1 & 1 Shqyrtime të Web Hosting

1&1 pritja u krijua 26 vjet më parë, dhe llogaritet si një nga ofruesit kryesorë në botë të pritjes së faqes në internet. 1&1 rubinete në tregje të ndryshme ndërkombëtare, duke i bërë produktet e tyre në dispozicion në vende si Kanada, Meksikë, Britani e Madhe, SH.B.A., Gjermani, Austri, Francë, Itali dhe më shumë.


1&1 Pasqyrë e kompanisë

1&1 Grupi administron mbi 19 milion emra domain -esh në qendrat e të dhënave me performancë të lartë dhe jeshile në të gjithë Evropën dhe SH.B.A., dhe ka një bazë të klientëve mbi 15 milion.

Shërbimet e tyre nuk janë të kufizuara vetëm në mbajtjen në internet – ato gjithashtu ofrojnë një listë gjithëpërfshirëse të shërbimeve të internetit si regjistrimi i domain, krijimi i faqes, marketing në internet, mjetet e e-tregtisë, hostimi i postës elektronike, etj., Të cilat i pozicionojnë ata si një dyqan me një ndalesë në internet.

1&1 Plane, Prmimi & Karakteristikat e hostimit

Për pjesën më të madhe, shërbimet e 1and1.com janë të lira dhe të ndërtuara për të përmbushur buxhetet e individëve dhe bizneseve të vogla dhe të mesme.

1&1 Planet e Ndara të hostimit

1and1 ka ndarë planet e pritjes

Mimet për planet e pritjes së pritjeve të përbashkëta fillojnë me vetëm $ 0,99 / muaj dhe shkojnë vetëm aq lart sa 6.99 $ / muaj. Keni parasysh, këto janë çmime hyrëse, të cilat zakonisht përtërijnë me ritme më të larta. Për të përfituar nga këto çmime të shkëlqyera hyrëse, 1&1 kërkon që të angazhoheni vetëm për 12 muaj, në krahasim me kompanitë pritëse që mund t’ju “bllokojnë” për 2 ose edhe 3 vjet.

Karakteristikat e dukshme të 1&1 plane të përbashkëta pritjeje:

 • Emri i domain falas;
 • Certifikatë falas SSL;
 • Disa plane pritjeje të pakufizuara;
 • Qasja në 120 klikime & ndërtoni aplikacione në internet;
 • Email mjete anti-spam dhe anti-phishing;
 • 1&1 CDN dhe SiteLock Basic përfshirë me disa plane;
 • Shërbim 24/7.

1&1 Pllaka Virtuale të Serverit të Re

Planet VPS të cloud 1and1.com përdorin procesorët më të fundit Intel® Xeon® E5 dhe shfaqin 100% ruajtje SSD dhe Plesk ONYX. Ka 5 plane VPS të disponueshme në këtë kategori me çmime që fillojnë nga 4.99 $ / muaj dhe shkojnë deri në 19,99 $ / muaj. Edhe këtu, këto çmime vlejnë për planet 12-mujore.

Karakteristikat më të mira të 1&1 plane VPS:

 • Virtualizimi i VMware dhe ruajtja e SSD;
 • Zgjedhja e Qendra e të dhënave dhe zgjedhja e Windows ose Linux;
 • Plesk ONYX;
 • Qasje e plotë në rrënjë;
 • Trafik i pakufizuar;
 • 99.9% në kohë;
 • Rezervime falas, certifikata SSL;
 • Pamjet e serverit, etj.

1&1 Planet e Dedikuara të Serverit

1&Opsionet e fuqishme të serverëve të dedikuar 1 do t’ju ndihmojnë të merreni me çdo projekt të madhësisë së mesme ose të madhe që mund të keni. Planet në këtë kategori fillojnë me 69,99 $ / muaj dhe shkojnë deri në 299.99 $ / muaj.

Për sa i përket tipareve, ja çfarë mund të prisni nga këto plane:

 • Shumëllojshmëri të procesorëve Intel dhe AMD;
 • Trafik i pakufizuar;
 • Zgjedhja e Windows / Linux dhe serverat e dedikuar të menaxhuar;
 • Qasja në rrënjë;
 • Includedertifikatë SSL e përfshirë;
 • 3 muajt e parë të blerjeve;
 • Opsioni për të zgjedhur disqet SSD me disa plane;
 • Paneli i kontrollit Plesk 12.5;
 • Business Line nga opsionet e dedikuara të serverit Dell;
 • Rezervime të ndryshme, siguri, SEO dhe mjete të marketingut në internet.

1&1 Planet e serverit në re

1&1 linja pritjeje deri në 11 plane të para-konfiguruara të serverit cloud ose mund të krijoni planin tuaj VPS me 1&Plani i përkuljes së serverit të cloud 1 Mimet variojnë midis 9,99 $ / muaj deri në 349,99 $ / muaj. Faturimi në orë është gjithashtu një opsion i disponueshëm i faturimit me tarifa për orë duke filluar nga 0.014 dollarë në orë. Planet e serverëve të menaxhuar cloud janë ofruar edhe nga 1&1 duke filluar nga 14,99 $ / muaj.

1&Planet e serverëve në cloud të 1 mburren me karakteristikat e mëposhtme:

 • Zgjedhja e databazës – Spanja, Gjermania ose opsionet e SH.B.A.-së;
 • Ruajtja e SSD në dispozicion;
 • Opsione të menaxhuara dhe të pakontrolluara të serverit;
 • Opsione të ndryshme Linux dhe Windows OS;
 • Trafik i pakufizuar;
 • Plesk ONYX;
 • Zjarri i integruar;
 • Kompleti i zhvillimit të softuerit të përfshirë, etj.

1&1 Hosted i WordPress i Menaxhuar

Nëse jeni duke kërkuar të presë një faqe WordPress, planet e menaxhimit të WordPress të 1and1.com të ndjekur të njëjtën strukturë çmimesh si opsionet e tyre të përbashkët të pritjes, domethënë, çmimet variojnë nga 0.99 $ / muaj në 6.99 $ / muaj.

Këtu janë disa nga karakteristikat që vijnë me këto pako WordPress:

 • 1 domain falas;
 • 1 në pritje të pakufizuar në uebfaqen e WordPress;
 • Magazinimi SSD (disa plane me ruajtje të pakufizuar SSD);
 • Vizitorë të pakufizuar;
 • Shtojcat e para-instaluara, modele të gatshme për përdorim;
 • Mbrojtja e DDoS;
 • Certifikatë SSL;
 • Skenë para-live;
 • CDN me Railgun dhe SiteLock Basic me plane premium.

Krahas shërbimeve të mbajtjes në internet, 1&Shërbimet në internet të 1 shtrihen për të përfshirë ndërtimin e faqes (1&1 Ndërtues i Uebsajtit), marketing i motorëve të kërkimit, marketing në internet dhe shërbime të sigurisë në internet.

1&1 Ndihma për klientët

1and1 ndihmë për qendrën në internet

1&1 ofron mbështetje të klientit përmes telefonit dhe postës elektronike. Uebfaqja e tyre ka një Qendër Ndihmëse të populluar me artikuj të ndryshëm për shërbimet e tyre. Biseda live nuk është një opsion kur bëhet fjalë për mbështetjen e klientit, e cila është një humbje e madhe duke marrë parasysh madhësinë e këtij hosti.

Megjithë ofertat e tyre të shkëlqyera të produkteve, ka disa ankesa për 1&Mbështetja e klientit të 1, e cila zakonisht përfshin çështje me kohë të gjatë pritjeje.

rekuizitë & Cons të 1&1 Web Hosting

1and1.com përpilon një gamë të gjerë opsionesh dhe karakteristika pritës për klientët e tyre, por le të shohim cilat janë karakteristikat e tyre më të mira dhe jo aq të mira:

Pro dhe kundër 1 dhe 1 web hosting

rekuizitë

 • Linux & Windows hosting me zgjedhjen e versioneve të shumta të OS
 • Trafik i pakufizuar në të gjitha planet
 • Zgjedhje e gjerë e planeve të pritjes
 • Vendndodhjet e qendrave të të dhënave në SH.B.A. dhe BE, mundësi për të zgjedhur qendrën e të dhënave me disa plane
 • Një nga hostet kryesorë të internetit në tregun e Mbretërisë së Bashkuar
 • Pricesmime dhe promovime të ulëta hyrëse
 • Asnjë çështje mbylljeje e shitësit
 • Serverat në cloud ofrojnë faturim në orë

Cons

 • Asnjë tipar i integruar në tregtinë elektronike (1)&1 ofron, megjithatë, shërbime të veçanta të tregtisë elektronike)
 • Asnjë bisedë live, disa çështje me mbështetjen e klientit
 • Pa cPanel

përfundim

Nuk ka dyshim në lidhje me sigurinë dhe karakteristikat e mahnitshme të hostimit të ofruara nga 1and1 web hosting. Mund të filloni në 1&1 me një plan të thjeshtë të përbashkët të pritjes dhe azhurnimin ndërsa shkoni duke përfituar nga opsionet e dizajnuara dhe të drejtuara nga performanca të drejtuara për ju. Nëse dëshironi të konfiguroni planin tuaj, ose ta ndryshoni atë më vonë, 1&1 ju jep shumë liri të shtoni burime, të shkallëzoni planet tuaja, të zgjidhni sistemin tuaj operativ, të punoni në projekte afatgjata ose afatshkurtra.

Caveat i vetëm është mbështetja e tyre e pakënaqshme e klientit, e cila ndonjëherë mund të jetë një hit apo miss. Përndryshe, 1&1 renditet i lartë në siguri dhe performancë, duke dhënë rezultate të larta në kohë dhe shërbime të besueshme vazhdimisht.

Pavarësisht nëse jeni një zhvillues, një biznes i madhësisë mesatare ose një përdorues individual, 1&1 hosting me siguri ka një plan që i përshtatet nivelit tuaj të aftësive dhe nevojave të pritjes.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map