Rishikim i njohur

01.06.2020
Shqyrtime Hosting 'Rishikim i njohur
0 9 мин.

KnownHost është një kompani pritëse private me qendër në Shtetet e Bashkuara. Fokusi kryesor i shërbimeve të pritjes të KnownHost është menaxhimi i VPS-ve, por ato gjithashtu ofrojnë hostim të WordPress dhe mundësi të dedikuara për hosting për të përmbushur një larmi nevojash pritëse. Shqyrtimi ynë në Knownhost do të vlerësojë tiparet e hostimit dhe planet që aktualisht janë në dispozicion të hostown të ​​Knownhost.


Pasqyrë e njohur e njohur

Themeluar në vitin 2005, KnownHost zotëron katër data-qendra, tre prej të cilave janë me qendër në SH.B.A., që mbulojnë Bregun Lindor, Bregun Perëndimor dhe Qendrën e SHBA (Texas), ndërsa një databazë ndodhet në Amsterdam. Knownhost ofron një gamë të zgjidhjeve të menaxhuara të hostimit dhe pajisjeve të shkallës së ndërmarrjes bazuar në Dual Hex-Core Xeons duke përdorur rreshtat e ruajtjes RAID 10, me gjithçka mbështetur nga SLA me kohë të lartë superiore, duke garantuar besueshmërinë e shërbimit.

vendet e njohura të rrjetit

Planet e njohuraHost & Çmimeve

Edhe pse KnownHost ofron plane të hostimit të dedikuara dhe të optimizuara me WordPress, ne do të fillojmë me analizën e planeve të menaxhuara VPS, të cilat janë me të vërtetë buka dhe gjalpi i KnownHost.

Serverë privatë virtualë

Serverat virtualë të menaxhuar të KnownHost kanë një mbështetje plotësisht të menaxhuar 24/7, SLA 99.9%, rezervë falas dhe migrime falas, si dhe mbrojtje plotësuese DDoS.

Ekzistojnë 7 pako VPS në këtë kategori duke filluar nga 25 dollarë në muaj për RAM 1280 MB, hapësirë ​​në disk 30 GB RAID-10, bandwidth premium 3000 GB. Faturimi tremujor dhe vjetor është gjithashtu i disponueshëm dhe klientët që zgjedhin këto mundësi të faturimit mund të gëzojnë çmime të zbritur.

Planet më të shtrenjta të VPS në këtë kategori kushtojnë 120 dollarë në muaj, dhe përfshin 8.25 GB RAM, hapësirë ​​disku 190 GB RAID-10, gjerësi brezi 17,000 GB.

2 adresa IP, aksesi i plotë me rrënjë, hostimi i pakufizuar i domenit dhe kopjet rezervë falas përfshihen në çdo server.

i njohur menaxhoi planet e pritjes vps

Serverët privatë virtualë SSD

Knownhost ka 6 paketa të ndryshme hosting SPS të ndryshme SSD duke filluar nga 25 dollarë në muaj. Planet shfaqin ndarje të barabarta 8+ bërthama CPU në 24+ bërthama CPU, 1.25 GB RAM të garantuar në 7.25 GB RAM të garantuar, 20 GB në 115 GB RAID-10 SSD ruajtje, dhe 4,000 GB në 13,000 GB bandwidth premium.

Të gjitha planet VPS me SSD përfshijnë hostimin e pakufizuar të domenit, rezervë falas, akses të plotë me rrënjë, 99.9% SLA, 2 adresa IP falas, dhe mbrojtje plotësuese DDoS.

Serverë të përkushtuar

Serverët e përkushtuar në KnownHost janë të bazuar në Linux dhe të lidhura me panelin e kontrollit cPanel. Të gjithë serverët janë krijuar me porosi dhe janë siguruar nga kutia.

Mimet për serverat e dedikuar plotësisht të menaxhuar fillojnë nga 179 $ / muaj për një paketë me konfigurimin e mëposhtëm: CPU i7-4770 (4 × 3.4GHz 8MB), RAM 16 GB DDR3 RAM (32 GB DDR3 max RAM), 11,000 GB bandwidth, 750 GB SATA-II HDD-1, 750 GB SATA-II HDD-2, shpejtësia e portit 100 Mbps, cPanel & Paneli kontrollues i butë. Një tarifë e caktuar prej 49 dollarësh ngarkohet gjithashtu për këtë plan.

KnownHost ofron 4 konfigurime të dedikuara për serverët, më e shtrenjta që kushton 379 $ / muaj + tarifë konfigurimi 129 $. Ky plan krenohet me një CPU Dual Xeon E5-2620v3, RAM 32 GB DDR4, gjerësi bandë 26,000 GB, SSD 120 GB, 1 TB SATA-II HDD 2, cPanel dhe Softaculous.

Qasja e plotë me rrënjë, hostimi i pakufizuar i domenit, instaluesi 1-klikues dhe mbështetja 24/7 janë në dispozicion me të gjitha planet.

Paketat e pritura të optimizuara të WordPress ofrohen në serverat e fuqishëm të menaxhuar VPS për të akomoduar në të dy faqet me WordPress me trafik të madh dhe të lartë.

Karakteristikat e njohur të hostimit

Pavarësisht nëse po kërkoni VPS ose serverë të dedikuar, paketat e pritjes të KnownHost kanë karakteristikat e mëposhtme të hostimit:

 • Hostimi i pakufizuar i domenit;
 • Paketat pritëse të VPS-ve me SSD;
 • Rezervime falas të imazhit të plotë dhe mbrojtje DDoS;
 • Qasja në rrënjë / SSH;
 • Sistemi operativ CentOS;
 • Menaxhuar plotësisht mbështetje 24/7;
 • Opsioni për të zgjedhur bazën e të dhënave (Texas, California dhe New Jersey);
 • Zgjedhja e cPanel / WHM ose DirectAdmin (për 5 $ shtesë / muaj);
 • Përditësimet e burimeve (RAM shtesë, ruajtje, gjerësi bande, dhe adresat IP) dhe azhurnimet e softuerit (krijues faqesh, softuer faturimi);
 • VPS standard i etiketuar për të markuar paketën tuaj VPS;
 • Shërbim migracioni falas;
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave;
 • 9% SLA me kohë;
 • Instaluesit me 1 klik;
 • CPU me pjesë të barabarta;
 • Azhurnime VPS të pashmangshme në VPS;
 • 2 adresa IP të dedikuara;
 • Serverat e emrave privatë, etj.

Paketat e menaxhuara VPS ulen në thelb të shërbimeve të KnownHost. Serverët VPS sigurohen menjëherë dhe janë në dispozicion në shumë konfigurime të fuqishme. Ata që kërkojnë mundësi të përbashkëta pritjeje nuk do të gjejnë asnjë, pasi që KnownHost është e specializuar për të ofruar vetëm VPS dhe host të dedikuar.

Ndihma për klientët e njohur

i njohur, dërgoni mbështetjen e biletaveOpsionet e mbështetjes së klientit në KnownHost përfshijnë 24/7 email dhe mbështetje të shërbimit të ndihmës. Tipari i bisedës live është i disponueshëm vetëm për qëllime shitjeje. Një numër pa pagesë i SHBA gjithashtu përmban në faqen e kontaktit të KnownHost, por edhe kjo është e kufizuar në trajtimin e çështjeve të shitjeve.

Forumi i Komunitetit i mbajtur nga KnownHost është një rrugë tjetër e mundshme për ata që kërkojnë mbështetje. Përveç këtyre, KnownHost ka një faqe dhe blog Wiki Wiki me informacionin e hostimit, tregtisë elektronike, marketingut në internet dhe lajme të tjera të industrisë.

rekuizitë & Kundër të njohuritHost

Opinionet në KnownHost janë jashtëzakonisht pozitive, me vetëm disa komente negative për opsione të kufizuara të mbështetjes së klientit. Performanca e mençur dhe besueshmëria e mençur, Knownhost renditet e lartë në shumicën e vlerësimeve të përdoruesve dhe në faqet e pavarura të rishikimit të hosteve. Për shkak se asnjë përmbledhje e hostimit nuk është e plotë pa renditur të mirat në të mirë të ofruesit të hostit në fjalë, këtu janë të mirat dhe të këqijat e Knownhost:

rekuizitë

 • Paketa VPS të menaxhuara me çmime të volitshme dhe SSD;
 • Planet e optimizuara të WordPress në serverat VPS;
 • Freebies dobishme (rezervë dhe mbrojtje DDoS);
 • SLA me kohë të mirë;
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Cons

 • Nuk ka mundësi të përbashkëta pritjeje;
 • Tarifa e ngritjes për serverat e dedikuar;
 • Akordon tarifa shtesë për cPanel ose DirectAdmin me planet VPS.

Planet e përbashkëta të pritjes të hosteve shfaqeshin midis shërbimeve të Knownhost, megjithatë, në kohën e këtij shkrimi ato nuk janë më në dispozicion. Ndërsa pritja e përbashkët është një mënyrë e mirë për të tërhequr klientët, Knownhost ka ndërmarrë një rrugë tjetër për të tërhequr klientë dhe është përqendruar në përgjimin në një bazë të ndryshme klientësh. Edhe pa një pritje të përbashkët, Knownhost ofron shumë mundësi VPS për të përmbushur shumicën e buxheteve dhe nevojave.

Konkluzion i Rishikimit të njohur

Nëse jeni në treg për serverë virtualë të menaxhuar plotësisht ose serverë të dedikuar, Knownhost mund të jetë në rrugicën tuaj. Ky ofrues privat pritjeje private ofron pritje në 4 të dhëna të klasit botëror me teknologji premium harduerësh, mbështetje 24/7 dhe një infrastrukturë të besueshme pritjeje. Përmes shërbimeve të saj, Knownhost nuk ka si synim fillestarët ose ata që kërkojnë një mundësi të thjeshtë të përbashkët të pritjes, prandaj, është krijuar për të përmbushur nevojat e faqeve të internetit me kërkesa më të forta për burime.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector