Jak zbudować stronę internetową dla organizacji non-profit za pomocą WordPress?

build-wordpress-website-non-profit-organizacja


Istnieje wiele organizacji non-profit, które chcą coś zmienić na świecie. Ich głównym celem jest zawsze inspirowanie i zachęcanie do działań, które pomagają w rozwiązaniu określonego problemu. Najlepszym sposobem na rozpowszechnianie informacji o problemach i rozwiązaniach na świecie jest, jak się domyślacie, budowa strony internetowej. Zebranie porządnej strony internetowej, która nie tylko działa, ale sprawia, że ​​przekaz jest jasny i efektowny, nie zawsze jest łatwe.

Nie jest to problemem dla dużych organizacji takich jak Zielony pokój i czerwony Krzyz, ponieważ mogą zatrudnić całe zespoły do ​​pomocy. Ale mniejsze lokalne organizacje nie mają wystarczającej ilości zasobów i siły roboczej, aby tak się stało. Tak więc często ludzie nie znający się na technologii są najlepiej przygotowani do pracy.

Nie martw się jednak, ponieważ dzięki WordPress nawet Ty możesz to zrobić przy minimalnym zapleczu technicznym. Wymaga to również bardzo minimalnej inwestycji. W najlepszym przypadku wystarczy zapłacić za hosting witryny. Ale jeśli chcesz zrobić wszystko, aby Twoja praca była łatwiejsza, a witryna wyglądała naprawdę niesamowicie, motyw premium to świetna inwestycja. W tym artykule powiem ci, dlaczego powinieneś używać WordPress, który jest moim ulubionym dostawcą hostingu, i jak skonfigurować go, aby odpowiadał potrzebom organizacji non-profit. Przejdźmy do tego!

Najważniejsze powody do korzystania z WordPress

Istnieje wiele kreatorów stron internetowych, takich jak Squarespace i Wix. Ułatwiają one zbudowanie strony internetowej z funkcjami przeciągania i upuszczania, ale WordPress może zrobić to samo. W rzeczywistości WordPress jest platformą typu open source, więc korzystanie z niego jest całkowicie bezpłatne. Inni twórcy witryn wymagają co najmniej 8–15 USD miesięcznej opłaty i nie są tak elastyczni, jak ten popularny system zarządzania treścią.

Istnieje powód, dla którego co czwarta strona internetowa jest zbudowana za pomocą WordPress. To daje 74 miliony stron internetowych prowadzony przez tę platformę.

Nie trzeba dodawać, że WordPress to świetna opcja w przypadku organizacji non-profit lub organizacji charytatywnej. Oto główne powody, dla których WordPress służy do budowania witryny.

Jest bardzo przyjazny dla początkujących

WordPress jest niezwykle wszechstronny i łatwy w obsłudze dla każdego. Do dyspozycji masz również mnóstwo materiałów szkoleniowych. Istnieje wiele stron internetowych i kanałów YouTube poświęconych WordPress, z których wszystkie mają świetne samouczki, które można śledzić. Witrynę można zazwyczaj uruchomić w ciągu godziny lub dwóch.

WordPress jest w pełni responsywny

Około połowa ruchu internetowego pochodzi z urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu, więc budowanie witryny internetowej jest dla nich naturalne. Ważne jest, aby Twoja witryna była w pełni funkcjonalna również na urządzeniach mobilnych, a czytelnicy mieli łatwy dostęp do Twojego bloga, darowizn, wydarzeń i wszystkiego innego na Twojej stronie.

Dobrze, że WordPress obsługuje w pełni responsywne motywy i układy. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać dobrze zaprojektowany motyw, który jest w pełni responsywny, ale 99% jest, więc nie martw się o to.

Jest bardzo elastyczny

Oprócz tego, że WordPress jest niezwykle łatwy w użyciu, jest również łatwo rozszerzalny. Możesz dodać wiele funkcji i funkcji za pomocą kilku kliknięć. Dzieje się tak dzięki systemowi wtyczek platformy, który pozwala zainstalować wtyczkę bez wychodzenia z deski rozdzielczej. Dzięki temu możesz łatwo dodawać wszystkie funkcje wymagane przez witrynę non-profit.

Jest to opłacalne

Organizacje non-profit i organizacje charytatywne mają ograniczony budżet przez większość czasu, ponieważ wydają pieniądze na to, na co faktycznie ma to wpływ. Tak więc możliwość pokonywania zakrętów tam, gdzie jest to konieczne, jest bardzo pomocna. Dlatego WordPress jest bezpłatny. Nie musisz go kupować ani nic, po prostu pobierz go ze swojej witryny lub zainstaluj na serwerze hostingowym.

Możesz wyjść całkowicie za darmo, będąc zaradnym, korzystając z niektórych darmowych motywów i wtyczek dostępnych tam. Ale Twoja witryna będzie wyglądać znacznie lepiej i będzie o wiele bardziej funkcjonalna, jeśli nie masz nic przeciwko wydaniu na nią około 70 USD.

Jak zbudować witrynę organizacji non-profit za pomocą WordPress

Tworzenie witryny dla organizacji non-profit jest jak budowanie dowolnej innej witryny za pomocą WordPress. Można to zrobić w kilku prostych krokach i możesz uruchomić swoją stronę internetową w ciągu dwóch godzin lub dnia, jeśli musisz poczekać na aktywację usługi hostingowej. Zobaczmy więc, jakie są poszczególne kroki związane z uruchomieniem witryny!

Krok 1: Wybór dostawcy hostingu i nazwy domeny

WordPress ma darmową opcję hostingu, ale nie przyspieszy Twojej witryny. O wiele lepiej jest współpracować z komercyjnym dostawcą hostingu. Zapewni to, że Twoja strona będzie działać szybko i płynnie przez cały rok. Będzie to kosztować około 5 USD miesięcznie, ale w zamian Twoja witryna będzie znacznie szybsza i bardziej dostępna.

Moim najlepszym wyborem, jeśli chodzi o hosting, jest InMotion. Są najbardziej niezawodnym dostawcą hostingu, jaki udało mi się znaleźć, ponieważ mają nie tylko potężne serwery, ale także potężną obsługę klienta. Nigdy nie widziałem, aby moja strona była wyłączona lub ładowała się wolniej niż powinna. Kiedy potrzebuję rozwiązać problem, po prostu dzwonię do działu obsługi klienta, a on odpowiada w ciągu kilku minut. Potrzebujesz kogoś, kto Ci pomoże, na wypadek, gdyby coś nie działało w Twojej witrynie i nie wiesz, dlaczego.

InMotion ma jednych z najbardziej przyjaznych ludzi, których możesz wezwać do pomocy i pomóc im rozwiązać wszystko, co mogą. Otrzymasz także bezpłatne bonusy, za które musiałbyś zapłacić gdzie indziej, takie jak bezpłatne kopie zapasowe i funkcje bezpieczeństwa, które zapewnią bezpieczeństwo Twojej witryny. Podsumowując, InMotion jest solidną opcją i kosztuje tylko 3,99 USD miesięcznie, w przypadku subskrypcji na dłuższy okres.

Zgłaszanie nazwy domeny

Posiadanie chwytliwej nazwy domeny jest ważne i to od Ciebie zależy, czy ją wymyślisz. Gdy już to zrobisz, czas sprawdzić, czy jest dostępny i zarejestrować go. Możesz to również zrobić za pośrednictwem strony internetowej InMotion. Wystarczy wpisać preferowaną nazwę domeny w pasku wyszukiwania i sprawdzić, czy jest ona dostępna, czy nie. Jeśli tak, po prostu kliknij kup, a będziesz mieć nazwę domeny dla swojej nowej organizacji non-profit.

Krok 2: Instalacja WordPress

install-wordpress-inmotion-hostingTo najprostszy krok, ponieważ wymaga tylko jednego kliknięcia. Wystarczy zalogować się do cPanel w InMotion i znaleźć WordPress wśród aplikacji. Wystarczy kliknąć jego ikonę i zainstalować. Ten sam proces dotyczy około 90% dostawców usług hostingowych, więc nie ma mowy, żebyś go zepsuł.

Krok 3: Wybierz motyw WordPress

Jeśli zainstalowałeś WordPress, zostaniesz przywitany jego podstawowym szablonem. To naprawdę niewiele, a na pewno nie wystarczy, aby przekazać przesłanie organizacji. Powinieneś więc znaleźć motyw, który bardziej pasuje Tobie i Twojej organizacji. Nie wspominając już o tym, że musi również wyglądać profesjonalnie, aby być tak przekonującym, jak to możliwe. Oto te, które według mnie najlepiej sprawdzają się w organizacji non-profit lub charytatywnej.

Jarvis

jarvis-wordpress-theme

Jarvis jest jednym z najlepszych motywów paralaksy w ThemeForest. Jest elastyczny i pełen funkcji, dzięki czemu można go łatwo dostosować do dowolnej witryny, którą chcesz z niego zbudować. Możesz mieć bardzo profesjonalnie wyglądającą stronę internetową, wybierając jedną z ponad 14 jej odmian i dodając własny tekst, kolory i obrazy. Cały układ Jarvis jest w pełni odpowiedzialny i łatwy w zarządzaniu. Sprawdź wersję demo i sprawdź, czy pasuje do twoich wyobrażeń.

Jarvis Demo & Pobieranie

Churchope

motyw Churchope-Wordpress

Churchope najlepiej nadaje się do organizacji non-profit, która ma wiele do zaoferowania. Zawiera wszystkie funkcje i wygląd, jakiego oczekujesz od prostej witryny non-profit. Możesz pochwalić się wydarzeniami, prowadzić bloga lub mieć sklep na swojej stronie internetowej. Jest również łatwy w zarządzaniu i konfiguracji, więc nie musisz spędzać zbyt wiele czasu na majsterkowaniu, aby wyglądał tak, jak chcesz. Sprawdź demo na żywo i przekonaj się sam.

Demo Churchope & Pobieranie

CharityHub

Charity-Hub-Wordpress-Theme

CharityHub jest szczupły, prosty i po prostu idealny do popisywania się każdym aspektem misji organizacji. Możesz łatwo uruchomić blog, dodać galerię i umieścić każdy fragment treści, który ludzie muszą zobaczyć, aby przekonać się o Twojej wiadomości. Jeszcze lepsze jest to, że możesz pochwalić się, na co zbierasz darowizny. Ludzie mogą odwiedzić i zobaczyć, ile pieniędzy zostało zebranych i ile jeszcze potrzebujesz, aby Twoja misja zakończyła się sukcesem. Jest to niezwykle przydatne dla organizacji non-profit, która polega na darowiznach, więc ten motyw będzie Ci odpowiadał. Demo na żywo jest również dość przekonujące!

Demo CharityHub & Pobieranie

Krok 4: Zainstaluj przydatne wtyczki

Wtyczki sprawiają, że WordPress jest tak wygodny i elastyczny. Pozwalają one dodawać określone funkcje do witryny. Dzięki dziesiątkom tysięcy dostępnych wtyczek możesz dodawać prawie wszystko, co chcesz. Instalacja wtyczki zajmuje kilka kliknięć. Być może będziesz musiał obejrzeć film instruktażowy, aby poznać bardziej skomplikowane, ale większość z nich jest dość obszerna w użyciu. Oto kilka wtyczek, które mogą się przydać podczas tworzenia witryny dla organizacji non-profit.

Wniosek

Nie potrzebujesz wiele, aby uruchomić witrynę organizacji non-profit, wystarczy trochę czasu, cierpliwości i kilka dolarów do wydania. Uruchomienie witryny ze wszystkimi niezbędnymi funkcjami i wymaganym wyglądem nie potrwa długo.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się czegoś nowego dzisiaj i do zobaczenia wkrótce w następnym!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map