Jak założyć udany blog kulinarny?

blog start-food


Czy jesteś chodzącą encyklopedią pysznych przepisów? Czy masz taką samą pasję do gotowania jak inni do jedzenia? Być może jesteś ambitnym szefem kuchni, który chce, aby zdrowe gotowanie było dostępne dla wszystkich?

Jeśli nie masz jeszcze platformy internetowej, ale zastanawiasz się nad tym, założenie bloga o jedzeniu to szybki i łatwy sposób na dzielenie się swoją wiedzą kulinarną i natychmiastowe uzyskiwanie informacji zwrotnych od odbiorców na całym świecie.

Jeśli martwisz się brakiem umiejętności technicznych, które pasują do twoich umiejętności gotowania, nie musisz się martwić, założenie bloga o jedzeniu jest równoznaczne z przygotowaniem omletu – dosłownie każdy może to zrobić.

W tym przewodniku na temat tworzenia bloga o jedzeniu przekażemy Ci przepis na udany blog o jedzeniu. Oto składniki, których będziesz potrzebować:

 1. Platforma blogowa;
 2. Nazwa domeny & Nazwa handlowa;
 3. Hosting;
 4. Wskazówki dotyczące blogowania żywności.

Wybór platformy do blogowania

Ponieważ obiecaliśmy Ci, że nie musisz zajmować się kodowaniem, aby założyć bloga kulinarnego, musisz wiedzieć kilka rzeczy na temat platform, które umożliwiają blogowanie bez kodowania.

Nazywane są systemami zarządzania treścią i właśnie to robią – pomagają zarządzać zawartością, oferując interfejs wizualny, który umożliwia przesyłanie, dostosowywanie, dodawanie obrazów, umieszczanie łączy itp. Na podstawie danych wejściowych.

Popularne CMS to Joomla i Drupal, ale jak dotąd najlepszym blogowym CMS jest WordPress. Ta platforma blogowa zawdzięcza swoją popularność bardzo wszechstronnemu charakterowi, który nie umniejsza jej przyjazności dla użytkownika.

WordPress nie tylko odciąża cię od kodowania, ale także przekazuje ci na talerz elementy projektu swojego bloga.

W WordPress projekt bloga jest realizowany za pomocą motywów, a funkcjonalne aspekty witryny (np. Narzędzie do optymalizacji prędkości) są osiągane za pomocą wtyczek.

Chociaż niektóre funkcje można również dodawać do witryny za pomocą motywów (np. Formularze kontaktowe, subskrypcja biuletynu, sekcja komentarzy, integracja z mediami społecznościowymi itp.), Motywy określają przede wszystkim aspekt wizualny witryny, tj. Sposób, w jaki odwiedzający ją widzą, gdy ją odwiedzają Uzyskać dostęp do niego. Motywy można dostosować do swoich preferencji, co oznacza, że ​​możesz wybierać szablony stron, schematy kolorów i tak dalej.

Z drugiej strony wtyczki zwiększają funkcjonalność witryny, dzięki czemu można zintegrować takie narzędzia, jak optymalizacja wyszukiwarek, sieć dostarczania treści, narzędzia buforowania w celu przyspieszenia witryny, wtyczki bezpieczeństwa (wykrywanie złośliwego oprogramowania, zapora ogniowa itp.).

Zarówno motywy, jak i wtyczki są dostępne za darmo, ale opcje premium są najlepsze, jeśli chcesz mieć dostęp do aktualizacji, poprawek bezpieczeństwa lub wsparcia.

Co ważniejsze, sam WordPress jest do pobrania i używania przez każdego, więc nie musisz płacić za sam CMS.

Wybór nazwy domeny

Nazwę domeny wpisujesz w przeglądarce internetowej, aby uzyskać dostęp do strony internetowej. Jest uruchamiany przez www. po którym następuje unikalna nazwa i kończy się na .com lub inne rozszerzenie, takie jak .net, .org itp.

Możesz kupić nazwę domeny u rejestratora domen za niewielką opłatą roczną lub jeśli wybierzesz dobrego dostawcę usług hostingowych (patrz punkt 3 poniżej), możesz nawet zarejestrować go za darmo.

Wybierając nazwę domeny, weź pod uwagę następujące rzeczy:

 1. Krótko mówiąc – zmień nazwę swojej domeny na zbyt długą i nikt jej nie zapamięta, krótko i chwytliwie, a ona pozostanie.
 2. Niech to będzie jedzenie, gotowanie lub jedzenie pokrewne, takie jak tasty.com, lub skorzystaj ze sprytnej gry słownej jak mineat.com (skrót słów „minuta” i „jedz”). Jeśli jesteś już popularnym szefem kuchni, możesz uciec od używania własnego imienia;
 3. Powinien odzwierciedlać Twoją markę – jeśli nie używasz własnej nazwy, upewnij się, że wybrana nazwa marki jest zgodna z treściami, które planujesz wprowadzić na rynek (np. Jeśli zamierzasz robić wegetarianizm przepisy kulinarne, nie nazywaj swojej witryny meatit.com).

Rejestracja u dostawcy usług hostingowych

Hosting to usługa, dzięki której Twoja witryna może być widoczna dla każdego, kto uzyskuje dostęp do Twojej witryny z przeglądarki na swoim komputerze, telefonie lub innym urządzeniu. Hosting to także usługa płatna dostępna za opłatą miesięczną lub roczną. Zwykle im dłuższy czas zobowiązania (okres, na który zapisujesz się na plan hostingowy), tym tańsza opłata miesięczna.

Jak wspomniano, gdy rozmawialiśmy o wyborze nazwy domeny, możesz również skorzystać z ofert pakietów oferowanych przez hosty internetowe, które zawierają nazwę domeny za darmo. Zarówno budżetowe, jak i premium usługi hostingowe zazwyczaj obejmują bezpłatną rejestrację domen z rocznymi umowami.

Oczywiście możesz oddzielić swoją domenę od hostingu, ale najlepiej skorzystać z ofert pakietów oferowanych przez hosty internetowe.

Wybierając dostawcę usług hostingowych, upewnij się, że wybierasz jakość podobnie jak przy wyborze składników do posiłku. Posiłek jest tak dobry, jak jakość zawartych w nim składników. Twoja witryna może być naprawdę atrakcyjna dzięki doskonałej funkcjonalności, ale jeśli jest spowolniona lub spowolniona przez większość czasu, społeczeństwo nie może uzyskać do niej dostępu.

Wybierając hosting, powinieneś szukać:

Wydajność

Wybierz usługodawcę hostingowego z doskonałymi rekordami czasu pracy i czasem ładowania. Termin dostępności lub dostępności oznacza czas, w którym witryna jest online, który powinien wynosić 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Hosty często oferują gwarancje dostępności w zakresie od 99,9% do 100% gwarancji dostępności.

Problemy z przestojami utrudniają blogowanie i potencjalnie powodują, że tracisz przychody i zniechęcasz czytelników. Wolne czasy ładowania zakłócają wrażenia użytkowników. Wolno ładująca się strona to buzz zabójca, dlatego ważne jest, aby Twoja strona ładowała się szybko.

Problemy z wydajnością mogą nie tylko podważyć wysiłki na rzecz zdobycia odbiorców, ale mogą również negatywnie wpłynąć na pozycję w wyszukiwarkach takich jak Google czy Bing. Wydajność witryny jest istotnym czynnikiem rankingowym dla wyszukiwarek.

funkcje

Funkcje twojego planu hostingowego to narzędzia i usługi, które są zawarte w pakiecie, poza zasobami serwera (pamięć, przepustowość itp.). Niektóre funkcje, na które należy zwrócić uwagę, zwłaszcza dla początkujących, obejmują: narzędzia do projektowania i tworzenia witryn, instalację oprogramowania i aplikacji za pomocą jednego kliknięcia, gwarancję zwrotu pieniędzy, bezpłatną domenę i kopię zapasową witryny.

Wsparcie 24/7

Dobre wsparcie ma kluczowe znaczenie dla Twojego komfortu hostingu, szczególnie jeśli nie masz doświadczenia. Wybierz dostawcę usług internetowych, który oferuje całodobową pomoc przez e-mail, telefon lub czat na żywo. Unikaj firm hostingowych z notorycznie złym wsparciem.

Wartość pieniądza

Wybierz usługodawcę hostingowego, który jest znany z oferowania dobrego stosunku jakości do ceny. Chociaż mogą istnieć opcje hostingu premium z drogimi pakietami, istnieje wiele hostów budżetowych, które oferują godną zaufania usługę za znacznie mniej.

Zbadaj to

Możesz nie wiedzieć wiele o hostingu, ale jest wielu ekspertów hostingowych, którzy to robią, i możesz przeczytać ich opinie w recenzjach hostingu. Możesz nawet sprawdzić te opinie, czytając recenzje klientów na trustpilot lub innych podobnych stronach, na których użytkownicy mogą przesyłać swoje opinie.

A ponieważ sami jesteśmy specjalistami od hostingu, oto host budżetowy, który zalecamy do prowadzenia bloga kulinarnego WordPress: BlueHost.

Jednym z powodów, dla których BlueHost jest naszym najlepszym wyborem dla blogów WordPress, jest to, że jest firmą hostingową zatwierdzoną przez sam WordPress. W rzeczywistości WordPress poleca BlueHost rok po roku od 2005 roku.

Inne powody, dla których BlueHost może być odpowiedni dla początkującego, to łatwa w użyciu platforma hostingowa, niezawodność, różnorodne pakiety hostingowe i elastyczne wsparcie.

Następnie przeprowadzimy Cię przez proces tworzenia konta w BlueHost, rejestracji domeny w BlueHost i uruchomienia kulinarnego bloga za pomocą WordPress.

Rejestracja w BlueHost – przewodnik krok po kroku

Chociaż proces rejestracji może być różny na różnych hostach internetowych, większość procesów rejestracji zwykle przebiega zgodnie z opisem poniżej:

Krok 1: Rozpoczęcie pracy

Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp do strony hostingowej WordPress firmy BlueHost, a następnie znajdź zielony przycisk „Rozpocznij teraz” i kliknij go. Spowoduje to przejście do strony, na której możesz wybierać spośród różnych planów hostingowych.

Krok 2: Wybór planu

Istnieją trzy pakiety hostingowe w tej kategorii: Basic, Plus i Prime.

Plan podstawowy jest przeznaczony dla początkujących, którzy chcą hostować jedną stronę internetową na swoim koncie. Chociaż zasoby tego planu są ograniczone, na początek jest to dobry pakiet. Jeśli Twoja witryna przerośnie ją – co zwykle nie zdarza się z dnia na dzień – możesz przejść na plany Plus lub Prime.

Zarówno plany Plus, jak i Prime umożliwiają hosting wielu domen i oferują więcej zasobów i bardziej zaawansowane narzędzia, ale lepiej nadają się dla uznanych blogerów, którzy mają już dużą grupę odbiorców.

Jeśli chodzi o ceny, zobaczysz dwie ceny – promocyjną i zwykłą. Cena promocyjna dotyczy pierwszego okresu obowiązywania twojego planu hostingowego, po którym plany odnawiają się według regularnych stawek, ale o tym nieco później.

Kliknij „Wybierz”, aby wybrać swój plan. Link przekieruje Cię do następnego kroku procesu rejestracji.

Krok 3: Wybór nazwy domeny

W tym kroku pojawią się dwie opcje: możesz zarejestrować nową domenę lub, jeśli już masz domenę, możesz zarejestrować się w istniejącej domenie.

Jeśli nie masz jeszcze domeny, ale nie wiesz, którą domenę wybrać, BlueHost pozwoli ci wybrać domenę później, przyznając ci darmowe środki (o wartości 11,99 USD). Wystarczy kliknąć link „Wybierz później” i przejść do następnego kroku.

Jeśli nazwa domeny, którą chcesz zarejestrować, jest już zajęta, BlueHost wyświetli listę podobnych opcji domeny.

Krok 4: Informacje o koncie

Po wybraniu nazwy domeny w następnym kroku BlueHost poprosi o podanie informacji o koncie. Ponadto na tej stronie zobaczysz informacje o paczce (cena paczki, żądany okres i różne dodatki) oraz pola wprowadzania informacji o płatności.

Wypełnij wymagane pola (dane osobowe, dane biznesowe, dane rozliczeniowe, adres e-mail itp.), A następnie przewiń w dół do następnego kroku.

Krok 5: Wybierz okres obowiązywania umowy

Dostępne są 4 opcje cenowe. Im dłuższy okres zobowiązania, tym tańszy pakiet. Okres 12 miesięcy jest najkrótszy, a okres 60 miesięcy jest najtańszą opcją pakietu.

Chociaż cena jest wyświetlana miesięcznie, musisz zapłacić z góry za cały wybrany okres, którego cena jest wyświetlana w „cenie hostingu”.

Cena za miesiąc wyświetlana po wybraniu abonamentu (patrz krok 2 powyżej) jest ceną promocyjną za okres obowiązywania umowy. Po wygaśnięciu tego okresu Twój plan hostingowy zostanie odnowiony według stałej stawki wyświetlanej pod ceną promocyjną.

Oprócz warunków umowy zobaczysz także kilka opcji dodatkowych, takich jak SiteLock Security, CodeGuard Basic, narzędzia SEO itp. Te opcje są domyślnie zaznaczone, ale możesz je odznaczyć i dodać je później, w razie potrzeby.

Po zakończeniu wybierania okresu hostingu i ewentualnych dodatków przewiń w dół, aby przesłać płatność.

Krok 6: Prześlij płatność

Wprowadź dane karty kredytowej, sprawdź Warunki i Politykę prywatności, a następnie kliknij przycisk „Prześlij”.

Krok 7: Ustaw hasło

Zanim będziesz mógł zalogować się do swojego konta, musisz ustawić hasło. Podobnie jak w przypadku każdego hasła, upewnij się, że wybierasz silne hasło, które jest kombinacją znaków i symboli.

Po ustawieniu hasła kliknij przycisk „Dalej” i zaloguj się na swoje konto.

Krok 8: Zaloguj się do swojego konta

Kliknij „Zaloguj się” lub jeśli wrócisz na stronę główną, przejdź do karty „Zaloguj się” w prawym górnym rogu i prześlij swoje dane logowania.

Po zalogowaniu się na swoje konto zlokalizuj ikonę WordPress i kliknij ją, aby przeprowadzić szybką instalację.

Krok 9: Wybierz motyw

Pojawi się szereg domyślnych motywów WordPress, które możesz wybrać na swoim blogu kulinarnym. To nie jest stały wybór, zawsze możesz zmienić motyw lub dodać nowy motyw, jeśli chcesz wybrać opcję premium. Na stronie themeforest.net znajdziesz kilka motywów premium związanych z jedzeniem i gotowaniem.

Po wybraniu motywu możesz rozpocząć blogowanie, ale najpierw:

Krok 10: Zaloguj się do pulpitu WordPress

Kliknij przycisk „Rozpocznij budowanie”, który przeniesie Cię na stronę powitalną pulpitu nawigacyjnego WordPress. Wybierz rodzaj witryny, którą chcesz zbudować – osobistą lub biznesową.

Jeśli nie chcesz rezygnować z pomocy BlueHost, kliknij link „Nie potrzebuję pomocy”. Jeśli chcesz kontynuować pomoc BlueHost, kliknij „BlueHost” w lewym górnym rogu menu nawigacji.

Krok 11: Uruchom

Po kliknięciu BlueHost wyświetlą się różne zakładki z narzędziami potrzebnymi do zbudowania witryny (np. Treść witryny, Projektowanie & Kompilacja itp.).

Następnie kliknij przycisk „Uruchom”, a następnie wypełnij pola Tytuł strony (nazwa Twojej witryny) i Opis strony (o czym jest Twoja strona).

Możesz teraz wybrać układ, dostosować motyw, dodać menu, strony lub edytować istniejące dołączone do motywu.

Wreszcie, jesteś gotowy do blogowania o jedzeniu, przepisach i innych rzeczach kulinarnych!

Blogowanie artykułów spożywczych & Wskazówki dotyczące udanego blogowania kulinarnego

Prawdopodobnie masz jeszcze pytania, na które nie udzielono odpowiedzi na temat blogowania o jedzeniu, szczególnie związane z kosztami utrzymania witryny, monetyzacji lub wymyślania dobrych treści.

Oto lista najbardziej często zadawane pytania o blogowaniu kulinarnym i nasze odpowiedzi na to.

Czy blogowanie żywności może odnieść sukces??

Możesz myśleć, że ludzie mniej interesują się gotowaniem, ale sukces blogów kulinarnych i programów kulinarnych na całym świecie dowodzi, że jest inaczej.

Wszyscy lubią jeść, ale nie każdy ma czas i ochotę gotować. Nie oznacza to jednak, że nie lubią patrzeć, jak inni gotują. Pomyśl o wszystkich sieciach gastronomicznych, programach kulinarnych i popularnych blogerach kulinarnych – odnoszą sukcesy właśnie dlatego, że ludzie mają naturalną ochotę patrzeć na jedzenie.

Pokazy kulinarne tworzą emocjonalny związek z tworzoną potrawą i bawią się w „wizualny głód” obserwujących.

Pomyśl tylko o sukcesie smacznych filmów na Youtube lub ich popularnych przepisach na gify. Te filmy i gify przedstawiają podejście do gotowania „z góry na dół”, umieszczając obserwatora w roli szefa kuchni, i oferują proste i łatwe do przestrzegania przepisy, które motywują nawet osoby bez dużej ilości wolnego czasu, aby spróbować swoich sił w gotowaniu.

Dlatego blogi z jedzeniem nie są w żaden sposób przestarzałe i istnieje wiele sposobów na wywołanie „głodu wizualnego” odbiorców, z których niektóre omówimy w części „Jak wzbudzić głód wizualny” w tym artykule.

Jakie są koszty założenia bloga o jedzeniu?

Jak dotąd omawialiśmy hosting jako jedyną płatną usługę, której będziesz potrzebować, aby założyć bloga i nazwę domeny, jeśli nie chcesz korzystać z bezpłatnej domeny oferowanej przez dostawcę usług hostingowych. Hosting WordPress jest dostępny już za 2,95 USD / miesiąc w BlueHost.

Możesz także zapłacić za motyw WordPress do blogowania o jedzeniu premium, który może kosztować od 20 do 69 USD. Te motywy są specjalnie zaprojektowane dla blogów spożywczych i witryn z przepisami, i obejmują takie funkcje, jak niestandardowe widżety dostosowane do przepisów, minutnik gotowania, składniki receptury z możliwością wyszukiwania, funkcja recenzji użytkownika itp..

Gdy dopiero zaczynasz, nie musisz wybierać niestandardowych motywów WordPress, które mogą kosztować tysiące dolarów lub kosztowny hosting, z którego możesz nie skorzystać w pełni. Zawsze możesz ulepszyć swój motyw WordPress i plan hostingowy, gdy osiągniesz duży sukces.

Jak zarabiać na swoim blogu o jedzeniu?

W pewnym momencie będziesz chciał zarabiać na swoim blogu, aby wesprzeć koszty jego utrzymania lub nawet jako sposób na uzupełnienie swoich dochodów. Jeśli Twój blog osiągnie duży sukces, być może będziesz w stanie utrzymać się całkowicie ze swojego bloga.

Jeśli masz już ugruntowaną bazę obserwujących, generowanie przychodów z bloga może być bardzo łatwe, wypróbowując jedną lub wszystkie poniższe metody:

 • Przestrzeń reklamowa – Jednym z najprostszych sposobów zarabiania na blogu jest wyświetlanie reklam na paskach bocznych lub banerach firm sprzedających przybory kuchenne, sprzęt kuchenny, przyprawy itp..
 • Programy partnerskie – Jeśli wspomniane firmy prowadzą programy partnerskie, możesz zarejestrować się w ich programie, aby reklamować swoje produkty w Twojej witrynie i otrzymywać prowizję po każdym zakupie dokonanym przez klientów za pośrednictwem Twojej witryny.
 • Zarejestruj się w Google AdSense – Google AdSense to popularna sieć reklamowa, w której możesz się zarejestrować. Po zaakceptowaniu zgłoszenia do rejestracji odwiedzający zobaczą ukierunkowane reklamy w Twojej witrynie.
 • Restauracja & Recenzje produktu – Na swoim blogu możesz zamieszczać sponsorowane treści, w tym recenzje restauracji (np. Jeśli piszesz o diecie wegetariańskiej, możesz przeglądać najlepsze wegetariańskie restauracje w Twojej okolicy) lub recenzje produktów. W miarę wzrostu popularności Twojej witryny firmy będą chciały znaleźć się na niej.
 • Promuj swoją książkę kucharską – Możesz także sprzedawać własne produkty na swoim blogu, takie jak książka kucharska lub eBook, które napisałeś, lub inne produkty, na przykład fartuchy kuchenne własnej marki, na przykład.
 • Ekskluzywna treść – Możesz utworzyć opcje członkostwa w swojej witrynie, jeśli chcesz sprzedawać unikalne treści, za które użytkownicy byliby skłonni zapłacić.

Oto niektóre sposoby zarabiania pieniędzy na blogach, ale możesz także odkryć inne metody, które najlepiej Ci odpowiadają. Ważne jest, aby nie zniechęcać się, jeśli niektóre z tych metod się nie sprawdzą. Kontynuuj eksperymenty, aż znajdziesz ten, który to robi.

Ile można zarobić na blogach kulinarnych?

To zależy. Znani blogerzy kulinarni zarabiają setki dolarów rocznie, inni znacznie mniej. Wszystko zależy od tego, ile czasu chcesz zainwestować w blogowanie o jedzeniu i ile masz obserwujących.

Donal Shekan, irlandzki bloger znany z jedzenia.

Ważne jest, aby zachować spójność i powiększać bazę obserwujących, az czasem Ty też możesz zarobić wystarczająco dużo pieniędzy na swoim blogu.

Ogólne przepisy lub nisza?

Ważne jest, abyś zdecydował, czy chcesz skupić się na niszy, czy ogólnie na gotowaniu. Różnica polega zwykle na tym, że w niszy masz większe szanse się wyróżnić. Jeśli zamierzasz prowadzić bezglutenowy blog o jedzeniu, być może uda Ci się przyciągnąć bardziej zapalonych czytelników niż zwykły blog o gotowaniu.

Tak więc, chyba że jesteś w stanie w ciekawy sposób zmienić swoje ogólne przepisy (na przykład małe filmy i gify Tasty’ego), możesz znaleźć wyjątkową niszę, w której możesz się znaleźć, gdzie konkurencja jest mniej zacięta, a jednak jest wystarczająco duża grupa odbiorców, aby się nią zająć (np. przepisy wegańskie i wegetariańskie, gotowanie dla dzieci itp.).

Jak często należy aktualizować zawartość?

Na początku przygotowanie postu lub filmu zajmie prawdopodobnie więcej czasu, ale gdy się go obejrzy, stanie się dla ciebie drugą naturą.

Aktualizuj swojego bloga tak często, jak tylko możesz wymyślić kreatywne i oryginalne treści. Może to być codzienne lub tygodniowe. Tworzenie jednego posta na miesiąc nie spowoduje, że Twój blog osiągnie szczyt sukcesu, więc jeśli poważnie myślisz o utrzymaniu swojego bloga, musisz go częściej aktualizować.

Najważniejsze wskazówki dotyczące blogowania żywności

Aby pomóc Ci w rozpoczęciu blogowania kulinarnego, zebraliśmy najważniejsze wskazówki dotyczące planowania, wzbogacania i udostępniania treści.

Możliwe tematy do omówienia

Poniżej znajduje się lista najczęstszych tematów popularnych blogów z przepisami. Możesz wymyślić nowe tematy, które są zgodne z twoją niszą, możesz zastosować niektóre z tych tematów w swojej niszy lub nawet nadać im nowy charakter.

 • Koniecznie spróbuj potraw kuchni międzynarodowej (indyjskiej, włoskiej, chińskiej, japońskiej, francuskiej itp.);
 • Żywność promująca zdrową mikroflorę;
 • Pokarmy zmniejszające zapalenie jelit;
 • Najlepsze przepisy na lato (możesz zastosować ten format na wszystkie pory roku);
 • Gotowanie na święta (Boże Narodzenie, Wielkanoc, Sylwester, Święto Dziękczynienia itp.);
 • Produkt & recenzje restauracji;
 • Wskazówki i porady dotyczące gotowania;
 • Tajne przepisy rodzinne;
 • Szybkie posiłki;
 • Zdrowe posiłki z niewielką ilością składników (np. Posiłki 3-składnikowe);
 • Promowanie lekcji gotowania itp.

Po prostu pisanie o tych tematach nie wystarczy, musisz wzbudzić głód ludzi poprzez apetyczne zdjęcia, filmy instruktażowe lub gify.

Feast for the Eyes: Jak wzbudzić głód wzrokowy 

Gotowanie jest doświadczeniem dla wszystkich zmysłów – wzrokowym, węchowym, dotykowym, słuchowym – ale jak możesz zaangażować te zmysły tylko za pomocą wizualnego medium? Odpowiedź: poprzez mieszankę efektownych zdjęć, filmów i opisów.

Zdjęcia

Nie musisz być fotografem żywności, aby robić świetne zdjęcia posiłków, możesz sam robić zdjęcia przyzwoitym aparatem fotograficznym lub telefonem. Pomyśl tylko o wszystkich zdjęciach z Instagrama na kontach takich jak Foodporn zrobionych aparatem na smartfonie.

Podczas robienia zdjęć kroków związanych z przepisem wyczyść blat i skoncentruj się na składnikach. Upewnij się, że obrazy są czyste i wyraźne, a oświetlenie jest wyregulowane. Unikaj ciemnych i rozmytych zdjęć.

Możesz bawić się dekoracjami, aby poprawić jakość zdjęć. Na przykład, jeśli przygotowujesz potrawy z kolorowymi owocami lub przyprawami, możesz użyć kolorowych filiżanek, talerzy i innych przyborów kuchennych, aby dopasować ogólną kolorystykę tego, co gotujesz.

Powinieneś zoptymalizować swoje zdjęcia, abyś nie miał problemów z ładowaniem na swoim blogu. Zapisuj zdjęcia w formatach .png lub .jpg w rozdzielczości 72dpi. Możesz dalej optymalizować swoje zdjęcia za pomocą narzędzi takich jak TinyPNG, które zmniejszają rozmiar plików obrazów.

Nie zapomnij nadać tytułu zdjęć przed przesłaniem i numerować je, jeśli dodasz je do galerii kroków wymaganych do przepisu. Ustaw gotowy produkt jako wyróżniony obraz Twojego postu.

Możesz nawet polecać swoje zdjęcia na kanałach społecznościowych swojego bloga, aby przyciągnąć więcej czytelników do swojego bloga.

Infografika

Infografiki to kolejne świetne narzędzie do tworzenia obrazów, które może pomóc Ci zaoferować informacje o wielkości kęsa w atrakcyjny wizualnie sposób. Infografiki są przydatne, jeśli chcesz podsumować zalety niektórych potraw (np. Korzyści zdrowotne wynikające z kuchni śródziemnomorskiej), porozmawiać o pochodzeniu, zastosowaniu i zaletach niektórych przypraw (np. Korzyści kminku) i tak dalej.

Włącz infografiki do swoich postów, aby Twoje artykuły spożywcze były jeszcze bardziej interesujące i czytelne.

Wideo

Używanie zdjęć i infografiki, aby zachęcić czytelników, jest świetne, ale nie przestawaj! Jeśli chcesz, aby Twoi odbiorcy tworzyli emocjonalny związek z gotowanym jedzeniem, zrób film z samego siebie, przygotowującego danie.

Film pozwala widzom zobaczyć Ciebie i Twoją pasję do jedzenia w akcji oraz usłyszeć Twój komentarz dotyczący procesu gotowania. Widok i smażenie steków na patelni dodaje znacznie więcej do całego doświadczenia niż prosty obraz. Ponadto wideo to świetne okno do Twojego życia jako szefa kuchni lub miłośnika jedzenia.

Możesz skonfigurować kanał YouTube, na którym będziesz udostępniać swoje filmy obserwującym i generować nowy ruch na swojej stronie.

Gify

Gify to kolejne narzędzie do robienia zdjęć na blogu kulinarnym, szczególnie w przypadku mniejszych przepisów. Możesz zrobić gify z przepisami na śniadanie lub deserami bez pieczenia dla tych, którzy są zbyt zajęci, aby spędzać dużo czasu w kuchni.

Oprócz rzeczywistych obrazów i filmów upewnij się, że treść tekstowa jest również dobrze skonstruowana, estetyczna i czytelna. Unikaj długich ścian tekstu, zachowaj prostotę i łatwość śledzenia.

Zakończyć

Po zapoznaniu się z czynnościami niezbędnymi do utworzenia bloga o jedzeniu możesz zacząć udostępniać swoje unikalne przepisy i porady kulinarne online. Zintegruj filmy, gify, obrazy i infografiki ze swoimi postami i nie wahaj się promować w mediach społecznościowych.

Mamy nadzieję, że nasz szczegółowy przewodnik po blogach kulinarnych odpowiedział na większość palących pytań na ten temat, a Ty możesz z łatwością wykorzystać swoją nową wiedzę w celu promowania swojej marki, dzielenia się nowymi przepysznymi przepisami i zachęcania ludzi do gotowania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map