123-Reg.co.uk Shqyrtim

01.06.2020
Shqyrtime Hosting '123-Reg.co.uk Shqyrtim
0 9 мин.

123-Reg.co.uk është një regjistrues i njohur i domeneve në Mbretërinë e Bashkuar që gjithashtu ofron një seri të gjerë mjetesh në internet për çdo biznes apo individ që dëshiron të krijojë një prani në internet. Kështu, 123 Reg ofron mjete për ndërtimin e faqeve në internet, mjete për ecommerce, shërbime të mbajtjes në internet, çertifikata SSL, optimizim të kërkimit dhe mjete të marketingut në internet, si dhe mjete të sigurisë në internet.


Në këtë përmbledhje 123-reg.co.uk, ne jemi duke u përqëndruar në 123 Reg web host, duke renditur opsionet e pritjes, çmimet e tyre dhe të mirat dhe të mirat e mbajtjes së faqes tuaj në 123 Reg.

123-Reg.co.uk Përmbledhje

Si një nga regjistruesit më të mëdhenj të domeneve në Mbretërinë e Bashkuar, 123 Reg pret mbi 3 milion emra domainesh dhe 1.7 milion faqe interneti. Ata pretendojnë të presin 1 në 5 nga faqet aktive të Mbretërisë së Bashkuar. Kompania është themeluar në vitin 2000 si një regjistrues domeni, por pasi ajo ka zgjeruar shërbimet e saj për të përfshirë web hosting dhe disa mjete të tjera të dobishme si dhe.

Pritja e përbashkët, pritja specifike për aplikim, VPS dhe opsionet e dedikuara për hostim janë të gjitha në dispozicion në 123 Reg. Le të shohim çmimet dhe tiparet e ofruara me këto plane.

Planet 123-Reg & Çmimeve

Çmimet e planeve 123 reg

Planet e përbashkëta të pritjes fillojnë me 2.49 £ / muaj për planin Thelbësor, i cili ju lejon të strehoni një uebfaqe të vetme, ju ofron hapësirë ​​në internet 10 GB, 1 domain falas, një bandë të pakufizuar, 100 kuti postare me 5 GB hapësirë ​​për secilin, dhe një bazë të dhënash MySQL. Ky plan është mjaft themelor, por tre përsëritje të planit të tjerë janë në dispozicion në këtë kategori. Plani me burimet më të mëdha është plani Premium +, që kushton 14,99 £ / muaj dhe përfshin: 1 domain falas, pritjen për faqet e internetit të pakufizuara, hapësirë ​​në internet 100 GB, bandë të pakufizuar, bazat e të dhënave të pakufizuara të MySQL, kutitë postare të pakufizuara, SSL falas, një WordPress para instaluar.

Planet pritëse specifike të pritjes janë një tjetër mundësi popullore e pritjes në 123 Reg. Kështu, planifikimi i hostimit të WordPress, joomla hosting, dhe Drupal hosting fillon me 2.99 £ / muaj për planin e biznesit, i cili ju lejon të strehoni 5 faqe interneti, 5 bazat e të dhënave MySQL, dhe përfshin 100 GB hapësirë ​​në internet dhe bandwidth të papërcaktuar. Nëse jeni duke kërkuar për një hostim të pakufizuar të optimizuar CMS, plani i biznesit ju lejon të strehoni fusha të pakufizuara dhe baza të të dhënave të pakufizuara të MySQL për 14,99 / / muaj. Hapësira e internetit mbetet e kapur në 100 GB, por plani i biznesit gjithashtu përfshin RAM të dedikuar 2 GB dhe një certifikatë SSL.

Serverat virtualë virtualë fillojnë me 9,99 £ / muaj (plani starter) dhe shfaqin sistemet operative Linux ose Windows, panelin e kontrollit Plesk ose cPanel. Mjedisi i pritjes në këta serverë është i personalizueshëm dhe serverët mbështeten një herë në 24 orë. Plani VPS me më shumë burime kushton 44,99 £ / muaj (+ 20% TVSH), dhe përfshin: CPU 3 bërthama, 3 GB memorie RAM, 150 GB ruajtje, transferim të të dhënave të pametifikuara.

123 paketat premium të pritjes të Reg përfshijnë hostimin e menaxhuar që kombinojnë kapacitetin dhe performancën e serverave të dedikuar me thjeshtësinë dhe miqësinë e përdoruesit të pritjes së përbashkët. Planet në këtë kategori fillojnë me 29.99 / / muaj (+ 20% TVSH) për planin M, i cili është krijuar për t’i bërë ballë dhe vlerësuar 375,000 vizita mujore dhe ofron pritje për faqe të pakufizuara. Plani vjen me hapësirë ​​në internet 100 GB, trafik të pakufizuar, baza të të dhënave të pakufizuara të MySQL, 4 GB RAM. Plani XL kushton 119,99 £ / muaj (+ 20% TVSH) dhe përmban 16 GB RAM, ruajtje të pakufizuar, trafik të pa-matur dhe aftësi për të trajtuar lart 1,500,000 vizita mujore.

Planet Premium të pritjes gjithashtu përmbajnë garanci 99,99% në kohën e duhur, teknologji balancuese të ngarkesës, çertifikata falas SSL, adresa të dedikuara IP, mbështetje 24/7 harduerësh dhe aplikacione të instaluara me një klik.

Karakteristikat e hostimit 123-Reg.co.uk

123-Reg ofron plane të pasura me programe të pasura që renditen në përdorueshmëri gjithashtu. Ja çfarë e bën 123-reg.co.uk strehimin e zgjedhjes për 1 në çdo 5 faqe interneti aktive në Mbretërinë e Bashkuar:

 • Opsione të shkëlqyera të hostimit, duke përfshirë WordPress të optimizuar, Joomla të optimizuar dhe pritjen e optimizuar të Drupal;
 • Zgjedhja e Linux-it dhe Windows-bazuar në VPS host;
 • Paneli i kontrollit cPanel ose Plesk i lehtë për t’u përdorur;
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave;
 • Garanci 99% e kohës;
 • Emri i domain falas .co.uk me shumicën e planeve (CMS planet e biznesit të optimizuara përfshijnë dy emra domain falas);
 • Trafiku i pandryshuar me të gjitha planet;
 • Mbështetje me bazë në Mbretërinë e Bashkuar;
 • Instalimi i një klikimi të aplikacionit;
 • Certifikata falas SSL me shumicën e planeve;
 • Planet e pritjes Linux mbështesin PHP, Perl, Python, Ruby, etj .;
 • Planet e mbajtjes së Windows mbështesin softuer të njohur si IIS, ASP, .NET, MS SQL, etj .;
 • Mbështetje 24/7;
 • Mbështetje e ekspertëve, azhurnime automatike, rezervë dhe rikthen, mbrojtje ndaj spamit me paketat e optimizuara të CMS-së.

123-Reg Ndihma për Klientët

123 qendra e përkrahjes online

123-Reg ka mundësi shumë të mira mbështetëse. Konsumatorët që kanë nevojë për ndihmë teknike mund të arrijnë mbështetjen e klientit të 123-Reg përmes telefonit, bisedës live ose ata mund të mbledhin një biletë mbështetjeje. Mbështetja është në dispozicion rreth orës. Faqja e Mbështetjes gjithashtu përmban një seksion FAQ dhe një bazë të plotë të njohurive me informacion të bollshëm për të gjitha shërbimet e 123-reg.co.uk.

Ekipi i klientëve është i vendosur në Mbretërinë e Bashkuar, kështu që, çështjet që do të lindin me ekipet mbështetëse të jashtme nga jashtë, shmangen.

rekuizitë & Cons të 123-Reg.co.uk

123-reg.co.uk ofron plane të rrumbullakosura me karakteristika të shkëlqyera, por është një host në internet i krijuar kryesisht me një bazë klientësh në Mbretërinë e Bashkuar. Si përmbledhje e mësipërme, le të shohim cilat janë pikat e forta dhe të dobëta të 123-Reg, host-i në internet:

rekuizitë

 • Nuk ka kohë angazhimi, plane fleksibël muaj për muaj;
 • Opsionet e hostimit të bazuara në Linux dhe Windows bazuar;
 • Trafiku i pandryshuar me të gjitha planet;
 • WordPress, Drupal dhe Joomla optimizuan planet e pritjes;
 • 24/7 Mbështetje për klientët me bazë në Mbretërinë e Bashkuar;
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave;
 • Metrika të mira të performancës.

Cons

 • Magazinim i vogël në internet me plane fillestare;
 • Disa plane themelore sesa ato të konkurrentëve;
 • Domenet e lira përfshijnë vetëm fushat .co.uk;
 • Asnjë mbështetje pa telefon.

123-Reg.co.uk Përfundim Shqyrtimi

123 Reg është një host i lehtë për t’u përdorur që është i drejtuar drejt një baze klientësh në Mbretërinë e Bashkuar, i cili pasqyrohet nga disa nga karakteristikat e tij që janë të dobishme kryesisht për ata që kërkojnë të fillojnë një faqe në internet në Mbretërinë e Bashkuar (domain .co.uk, mbështetje për klientët me bazë në Mbretërinë e Bashkuar) . Planet e mbajtjes së faqeve në internet të ofruara nga 123-reg.co.uk mbulojnë një spektër të gjerë të nevojave të pritjes nga faqet e internetit të vogla, statike deri te trafiku i lartë, faqet e internetit të mëdha.

Meqenëse kompania ishte fillimisht një regjistrues domeni, regjistrimi i domain-it vazhdon të jetë një nga shërbimet e tyre më të rëndësishme me fushat e Mbretërisë së Bashkuar duke filluar me vetëm 99p + TVSH. Nëse dëshironi të hostoni faqen tuaj te internetit në regjistrin tuaj të domain dhe keni nevojë për një suitë të ndërtimit të faqeve në internet, mjete të marketingut në internet dhe tregti elektronike, 123-reg.co.uk mund të jetë një zgjidhje gjithëpërfshirëse për të gjitha nevojat tuaja në internet..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector