie rujnując laptopa.

Możliwość podróżowania i życia na blogu jest błogosławieństwem, ale zmienia sposób podróżowania; szczególnie jeśli blogujesz, aby wspierać koczowniczy tryb życia. Aby tak się stało, musisz zachować równowagę między pełnym doświadczeniem miejsca, które odwiedzasz, a pracą na swoim blogu, abyś mógł udostępnić go również dużej grupie odbiorców.

Czego potrzebujesz, aby móc pisać i być wydajnym przed komputerem? W jakiej przestrzeni potrzebujesz pracować? Ile czasu potrzebujesz na opracowanie pomysłu i napisanie niesamowitego posta na blogu? Jakiego sprzętu potrzebujesz, gdy jesteś w drodze?

Każda z tych rzeczy wpłynie na sposób pracy na drodze i w hotelach. Wszystkie te kwestie są bardzo ważne do rozważenia przed rozpoczęciem blogu podróżniczego. Podróżowanie, łapanie autobusów i samolotów, przy jednoczesnym dążeniu do produktywności, nie jest zbyt łatwe do zrównoważenia w życiu. Nie wspominając o tym, że Wi-Fi jest rzadkością w wielu miejscach. Krótko mówiąc, zaplanuj wszystko przed rozpoczęciem pracy i staraj się stworzyć pętlę roboczą, na której możesz polegać.

Tworzenie produktów jest kluczowym elementem Twojego sukcesu

Jeśli myślisz o zarabianiu z Google AdSense, zapomnij o tym. Kwota, którą z tego zarobisz, pokryje tylko koszty blogowania. Jeśli chcesz zarobić na swoim blogu solidną gotówkę, musisz podejść do niego jako platformy do sprzedaży czegoś innego. Niezależnie od tego, czy są to twoje produkty, czy ktoś inny, Twój blog powinien sprzedawać różne rzeczy.

Po włączeniu radarów kilku firm możesz zacząć tworzyć posty sponsorowane, publikować ich banery reklamowe i budować swoją witrynę w pasywny strumień dochodów. Jednak najbardziej niezawodnym sposobem zarabiania na blogu jest sprzedaż własnych produktów i usług. Mogą to być eBooki, kursy online, usługi konsultingowe, prace projektowe, fotografia i sztuka itd.

Utwórz produkt, który bezpośrednio odnosi się do potrzeb i zainteresowań odbiorców, a mianowicie tematów, o których czytają na Twoim blogu, a wygrasz. Jest to coś, co możesz zrobić dość łatwo i wygeneruje stały strumień gotówki, gdy będziesz mieć wystarczająco dużo ruchu na swoim blogu.

Zawsze bądź uczciwy wobec swoich czytelników

Próba włożenia linków partnerskich, nakłanianie czytelników do klikania na nich lub bycie podejrzanym w jakikolwiek sposób zaszkodzi Twojemu blogowi. Jeśli nie masz mylących intencji, publiczność zacznie ci ufać i powróci do ciebie jako wiarygodnego źródła informacji.

Po osiągnięciu pewnego poziomu popularności zaczną się pojawiać możliwości. Przyniosą pieniądze i gratisy. Otrzymasz rekompensatę za wszystkie miesiące i lata, które poświęciłeś na tworzenie swojego bloga.

Jednak promowanie rzeczy, których tak naprawdę nie używasz, lub pisanie niesamowitej recenzji hotelu, gdy usługa była okropna, jest czymś, czego czytelnicy mogą od razu się nie dowiedzieć. Ale dajcie mu trochę czasu, a kłamstwa zawsze wyleją się na powierzchnię.

Jeśli naprawdę chcesz zostać cyfrowym koczownikiem i zarabiać pieniądze od swoich odbiorców, powinieneś przynajmniej być z nimi szczery i uczciwy. Przestrzeganie tych zasad stanie się trudniejsze w praktyce, ale uczciwość wobec czytelników powinna być zawsze najwyższym priorytetem, gdy podejmowane są decyzje biznesowe.

Twoja lista subskrybentów e-mail jest Twoją najcenniejszą inwestycją

Będziesz musiał stale śledzić statystyki swojej witryny i Google Analytics, ale liczba wyświetleń strony nie jest najważniejsza. Kiedy twoje liczby nagle zaczynają rosnąć, może to być naprawdę ekscytujące. Jednak nie powinieneś dać się wciągnąć w tę grę. Chociaż w celu rozwoju stałych odbiorców i powiększania ich liczby ważne jest przechwytywanie adresów e-mail.

Jeśli Twój czytelnik poda swój adres e-mail, oznacza, że ​​jest gotowy na więcej i że już podałeś mu wartość. Ponadto mogą chcieć wiedzieć, kiedy publikujesz nowe treści, a także możesz udostępniać informacje, gdy utworzyłeś nowy produkt. W ten sposób możesz upewnić się, że nie zapomną o tobie. Ale jeśli nie przechwycisz ich e-maili, przejrzą Twój artykuł i nigdy więcej nie wrócą.

Zdecydowanie bezskuteczne będzie założenie listy e-mailowej, gdy robisz tylko pierwsze kroki, ponieważ liczba twoich wiadomości będzie niska. Ale liczy się każdy czytelnik i każdy adres e-mail. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy są to czytelnicy, którzy lubią czytać Twój blog od samego początku.

Uruchomienie bloga o podróżach to droga pełna przygód i wyzwań, która na pewno się opłaci, jeśli tego właśnie chcesz. Teraz, gdy wiesz, co trzeba zrobić, aby zostać blogerem podróżniczym, przejdźmy do tworzenia bloga podróżniczego!

Kroki prowadzące do założenia bloga podróżniczego

Uruchomienie bloga o podróżach ma kilka wstępnych kroków, zarówno nietechnicznych, jak i technicznych. Poniżej znajdziesz kroki, które musisz wykonać, aby rozpocząć przedstawienie w drodze.

1. Wybierz nazwę

Pierwszą i jedną z najważniejszych rzeczy, które musisz zrobić, to wybrać nazwę domeny. Ten krok jest łatwy do przytłoczenia, ponieważ istnieje nieskończona liczba możliwości i brak zasad określających sposób wyboru. Nie ma czegoś takiego jak „zła domena”. Jest jednak kilka rzeczy, które powinieneś zrozumieć przed wybraniem nazwy.

Wybierz nazwisko, które jest trwałe

Upewnij się, że wybierasz nazwę swojego bloga, która może trwać wiecznie. Może być powiązany z Twoim imieniem, stylem lub czymkolwiek innym, co sugeruje, że będzie to blog podróżniczy. Możesz nawet wybrać coś takiego jak „BillsTravels”. Upewnij się tylko, że nie łączysz go z konkretnym kontynentem, takim jak „BillInEurope” lub „EuropeTour”. Wybierz nazwę, która nie jest zbytnio skoncentrowana na czymś, aby po zmianie zdania możesz po prostu zmienić bieg i spojrzeć na swojego bloga w innym kierunku.

Unikaj używania słów Buzz

W świecie blogerów podróżniczych jest wiele słów, które są nadużywane. Są to słowa takie jak „awangarda”, „wanderlust”, „nomad” i „adventure”. Staraj się ich unikać, ponieważ będą sugerować, że Twój blog to „kolejny” blog wśród wielu. Zamiast tego wybierz coś niekonwencjonalnego.

Wybierz nazwę, która opisuje, co robisz

Jeśli podróżujesz w luksusowy sposób lub jako program do gry wideo, użyj słów, które przekażą to odbiorcom. Chcesz, aby ludzie dowiedzieli się, o czym jest ta strona, zaraz po tym, jak zobaczą jej nazwę.

Zachowaj jak najkrótsze

Nikt nie będzie w stanie szybko przeczytać „MySuperDuperTravelBlog4You.com”. Zamiast tego wybierz coś z maksymalnie 3-4 słowami. Musi łatwo toczyć się po języku. Jeśli możesz coś skrócić, zrób to. Im krótsza nazwa Twojego bloga, tym lepiej.

Nie komplikuj

Podczas wybierania nazwy domeny nie używaj zbyt skomplikowanych słów ani żargonu slangowego. Im mniej wyczerpująca jest nazwa Twojej domeny, tym bardziej będzie ona mylić ludzi. Nie chcesz, żeby zastanawiali się, co to w ogóle oznacza.

2. Uzyskaj niezawodną usługę hostingu

Musisz mieć miejsce na przechowywanie swojej witryny i musisz się zarejestrować w usłudze hostingowej, aby to zrobić. BlueHost to najlepszy wybór, gdy pracujesz z witryną WordPress. Są jednym z 3 najlepszych dostawców hostingu rekomendowanych na oficjalnej stronie WordPress.org. BlueHost ma dobre wsparcie, a ich ceny są również dość niskie. Możesz otrzymać plan hostingowy za 3,95 USD miesięcznie, który pozwoli Ci zacząć od bardzo niewielkiej inwestycji z góry. Ponadto możesz także zarejestrować swoją nazwę domeny za darmo, co kosztuje około 10-15 USD. Zamiast tego możesz wydać te pieniądze na 2-3 miesiące hostingu, uzyskując dla siebie znacznie lepszą ofertę.

3. Zainstaluj WordPress

Po skonfigurowaniu planu hostingowego pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować WordPress. WordPress jest tym, co faktycznie uruchomi twoją stronę. BlueHost ma opcję instalacji jednym kliknięciem, więc wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć i uruchomić instalację. Musisz tylko dodać proste rzeczy, takie jak tytuł bloga, imię i nazwisko, adres e-mail itd.

Po zainstalowaniu WordPress na serwerze wyświetli nazwę Twojego bloga na przykładowej stronie i możesz rozpocząć pracę nad następnym krokiem.

4. Zainstaluj niezbędne wtyczki

Po zainstalowaniu WordPress i zalogowaniu się do pulpitu nadszedł czas, aby zainstalować wtyczki potrzebne do prowadzenia bloga podróżniczego. Wtyczki są rozszerzeniami, które dodają określoną funkcję do strony internetowej opartej na WordPress. Możesz je zainstalować z CodeCanyon za pomocą kilku kliknięć.

Większość tego, czego będziesz potrzebować, jest darmowa, jednak możesz ją uaktualnić do wersji premium, aby uzyskać dodatkową funkcjonalność. Jednak to zdecydowanie nie wszystko, czego potrzebujesz. Możesz potrzebować funkcji, o których nawet tutaj nie pomyślałem, ale które przyniosą doświadczenie. To powiedziawszy, oto jedne z najlepszych, których możesz użyć na swoim blogu podróżniczym:

Yoast SEO – Najlepsza wtyczka SEO dla WordPress. Zapewnia możliwość tworzenia metaopisów, pozycjonowania stron SEO i dostosowywania wyglądu postów na różnych platformach społecznościowych. Ponadto sprawdzi również twój tekst pod kątem SEO i czytelności. Na dodatek Yoast SEO utworzy również mapę witryny, którą wyszukiwarki mogą przeczytać. Jest również niezwykle łatwy w użyciu i zawiera wiele niezawodnych instrukcji i artykułów informacyjnych, które możesz przeczytać.

Google Analytics dla WordPress – Spędzisz dużo czasu na analizie tego, co robi Twoja witryna. Ponadto jest to miejsce, w którym można dowiedzieć się, skąd pochodzi większość czytelników, i wykorzystać informacje, aby się na nich skoncentrować. Znacznie łatwiej jest to zrobić w panelu WordPress za pomocą wtyczki.

Jetpack – Celem Jetpack jest doładowanie twojej witryny wieloma funkcjami. Możesz dodać szaloną liczbę przydatnych funkcji, takich jak formularze kontaktowe, sprawdzanie pisowni, dodatkowe widżety i lista jest długa. Jest to po prostu jedna z najbardziej zapakowanych wtyczek, które można pobrać za darmo.

Akismet – Twoja witryna będzie stale bombardowana przez spamerów, którzy zamieszczają wiele bełkotów, linków afiliacyjnych i innych irytujących rzeczy. Będziesz chciał je usunąć tak szybko, jak to możliwe. Akismet zmniejszy liczbę otrzymywanych komentarzy spamowych, automatycznie je filtrując. Ta wtyczka zostanie już zainstalowana w WordPress, więc wystarczy ją aktywować.

Relevanssi – WordPress ma wiele niesamowitych funkcji, jednak nie ma wyszukiwania, w którym pojawia się Relevanssi. Jest to wtyczka, która rozwiązuje ten problem i daje czytelnikom dokładne wyniki, gdy szukają czegoś w Twojej witrynie.

BackWPup – Jeśli Twój blog zaczął zarabiać kilka dolarów, byłbyś szalony, aby go nie tworzyć kopii zapasowych. Jeśli tego nie zrobisz, ryzykujesz utratą całej pracy. BackWPup rozwiązuje ten problem i umożliwia tworzenie zaplanowanych kopii zapasowych witryny. Możesz wykonać kopię zapasową każdej zawartości, którą tam masz, na wypadek, gdyby coś się stało z Twoim blogiem.

5. Zainstaluj motyw Divi

Po utworzeniu solidnego fundamentu nadszedł czas, aby Twoja witryna wyglądała dobrze. Oprócz świetnych treści blog musi również mieć świetny wygląd. W ciągu dwóch sekund ludzie zdecydują, czy będą ufać Twojej witrynie i będą ją przeglądać, czy klikną. Jeśli witryna nie jest atrakcyjna wizualnie i nie ma wyjątkowej postaci do pokazania, wyłączy czytelników i uzyskasz o wiele mniej wizyt. Aby stworzyć dobry projekt, musisz użyć niesamowitego motywu WordPress.

Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, jest zakup motywu / konstruktora motywów i stworzenie własnego projektu. To łatwiejsze niż myślisz, ponieważ wszystko możesz zrobić za pomocą narzędzi przeciągania i upuszczania. Wszystko, co musisz zrobić, to połączyć elementy, a będziesz mieć swój własny, niepowtarzalny design. Jednym z motywów / konstruktorów, który może to osiągnąć, jest motyw Divi.

Jest to jeden z 3 najlepszych producentów witryn na rynku i słynie z łatwości użytkowania i wydajności. Mimo że jest to motyw premium, Divi zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby i pomoże Ci stworzyć projekt, który będzie naprawdę wyjątkowy i atrakcyjny. Cokolwiek zaplanowałeś dla swojego bloga podróżniczego, możesz go utworzyć za pomocą Divi.

Dzięki niemu tworzenie indywidualnych stron witryny i obsługa wszelkich prac projektowych będzie spacerkiem po parku, więc Divi jest zdecydowanie warta inwestycji.

6. Zarabiaj na swojej stronie

Kiedy już uruchomisz witrynę, nadszedł czas, aby pomyśleć o tym, jak na tym zarobisz. Masz wiele opcji zarabiania na swojej witrynie i musisz wybrać, która najbardziej Ci odpowiada. Najlepsze sposoby zarabiania na blogu podróżniczym to:

 • Sponsoring marki
 • Tworzenie własnych eBooków
 • Promowanie produktów stowarzyszonych
 • Tworzenie kursów
 • Oferowanie usług

Musisz podwoić którekolwiek z nich lub znaleźć inny sposób zarabiania na swojej witrynie tak szybko, jak to możliwe. W ten sposób zarabiasz na tym pieniądze, więc powinieneś inwestować tyle pracy i uwagi, ile możesz.

7. Zbuduj swój ruch

Gdy uruchomisz swojego bloga podróżniczego jak dobrze naoliwioną maszynę, będziesz musiał podwoić jego marketing i uzyskać jak najwięcej ruchu. Możesz zacząć organicznie, poprawiając SEO i marketing swoich postów w mediach społecznościowych, a także współpracując z płatnymi źródłami ruchu.

Płatne źródła ruchu, takie jak sieci PPC i inne sieci niszowe, pomogą Ci natychmiast uzyskać ruch. W zależności od jakości odbieranego ruchu możesz na nich zarabiać różne kwoty. Jeśli znajdziesz dobre źródło ruchu, będziesz w stanie pozyskać wielu odwiedzających, którzy zamienią się w kupujących, i tego właśnie chcesz.

Jednak nawet jeśli źródła płatnego ruchu działają naprawdę dobrze, zawsze podwajaj swoje SEO. Dobre pozycjonowanie stron zapewni ci mnóstwo bezpłatnego ruchu wysokiej jakości, który możesz zamienić w klientów.

Wniosek

Gdy wszystko jest już powiedziane i zrobione, prowadzenie udanego bloga o podróżach to coś, co wiele osób zrobiło przed tobą. Masz wszystkie informacje i narzędzia, których potrzebujesz, aby tak się stało; teraz wystarczy mieć wolę sukcesu. Blog zajmuje dużo pracy, aby wspierać wszystkie podróże, ale kiedy to się stanie, Twoje marzenie stanie się rzeczywistością.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector