Rishikimi i hostingerit

01.06.2020
Shqyrtime Hosting 'Rishikimi i hostingerit
0 14 мин.

Hostinger është një kompani pritjeje në internet e themeluar në vitin 2004. Ata tërhoqën gjithnjë e më shumë klientë me kalimin e kohës duke shtuar zgjidhje të reja pritëse në repertorin e tyre rregullisht. Ata janë gjithashtu kompani pas 000webhost. Shtë një ofrues që ka filluar në vitin 2007 dhe ofron një pritje të vërtetë falas të internetit pa ndonjë tarifë të fshehur. Asnjë reklamë nuk ka dhe ofruesi garanton një kohë të gjatë 99.9% përkundër faktit se ju nuk jeni as duke paguar për shërbimin.


Një pjesë tjetër e rrjetit Hostinger është Hosting24, i cili u krijua në vitin 2008 dhe ofron VPS të niveleve të larta dhe planeve të përbashkëta të pritjes. Me këtë rrjet të tërë, kompania shërbeu gati 30 milion konsumatorë deri më tani në më shumë se 170 vende. Kjo është një sasi e madhe e klientëve të kënaqur nga e gjithë bota. Në një ditë të mbarë, gati 20,000 klientë të rinj regjistrohen në një nga planet e tyre.

Qëllimi kryesor i Hostinger është të sigurojë njerëzit me të gjitha llojet e planeve të mbajtjes në internet dhe t’i ndihmojnë ata të krijojnë praninë e tyre në internet me karakteristika dhe pajisje të fuqishme. Për të siguruar një lidhje të shpejtë që nuk varet nga vendndodhja, ata krijuan 8 qendra të të dhënave. Këto vendosen në vende strategjike, duke mbuluar në mënyrë efektive sa më shumë vende. Një tjetër gjë që i bën ata një kompani të besueshme është se ata janë anëtarë të organizatës ICANN.

Biznes Hosting në Hostinger

Ju jo vetëm që mund të zgjidhni nga një numër i madh i ofruesve të mbajtjes së faqes në internet, por ka shumë shërbime të ndryshme të mbajtjes së faqeve në internet gjithashtu. Në Hostinger, ju mund të gjeni opsionet më tipike si VPS, cloud, WordPress dhe web hosting. Planet e tyre janë të fuqishme dhe të përballueshme, si dhe në krahasim me ato që ofrojnë kompanitë e tjera. Por nuk janë të gjitha, pasi ata dolën me një tjetër alternativë mjaft të lirë, por ende të fortë për bizneset e mëdha dhe të vogla.

Thjesht quhet Hosting Business, duke e bërë atë një zgjedhje tërheqëse për çdo pronar biznesi. Këto plane mundësohen nga llogaritja në cloud, me thjeshtësinë e pritjes së përbashkët. Kjo do të thotë, që edhe përdoruesit plotësisht të rinj për të pritur mund të konfigurojnë faqen e tyre në një platformë më të fuqishme.

hostinger-biznes-cloud-hosting-planet

Ekzistojnë tre plane të ndryshme për të zgjedhur: planin e fillimit për 15,90 $ në muaj, atë profesional për 31,80 $ në muaj dhe Ndërmarrjen për 71.55 dollarë. E para rekomandohet për faqet e internetit që mezi filluan të rritin trafikun e tyre. Ajo vjen me 40 GB ruajtje, 3 GB RAM dhe 2 bërthama CPU.

E dyta është bestselleri absolut, i rekomanduar për dyqanet në internet me trafik të lartë. Me planin profesional, ju merrni 80 GB ruajtje, 6 GB RAM dhe 4 bërthama CPU. Plani i Ndërmarrjes rekomandohet vetëm për faqet e internetit dhe projektet që kërkojnë më shumë burime. Ajo vjen me një hapësirë ​​të madhe të 160 GB, 12 GB RAM dhe 6 bërthama CPU.

Arsyeja pse ata dolën me idenë e pritjes së biznesit është sepse atyre u duhej një zgjidhje në mes. Edhe pse bizneset mund të zgjedhin nga shumë të përbashkëta, VPS dhe plane të dedikuara, shpesh rezulton se asnjëra prej tyre nuk është zgjidhja perfekte. Hostinger është vendosur të krijojë një zgjidhje perfekte duke prezantuar këto plane biznesi. Në këtë artikull, ne do t’ju tregojmë tiparet kryesore që vijnë me secilin nga këto plane. Nëse kërkoni diçka të ngjashme për faqen tuaj të internetit në rritje, atëherë vazhdoni të lexoni dhe provoni shërbimet e tyre nëse ju pëlqente rishikimi ynë.

Përfitimet kryesore të mbajtjes së biznesit

Nëse i hidhni një sy specifikave të ofruara nga secila nga planet e Biznesit në Hostinger, mund të mendoni se nuk ka asgjë të veçantë për to. Në fund të fundit, ka shumë ofrues pritjeje që ofrojnë syze të ngjashme për të njëjtin çmim. Por ka shumë më tepër në një plan të mbajtjes së faqeve në internet sesa thjesht me harduerin. Hostinger ju ofron karakteristika të shumta të fuqishme në platformën e tyre cloud, pavarësisht se nga cili plan biznesi zgjidhni.

Gjëja më e madhe është se ju nuk duhet as të paguani për to, gjë që nuk është aspak rasti me shumicën e kompanive të tjera. Nëse keni nevojë për shtesat pa paguar një monedhë, atëherë zgjidhni Hostinger për të njëjtën përvojë premium. Ka disa karakteristika që vijnë me të gjitha planet duke përfshirë një SSL falas, një domain falas, mbështetje të besueshme të klientit dhe kopje rezervë ditore në rast se diçka nuk shkon mirë në faqen tuaj të internetit..

Rimbursoheni brenda 30 ditësh

Ky është një avantazh i madh në rast se nuk jeni të sigurt nëse plani juaj i hostimit të Hostinger do t’i përshtatet nevojave tuaja apo jo. Ju mund të lexoni rishikime të panumërta rreth ofruesit, por mënyra e vetme për të zbuluar se sa mirë funksionojnë shërbimet e tyre është t’i provoni ato. Ofruesi ju jep 30 ditë për të provuar performancën e tyre dhe të provoni të gjitha tiparet, që është mjaft kohë. Nëse nuk jeni të kënaqur, menjëherë mund t’i merrni paratë tuaja.

Disa kompani fillojnë të bëjnë pyetje kur dikush dëshiron të çabonohet, duke humbur kohën e çmuar të njerëzve dhe duke i bërë ata të presin për paratë e tyre. Në Hostinger, askush nuk do t’ju shqetësojë nëse vendosni të kërkoni një ofrues tjetër. Në fund të fundit, ajo që keni është një version i vërtet provë i planit i cili është goxha i pazakontë në industrinë e web hosting-ve.

Ndihma për klientët e hostit

Ekipi i tyre i ndihmës teknologjike mund të arrihet përmes dy kanaleve, duke përfshirë bisedën live dhe biletat. Biseda e tyre e drejtpërdrejtë është në dispozicion gjatë gjithë orës, kështu që ju mund të filloni të flisni me ta sa herë që dëshironi me kohë të shpejtë përgjigjeje. Koha mesatare e pritjes në mbështetjen e klientit Hostinger është vetëm një ose dy minuta, që është mjaft mbresëlënëse. Ata jo vetëm që u përgjigjen pyetjeve tuaja dhe ofrojnë ndihmë, por gjithashtu ju pyesin nëse keni disa çështje shtesë dhe ju tregojnë disa nga mësimet që lidhen me temën.

hostinger-online-mbështetje-njohurive-bazë

Ekziston gjithashtu baza e njohurive Hostinger për fillestarët ose ata që duan të gjejnë një zgjidhje të shpejtë për një çështje të përgjithshme. Artikujt e tyre të plotë janë paraqitur në një stil hap pas hapi me pamjet e shumta të dobishme. Për më tepër, ju mund të përdorni edhe mbështetjen e tyre të forumit. Në këto dy site, ju mund të gjeni gjithçka që një person DIY do të dëshironte të shihte për një shërbim të mbajtjes në internet.

Ata e bënë më të lehtë gjetjen e artikujve me një shirit të kërkimit, ku duhet të shkruani disa fjalë kyçe dhe rezultatet e sakta do të shfaqen. Nëse i shtoni të gjitha, ato kanë një mbështetje shumë efektive dhe aktive të klientit që u shërben të gjithë klientëve të tyre.

SSL, Malware dhe Mbrojtja nga Spam

Meqenëse planet që mund të regjistroheni në Hostinger janë tashmë mjaft të lira, mund të vini në dyshim nivelin e mbrojtjes që mund të merrni nga një ofrues i tillë. Për fat të mirë, ato ofrojnë karakteristika të nivelit të lartë të sigurisë të cilat janë të jashtëzakonshme nga një kompani e tillë me buxhet të ulët. Planet e tyre më të dobishme janë planet e mbajtjes së biznesit, duke i dhënë çdo përdoruesi një certifikatë falas SSL për një jetë.

SSL mund t’ju ndihmojë shumë duke enkriptuar të dhënat që rrjedhin midis serverit dhe makinës suaj. Kjo e bën të paaftë që të gjithë të marrin informacionin tuaj privat. Kur jeni duke punuar vetëm në të dhënat tuaja të internetit, atëherë nuk ka asnjë rrezik të përfshirë, por për raste të tjera, SSL është absolutisht thelbësore. Fatkeqësisht, nuk mund të merrni një SSL falas me planet e tjera të Hostinger. Për ata që ende dëshirojnë një, ekziston një mundësi për ta blerë atë vetëm me 9.99 $, e cila gjithashtu shton një çmim mjaft të lirë në përgjithësi.

Por këtu vjen marrëveshja e vërtetë. Ju merrni SpamAssassin dhe BitNinja falas si një bonus për të gjitha planet në dispozicion. Siç thotë emri i saj, SpamAssassin është një mjet anti-spam për adresat e postës elektronike që keni në domenin tuaj. BitNinja është një lloj programi tjetër që parandalon sulmin e serverit nga forca brutale dhe sulmeve DDoS. Softueri gjithashtu ka një funksion të mësimit të makinerisë që mëson përmendsh IP nga e cila u sulmua serveri dhe ndan informacionin me serverat e tjerë.

Në mënyrë tipike, do t’ju duhet të paguani një sasi të konsiderueshme parash për të marrë softuer të sigurisë si BitNinja dhe që funksionojnë në serverin tuaj. Këtë herë, mund ta merrni falas. Një nga dobësitë e sigurisë së Hostinger është se ato nuk ofrojnë mbrojtje WHOIS me emrat e domain. Njerëzit mund të gjejnë fushën nëse dëshirojnë dhe të kontrollojnë se kush është pronari. Nëse nuk doni që një informacion i tillë të ekspozohet, duhet të gjeni një regjistrues tjetër.

Paneli i kontrollit miqësor për përdoruesit

hostinger-control-panel

Ndërsa shumica e ofruesve të web hosting zgjedhin ndërfaqen e paracaktuar cPanel, Hostinger vendosi të provojë diçka tjetër. Ata aplikuan modelin e tyre në panelin e kontrollit, HPanel për të përmirësuar funksionalitetin e tij. Rezultati është një ndërfaqe plotësisht miqësore për fillestarët, minimalist me navigacion të menduar mirë. Nëse jeni i ri në web hosting, do ta doni këtë. Ju do të kuptoni se sa e lehtë mund të jetë në ditët e sotme për të krijuar një prani në internet pa ndonjë përvojë.

Nuk ka asnjë zhargon teknologjik të përfshirë. Paneli i kontrollit ju mirëpret me një menu shumëngjyrësh, ku mund të kontrolloni dhe menaxhoni llogaritë, domenet, serverët VPS dhe certifikatat SSL. Isshtë hartuar në një mënyrë që ju lejon të merrni shpejt detyrat tuaja pa asnjë konfuzion. Nëse e krahasoni me paraqitjen tipike cPanel, rezulton se kjo zakon e bërë nga Hostinger është shumë më e thjeshtë dhe ndoshta më e shpejtë.

Përveç kësaj, ju do të keni qasje të menjëhershme në mbështetjen e tyre të bisedës live. Duke klikuar ikonën në fund të djathtë të faqes, mund të hapni bisedën dhe të filloni të shtypni. Shtë e ngjashme me një bisedë në Facebook, duke regjistruar mesazhet tuaja të tekstit në mënyrë që të mund t’i lexoni ato më pas nëse dëshironi.

përmbledhje

Nëse përmblidhni të gjitha tiparet dhe planet e fuqishme të hostimit të ofruara nga Hostinger, bëhet e qartë se si ato u bënë kaq të njohura. Ata marrin një numër të madh vlerësimesh pozitive të klientëve dhe një numër në rritje të klientëve të kënaqur çdo ditë. Rekomandohet për të gjithë, nga blogerët deri tek bizneset e mëdha. Ato ofrojnë një gamë të gjerë zgjidhjesh të sigurisë, mbështetje CMS dhe mbështetje të besueshme të klientit. Ekipi i tyre është i gatshëm t’ju ndihmojë të diagnostikoni problemin në të cilin po përballet faqja juaj e internetit dhe të zbulojë një zgjidhje sa më shpejt të jetë e mundur.

Pasi të regjistroheni, mund të filloni të punoni në uebfaqen tuaj brenda pak minutash. Sigurisht, do t’ju duhet të regjistroheni për një periudhë më të gjatë kohore për të marrë marrëveshjen më të mirë me zbritjet, por duke marrë parasysh garancinë e tyre për 30 ditë kthimin e parave, do të keni mjaft kohë për të menduar. Edhe pa zbritjet, do të thoshim që Hostinger ofron plane mjaft të përballueshme në krahasim me pjesën më të madhe të konkurrencës së saj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector