Rishikimi i host1Plus

01.06.2020
Shqyrtime Hosting 'Rishikimi i host1Plus
0 16 мин.

Host1Plus është një kompani shumë e suksesshme e mbajtjes në internet me qendër në Lituani dhe Britani të Madhe. E gjitha filloi përsëri në vitin 2008 dhe kompania është rritur në një nga ofruesit më të mirë atje me mjaft komente pozitive për klientët. Tani ata kanë më shumë se 40,000 klientë që për fat të mirë përdorin shërbimet e tyre nga e gjithë bota.


Ato nuk janë aspak të shtrenjta krahasuar me shumë nga ofruesit e tjerë, megjithatë ato ofrojnë shërbime me cilësi të lartë. Me rrjetin e tyre të madh të qendrave të të dhënave në të gjithë globin, me të vërtetë nuk është në dyshim nëse merrni të njëjtin shërbim me cilësi të lartë në rajonin tuaj apo jo.

Njerëzit që punojnë në Host1Plus kuptuan se ka shumë ofrues të dobët të pritjes në dispozicion. Kjo është arsyeja pse ata janë kaq të përkushtuar për të ofruar një shërbim të besueshëm dhe karakteristika të dobishme. Edhe pse ato janë kryesisht të specializuara në Cloud dhe VPS hosting për bizneset, ata ofrojnë serverë të dedikuar dhe opsione hostimi të shitësit gjithashtu.

Host1Plus ka një gamë të gjerë të planeve në dispozicion, duke e bërë atë të përshtatshme për blogerët, bizneset e vogla dhe kompanitë më të mëdha, si dhe me stabilitet të garantuar. Ata kanë një numër të madh të klientëve besnikë që kanë përdorur shërbimet e tyre për vite, gjë që dëshmon më tej besueshmërinë dhe efektivitetin e tyre. Tani le të shohim tiparet dhe çmimet që Host1Plus duhet të ofrojë.

Përmbledhje e host1Plus

Host1Plus ka qendrat e saj të të dhënave të krijuara në Amerikë (Kalifornia dhe Illinois), Gjermani, Afrika e Jugut dhe Brazili. Kjo i bën shërbimet e tyre të besueshme për sa i përket shpejtësisë, sepse qendrat e tyre të të dhënave janë shumë të përhapura në të gjithë botën. Në rast se doni të ndryshoni këto vende, mund ta bëni edhe me planin më të lirë.

Pajisja që ata ofrojnë është në shkallë të lartë dhe ndryshon në varësi të planit që ju zgjidhni. Host1Plus përdor disqe të vështirë SSD për planet e tyre të hostimit VPS ndërsa numri i bërthamave të CPU rritet ndërsa plani bëhet më i madh. Ata përdorin procesorë të ndryshëm Intel Xeon në varësi të vendndodhjes që ju zgjidhni, por ndryshimi është i parëndësishëm.

Gjëja e shkëlqyeshme për Host1Plus është se ato ju lejojnë të kombinoni planet e tyre nëse ju ofron një zgjidhje më të mirë. Nga ana tjetër, nëse nuk keni një buxhet të madh për të filluar, mund të blini një plan më të lirë dhe pastaj ta azhurnoni më vonë.

Kur bëhet fjalë për sistemin operativ, përdoruesit kanë shumë zgjedhje: Suse, Fedora, Ubuntu, CentOS dhe Debian. Ato janë gjithashtu shumë bujare me panelet e kontrollit pasi mund të zgjidhni midis Admin Direkt dhe cPanel si një pajtimtar të përbashkët pritës.

Planet dhe çmimet e host1Plus

Planet VPS host1Plus

Specialiteti kryesor i Host1Plus është padyshim mbajtja në VPS. Ata janë ndër ofruesit më të mirë kur bëhet fjalë për VPS dhe është gjithashtu e përballueshme. Ata kanë 6 plane të ndryshme për hostimin e VPS, duke përfshirë opsionin Custom ku mund të krijoni një konfigurim specifik që kryesisht i përshtatet nevojave tuaja.

host1plus-vps-hosting-planet

Mund të filloni me një anëtarësim në bronz nëse doni të provoni shërbimet e tyre. Mimi është aq i ulët sa 5.20 dollarë dhe ajo që merrni është një CPU 1-core, 1 GB RAM, një Hard Drive 60 GB dhe Bandwidth 1TB. Host1Plus theksoi planin e tyre më të njohur i cili është plani argjend. Ai modernizon CPU në 2 bërthama, ju jep 2 GB RAM dhe 100 GB hapësirë ​​në disk me gjerësi bandë 2TB për vetëm 8.80 dollarë në muaj.

Nëse jeni të interesuar në planin e tyre më të fuqishëm VPS, shikoni planin Diamond i cili është 66,40 dollarë dhe ju jep 8 bërthama CPU, 16 GB RAM, 1000 GB hapësirë ​​në disk dhe gjerësi bandë 12TB. Ajo funksionon mirë për bizneset më të mëdha që kanë nevojë për syze pak më të larta. Sigurisht, të gjitha planet mbështesin sistemet e njohura të operimit Linux dhe ofrojnë gjithashtu kopje rezervë.

Planet e Cloud të Host1Plus

Host1Plus ofron një gamë të gjerë të planeve të Cloud për Windows dhe Linux përdoruesit. Nëse keni nevojë për një ofrues të lartë të performancës dhe fleksibël të Cloud, duhet të shikoni planet e tyre dhe me shumë mundësi do të gjeni atë që i përshtatet nevojave tuaja.

Përditësimi dhe zvogëlimi i shërbimeve Cloud nuk ka qenë kurrë më e lehtë. Me Host1Plus, ju mund ta bëni atë në sekonda dhe kjo do t’ju pengojë të paguani më shumë për burimet që nuk ju nevojiten madje. Ka 6 plane në dispozicion për Linux dhe 4 plane për përdoruesit e Windows.

Nuk ka asnjë “Plan të veçantë” por ju mund t’i rregulloni këto plane gjithashtu në Zonën e Klientit të tyre që do të thotë përsëri shumë fleksibilitet. Ata kanë investuar shumë në memorjet RAM DDR4 që kanë zbatuar kodin e korrigjimit të gabimeve dhe natyrisht procesorët Intel Xeon E5.

Planet e cloud Cloud Linux variojnë nga $ 6.40 në 124.80 $ në muaj dhe ka shumë konfigurime për të zgjedhur. Duke filluar me CPU 1 Core, 512MB RAM, planin e hard drive 20 GB, mund të shkallëzoni gjithçka deri në 8 CPU Core, 32 GB RAM dhe një hard disk 1000 GB i cili është i çmendur i fortë.

Konfigurimet e Windows janë pak më ndryshe por sigurisht merrni të njëjtën performancë me planin më të madh. Ata fillojnë nga 20,00 dollarë dhe ju merrni një CPU 2 Core, 4 GB RAM, hard disk 100 GB dhe ky është gjithashtu plani i tyre më i popullarizuar në Windows. Përmes 4 planeve të tyre, mund ta shkallëzoni deri në 8 CPU Core, 32 GB RAM dhe 1000GB hapësirë ​​në disk. Ajo ka specifikat e njëjta me planin më të shtrenjtë Linux dhe kushton 121.60 dollarë çdo muaj.

Planet e Shitësit Host1Plus

Ekzistojnë 3 plane pritjeje të shitësit të ofruar nga Host1Plus. Ata ju ofrojnë serverët e tyre Cloud dhe API dhe më pas ju i shtoni ato në sistemin e menaxhimit dhe faturimit të klientit tuaj. Do të jeni gjithashtu një shitës me etiketë të bardhë, kështu që emri juaj i markës do të jetë gjithnjë i dukshëm për klientët tuaj.

Me të gjitha planet e shitësit, ju do të merrni një menaxher personal gjithashtu. Ju mund të kontaktoni menaxherin për informacione rreth trajnimit të shitjeve, produkteve dhe pyetjeve të tjera. Në dyqanin e shitësit, ju do të jeni ai që përcakton çmimet, uljet dhe shitjet speciale.

Për t’u bërë një partner shitës në Host1Plus, duhet të plotësoni vetëm një formular regjistrimi dhe të jeni vendosur. Nuk ka tarifë regjistrimi dhe menaxheri do t’ju kontaktojë menjëherë pas regjistrimit. Tre planet në dispozicion janë si më poshtë:

 • Personal – 5% Zbritje në bazë të vëllimit, Deri në 4,999 dollarë përfitime, ngjarje falas dhe webinars
 • Biznes – 10% Ulje në bazë të vëllimit, 5,000 – 14,999 $ përfitim, mbështetje përparësore
 • Ndërmarrja – 15% Zbritje bazuar në vëllimin, 15,000 $ + përfitim, fushata të përbashkëta marketingu dhe thirrje me porosi API zhvillim

Karakteristikat e Hosting Host1Plus

Host1Plus është një nga ofruesit e besueshëm të mbajtjes në internet me mbështetje të shkëlqyeshme të klientit dhe madje edhe çmimet nuk janë aq të larta. Sapo të hidhni një sy në veçoritë e tyre, do të bindeni patjetër të provoni një nga planet e tyre të paktën për një muaj. Siç mund ta shihni, ka shumë arsye për t’i zgjedhur ato. Le të përmbledhim tiparet më të dukshme që Host1Plus duhet të ofrojë:

 • Njerëzit të cilët nuk janë të njohur me kodimin mund të kenë probleme kur duan të krijojnë blogun ose CMS pasi të bashkohen me një plan VPS. Për të parandaluar këtë problem, Host1Plus ofron shumë skenare për Instalimi me një klik për platforma të ndryshme CMS. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të klikoni butonin
 • Jo të gjithë mbështeten në të njëjtin sistem operimi dhe njerëzit që punojnë në Host1Plus e dinë shumë mirë. Me planet e tyre të pritjes, mjaft Linux i mirënjohur OS janë mbështetur si Fedora, Debian, Ubuntu etj.
 • Ti mundesh Mbani gjurmët e burimeve kështu që nuk ka nevojë të shqetësoheni për uebfaqen tuaj që shkon poshtë për shkak të përdorimit të rëndë të CPU-së ose kujtesës. Këto burime mund të monitorohen drejtpërdrejt dhe madje do të merrni paralajmërime nëse po arrini kapakun.
 • Host1Plus investoi shumë në pajisje, duke siguruar Drives të fortë SSD me çdo plan VPS. Ata ofrojnë shkallëzim të këndshëm me bërthamat e CPU dhe përdorimin Procesorët Intel Xeon E5 të cilat janë shumë të forta. Planet janë me të vërtetë fleksibël, kështu që ju mund edhe të përzieni konfigurimin e dy planeve nëse është e nevojshme.
 • Ata gjithashtu kanë një Programi i Filialit dhe klientët dhe përkrahësit e tyre mund të përfitojnë nga kjo. Completelyshtë plotësisht e hapur dhe ju keni qasje në një gamë të gjerë mjetesh reklamuese që mund t’i futni në çdo sit. Ju madje mund t’ua sugjeroni miqve tuaj dhe pasi dikush të shpenzojë para përmes lidhjes, do të merrni para edhe në llogarinë tuaj.
 • Host1Plus garanton një 99% Uptime për klientët e tyre. Ju mund të jeni të sigurt se faqja juaj e internetit do të jetë e gatshme dhe do të gjenerojë të ardhura gjatë gjithë kohës, duke ngarkuar faqet në internet me shpejtësi të lartë. Sigurisht, kohëzgjatja mund të monitorohet gjithashtu në çdo moment.
 • Përveç opsioneve të zakonshme të kartës së kreditit dhe PayPal, tani mund të paguani gjithashtu

Ndihma për klientët Host1Plus

Në Host1Plus, ju keni tre zgjedhje të ndryshme kur bëhet fjalë për mbështetje teknike. Sigurisht, ka një shërbim standard mbështetës që vjen me të gjitha planet e tyre dhe nuk kërkon shpenzime shtesë. Kjo siguron një monitorim të vazhdueshëm të shërbimit dhe performancës. Ekipi mbështetës gjithashtu mund t’ju ndihmojë me programin tuaj dhe të planifikoni opsionet përmes konsultimeve.

Ata mund të kontaktohen çdo ditë duke shkruar një biletë. Shtresa tjetër e mbështetjes është një plan i përkrahjes me pagesë me zgjidhje më të avancuara. Ekipi Host1Plus do të jetë në gjendje të menaxhojë cPanel dhe WHM tuaj, të shtojë dhe konfigurojë programin në panelin tuaj të kontrollit dhe të vendosë LAMP ose OpenVPN. Përveç monitorimit të gjithçkaje për ju, do të keni të drejtë për një mbështetje të dedikuar katër orë me secilin abonim mujor.

Lloji i tretë i shërbimit mbështetës në Host1Plus është kur paguani edhe më shumë për të marrë më shumë orë mbështetje të përkushtuar. Me këtë shërbim premium, ata do të merren me konfigurimin e zjarrit tuaj dhe konfigurimit të rrjetit, konfigurimin e GRE dhe serverit në internet dhe gjithashtu mund të kërkoni plane specifike të monitorimit.

Pro dhe kundër të Host1Plus

Me Host1Plus, patjetër do të merrni një shërbim të qëndrueshëm dhe të qëndrueshëm. Edhe pse ata premtojnë 99.5% në kohën e duhur, ajo që duhet të prisni është 100% në vend – pa natyrisht mirëmbajtja e planifikuar. Një kohë e qëndrueshme është thelbësore për bizneset që mund të humbasin shumë të ardhura në një periudhë të shkurtër kohe nëse faqja e tyre nuk po funksionon.

Për ta përmbledhur, ne kemi bërë një listë të mirat dhe të këqijat më të dukshëm të Host1Plus që mund t’ju ndihmojnë të vendosni nëse do të zgjidhni ose jo këtë ofrues:

rekuizitë

 • Ju mund të azhurnoni pa dyshim planin tuaj sa herë që dëshironi
 • Ata kanë një garanci për kthimin e parave nëse nuk ju pëlqen shërbimi i tyre
 • Planet janë fleksibël, madje mund t’i bashkoni ato
 • Rikthimi është falas
 • Të gjitha planet VPS ofrojnë disqe të vështirë SSD
 • Ata ju lejojnë të instaloni panelet e kontrollit me burim të hapur që mbështesin Ubuntu

Cons

 • Ka shumë mënyra për të marrë mbështetje, përveç thirrjeve telefonike
 • Pak syze të ulta për planet fillestare

Përfundim i Shqyrtimit të Host1Plus

Host1Plus është një ofrues i web hosting-it që është globalisht i disponueshëm falë investimit të tyre të madh në qendrat e të dhënave. Pavarësisht se ku jeni, të dhënat e tyre janë mjaft afër jush dhe të gatshëm të ofrojnë një shërbim të jashtëzakonshëm.

Ky ofrues ka plane fillestare mjaft të lira nëse e krahasoni atë me shumë ofrues të tjerë ndërsa ofroni disa veçori të dobishme. Planet e përbashkëta të cloud dhe VPS vlejnë veçanërisht në Host1Plus. Specat që merrni me secilin plan fillestar janë mjaft të dobëta, por do të thotë vetëm se ata donin të favorizojnë ata klientë që duan vetëm një faqe në internet ose posedojnë një biznes të vogël.

Në përgjithësi, ju patjetër merrni vlerën e parave tuaja. Shërbimet e Host1Plus janë të besueshme, të përballueshme dhe ju ofrojnë mjetet më të fundit. Ju mund të mbështeteni në mbështetjen e tyre të klientit gjatë gjithë ditës, çdo ditë. Fakti që nuk mund të kontaktoni me ta përmes telefonit është pak keq, por ata e kompensojnë atë duke qenë të dobishëm dhe të besueshëm në kanalet e tyre të tjera.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector