Przewodnik po wyborze i rejestracji idealnej nazwy domeny

01.06.2020
Samouczki i przewodniki 'Przewodnik po wyborze i rejestracji idealnej nazwy domeny
0 5 мин.

wybierz zarejestruj najlepszą nazwę domeny


Podczas nawigacji w Internecie tak naprawdę nie myślimy o tym, jak trafimy na strony internetowe. Zasadniczo dostęp do witryny można uzyskać za pośrednictwem adresu IP lub nazwy domeny. Ponieważ adresy IP nie są łatwe do zapamiętania, używamy nazw domen, aby uzyskać dostęp do określonej witryny, takiej jak Google, Facebook czy Twitter. Nazwa domeny składa się z trzech składników: nazwy, kropki i rozszerzenia. Nazwa domeny musi być zarejestrowana przez osobę fizyczną lub firmę i zazwyczaj jest to rejestracja roczna lub jednorazowa opłata. Nie można zarejestrować nazwy domeny wiele razy ani zarejestrować już istniejącej nazwy. Może to brzmi skomplikowanie, ale poniżej wyjaśnię, jak działa rejestracja domeny i jak wybrać właściwą nazwę i rozszerzenie dla swojej witryny.

Wybór dobrej nazwy domeny i rozszerzenia

Branża nazw domen jest ogromna! Tysiące domen są rejestrowane, kupowane i przesyłane każdego dnia. Najpopularniejszym rozszerzeniem domeny najwyższego poziomu jest COM, a następnie NET, ORG i BIZ. Te rozszerzenia są najczęściej używane w witrynach międzynarodowych, ale istnieją też inne rozszerzenia dla poszczególnych krajów, takie jak USA, CO.UK, DE, ES i wiele innych..

Przed wybraniem rozszerzenia domeny dobrze wiedzieć, jaka będzie grupa docelowa Twojej witryny. Jeśli Twoja witryna zawiera informacje, usługi lub sprzedaż towarów w danym kraju, prawdopodobnie powinieneś skoncentrować się na uzyskaniu rozszerzenia dla danego kraju, jeśli chcesz wejść na rynek globalny; domena COM byłaby najlepszym wyborem.

Po podjęciu decyzji o rozszerzeniu możesz spróbować wymyślić dobrą nazwę domeny. Możesz zarejestrować swoje imię i nazwisko, jeśli planujesz prowadzić osobistego bloga, lub nazwę swojej firmy, jeśli tworzysz witrynę internetową dla swojej firmy. Jeśli Twoja witryna będzie dotyczyć określonego tematu, możesz zarejestrować się jako nazwa domeny za pomocą słów kluczowych lub terminów związanych z tematem. To naprawdę zależy od twojej wyobraźni i dostępności nazwy domeny.

Najłatwiejszym sposobem wyszukiwania dostępnych nazw domen jest skorzystanie z usług rejestratora nazw domen, takich jak Name.com lub Namecheap. Oferują bardzo dobre wskaźniki rejestracji i odnawiania oraz rejestrują szeroki zakres rozszerzeń.

Wybór dobrej nazwy domeny biznesowej

Jeśli prowadzisz firmę, sprzedajesz usługi lub produkty przez Internet, prawdopodobnie powinieneś pomyśleć o budowie marki. Marka, która jest łatwa do zapamiętania, wyróżnia się, reprezentuje Twój biznes i dobrze brzmi.

Staraj się unikać liczb i łączników, które wyglądają nieprofesjonalnie dla większości użytkowników i mogą być łatwo pomieszane, co powoduje przekierowanie potencjalnych klientów do innej firmy o podobnej nazwie, ale bez numeru lub łącznika.

Nie używaj już zarejestrowanych nazw marek, odpada to zła praktyka biznesowa, po drugie możesz raczej stracić domenę znaku towarowego lub możesz zostać pozwany przez właściciela znaku towarowego.

Spróbuj uzyskać domenę .COM, a jeśli naprawdę poważnie podchodzisz do swojej firmy, być może chcesz zarejestrować wszystkie domeny najwyższego poziomu (TLD), aby zabezpieczyć swoją markę. Nie musisz rejestrować wszystkich rozszerzeń, ale tylko te, które uważasz za ważne.

Pamiętaj, aby odnowić nazwy domen na czas, w przeciwnym razie możesz je utracić i nigdy nie będzie można ich odzyskać. Rejestratorzy domen zawsze powiadamiają Cię wielokrotnie pocztą elektroniczną o wygaśnięciu domeny.

Jak zarejestrować już istniejącą domenę?

Istnieją dwa sposoby uzyskania dostępu do nazwy domeny, która została już zarejestrowana przez inną osobę. Możesz przejść długą drogę i poczekać na wygaśnięcie domeny, mając nadzieję, że poprzedni właściciel jej nie odnowi. Najprawdopodobniej nie uzyskasz żądanej domeny w ten sposób. Inną opcją jest skontaktowanie się z właścicielem domeny i przekonanie go do sprzedaży domeny, oferując dobrą ofertę. Kupowanie domeny od kogoś może być naprawdę drogie, aw większości przypadków może nie być tego warte, ale zawsze warto spróbować, jeśli naprawdę masz obsesję na punkcie tej konkretnej nazwy.

Rejestracja domeny prywatnej

Podczas rejestracji nazwy domeny musisz podać prawdziwe dane: imię i nazwisko, adres, numer telefonu, adres e-mail, nazwę firmy itp. Dane te będą dostępne publicznie, chyba że korzystasz z usługi prywatności. Za dodatkową opłatą możesz zabezpieczyć swoją prywatność i ukryć swoje dane osobowe przed opinią publiczną. Jest to korzystne, ponieważ nie dostaniesz spamu na Twój adres e-mail lub nie otrzymasz późnych nocy telefonów od nieznajomych, którzy właśnie odbierają Twój numer telefonu z bazy danych Whois.

Porady ekspertów dotyczące rejestracji domen

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, najlepiej zarejestrować domenę .COM, jeśli jest dostępna, a jeśli nie, możesz korzystać z innych rozszerzeń najwyższego poziomu. Zawsze korzystaj z zaufanych rejestratorów i nie wybieraj firm, które nie są akredytowane przez ICANN.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector