Rishikimi i HeartInternet.uk

01.06.2020
Shqyrtime Hosting 'Rishikimi i HeartInternet.uk
0 10 мин.

HeartInternet.uk është një ofrues hostesh me bazë në Mbretërinë e Bashkuar që gjithashtu ofron regjistrimin e domenit, çertifikatat SSL, hosting email, sigurinë e faqes në internet, marketing në email dhe shërbime të hostimit të rishitësit. HeartInternet.uk ofron çmime konkurruese dhe plane të shumta pritëse në të gjitha kategoritë e pritjes, por a është një pretendent serioz për pritjen më të mirë në linjë? Rishikimi ynë i HeartInternet.uk do të japë një përgjigje për këtë pyetje dhe më shumë.


Përmbledhje e HeartInternet.uk

HeartInternet është një nga kompanitë më të mëdha të shitësit në Mbretërinë e Bashkuar, duke shërbyer kryesisht tregjet e Mbretërisë së Bashkuar dhe Evropës. Ajo u themelua në 2004 nga një grup i punonjësve të lartë të cilët u larguan nga Webfusion për të filluar kompaninë e tyre pritëse. Sot, HeartInternet – së bashku me markat e tjera të tilla si 123-Reg – është pjesë e Grupit Host Europe, një nga kompanitë më të mëdha pritëse private që operojnë në Evropë.

Planet e Internetit të Zemrës & Çmimeve

planifikon çmimin e zemrës

HeartInternet ofron një pritje të përbashkët të bazuar në cloud nën katër plane të ndryshme:

 • Starter Pro (për faqet e internetit të thjeshta, të vogla informuese): ofron pritjen për një uebfaqe të vetme, hapësirë ​​në internet 5 GB, gjerësi bandë mujore 30 GB, 1.000 llogari me email. Kostot 2.49 / / muaj + £ tarifë e përcaktuar 10;
 • Home Pro (për bloget, faqet e internetit të biznesit të vogël, faqet që varen nga baza e të dhënave): pritja për 1 faqe në internet, ruajtje e pakufizuar, bandë e pakufizuar, 10,000 llogari emaili, baza të të dhënave të pakufizuara të MySQL, instalimi me 1 klikim i WordPress. Kostot 8,99 / / muaj;
 • Business Pro: strehon deri në 3 faqe në internet, ofron gjithçka të pakufizuar – ruajtje, bandë, bandë emaili, dhe bazat e të dhënave MySQL, instaloni 1-klikim në WordPress. Kostot 12,99 / / muaj;
 • Rishitesi: ky plan bazohet në planin e Biznesit Pro me ndryshimin se ai ju lejon të strehoni faqe të pakufizuara. Kostot 29.99 / / muaj.

Konsumatorët mund të zgjedhin midis hostimit të bazuar në Linux dhe hostit me bazë Windows.

Përveç nga pritja e përbashkët e bazuar në cloud, HeartInternet gjithashtu siguron të ashtuquajturin Premium hosting me performancën e nivelit të serverit dhe burime të dedikuara për faqet e internetit të kërkuara:

 • Baza: e përshtatshme për faqe në internet me deri në 375,000 vizita mujore, ofron pritje për faqe të pakufizuara, 99,99% SLA me kohë, 50 GB hapësirë ​​në disk SSD, 4 GB RAM të dedikuar. Kostot 29,99 £ / muaj;
 • Plus: ky plan mund të trajtojë deri në 750,000 vizita mujore, përfshin pritjen për faqet e internetit të pakufizuar, 99,99% SLA me kohë, hapësirë ​​të pakufizuar në disk SSD, 8 GB RAM kushtuar. Kostot 49,99 / / muaj;
 • Pro: i përshtatshëm për faqet e internetit me një ngarkesë trafiku deri në 1.500,000 vizita mujore, ai mund të strehojë faqe interneti të pakufizuara, përfshin 99,99% SLA me kohë, hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe RAM kushtuar 16 GB. Kostot 119.99 / / muaj.

HeartInternet ka tre plane pritëse të optimizuara për faqet e WordPress:

 • Home Pro (për 8,99 £ / muaj): përfshin hostimin për 1 faqe në internet, hapësirë ​​të pakufizuar në internet, bandë të pakufizuar, 10,000 llogari emaili;
 • Pro Pro Business (për 12.99 £ / muaj): përfshin hostimin për 3 faqe në internet, hapësirë ​​të pakufizuar në internet, bandë të pakufizuar, llogari të pakufizuara të postës elektronike;
 • Host Premium (29.99 / / muaj): pritja për uebfaqe të pakufizuara, ruajtje të pakufizuar, bandë të pakufizuar, llogari të pakufizuara të postës elektronike.

Këto pako të pritura të optimizuara të WordPress vijnë me plugins të fuqishëm të WordPress të para-instaluar përfshirë inSites, Jetpack dhe Akismet.

HostInternet VPS hosting përfaqësohet përmes 6 paketave të konfigurimit të hosteve. Konsumatorët kanë mundësinë të zgjedhin midis ruajtjes HDD dhe SSD, dhe disa sistemeve operative, përfshirë Windows dhe CentOS. Planet VPS kushtojnë aq pak sa 14,99 £ / muaj dhe çmimet shkojnë aq shumë sa 89,99 £ / muaj. Sa i përket burimeve, klientët mund të marrin deri në 8 vCPU, 400 GB hapësirë ​​ruajtëse HDD dhe memorie 16 GB.

Pritja e përkushtuar është përfshirë gjithashtu në mesin e planeve të HeartInternet, me planin e vlerësimit të nivelit të vlerësimit që kushton £ 49 / muaj (Intel Xeon E3-1225v3, 8 GB RAM, Deri në 2x2TB RAID 1 (Softuer), dhe Bandwidth deri në 1 Gbit / s ). Serveri më i fuqishëm i dedikuar në HeartInternet kushton 129 £ / muaj dhe përfshin Intel Xeon E5-2420 x 2, RAM deri në 128 GB, deri në 4 x 1TB SATA RAID 1 (Hardware), dhe bandwidth deri në 1 Gbit / s.

Ju mund ta rregulloni serverin tuaj të dedikuar me një sërë shtesash si panel kontrolli cPanel ose Plesk, duke rritur gjerësinë e brezit dhe duke shtuar një certifikatë SSL.

Karakteristikat e hostimit të HeartInternet.uk

Planet pritëse të HeartInternet mbulojnë nevojat e shumicës së faqeve të internetit, të vogla apo të mëdha. Karakteristikat e saj më të mira të pritjes mund të përmblidhen si më poshtë:

 • Qasja në 79+ aplikacione të njohura të instalueshme përmes instalimeve me një klikim: Joomla, Drupal, WordPress, osCommerce, OpenCart, PrestaShop, Moodle, etj .;
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave;
 • Zgjedhja e planeve të hostimit të bazuara në Windows dhe Linux;
 • Paneli i kontrollit të pronarit eXtend me planet e përbashkëta të pritjes, zgjedhja e cPanel ose Plesk me plane premium;
 • Planet e strehimit me një bandë të pakufizuar dhe ruajtje të pakufizuar;
 • Gjuhë të shumta programimi të mbështetura (p.sh. ASP, Perl, Python, PHP, Ruby, etj.);
 • Mbështetje e klientëve me bazë në Mbretërinë e Bashkuar 24/7;
 • 99% uptime SLA me VPS dhe serverë të dedikuar;
 • Disa shtesa përfshirë certifikatat SSL, Mbrojtjen e sigurisë së faqes në internet të StopTheHacker, etj.

Ndihma për Klientët e HeartInternet

mbështetja e klientit të zemrës

HeartIntenet nuk janë të njohur për mbështetjen e klientëve të tyre, megjithatë, mbështetja është në dispozicion 24/7 përmes sistemit të tyre të biletave në internet. Mundësia e tyre për bisedë live është e kufizuar në përgjigjen e pyetjeve të shitjes. Një numër telefoni në Mbretërinë e Bashkuar është gjithashtu i disponueshëm në faqen e tyre, por nuk është e qartë nëse është një kanal mbështetës për çështje teknike ose çështje të shitjeve.

Uebfaqja e HeartInternet ka një seksion Baza e të dhënave Mbështetëse me udhëzues dhe artikuj të grupuar në kategori të ndryshme.

rekuizitë & Cons të zemrës së Internetit.uk

HeartInternet është një host i pjekur në internet në Mbretërinë e Bashkuar që ofron një gamë të gjerë shërbimesh pritëse dhe çmime të përballueshme. Si përmbledhje e rishikimit tonë të HeartInternet, këtu janë të mirat dhe të këqijat e HeartInternet:

rekuizitë

 • Të gjitha llojet e pritjes të përfaqësuara përmes paketave të shumta të pritjes;
 • Prmime të mira në të gjitha nivelet e pritjes;
 • Zgjedhja e Windows dhe host-bazë me Linux;
 • 99% Uptime SLA me VPS ose serverë të dedikuar;
 • Planet me bandë të pakufizuar dhe hapësirë ​​në disk.

Cons

 • Mbështetje e dobët, jo e besueshme (shumë vlerësime të këqija në lidhje me mbështetjen);
 • Issuesështjet e ndërprerjes;
 • Fee 10 tarifa e caktuar për planin Starter Pro;
 • Asnjë shërbim migracioni.

Përfundim i Rishikimit të HeartInternet.uk

HeartInternet mund të jetë një mundësi e mirë për ata që kërkojnë të fillojnë një faqe në internet me qendër në Mbretërinë e Bashkuar ose ata që janë në kërkim të një web hosting me qendër në Mbretërinë e Bashkuar, por bazuar në llogaritë nga vlerësimet e disa klientëve, HeartInternet ka disa çështje të besueshmërisë kur bëhet fjalë për disponueshmërinë. Në të njëjtën mënyrë, mbështetja e saj për klientët nuk është një tipar i preferuar midis klientëve, por çmimet e përballueshme dhe planet e menduara mirë mund të kundërshtojnë disa nga pengesat që lidhen me përvojat e dobëta të mbështetjes së klientit.

Nëse disponueshmëria e pavlefshme e faqes në internet dhe mbështetja e shpejtë e klientit janë ndër përparësitë tuaja kryesore kur zgjidhni një host të faqes, HeartInternet mund t’ju zhgënjejë. Në përgjithësi, nëse jeni duke kërkuar për shumëllojshmëri të planit me çmime të përballueshme dhe pritje në bazë në Mbretërinë e Bashkuar, HeartInternet është sigurisht një mundësi për t’u marrë parasysh.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector