Rishikimi i eUKhost

eUKhost është ndër ofruesit më të mirë të pritjes është Mbretëria e Bashkuar, duke ofruar një gamë të larmishme të planeve të pritjes nga një pritje e përbashkët në nivelin e hyrjes në cloud dhe në nivelin e ndërmarrjeve të dedikuara. Përveç shërbimit të pritjes së domain-it dhe shërbimeve të postës elektronike, eUKhost gjithashtu ofron certifikata SSL, shërbime për ruajtje rezervë në distancë, skaner të keqdashjeve dhe dobësive, dhe mjete të tjera të sigurisë në internet.


Pasqyrë eUKhost

Themeluar në vitin 2001, eUKhost operon jashtë Leeds, në Mbretërinë e Bashkuar, me të dhëna të vendosura në Wakefield, Maidenhead dhe Nottingham. Ata presin mbi 35,000 klientë dhe mbi 150,000 fusha, dhe ata shërbejnë disa organizata të sektorit publik në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar. Infrastruktura e tyre e fuqishme është e përbërë nga mbi 1.200 serverë të vendosur në dy data-of-the-art-the-art.

eUKhost ofron një pritje të përbashkët të shumëfishtë, hosting VPS, hosting në cloud, host të dedikuar dhe plane të shitjes së shitësit, duke qenë një zgjedhje e mirë nëse doni të filloni të vogla dhe të rriteni me kohën, ose nëse keni nevojë për plane të ndërmarrjes në nivelin e ndërmarrjes.

Planet eUKhost & Çmimeve

Planet Linux dhe Windows janë të dyja në dispozicion në eUKhost. Planet e pritjes së përbashkët të bazuara në Linux vijnë me cPanel të përfshirë, dhe çmimet fillojnë me 3.33 £ në muaj përfshirë TVSH-në. Një emër domain falas, llogari të pakufizuara të postës elektronike dhe bandës së pakufizuar janë të përfshira me të gjitha planet e përbashkëta të pritjes në këtë kategori.

çmimi eukhost pritje të përbashkët

Planet e pritjes së përbashkët me bazë Windows gjithashtu fillojnë me 3.33 £ në muaj, dhe vijnë me panelin e kontrollit Plesk të përfshirë. Këto plane gjithashtu kanë një gjerësi bande të paplotësuar dhe përfshijnë një emër domain falas, por ndryshe nga planet Linux të përbashkëta të bazuara në Linux, Plani i Avancuar ofron hapësirë ​​të pakufizuar në disk si.

Pritja në internet e biznesit kategori në eUKhost përfshin një plan hosting Linux dhe një plan hosting Windows të dy me çmim 16.66 / / muaj. Të dy planet kanë hapësirë ​​në disk 5 GB dhe gjerësi bandë mujore 100 GB. Plani Linux vjen me cPanel, ndërsa plani i Windows vjen me Plesk.

Pritja e përbashkët e WordPress Blog planet gjithashtu përfshijnë midis ofertave të produkteve të eUKhost, me çmime të vendosura midis 3.99 £ në muaj dhe 19,99 £ në muaj. Ju mund të merrni deri në 50 GB hapësirë ​​në disk, gjerësi bandë e pa-matur, duke pritur për blogje të pakufizuar dhe llogari të postës elektronike.

Nëse jeni duke kërkuar Host VPS, ju edhe një herë keni mundësinë të zgjidhni midis planeve VPS të bazuara në Windows dhe Linux. Pricesmimet për planet VPS Linux fillojnë në 12,99 £ pa TVSH, ndërsa çmimet për planet VPS të Windows fillojnë me 15,99 £ në muaj pa TVSH. Shtë interesante, të dy kategoritë paraqesin Plesk Onyx Admin, dhe disa plane madje përfshijnë një certifikatë falas SSL. Këto plane menaxhohen plotësisht, vijnë me mundësinë për të zgjedhur midis ruajtjes SSD ose ruajtjes HDD, dhe përfshijnë një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

Shitësi i shitësit planifikon gjithashtu, të vijë me opsionin Linux ose Windows OS, me cPanel, WHM, SpamExperts, Plesk, SLA me kohë dhe 30 ditë garanci për kthimin e parave. Mimet fillojnë me 9.99 £ / muaj.

eUKhost është i përgatitur për të trajtuar nevojat e faqeve të internetit të nivelit të ndërmarrjes, gjithashtu, përmes programeve të ndryshme të mbajtjes së cloud dhe paketave të dedikuara.

Serverë të përkushtuar janë në dispozicion nga 69 në muaj pa TVSH. Ju mund të zgjidhni midis ruajtjes HDD dhe ruajtjes SSD, modeleve CPU Intel Xeon E3, E5 dhe E5 ST, dhe natyrisht, opsioneve të bazuara në Linux ose Windows. Serverët e përkushtuar menaxhohen plotësisht 24 × 7 dhe përmbajnë 100% garanci në kohë të rrjetit dhe lidhje të plotë të rrjetit 1Gbit.

Në eUKhost, ju mund të rregulloni tuajin plani i pritjes së cloud me WMware të teknologjive të virtualizimit të Hyper-V. Këto plane përmbajnë 100% uptime SLA dhe 24 × 7 mbështetje live.

Një tjetër mundësi e pritjes së cloud në dispozicion në eUKhost është eNlight Cloud hosting, që është një shkallëzim automatik, paguani ndërsa shkoni në zgjidhjen e pritjes së cloud. Në vend që të ngarkoheni për burimet që ju ndahen – siç është rasti me planet tradicionale të pritjes – ju akuzoheni bazuar në sasinë e burimeve që përdorni në të vërtetë. Kjo është një llogari e parapaguar dhe shkon nga kredia që depozitoni kur regjistroheni për të. Ky lloj pritjeje gjithashtu, vjen me 100% SLA me kohë dhe mbështetje rreth orarit.

Vegla e rregullimit të hostimit të cloud të eUKhost përmban një kalkulator të kostos për të dy llojet e planeve të pritjes së klodit të ofruara, kështu që ju të mund të vlerësoni kostot e planit tuaj të hostimit të cloud të krijuar me porosi.

Karakteristikat e EQLhost Hosting

Paketat pritëse të eUKhost vijnë me disa karakteristika interesante që adresojnë nevojat e një baze të gjerë klientësh. Karakteristikat ndryshojnë sipas planit të zgjedhur, por këtu janë një përmbledhje e veçorive të pritjes në dispozicion në eUKhost:

 • Planet e strehimit që mbulojnë kërkesat e individëve, zhvilluesve, bizneseve dhe organizatave të sektorit publik;
 • cPanel Linux hosting dhe opsionet e hostimit të Windows Plesk;
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave;
 • 24 x 7 mbështetje live;
 • Auto-Instalues ​​Softaculous;
 • Emri i domain falas me planet e zgjedhura (vetëm nëse paguani për 12 muaj);
 • Ruajtje SSD ose HDD;
 • Konfigurueshme dhe paguani ndërsa shkoni në planet e pritjes së cloud;
 • Deri në 100% Uptime SLA;
 • Serverë të menaxhuar plotësisht;
 • Shërbim migracioni falas;
 • FortigateFirewall opsional (përfshin sistemin e parandalimit të ndërhyrjes (IPS) dhe mbrojtjen e virusit nga fluksi);
 • Opsione të besueshme rezervë (Mbrojtja e vazhdueshme e të dhënave (CDP) nga R1Soft, backupet Veeam në nivelin e virtualizimit).

Ndihma për klientët në eUKhost

mbështetje eukhost

Mbështetja teknike është e disponueshme në email, telefon dhe chat live 24 x 7. Uebsajti i eUKhost ka një seksion të gjerë të njohurive, i cili gjithashtu mund t’ju ndihmojë për çështje të zakonshme me të cilat mund të përballeni. Përkundër bollëkut të opsioneve të mbështetjes, disa komente për klientët pretendojnë se mbështetja e klientit të eUKhost është e papërgjegjshme dhe joprofesionale. Nga ana tjetër, klientët me kohë të gjatë kanë rekomanduar eHostUK për vlerën e saj të mirë për para dhe mbështetje premium për klientët.

rekuizitë & Cons të eUKhost

Si përmbledhje, le të shohim pikat e forta dhe të dobëta të eUKhost.

Pro – Pse të zgjidhni eUKhost

 • Zgjedhje e larmishme e planeve të pritjes përfshirë opsionet Windows dhe Linux;
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave;
 • Uptime SLA;
 • Shërbim migracioni falas.
 • 24 x7 mbështetje të klientit dhe menaxhim të plotë të serverit;
 • Lidhje të shpejtë të rrjetit;
 • SSL Falas me disa plane;
 • Shtesa të mira sigurie.

Cons – Pse të mos zgjedhni eUKhost

 • Disa ankesa në lidhje me mbështetjen e klientëve janë shumë të ngadalta.

Përfundim i Rishikimit të eUKhost

eUKhost mund të jetë një zgjedhje tërheqëse për individë ose biznese që kërkojnë mbajtjen në internet të Mbretërisë së Bashkuar. Planet e tyre të ndryshme të Linux dhe Windows të hostimit mund të akomodojnë faqet e internetit të vogla për në ndërmarrje, dhe pagesa e tyre kur shkoni në zgjidhjen e pritjes së cloud është një prekje veçanërisht e bukur për ata që duan të kursejnë kostot operative. Garancia për 30 ditë kthim parash e shoqëruar me deri në 100% Uptime SLA gjithashtu frymëzon besim.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map