Rishikimi i Dynadot.com

Dynadot është një kompani private e mbajtur që ofron shërbime të ndryshme në internet duke përfshirë regjistrimin e domain, hostin e postës elektronike, ndërtimin e faqes në internet, çertifikatat SSL, emailin dhe mbajtjen në internet. Shkurt për “pikën dinamike”, emri i kompanisë aludon në shërbimet dinamike të internetit që ato ofrojnë. Përveç regjistrimit të domenit, Dynadot gjithashtu ofron shërbime të fshehtësisë së domenit dhe një treg të tërë domain, ku mund të shisni, blini dhe të merrni pjesë në ankande domain.


Shtrirja e këtij shqyrtimi Dynadot është që t’ju shpejtojë me ndërtimin e faqes në internet, mbajtjen në internet dhe planet e mbajtjes së postës elektronike të ofruara nga Dynadot, dhe veçoritë e shërbimeve të tyre të pritjes së faqes në internet.

Përmbledhje e Dynadot.com

E themeluar në 2002 nga Todd Hann, Dynadot është një UNE MUNDEM regjistruesi i akredituar i domain dhe ofruesi i pritjes. Kompania ka selinë në San Mateo, Kanada, me zyra ndërkombëtare në Toronto, Kanada, Pekin dhe Zhengzhou, Kinë.

Dynadot.com është i njohur kryesisht si një regjistrues domeni me ndërtimin e faqes në internet dhe duke pritur shërbime plotësuese. Ndërsa shumica e njerëzve dinë për Dynadot, regjistruesin e domenit, nuk ka shumë njohuri në lidhje me shërbimet e tyre të pritjes dhe ndërtimit të sitit. Ky përmbledhje e Dynadot.com do të përqendrohet në këto shërbime plotësuese në veçanti.

Planet Dynadot & Çmimeve

Do të fillojmë me shërbimet e pritjes së Dynadot që përfshijnë hostimin e VPS-së dhe mbajtjen e postës elektronike.

Dynadot ofron një plan të vetëm VPS me çmim 10 $ / muaj. Ndërsa ky është me të vërtetë një çmim i mirë për një plan VPS, Dynadot kërkon që ju të paguani për të gjithë 12 muajt e parë, megjithatë, një zbritje ofrohet bazuar në një promovim aktualisht në dispozicion, i cili ju merr 2 muaj pushim (në vend të 120 $ të rregullt / vit , çmimi është vetëm $ 100 / vit).

plani i pritjes dynadot vps

Këtu janë specifikat që mund të prisni të merrni me serverin tuaj virtual virtual Dynadot: 1 CPU Core, 1 GB RAM, hapësirë ​​në disk 10 GB, 1 Bandwidth TB, 99.9% uptime. Kjo në një plan VPS të pakontrolluar me SSH dhe qasje të plotë rrënjësore, kështu që ju mund të instaloni çdo program kompjuterik që funksionon në OS tuaj të zgjedhur.

Kur regjistroheni në planin VPS, ju mund të zgjidhni nga opsionet e mëposhtme të OS: CentOS 6.7, CentOS 6.7 me Sentora, Ubuntu 12.04, Ubuntu 12.04 me LAMP, Ubuntu 12.04 me WordPress, dhe CentOS 6.5 me ZPanel. Plani VPS gjithashtu vjen me një IPv6 të dedikuar falas. Në arkë, ju mund të shtoni Web Builder Pro për 5 dollarë.

Shërbimi i pritjes me email të Dynadot kushton 11,99 dollarë në vit dhe përfshin 30 hapësirë ​​në disk të MB, gjerësia e bandës 3 GB, llogari të pakufizuara të postës elektronike, 1 llogari FTP dhe 99.9% në kohë. Paneli i kontrollit për mbajtjen e postës elektronike përfshin statistikat e faqes, përfshirë vizitorë unikë, hitet e faqeve, hitet e fundit, etj. Me ndihmën e panelit të kontrollit, mund të vendosni emailin tuaj me çdo klient të postës elektronike (Microsoft Outlook, Apple Mail, etj.), Dhe mund të përdorni lehtësisht postën tuaj nga pajisjet celulare.

Mjeti ndërtues i faqes në internet në dispozicion në Dynadot ofron 6 shabllone të gatshëm për celular, mjete SEO, integrim të mediave sociale, mjet të thjeshtë blog, domain falas dhe adresë emaili me planin e biznesit, redaktimin e brendshëm, redaktorin e stilit (rregulloni ngjyrat, fontet, konfigurimin e faqeve), mundësi për të shtuar kodin personal, dhe host falas VPS.

Versioni falas (versioni i mbështetur nga reklamat) i krijuesit të faqes së internetit ju lejon të përdorni modele të gatshme për celular (mund të krijoni deri në 5 faqe), lidhje domain, shërbim ndaj klientit. Ekzistojnë dy pajtime të paguara, njëra kushton 5 $ / muaj (Plani Pro), ndërsa plani tjetër kushton 15 $ / muaj (Plani i Biznesit).

Plani Pro ofron faqe të pakufizuara, një emër domain falas me planet vjetore, mjete SEO, lidhjen me një klik të domain, modele të përgjegjshme për celularin, redaktorin e kodit me porosi dhe lidhjen e një domain-i. Plani i Biznesit përfshin të gjitha tiparet e planit Pro, dhe ofron një adresë emaili profesional, karrocë për blerje eCommerce dhe kontribues të pakufizuar.

Certifikatat SSL janë gjithashtu të disponueshme për blerje në Dynadot. Ju mund të zgjidhni një çertifikatë Alpha SSL (çertifikatë me zinxhir rrënjë) me $ 16,99 / vit ose për një SSL Wildcard për $ 80 / vit.

Karakteristikat e Dynadot Hosting

Plani i vetëm VPS i ofruar nga Dynadot vjen me karakteristikat e mëposhtme të hostimit:

 • Qasje e plotë në rrënjë;
 • Virtualizimi i KVM;
 • WordPress para-instaluar;
 • Ruajtja RAID 10 SDD dhe teprica e të dhënave;
 • CPU Intel Xeon;
 • Panel kontrolli falas për mbajtjen në internet (me disa OS);
 • IPv6 kushtuar falas.

Meqenëse kjo në një plan të pa kontrolluar të hostimit VPS, nuk është i përshtatshëm për fillestarët ose ata që nuk kanë përvojë në menaxhimin e serverit. Plani është i drejtuar për përdoruesit më të përparuar me aftësi teknike për të menaxhuar instalimet e tyre të softuerit dhe zgjidhjen e problemeve me këtë VPS më vete. Prandaj, mbështetja e menaxhimit të serverit nuk është përfshirë me këtë plan.

Ndihma për klientët Dynadot

Ndihma për klientët ofrohet përmes skedareve të ndihmës të disponueshme për secilën kategori produktesh, forume të komunitetit dhe chat në internet. Një numër telefoni është gjithashtu i disponueshëm ku mund të arrini ekipin Dynadot. Uebfaqja Dynadot përmban edhe një blog, i cili azhurnohet vazhdimisht. Forumet e komunitetit janë gjithashtu shumë aktive.

ndihmojnë dynadot

rekuizitë & Cons të Dynadot

Këto të mirat dhe të këqijat do të kufizohen në shërbimet e pritjes dhe ndërtimit të faqes në internet të Dynadot, pa marrë parasysh shërbimet e tyre për regjistrimin e domain. Kështu, avantazhet dhe disavantazhet e Dynadot.com mund të përmblidhen si më poshtë:

rekuizitë

 • Mjet falas për krijimin e faqes në internet me modele të përgjegjshme për celularin;
 • Email të përballueshëm dhe mbajtje në internet;
 • VPS hosting me disa plane ndërtuese të faqes në internet;
 • 99.9% në kohë;
 • Emri i domain falas me disa plane ndërtuese të faqes në internet.

Cons

 • Një plan i vetëm i pamontuar i VPS;
 • Asnjë plan tjetër VPS ose mundësi të tjera të mbajtjes në internet;
 • Plani i krijuesit të uebfaqes së biznesit kushton 3 herë më shumë sesa Plani Pro ndërsa ofron vetëm një veçori shtesë krahasuar me planin Pro;
 • Shërbimi i mbajtjes në internet nuk është i përshtatshëm për fillestarët.

Plani i tyre i hostimit VPS mund të jetë një zgjedhje e mirë për individët teknikisht të aftë që duan që të gjitha shërbimet e tyre të pritura të jenë në të njëjtin ofrues, megjithatë, duke parë sesi është një plan i pakontrolluar, është një përfundim pa dyshim për fillestarët.

Përfundimi i Rishikimit të Dynadot.com

Ndërsa tarifat Dynadot si dhe një regjistrues domain i akredituar ICANN, duke ofruar fusha me çmim të volitshëm dhe një treg domain, duke analizuar shërbimet e tyre të tjera bëhet e qartë se as web hosting, as ndërtuesi i tyre i faqes në internet nuk janë në fokus të shërbimeve të tyre. Ndërsa ato ofrojnë modele të përgjegjshme për celularin, ekzistojnë vetëm 6 modele nga të cilat mund të zgjidhni. Ndërtuesi falas i faqes në internet është gjithashtu shumë i kufizuar, duke ju lejuar të krijoni vetëm 5 faqe.

Për ta përmbledhur, Dynadot.com është një mundësi e mirë për shërbime të lidhura me regjistrimin e domain, por mjetet e tyre të mbajtjes në internet dhe ndërtimi i faqeve nuk janë për të gjithë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map