Rishikimi i Hosting LittleOak

LittleOak Hosting është e specializuar në ofrimin e paketave premium të pritjes për faqet e internetit të krijuara në kompjuterët Mac ose me RapidWeaver, një program i njohur për krijimin e uebit të krijuar ekskluzivisht për Mac, ose programe të tjera të autorizimit të faqeve specifike të Mac OS. Pronarët e LittleOak janë specialistë Mac dhe vetë entuziastë të Mac, dhe i gjithë stafi mbështetës është i trajnuar plotësisht në platformën Mac OS X.


Përmbledhje e Hosting LittleOak

E themeluar në vitin 2007, LittleOak është një kompani e vogël, në pronësi të familjes me seli në Torrance, California. Si një Partner i Hosting në Web RapidWeaver, LittleOak aktualisht pret mbi 400,000 llogari.

Pavarësisht se janë një kompani e vogël, ata zotërojnë dhe operojnë një qendër private të të dhënave dhe pretendojnë se kurrë nuk transferojnë burime nga ndonjë prej shërbimeve të tyre. Kompania mban rrjetin e vet përmes ndërtesës One Wilshire (e njohur si ndërtesa më e lidhur në perëndimin e SHBA), ata përdorin një tufë të balancuar nga serverët me bazë Intel me dy bërthama me shpërndarjen e skedarëve të ruajtjes së bashkuar me rrjetin Netapp..

Të gjithë serverët LittleOak ekzekutojnë Apache 2.2+ dhe CentOS 6. LittleOak kryen kopje rezervë të natës në serverët e rezervuar të dedikuar dhe azhurnon të gjithë programin rregullisht.

Përveç web hosting, kompania gjithashtu ofron regjistrimin e domain dhe shërbime të privatësisë së domain gjithashtu.

Planet e Vogla të Vogla & Çmimeve

Meqenëse LittleOak tregtohet si një shërbim premium për mbajtjen në internet të Mac, planet janë pak më të shtrenjta se planet e konkurrencës me karakteristika dhe burime të ngjashme. Në kohën e këtij shkrimi, LittleOak siguron vetëm plane të përbashkëta të përbashkëta të bazuara në cloud, megjithatë, hostimi i dedikuar dhe hostimi i VPS (si Linux dhe Windows bazuar) janë aktualisht në punë. Uebfaqja e tyre paraqet lidhje me këto pako, por këto plane nuk janë ende në dispozicion për blerje.

planifikon çmimin e vogël

LittleOak ofron tre lloje të llogarive të përbashkëta të pritjes për përdoruesit e Mac: Sapling Cloud me $ 80 / vit, Habitat Cloud me 160 $ ​​/ vit dhe Cloud Gështenja me $ 320 / vit. Planet janë konfiguruar si më poshtë:

 • Sapling Cloud: hosting për faqet e internetit të pakufizuara, hapësirë ​​në disk 5 GB, gjerësi bandë 50 GB / muaj, SLA 100% në kohë, 24 × 7 Telefon falas & Mbështetje e Bisedës Live;
 • Habitat Cloud: pritja për faqet e internetit të pakufizuara, hapësira në disk 15 GB, gjerësia e bandës 500 GB / muaj, SLA 100% me kohë, 24 × 7 Telefon pa pagesë & Mbështetje e Bisedës Live;
 • Reja e gështenjës: pritja për faqet e internetit të pakufizuara, 25 GB hapësirë ​​në disk, gjerësia e bandës 1 TB / muaj, SLA 100% në kohë, 24 × 7 Telefon pa pagesë & Mbështetje e Bisedës Live.

LittleOak nuk ofron plane mujore, vetëm plane vjetore në krahasim me kompanitë e tjera pritëse që kërkojnë një kohë të angazhimit 2-vjeçar për t’u kualifikuar në planet mujore me zbritje.

Karakteristikat e përbashkëta të hostimit të LittleOak

Të gjitha llogaritë e pritjes së përbashkët të bazuar në cloud LittleOak vijnë me karakteristikat e mëposhtme të hostimit:

 • Ndërtues falas i faqes në internet (me mundësi të azhurnoni në paketat Pro dhe eCommerce);
 • Hosting i pakufizuar i domenit, pseudonime dhe nënfusha të pakufizuara të domainit, baza të të dhënave të pakufizuara të MySQL, llogari të pakufizuara POP3 / IMAP4Email;
 • SSL falas e ndarë;
 • 100% uptime SLA (ju merrni kredi pritëse, nëse faqja juaj do të zbritet);
 • Mbrojtje falas nga mbrojtja nga zjarri dhe virusi;
 • 24 × 7 jetojnë mbështetje me bazë në SHBA;
 • Ndjekja e statistikave të trafikut në sit;
 • Privatësia e postës elektronike, mbrojtja nga viruset dhe spam-et;
 • Menaxhimi i DNS;
 • Paneli i kontrollit pronësor (jo cPanel ose vDeck).

LittleOak mbështet gjuhë të ndryshme programimi përfshirë Perl 5, JavaScript, AJAX, HTML dinamike, PHP 5.4 / 5.5. /5.6, dhe gjithashtu mbështet skedarë Macromedia Flash, Microsoft Silverlight, Shockwave, Quicktime dhe Rrjete Real, si dhe WordPress dhe sisteme të tjera të menaxhimit të përmbajtjes.

Planet e strehimit përfshijnë një mjet falas për krijimin e faqeve Mac, i cili ju lejon të krijoni 3 faqe falas, 450 shabllone për të zgjedhur, shabllonet e logos, krijimin e formave dhe mjetin e krijimit të librave të miqve. Ju keni mundësinë që të azhurnoni në versionin Pro të këtij krijuesi të faqes, i cili ju lejon të krijoni deri në 40 faqe, përfshin 700 shabllone, një mjet redaktuesi të imazhit, albumin fotografik, shabllonet e logos, etj..

Ata që kërkojnë të shtojnë një komponent të e-commerce në faqet e tyre mund të zgjedhin versionin e e-commerce të krijuesit të faqes që përfshin karrocat e blerjeve dhe ju lejon të krijoni deri në 70 faqe.

Ndihma për klientët në LittleOak

LittleOak krenohet me ofrimin e mbështetjes së klientëve me bazë në gjuhën angleze dhe flet anglisht. Konsumatorët mund të arrijnë në ekipin mbështetës përmes bisedës, emailit dhe telefonit live 24 × 7.

Uebfaqja e kompanisë përmban gjithashtu një seksion FAQ dhe një bazë fjalësh të kërkueshme për fjalë, e cila nuk duket se është shumë e populluar për momentin (kërkimet për “WordPress” u kthyen një rezultat të vetëm, ndërsa kërkimet për “migracionin në internet” ose “rimbursimin” nuk u kthyen rezultatet).

Seksioni i Blogut të LittleOak nuk duket të jetë i mirëmbajtur, artikulli i fundit në blog daton në Shtator 2016. Prania e mediave sociale është e kufizuar në Twitter dhe Facebook, të dyja azhurnohen me lajmet në industri dhe promovime.

Nëse kërkoni për vlerësime të mbështetjes së klientit LittleOak në internet, do të gjeni vetëm një pjesë të vogël të vlerësimeve, pozitive dhe negative, por jo edhe mjaft komente për të nxjerrë një përfundim të fortë në lidhje me aftësinë dhe përgjegjësinë e mbështetjes së klientit të LittleOak.

rekuizitë & Cons të LittleOak

Për të përmbledhur pikat e diskutuara në rishikimin tonë të Hosting LittleOak, këtu janë të mirat dhe të mirat e hostimit të LittleOak:

rekuizitë

 • Pritja e orientuar në Mac;
 • Mbështetje për klientët me bazë në SH.B.A. (chat live, telefon dhe email);
 • 100% garanci në kohë e mbështetur nga Marrëveshja e Nivelit të Shërbimit;
 • Firewall falas.

Cons

 • Nuk ka plane mujore;
 • Vetëm planet e përbashkëta të pritjes (për tani);
 • Nuk ka provë falas ose garanci për kthimin e parave.

Megjithëse LittleOak është drejtuar drejt komunitetit Mac, infrastruktura e tij dhe karakteristikat e pritjes janë mjaft standarde, me disa elementë të vjetëruar edhe (p.sh. serverët me bazë Intel me dy duar llogariten si të vjetruara në krahasim me standardet e sotme). Nëse planifikoni të zgjeroni faqen tuaj të internetit ose të shtoni një anë të fortë të e-commerce në të, për momentin, jeni i kufizuar vetëm në planet e përbashkëta të pritjes. Shtë e paqartë kur LittleOak do të fillojë ofertat e tyre të dedikuara dhe VPS.

Përfundim i Rishikimit të LittleOak

Meqenëse LittleOak nuk ofron garanci për kthimin e parave dhe as provë falas, regjistrimi për 1 vit mund të jetë një angazhim i madh, veçanërisht nëse faqja juaj është në prag të daljes së planeve të përbashkëta të pritjes brenda vitit. Pavarësisht, nëse jeni përdorues i Mac-it që krijoni uebfaqe më të vogla në RapidWeaver dhe vlerësoni mbështetjen e klientëve në anglisht-folës të ditur në Max OS X, regjistrimi në një nga planet e pritjes së përbashkët të LittleOak mund të jetë joshëse.

Ata që kërkojnë më shumë fleksibilitet (p.sh. planet për muaj) për më shumë, veçori më të forta të tregtisë elektronike dhe mundësia e azhurnimit të llogarive në serverë të dedikuar ose VPS inkurajohen të kontrollojnë paketat e konkurrencës, të cilat madje mund të vijnë me më shumë burime.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map