Rishikim One.com

01.06.2020
Shqyrtime Hosting 'Rishikim One.com
0 9 мин.

One.com siguron regjistrimin e domenit, mbajtjen në internet të përbashkët, dhe mbajtjen e postës elektronike me tarifa të përballueshme. Të gjitha planet përfshijnë një domen, një ndërtues të faqes në internet, një instalues ​​WordPress me 1 klik, llogari të pakufizuara të postës elektronike dhe një transferim të pakufizuar. One.com mund të mos vijë me kaq shumë mundësi falas, por çmimet janë një pazar i vërtetë. Kushdo që kërkon një pritje të papërkthyer për faqen e tyre, do ta vlerësojë thjeshtësinë dhe përballueshmërinë e One.com.


Siç do ta zbulojmë në këtë përmbledhje të One.com, ky ofrues hosting ka një bazë globale të klientëve dhe ofron mbështetje në gjuhë të shumëfishta duke përfshirë danezisht, gjermanisht, anglisht, frëngjisht, norvegjez, finisht, italisht, portugalisht dhe spanjisht.

Përmbledhje e një.com

One.com njihet më mirë në tregun evropian të pritjes, ku kompania ka qenë e pranishme që nga viti 2002. One.com u themelua nga Jacob Jensen, dhe ajo më parë ishte e njohur si B-one. Kompania është e vendosur në Danimarkë, por ka klientë nga të gjitha pjesët e globit. Numërimi i bazës së tij të klientëve është pak më shumë se 1 milion.

One.com ka fituar çmime të shumta gjatë ekzistencës së tij më shumë se një dekadë, duke përfshirë #mimet # 1 Ofruesin e Pritjes së Buxhetit në Mbretërinë e Bashkuar dhe zgjedhjet më të mira të zgjedhjes së buxhetit.

Karakteristikat e One.com

Planet e One.com mund të mos vijnë me kaq shumë këmbanat dhe bilbilat sa planet e hostimit të ofruara nga kompani të tjera, por me siguri mund të themi që paketat e produkteve të tij përfshijnë të gjitha elementet thelbësore që ju nevojiten për të ndërtuar, hostuar dhe siguruar një uebfaqe. Planet e një.com vijnë standarde me disa veçori si SSL falas, të cilat mund të renditen vetëm me planet premium diku tjetër.

Këtu keni një përmbledhje të veçorive më të rëndësishme të hostimit të One.com:

 • Ndërtues i faqes së internetit miqësore me përdoruesit (redaktori WYSIWYG) me qasje të lirë në një gamë modelesh;
 • Certifikatë falas SSL e përfshirë në të gjitha planet;
 • Domain falas (për vitin e parë);
 • 1-klikues i instaluesit WordPress;
 • Sistemi i integruar i blogut;
 • Shkëmbeni Sinkronizimin Active për të sinkronizuar postat elektronike, kalendarët dhe kontaktet në pajisjet tuaja mobile;
 • com Galeria për të ruajtur dhe shkëmbyer fotografi dhe video;
 • SSH & Hyrje në FTP;
 • PHP & Baza e të dhënave MariaDB;
 • Mjet i avancuar i statistikave për të matur dhe analizuar trafikun në faqet tuaja;
 • Integrimi i Google AdWords për të treguar faqen tuaj: nëse ngrini llogarinë tuaj Google AdWords përmes One.com me 25 dollarë, do të merrni 75 dollarë;
 • Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike me POP dhe IMAP, dhe adresën personale të postës elektronike;
 • Email virus – dhe filtër spam;
 • 24/7 Mbështetje e bisedës;
 • rezervë & rivendosja me planet premium të nivelit;
 • Qasja në menaxhimin e DNS, etj.

Planet e hostimit të një.com mbulojnë gjërat thelbësore që ju nevojiten për të pritur faqen tuaj. Planet nuk do të dalin nga kutia me aftësi elektronike, por ju mund të shtoni një dyqan në internet në faqen tuaj me një tarifë mujore prej 10.35 dollarë. Shtesa të tjera përfshijnë SiteLock, i cili skanon automatikisht faqen tuaj të internetit çdo ditë për ta mbajtur atë pa qëllim të keq.

planet & Çmimeve

One.com ofron 4 nivele çmimesh njëra prej të cilave është një plan një vjeçar falas. Mimet bazohen në hapësirën e depozitimit dhe memorjes:

 • Fillestar (1 vit Falas!): për një tarifë të caktuar një herë prej 12,00 EUR (13.40 USD), ju mund të shijoni planin e Starter falas për një vit. Ky plan përfshin: ruajtje 25 GB, RAM 512 MB, bazën e të dhënave të vetme, domenin e vetëm dhe certifikatën SSL. Plani fillestar është i përshtatshëm për faqet e internetit themelore ose bloget, ose hostimin e postës elektronike;
 • Profesionale (2.30 $ / muaj): 100 GB ruajtje, 1 GB RAM, baza të të dhënave të shumëfishta, hostimi me një domain të vetëm, SSL, SSH dhe CPU 2 x. Plani profesional është konfiguruar për faqet e internetit me përmbajtje dinamike dhe interaktive;
 • Professional Plus (3,15 $ / muaj): Ruajtje 200 GB, RAM 2 GB, host për shumë baza të dhënash, domene të shumëfishta, SSL, SSH, 4 x CPU, Rezervë & Restore. Ky plan është konfiguruar për të përmbushur nevojat e një siti WordPress të kërkuar;
 • Biznes ($ 5,40 / muaj): Ruajtje 500 GB, RAM 4 GB, baza të të dhënave të shumëfishta, shumë domain hosting, SSL, SSH, CPU 8 x, Rezervë & Restore. Plani i biznesit është i përshtatshëm për faqet e internetit më të mëdha dhe më komplekse.

Të gjitha çmimet janë pa TVSH dhe janë të aplikueshme vetëm për periudhën promovuese. Pas periudhës promovuese, çmimet përtërijnë me ritme të rregullta, që do të thotë rreth një rritje e çmimit 45%. One.com ofron një garanci të kthimit të parave 15-ditore, e cila është nën garancinë e kthimit të parave nga standardi i industrisë 30-ditore.

Ndihma për klientët

Faqja e Mbështetjes së One.com përfshin udhëzues dhe pyetje FAQ të filluara, si dhe një sistem mbështetjeje të bazuar në biletat. Përveq këtyre, ju mund të merrni mbështetje përmes chat live, email dhe telefon. Nga të gjitha kanalet e mbështetjes, mbështetja e bisedës live është në dispozicion 24/7. Ndihma për klientët është në dispozicion në shumë gjuhë.

Ne kemi gjetur komente të përziera në lidhje me mbështetjen e klientit të One.com, me disa përdorues duke vlerësuar qasjen dhe njohurinë e tyre të parë të klientit. Shqyrtime të tjera ishin më pak se bujare me shërbimin e klientit të One.com, duke u ankuar për mbështetje të ngadaltë dhe praktikat me hije të mbylljes së shitësve (p.sh. planet që rinovohen çdo vit, pavarësisht përpjekjeve për ta anulluar). Të dyja vlerësimet negative dhe ato pozitive të paraqitura nga përdoruesit datojnë që nga viti 2016, kështu që ato janë mjaft të kohëve të fundit.

Të mirat dhe të këqijat e One.com

One.com është një shërbim i drejtpërdrejtë, pa frills që përfshin të gjitha thelbësoret e web hosting. Planet promovuese janë shumë të përballueshme, ndërsa planet me ritme të rregullta janë afër çmimeve të ofruesve të pritjeve të pakufizuar të rrjedhës kryesore (p.sh. HostGator, BlueHost, InMotion Hosting).

Sa për të mirat dhe të mirat e One.com, ja cilat duhet të dini:

rekuizitë

 • Ndërtues i faqes në internet të lehtë për t’u përdorur;
 • 24/7 mbështetje chat live;
 • Plani fillestar falas për vitin e parë (paguani vetëm tarifën e ngritjes);
 • Domain falas i përfshirë për vitin e 1;
 • Certifikatë falas SSL.

Cons

 • Vetëm garancia e kthimit të parave prej 15 ditësh;
 • Asnjë aftësi e-commerce jashtë kutisë;
 • Disa ankesa në lidhje me mbështetjen dhe anulimin e klientit;
 • Pa VPS ose mundësi të dedikuara për pritje, azhurnimi nuk është i mundur.

One.com është një pretendent i fortë për pritjen e emailit dhe regjistrimin e domain, por planet e tij të hostimit nuk janë për të gjithë.

Përfundimi i Rishikimit të One.com

One.com ofron domain, email dhe web hosting me tarifa të përballueshme, por është një shërbim më i përshtatshëm për newbies, përdoruesit që duan shpejt të krijojnë një prani në internet ose duan të presin domainin, postën dhe faqen e internetit në një ofrues të vetëm. Përdoruesit për herë të parë do të vlerësojnë thjeshtësinë dhe lehtësinë e përdorimit të krijuesit dhe panelit të kontrollit të faqes në internet të One.com, por përdoruesit e avancuar do të gjejnë planet e pritjes së One.com që nuk kanë karakteristika të përparuara. Meqenëse nuk ka mundësi të azhurnimit (pa VPS ose oferta të dedikuara për pritje), pasi të rritni burimet tuaja, do të detyroheni të migroni në një host tjetër.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector