Jak zmienić dostawcę usług hostingowych bez przestojów

01.06.2020
Samouczki i przewodniki 'Jak zmienić dostawcę usług hostingowych bez przestojów
0 7 мин.

jak zmienić dostawcę usług hostingowych


Może przyjść czas, kiedy będziesz musiał zmienić hosta i chociaż na pierwszy rzut oka takie zadanie może wydawać się kłopotliwym procesem, który może nie jest wart twojego czasu, z pewnością jest to coś, przez co musisz przejść jeśli okoliczności zmienią się na gorsze u obecnego dostawcy hostingu. Dodaj ryzyko przestojów do równania, a migracja strony internetowej może odstraszyć każdego, kto nie ma doświadczenia w takich sprawach. Chociaż dość skomplikowane, musisz wykonać pewne kroki w określonej kolejności, aby zmiana była jak najbardziej płynna. Wiedza o tym, kiedy i co należy zrobić, może pomóc w minimalizacji lub nawet całkowitym uniknięciu przestojów.

Dlaczego musisz zmienić dostawcę usług hostingowych?

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie decydują się na zmianę hostów, może to być albo dlatego, że opłaty za przedłużenie hostingu u ich obecnego dostawcy usług hostingowych wzrosły i znaleźli lepszą ofertę gdzie indziej, albo dlatego, że są niezadowoleni z usług i wsparcia oferowanego przez ich istniejącego hosta i chcą bardziej niezawodnej i renomowanej firmy hostingowej do hostowania swojej witryny.

Niektórzy dostawcy hostingu mają obszerną dokumentację, jak przejść na hosting, a niektóre firmy mogą nawet oferować wsparcie podczas całego procesu przenoszenia lub nawet wykonać transfer za darmo.

Oto 7 łatwych kroków do zmiany hostingu

Aby zminimalizować ryzyko przestojów podczas przeprowadzki do nowego hosta, musisz wykonać następujące czynności w kolejności opisanej poniżej:

1. Znajdź i kup nowego hosta

Podobnie jak przeprowadzka do nowego mieszkania, musisz najpierw zabezpieczyć nowe miejsce, zanim będziesz mógł dokonać zmiany. Na szczęście nie brakuje firm hostingowych, więc oceń ich oferty i wybierz taką, która odpowiada Twoim potrzebom. Weź pod uwagę takie czynniki, jak niezawodność, gwarancje dostępności serwera, funkcje hostingu, panel sterowania hostingu, ceny rejestracji i odnowienia, a także dostępność pomocy technicznej przy wyborze nowego hosta.

Nie anuluj istniejącego abonamentu, nawet po zakupie nowego abonamentu u nowego hosta. Anulowanie jest ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić na tym etapie, ponieważ przedwczesne anulowanie może spowodować utratę wszystkich plików i danych bazy danych przechowywanych na starym hoście.

2. Utwórz kopię zapasową i przenieś pliki

Teraz, gdy masz dwa plany hostingowe na dwóch różnych hostach, możesz zacząć się przeprowadzać, to znaczy, że musisz pobrać wszystkie pliki swojej witryny. W tym kroku musisz albo połączyć się z serwerem FTP starego hosta i pobrać wszystkie swoje pliki, a następnie przesłać je na nowy host lub zalogować się do internetowego panelu sterowania starego hosta, zlokalizować stronę Kopia zapasowa i pobrać pełna kopia zapasowa strony. Kopię zapasową baz danych MySQL można również zabezpieczyć na stronie Kopia zapasowa. Pobrane pliki kopii zapasowych będą dostępne w formacie skompresowanym.

Po utworzeniu wszystkich plików kopii zapasowych przejdź do nowego hosta, zaloguj się do interfejsu administracyjnego i prześlij / przywróć je na nowy serwer. Znajdź stronę Kopia zapasowa i znajdź pole przesyłania plików do przywracania kopii zapasowej, a następnie prześlij pliki kopii zapasowej całej witryny. Po zakończeniu tego kroku wykonaj również proces przywracania bazy danych.

Zapoznaj się z dokumentacją tworzenia kopii zapasowych / przywracania plików na starym hoście i nowym hoście, aby upewnić się, że wszystko wykonałeś poprawnie.

3. Sprawdź, czy wszystko działa na nowym serwerze

Jeśli przesłałeś pliki kopii zapasowej witryny i bazy danych na nowy serwer, sprawdź, czy wszystko działa poprawnie. Możesz wyświetlić podgląd swojej witryny za pomocą tymczasowego adresu URL lub adresu IP, a niektóre firmy hostingowe mają nawet tak zwaną platformę programistyczną, która umożliwia podgląd witryny przed jej uruchomieniem. Pozwoli to rozwiązać wszelkie problemy, które mogą pojawić się podczas procesu przejścia.

4. Zmień serwer nazw domen

W tym kroku musisz zalogować się do panelu sterowania rejestracji domeny, zlokalizować stronę serwera nazw domen i zastąpić stare rekordy DNS nowymi danymi dostarczonymi przez nowego hosta.

5. Poczekaj na zmianę DNS

Zmiany zaczną obowiązywać w ciągu 24 do 48 godzin. W tym czasie odwiedzający będą mogli przeglądać Twoją stronę internetową, ponieważ będzie działać poprawnie. Przestoje najprawdopodobniej nie będą stanowić problemu, należy jednak powstrzymać się od dodawania treści lub plików do witryny, ponieważ może to spowodować utratę treści lub danych. W tym okresie monitoruj swoją witrynę.

6. Przeprowadź migrację kont e-mail na nowy serwer

Jeśli zarówno stary, jak i nowy host korzystają z cPanel, migracja nie będzie stanowić problemu, ponieważ wiadomości e-mail zostaną przeniesione wraz z pełną kopią zapasową cPanel. Jeśli tak nie jest, musisz wykonać jedną z następujących czynności:

 • Jeśli Twój adres e-mail jest obsługiwany przez rejestratora domen, zmień rekord A i wskaż adres IP nowego hosta;
 • Jeśli twoje konto e-mail jest hostowane przez podmiot zewnętrzny, zaktualizuj rekordy MX w swoim DNS;
 • Jeśli Twój e-mail jest hostowany na starym hoście, utwórz istniejące konto e-mail i skonfiguruj je na nowym hoście.

7. Anuluj stary plan hostingowy

Po wykonaniu wszystkich tych kroków sprawdź, czy wszystko działa poprawnie w Twojej witrynie. Jeśli stwierdzisz, że wszystko jest w porządku, możesz bezpiecznie anulować stary plan hostingowy i zacząć korzystać ze wszystkich zalet nowego hostingu.

Koniec

Zmiana hostów może być stresująca, ale warto, szczególnie jeśli utkniesz z kiepską usługą hostingową. Jeśli jednak wydaje Ci się, że to za dużo i masz dość samodzielnego przeprowadzania migracji witryny, sprawdź, czy Twój przyszły hosting wykona dla Ciebie transfer za darmo lub za rozsądną opłatą. Niektóre hosty, takie jak InMotion lub HostGator, dokonają tego transferu za darmo, inne hosty mogą naliczyć opłatę za wykonanie transferu za Ciebie. Udzielenie pomocy dostawcy usług hostingowych zapewni bezproblemowe przeniesienie witryny.

Zalecane przewodniki:

 • Jak przenieść swoją witrynę Joomla na nowego usługodawcę hostingowego?
 • Jak przenieść witrynę WordPress na nowego dostawcę usług hostingowych?
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector