Rishikimi Hostinger Australi

Australia është një vend i madh me më shumë se 23 milion qytetarë që janë të lidhur me pjesën tjetër të botës kryesisht përmes kabllove të të dhënave nëndetëse. Këto kabllo shtrihen në dyshemenë e oqeanit, por instalimi i të reja mund të kushtojë disa qindra milion dollarë. Kjo është arsyeja kryesore pse Australia ka një lidhje më të dobët me kontinentet e tjera.


nëndetëse-kabllot-australia

Burimi: submarinecablemap.com

Natyrisht, ka lloje të tjera të mediave për të transferuar të dhënat; një më e azhurnuar është lidhja satelitore ku të dhënat transferohen duke përdorur një zinxhir satelitet. Ju mund të pyesni veten pse kabllot e të dhënave nëndetëse përdoren në epokën e satelitëve, por ka disa arsye kryesore për ta bërë atë:

Gjerësia e bandës së kufizuar: Ekziston një ndryshim i madh midis gjerësisë së bandës; ndërsa satelitët përpara Gigabajt të të dhënave çdo sekondë, kabllot janë në gjendje të përcjellin një mijë herë më shumë, Terabajt të të dhënave çdo sekondë. Satelitet zënë vetëm një çift të GHz të spektrit të radios, kështu që një kabllo e vetme e të dhënave mund të përcjellë sasinë e të dhënave pothuajse të gjithë satelitëve tradicionalë.

gjendje latente: Latenca është gjithashtu një problem i madh kur përdorim satelitët: ekziston një distancë e madhe fizike midis tokës Tokë dhe satelitëve, që do të thotë vonesë në komunikim dhe përcjellje të të dhënave.

Nëse jetoni në Australi dhe dëshironi t’u shërbeni klientëve ndërkombëtarë, vizitorët tuaj mund të përjetojnë kohë më të ngadalta të ngarkesës në internet për shkak të mundësive më të dobëta të lidhjes. Vlen të përdoret një kompani ndërkombëtare në internet për të shërbyer klientëve tuaj.

Hostinger është një kompani në internet me qendër në BE e cila ka qendra të të dhënave në të gjithë botën. Vendndodhja më e afërt e të dhënave për klientët australianë është e vendosur në Singapor, kështu që ju mund ta zgjidhni atë si hostin e faqes suaj të internetit.

Pse Klientët Australianë zgjedhin Hostinger?

Hostinger ka shumë avantazhe për të qenë një nga ofruesit më të rekomanduar të pritjes, por ne mund të veçojmë ato më të mirat:

 • Çmime të lira: Hostinger është i mirënjohur si një nga ofruesit më të lirë të industrisë së web hosting. Paketat e saj të nivelit të hyrjes fillojnë në 0,80 dollarë në muaj.
 • Linjë produkti që kuptohet lehtë: Ju nuk mund të gjeni dhjetëra oferta pritëse në faqen e internetit të Hostinger. Shumë kompani të tjera shesin të njëjtin shërbim nën emra të ndryshëm, por kjo kompani ka një shërbim të nivelit të hyrjes për faqet e internetit të fillestarëve, pritjen e cloud për përdoruesit e avancuar dhe mbajtjen e VPS për faqet e mëdha.
 • Sfond i besueshëm dhe i fortë i kompanisë: Hostinger u lançua si 000webhost.com dhe ofroi depo falas në 2007. Emri aktual i kompanisë është themeluar në vitin 2011 dhe Hostinger mirëpriti 10 miliontë e konsumatorëve në 2014. Në ditët e sotme ajo ka mbi 29 milion klientë dhe ky numër rritet çdo sekondë.
 • 99.9% në kohën e duhur: Hostinger garanton kohën e pushimit 99.9% (maksimum 1 minutë 26 sekondë joproduktive në ditë) por përvoja tregon një 99,99% më të mirë (maksimum 8,6 sekonda joproduktive në ditë) ose në disa muaj 100% (pa humbje) kohën e duhur. Ju mund të jeni të sigurt se faqja juaj e internetit do të jetë në dispozicion gjatë gjithë ditës.
 • Bisedë 24/7: Biseda profesionale është në dispozicion 7/24 edhe për paketat më të lira të nivelit të hyrjes. Ju mund të arrini mbështetjen e klientit përmes bisedës live ose postës elektronike dhe kompania është aktive në platforma të ndryshme të mediave sociale, duke përfshirë Twitter, Google+, Facebook dhe LinkedIn.
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave: Në rast se nuk jeni të kënaqur, mund t’i merrni paratë tuaja brenda 30 ditëve nga data e blerjes. Disa produkte speciale janë të pakthyeshme, përfshirë rinovimin e emrave të domain, mbrojtjen e intimitetit ose G-Suite. Sidoqoftë, këto kufizime janë shumë të ngjashme me standardin e industrisë, shërbimet e shtesave rrallë mund të kthehen kudo.
 • Emri i domain falas: Një emër domain falas përfshihet në paketat pritëse nëse blini ndonjë prej tyre për të paktën një vit. E vetmja sasi që duhet të paguani në raste të tilla është tarifa e Korporatës së Internetit për Emrat dhe Numrat e caktuar (ICANN), e cila kushton 0.18 $ / vit.
 • Përdorimi i pakufizuar i bandës: Do të merrni një përdorim të pakufizuar të bandës për pothuajse të gjithë paketat pritëse. Kjo do të thotë që derisa të mos rrezikoni stabilitetin e serverit me veprime të paligjshme ose ngarkesë të madhe të serverit, përdorimi i gjerësisë së bandës suaj nuk do të jetë i kufizuar.
 • Opsionet e gjithanshme të pagesës: Hostinger është një lloj i rrallë i kompanisë së mbajtjes së faqes në internet, pasi pranon edhe pagesa në Bitcoin. Përveç kësaj, ju mund të paguani paketat tuaja të pritjes ose shërbime të tjera me kartat PayPal, Visa, Discover, Maestro, MasterCard, American Express, JCB ose Diners Club.
 • Ndërtues i thjeshtë i faqes në internet: Ju merrni një ndërtues falas të internetit për paketën tuaj të pritjes, e cila është ideale për të ndërtuar faqen tuaj shpejt dhe lehtë. Duke përdorur elementët tërheqës dhe rënie ju mund të krijoni sitin tuaj të përgjegjshëm pa një programues.
 • Mjedisi i azhurnuar i serverit dhe pajisja më moderne: Ju mund të përdorni teknologjitë e njohura dhe më të reja në Hostinger, duke përfshirë PHP 7, Nginx, compression GZIP, HTTP / 2 dhe IPv6. Mbrojtja ndaj Spam dhe hack është përdorur gjithashtu në pako, të cilat shërbehen nga elementët më të rinj të harduerit.
 • Mësime të detajuara dhe baza e njohurive: Mirëmbajtja e hostingerit një seksion i madh mësimesh ku mund të gjeni artikuj të rinj vazhdimisht. Aty mund të lexoni server dhe host që lidhen me mënyrën e artikujve, si dhe mësimet e programeve më të përdorura në internet si WordPress, WooCommerce, PrestaShop dhe më shumë. Seksioni i bazës së njohurive ju tregon gjithçka që duhet të dini rreth produkteve dhe shërbimeve të Hostinger.
 • Regjistrimi i domenit: Sidoqoftë, pritja është shërbimi kryesor në kompani, Hostinger gjithashtu ju ofron regjistrimin e domain. Ju mund të zgjidhni TLD-të klasike si .com, ose përfundimet më të reja të domenit si .xyz ose. Line.

Hostinger është gjithashtu në listën tonë të hosteve më të mirë të WordPress në Australi.

Planet e Pritjes së Hostinger

Zgjidhja e nivelit të hyrjes të Hostinger quhet Web Hosting dhe vjen me 3 pako të ndryshme:

 • Pritje e përbashkët e vetme: kjo paketë është ideale për një sit të vetëm dhe ju ofron gjerësi bande 100 GB. Ju mund të shtoni një adresë të vetme me email për të. Fillon me 0.80 $ / muaj (çmimi i rregullt 5,99 $ / muaj).
 • Premium Ndarja e Ndarjes: kjo paketë pothuajse nuk ka kufizime, ju mund të caktoni dhe një numër të pakufizuar faqesh në internet për të dhe mund të përdorni gjerësinë e bandës pa kufij. Përfshihen gjithashtu dy herë më shumë burime serveri dhe kopje rezervë javore. Paketa fillon me 3,49 $ / muaj (çmimi i rregullt 11,95 $ / muaj).
 • Ndarja e Ndarjes së Biznesit: kjo paketë përmban të gjitha shërbimet që bën Premium, plus ju do të merrni 4 herë më shumë burime serveri, kopje rezervë ditore dhe certifikim falas SSL. Fillon me 7,95 $ / muaj (çmimi i rregullt 15,95 $ / muaj).

cPanel i përdorur për të gjitha paketat e Web Hosting si panel kontrolli. Tarifa e licencës së saj tashmë është e përfshirë në çmimet e lartpërmendura.

Nëse keni nevojë për më shumë forcë, Hostinger ju siguron të keni sukses Rezervimi në re paketa. Ata arrijnë me cPanel, një adresë IP të dedikuar falas, përdorim të pakufizuar të brezit dhe kopje rezervë ditore. Ka 3 pako në dispozicion:

 • Fillimi i cloud: paketa më e vogël ju jep hapësirë ​​ruajtjeje 40 GB, 3 GB RAM dhe 2 bërthama CPU dhe fillon me 15,90 $ / muaj (çmimi i rregullt 29,00 $).
 • Cloud Professional: paketa e mesme siguron ruajtje prej 80 GB, 6 GB RAM dhe 4 bërthama CPU dhe fillon me 31.80 $ / muaj (çmimi i rregullt 58,00 $).
 • Ndërmarrja në re: paketa më e madhe vjen me 160 GB ruajtje, 12 GB RAM dhe 6 bërthama CPU. Fillon me 71.55 $ / muaj (çmimi i rregullt 130,00 $).

Lloji më i fuqishëm i hostimit në Hostinger është VPS Hosting ajo që është në dispozicion në 6 versione. Pakoja më e vogël fillon me 4,99 $ / muaj dhe ju siguron 1 GB memorje, një CPU 2.4 GHz, 20 GB ruajtje dhe 1 përdorim të brezit të TB-së.

përfundim

australia-hosting

A është Hostinger mirë për Australianët? Përgjigja është PO. Ekziston një qendër e të dhënave Hostinger në Azi në mënyrë që klientët tuaj ndërkombëtarë të mund të shërbehen nga një vend i afërt për ju. Kompania gjithashtu ka baza të forta dhe çmime shumë të mira.

Shërbimet e pritjes janë të fuqishme dhe ekipi mbështetës jep përgjigje për çdo mbret të nevojave të klientit. Hostinger gjithashtu mbështet Bitcoin dhe pranon një gamë të gjerë të kartave të kreditit. Thjesht zgjidhni paketën pritëse që është e përshtatshme për ju dhe për t’i shërbyer klientëve tuaj vendas dhe ndërkombëtar në mënyrën më të mirë!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map