Rishikimi i Hosting.co.uk

Hosting.co.uk është një ofrues pritjeje në Mbretërinë e Bashkuar që ofron një pritje të përbashkët, hosting VPS, serverë të dedikuar dhe regjistrim domain dhe disa mjete në internet (ruajtje cloud, marketing email, krijues të faqes në internet, menaxhim të mediave sociale, etj.) Si shërbime plotësuese për web hosting.


Në këtë përmbledhje Hosting.co.uk, ne analizojmë veçoritë e këtij hosti në internet në Mbretërinë e Bashkuar, me fokus të veçantë në llojet e planeve të pritjes, çmimet dhe veçoritë e disponueshme.

Përmbledhje e Hosting.co.uk

Hosting.co.uk u themelua në vitin 2012 dhe sot është një nga emrat më të mëdhenj në peizazhin e pritjes në internet në Mbretërinë e Bashkuar. Rrjeti i tyre, databazët, serverët dhe stafi ndihmës janë të gjithë me qendër në Mbretërinë e Bashkuar. Qendra e të dhënave të nivelit 4 Midlands u shërben klientëve të tjerë në Mbretërinë e Bashkuar dhe të Evropës.

Ndërsa hostimi me bazë Linux është oferta e tyre kryesore, disa serverë të dedikuar janë gjithashtu në dispozicion me Windows ose Linux. Nëse po synoni tregjet në Mbretërinë e Bashkuar me faqen tuaj të internetit, sfera e planeve të ofruara nga Hosting.co.uk do t’ju lejojë të filloni dhe rritni faqen tuaj të internetit.

planet & Çmimeve

Typedo lloj pritjeje në Hosting.co.uk përfaqësohet përmes 4 planeve të pritjes, me çmime mujore të ulëta sa 2 / / muaj.

Ndarja e përbashkët

Të katër paketat e pritjes në këtë kategori janë në dispozicion në baza vjetore të faturimit. Kështu, paketa më e vogël e pritjes, Fillestari, kushton 24 £ / vit, domethënë 2 / / muaj. Paketa përfshin 10 GB hapësirë ​​në disk, 100 GB transferim të të dhënave, pritjen për 2 faqe interneti, 5 bazat e të dhënave MySQL dhe 10 llogari emaili.

Planet e Avancuara dhe ato të Biznesit, që kushtojnë 48 / / vit (4 monthly në muaj) dhe përkatësisht 72 £ / vit (6 monthly mujore), përkatësisht, paketojnë më shumë burime për sa i përket hapësirës së diskut (deri në 100 GB) dhe transferimit të të dhënave (deri në 1000 GB ), duke pritur për shumë faqe në internet (deri në 10), dhe baza të të dhënave të pakufizuara të MySQL dhe llogari të postës elektronike me planin e biznesit.

Plani Ultimate kushton 96 £ / vit (8 / / muaj) dhe është një plan i pakufizuar kur bëhet fjalë për hapësirën e diskut, transferimin e të dhënave, faqet e internetit të pritura, llogaritë e postës elektronike dhe bazat e të dhënave MySQL. Këto plane vijnë gjithashtu me një adresë IP të dedikuar falas.

VPS Hosting

Për muajin e parë, të gjitha planet e VPS hosting në Hosting.co.uk kushtojnë vetëm 1 £. Pas muajit të parë, plani VPS i nivelit të hyrjes, VPS Standard, kushton 9,95 £ / muaj. Ky plan përfshin 20 GB hapësirë ​​në disk, 1 thelb të CPU, 1024 MB RAM dhe 2 adresa IP. Bandwidth është i pakufizuar dhe ju keni tre zgjedhje të Linux OS: Debian, Fedora dhe CentOS.

Planet VPS Optimal dhe Power VPS kushtojnë përkatësisht 19,95 £ dhe 29,95 £ / muaj. Paketoni më shumë RAM, më shumë CPU, më shumë hapësirë ​​në disk dhe më shumë adresa IP.

Paketa VPS Premium kushton 39.95 £ / muaj dhe ofron 50 GB hapësirë ​​në disk, 2 bërthama CPU, 4096 MB RAM dhe 4 IP adresë.

Serverë të përkushtuar

Serverët e dedikuar të Hosting.co.uk vijnë me sisteme operative Linux ose Windows dhe qasje të plotë të administratorit, duke përfshirë qasjen në distancë të KVM përmes IPMI. Plani i nivelit të hyrjes përmban Intel 8 Core C2750, CPU Core 8 × 2.4 GHz, RAM 8 GB DDR3 ECC, 500 GB Ruajtje SATA3 HDD, 5,000 GB Bandwidth, dhe 2 IP Adresa. Plani ka çmim 40 £ / muaj.

Serveri më i fuqishëm i dedikuar Hosting.co.uk është me çmim 299 £ / muaj dhe ka konfigurimin e mëposhtëm: Intel Xeon E3-1270 v3, CPU Core 4 × 3.5GHz Core, 16 GB RAM DDR3 RAM, 2 x 1TB HDD Storage, Bandwidth GB UNMETERED dhe 2 Adresa IP.

Reseller Hosting

Hosting.co.uk ofron shitësin e shitësit me etiketë të bardhë përmes 4 paketave që variojnë midis 6.00 / / muaj dhe 24,00 / / muaj. Ju mund të merrni deri në 200 hapësirë ​​në disk, transferim të të dhënave 2000 GB, llogari të pakufizuara cPanel +, një IP të dedikuar falas.

Karakteristikat e hostimit

Përtej konfigurimit të planeve të detajuara më lart, këtu janë tiparet e hostimit të përfshira me planet e Hosting.co.uk:

 • Mbështetje 24x7x365;
 • Pritja neutrale e karbonit;
 • 9& garanci në kohë;
 • Rradha IV e të dhënave në Mbretërinë e Bashkuar;
 • Qasje në distancë KVM përmes IPMI (serverë të dedikuar);
 • Konfigurimi i të njëjtës ditë dhe garantimi i zëvendësimit të pajisjeve 4 orë (serverë të dedikuar);
 • Instalimet CMS me një klikim (WordPress, Drupal, Joomla, Magento, phpBB, PrestaShop, Zen Cart, OpenCart dhe 200 të tjerë);
 • Zgjedhja e shpërndarjeve Linux (Fedora, Debian dhe CentOS) dhe disa plane programe të dedikuara pritjeje me opsione për Windows OS;
 • Deri në 4 adresa IP;
 • Qasje e plotë në rrënjë;
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave;
 • Mbështetje e plotë e programimit (PHP, MySQL, Perl, HTML, CSS, HTML5, JavaScript, Python, Ruby on Rails dhe më shumë);
 • cPanel dhe WHM (falas me disa plane, të disponueshme për tarifë shtesë me plane të tjera!);
 • Shërbime të plota të administrimit (për tarifë shtesë!);
 • Garancia e ngrirjes së çmimeve me disa plane.

Ndihma për klientët

Ndihma për klientët e Hosting.co.uk mund të arrihet përmes bisedës live ose duke paraqitur një biletë mbështetjeje. Ndërsa Hosting.co.uk dikur ofronte mbështetje telefonike, duket se ata nuk e ofrojnë më këtë mundësi për klientët e tyre.

Një bazë njohurish është gjithashtu e disponueshme, por është e populluar me shumë pak artikuj, kështu që nuk ka të ngjarë që klientët ta përdorin atë për të gjetur ndihmë të vërtetë për çështjet e tyre.

Hosting.co.uk Pro & Cons

Hosting.co.uk është një ofrues hosting me ekran të plotë me disa paketa pritëse për të mbuluar nevojat e faqeve të internetit të pritjes së individëve, kompanive dhe faqeve të e-commerce, por jo domosdoshmërisht i përshtatshëm për kompani shumë të mëdha. Ata që kërkojnë të fillojnë një faqe interneti specifike në Mbretërinë e Bashkuar, mund të gëzojnë përfitimet e mëposhtme të Hosting.co.uk.

rekuizitë

 • 99.9% garanci në kohë;
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave;
 • upgradability;
 • Planet me bandë të pakufizuar dhe hapësirë ​​në disk;
 • Karakteristika e mbylljes së çmimeve;
 • Mbështetje 24/7.

Sa i përket goditjeve dhe humbjeve të Hosting.co.uk:

Cons

 • cPanel kushton ekstra me VPS (9 / / muaj) dhe serverë të dedikuar (26,00 / / muaj);
 • Menaxhimi i plotë kushton ekstra me serverë të dedikuar (35,00 / / muaj);
 • Asnjë faturim mujor në dispozicion me planet e përbashkëta të pritjes.

Edhe pse me çmim të volitshëm, disa nga shërbimet e shtesave të ofruara nga Hosting.co.uk janë në dispozicion vetëm për një tarifë shtesë, e cila mund të rrisë çmimet mbi paketat e ofruara nga konkurrentët.

Përfundim Shqyrtimi i Hosting.co.uk

Hosting.co.uk është një ofrues pritës me një përzgjedhje të mirë të planeve të pritjes me disa veçori të shkëlqyera si karakteristika e garancisë së bllokimit të çmimeve, e cila bllokon çmimin e paketës tuaj të pritjes për të gjithë gjatësinë e llogarisë tuaj. Kjo do të thotë që çmimi mbetet i njëjtë me rinovimin dhe ju jeni mbrojtur nga çdo rritje e çmimeve që kompania do të zbatojë në të ardhmen.

Megjithëse opsionet e mbështetjes nuk janë aq të bollshme – baza e njohurive është mjaft e paktë dhe nuk ka mbështetje telefonike – opsionet e mbështetjes që janë në dispozicion po dëshmojnë të jenë të mira në zgjidhjen e pyetjeve dhe mbajtjen e klientëve të Hosting.co.uk të lumtur.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map