Plusy i minusy darmowego hostingu – czy warto rozważyć darmowy hosting?

01.06.2020
Samouczki i przewodniki 'Plusy i minusy darmowego hostingu – czy warto rozważyć darmowy hosting?
0 10 мин.

plusy-minus-darmowy hosting


Hosting jest nieuchronnie przedmiotem, który należy wziąć pod uwagę przy uruchamianiu nowej strony internetowej, bez względu na jej rodzaj lub temat. Znalezienie najlepszej usługi hostingowej nie jest łatwe. W końcu istnieją setki usług różnych firm na całym świecie.

Możesz wybierać spośród wielu możliwości: hosting dzielony, hosting VPS, hosting dedykowany, a nawet hosting e-commerce (i wiele innych). Ale w tym artykule przyjrzymy się usłudze hostingowej, która jest często pomijana w równaniu: bezpłatny hosting.

I BEZPŁATNY HOSTING WEB, mam na myśli całkowicie darmowy hosting twojej nowej strony. Zasadniczo cały pakiet oferowany przez firmę pod ręką jest bezpłatny, bez konieczności płacenia ani grosza.

Ale możesz zadać sobie pytanie, dlaczego firmom oferować darmowy hosting dla ludzi, skoro mogą za to pobierać opłaty? W końcu może wydawać się zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe.

Istnieją co najmniej 2 ważne powody, dla których firmy oferują bezpłatny hosting, a później przekonamy się, dlaczego może to być również dobre dla Ciebie.

Marketingowa metoda bezpłatnego hostingu

Jest to z pewnością pierwszy i najpopularniejszy powód, dla którego wiele firm oferuje bezpłatne usługi hostingowe. Ale co to dokładnie znaczy?

Wielu hostów oferuje darmowy hosting jako okres próbny lub jako darmowy pakiet poziomów, który pozwoli swoim klientom przyzwyczaić się do oferowanej usługi. W wielu przypadkach pakiet próbny nie jest pełnoprawną usługą hostingową. Jest dostępny tylko po to, aby użytkownicy byli wystarczająco pewni, aby kupić standardowy plan w konkurencyjnej cenie.

W związku z tym istnieje wiele bezpłatnych usług hostingowych, które działają przez ograniczony czas. Po wygaśnięciu okresu próbnego musisz jednak zapłacić za usługę, aby z niego skorzystać.

Inną metodą marketingową stosowaną przez firmy, która polega na darmowym hostingu, jest strategia umieszczania reklam w układzie strony bez możliwości ich usunięcia z bezpłatnego abonamentu.

Jeśli Twoja strona internetowa stanie się większa i bardziej popularna, może to stać się dość denerwujące. Najlepiej więc poszukać pakietu hostingowego premium.

Testowanie darmowej usługi hostingowej

Testowanie to drugi powód, dla którego tak wiele firm oferuje bezpłatne usługi hostingowe. Wiele z nich oferuje usługi hostingowe za darmo, gdy chcą przetestować nową usługę, która później będzie regularnie przez nich świadczona.

Ponieważ oferują ją za darmo, setki, a być może tysiące osób zarejestrują się, dzięki czemu firma będzie mogła przetestować tę nową usługę w prawdziwym świecie z prawdziwymi użytkownikami.

Skoro mówimy o testach, hosting zapewniony w ten sposób może zniknąć z sieci w ciągu kilku miesięcy. Inną często zdarzającą się sytuacją jest naliczanie przez firmy ceny za usługę, którą wcześniej oferowały za darmo, ponieważ była ona w fazie testów.

W każdym razie nadal można zarejestrować się w bezpłatnej usłudze hostingowej. Nie każda firma wymaga zapłaty po upływie określonego czasu. Mając to na uwadze, zobaczmy, jakie są niektóre pozytywne aspekty hostingu witryny w ramach bezpłatnego abonamentu. Następnie wymienimy również niektóre wady tej metody.

Plusy darmowego hostingu

Pierwszą i przede wszystkim pozytywną (dość oczywistą), o której muszę wspomnieć, jest cena: która nie istnieje. Tak, w końcu usługa całkowicie bezpłatna jest najważniejszym aspektem dla wielu osób. Ale dlaczego jest to szczególnie dobre w twoim konkretnym przypadku?

Pomyśl o tym! Po uruchomieniu nowej witryny od samego początku nie będziesz mieć tysięcy odwiedzających miesięcznie. Dotarcie tam wymaga czasu i wysiłku. Ponieważ tak jest, zarabianie pieniędzy na swojej stronie nie stanie się rzeczywistością, dopóki nie staniesz się wystarczająco duży i popularny, aby tak się stało .

Chodzi o to, że włożenie dużej ilości pieniędzy na nową stronę internetową nie jest zbyt mądre. Zamiast tego, lepszym pomysłem może być założenie darmowego konta hostingowego, dopóki nie zaczniesz i stały dochód odwiedzających.

Oczywiście, gdy witryna zbyt mocno zyskuje na popularności, najlepiej poszukać płatnego planu hostingowego, który spełnia wszystkie potrzeby Twojej witryny, aby działać poprawnie.

Następny pro, który jest oferowany z bezpłatnym hostingiem, jest prawdziwy tylko wtedy, gdy jesteś konkretnym typem osoby. Może to zabrzmieć dziwnie, ale to prawda. O czym mówię Pozwolisz, że Ci powiem!

Czy jesteś typem osoby, która lubi wszystko rozwiązywać samodzielnie? A może lubisz eksperymentować z nową technologią i przyzwyczajasz się do niej? Jeśli jesteś typem faceta / dziewczyny, bezpłatny hosting może być dla Ciebie dobrym pomysłem.

Dzięki bezpłatnej usłudze hostingowej nie będzie wielu funkcji premium. A kiedy mówię „funkcje premium”, mam na myśli głównie obsługę klienta. Obsługa klienta na najwyższym poziomie jest głównie opcją premium w prawie każdej firmie hostingowej.

Ale jeśli jesteś osobą taką jak opisałem powyżej, nie potrzebujesz szybkiego i niezawodnego wsparcia ze strony firmy. Prawda jest taka, że ​​możesz nauczyć się wszystkiego sam, bez pomocy zespołu wsparcia. Jedyna różnica polega na tym, że zajmuje to więcej czasu (kwota jest względna od jednej osoby do drugiej).

Jeśli zrobisz to w ten sposób, później, gdy prawdopodobnie zarejestrujesz się w płatnym planie hostingowym, będziesz dokładnie wiedział, co firma powinna zapewnić i jak działa zarządzanie całym hostingiem.

Oto ostatni zawodowiec, o którym wspomnę w tym artykule: kiedy rejestrujesz się w bezpłatnej usłudze hostingowej, nie jesteś związany żadną umową. Ponieważ korzystanie z planu jest bezpłatne, oznacza to, że możesz go zakończyć w dowolnym momencie.

W przeciwieństwie do płatnej usługi hostingowej, w której musisz zakończyć określony czas, na który się zapisałeś, bezpłatny abonament daje Ci możliwość wyjazdu w dowolnym momencie.

Przejdźmy teraz do negatywów.

Wady darmowego hostingu

Moglibyśmy porozmawiać o wielu negatywnych aspektach (internet jest ich pełen), ale wymienię tylko te naprawdę ważne, więc dokładnie wiesz, czego oczekiwać od bezpłatnego planu hostingowego.

Pierwszą wadą, o której warto wspomnieć, może być sama usługa, a przynajmniej to, co oferuje. Mówi się powszechnie, że bezpłatna usługa, bez względu na jej rodzaj (hosting lub nie), nie zapewnia takiej samej liczby funkcji jak płatna. I niestety, w przypadku hostingu jest to całkowicie prawda.

Płatny plan daje prawie wszystko, co potrzebne do zarządzania witryną. Wymieńmy tylko niektóre z nich: przestrzeń dyskowa SSD (nawet nieograniczona) dla szybkich prędkości ładowania, bezpłatny certyfikat SSL dla bezpiecznej strony internetowej (obecnie niezwykle ważne), bezpłatne profesjonalne konta e-mail, dedykowana obsługa klienta, instalacje 1-kliknięciem dla wielu bezpłatnych programy, platforma do tworzenia witryn internetowych, bezpłatna nazwa domeny (nie każda firma to oferuje), a lista może trwać.

Jeśli więc chcesz mieć wszystkie te funkcje w zasięgu ręki, najlepiej wybrać tani hosting, który oferuje je w pakiecie. Dzięki bezpłatnej usłudze nie będziesz wiedział (tak, zdarza się) na pewno, co otrzymasz.

Innym ważnym negatywnym aspektem jest jakość usługi. Nie zrozum mnie źle! Istnieją wysokiej jakości darmowe usługi hostingowe. Ale naprawdę musisz je głęboko znaleźć, aby je znaleźć.

Niestety w wielu przypadkach bezpłatny plan nie jest usługą wysokiej jakości. Na przykład witryna może ulec awarii, gdy ktoś z niej korzysta. Lub posiadanie niskiej liczby bezczynności jest również częstym problemem w większości bezpłatnych planów hostingowych.

A dostępność jest bardzo ważna dla każdej witryny, nawet jeśli właśnie ją uruchomiłeś. Zwykle branżowy standard czasu pracy serwera wynosi 99,9% / rok. Dzięki bezpłatnej usłudze hostingowej odsetek może znacznie spaść. Pamiętaj o tym, szukając darmowego hostingu.

Wniosek

Teraz uważam, że powinieneś mieć całkiem niezły pomysł na temat tego, czym jest bezpłatny hosting i dlaczego firmy decydują się na oferowanie tej usługi.

Co najważniejsze, wiesz, dlaczego darmowy hosting może być dobrym wyborem dla niektórych rodzajów ludzi i dlaczego może być złą decyzją dla innych.

Aby móc podjąć właściwą decyzję, musisz przede wszystkim pomyśleć o tym, czego oczekujesz od usługi hostingowej. Jeśli nie chcesz zbyt wielu funkcji, wystarczy podstawowy pakiet wystarczający do posiadania strony internetowej, a także nie przejmujesz się sprawnością, darmowy hosting może być dla Ciebie odpowiedni.

Inną rzeczą, którą powinieneś również wziąć pod uwagę, jest to, czego Twoja strona internetowa musi działać bezproblemowo. Mniejsze, prostsze strony internetowe mogłyby równie dobrze działać na bezpłatnej platformie hostingowej. Ale większe i bardziej złożone będą potrzebować płatnej usługi, aby je wykonać. Jeśli szukasz dobrego hostingu dla swojej witryny firmowej, polecam sprawdzenie naszej listy 20 najlepszych dostawców hostingu, którzy oferują dobrą obsługę za przystępną cenę.

Mówiąc najprościej, darmowy hosting jest świetny dla początkujących, którzy chcą rozpocząć działalność online z budżetem 0 USD. Dla firm darmowy hosting nie jest opcją.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector