Rishikimi i Netfirms.com

01.06.2020
Shqyrtime Hosting 'Rishikimi i Netfirms.com
0 9 мин.

Netfirms.com është një ofrues i mbajtjes së faqeve në internet që gjithashtu zvogëlohet me regjistrimin e emrit të domain, ndërtimin e faqes së internetit, marketingun me email dhe shërbimet e tregtisë elektronike, por shërbimet e tyre parësore janë të përqendruara në ofrimin e pritjeve të përbashkëta dhe pritjes së VPS. Planet e dedikuara të pritjes nuk përfshijnë në mesin e katalogut të pritjes së Netfirm, që është një shenjë që kompania i kushton shërbimet e saj kryesisht për biznese të vogla dhe të mesme.


Vazhdoni të lexoni Shqyrtimin tonë të Netfirms për informacion të azhurnuar mbi tiparet e pritjes dhe planet e pritjes në dispozicion në Netfirms.

Përmbledhje e Netfirms.com

Ju mund të mos keni dëgjuar më parë për Netfirms, por ato kanë qenë të pranishme në industrinë e web hosting që nga viti 1998. Në vitin 2011, kompania u mor nga Grupi i Endurance International, duke u bërë kështu një nga korporatat më të mëdha pritëse në botë. Fuqitë e Netfirmit mbi 1.2 milion faqet e internetit në të gjithë globin, megjithatë, shumica e operacioneve të tyre bazohen në SH.B.A. dhe synojnë një bazë të klientëve në Sh.B.A..

planet & Çmimeve

Netfirms ofron një gamë të respektuar të planeve të përbashkëta të pritjes me hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe bandës së gjerë të shkallëzimit. Planet VPS ofrohen nga Netfirms.com në partneritet me SPRY, një kompani pritëse e specializuar në hosting VPS. Le të shohim se si është konfiguruar secila prej këtyre opsioneve të pritjes dhe sa mund të presësh të paguash për to.

Ndarja e përbashkët

Planet e përbashkëta të pritjes janë ndarë në 3 – Plus (4,95 $ / muaj me faturim vjetor), Advantage (9,99 $ / muaj me faturim vjetor) dhe Biznes (14,99 $ / muaj me faturim vjetor). Ndërsa plani Plus veçohet si plani me çmimin më të ulët – aq i ulët sa 3.49 dollarë në muaj nëse zgjidhni opsionin e faturimit 3-vjeçar – është gjithashtu plani me numrin më të vogël të tipareve.

Plani i Avantazhet kushton 7,99 $ / muaj me faturim 3-vjeçar, dhe është i konfiguruar si më poshtë: hapësirë ​​e pakufizuar e diskut, bandwidth mujor i shkallëzueshëm, 2 fusha falas, pritje me shumë faqe në internet, eCommerce e gatshme, aplikime me 1 klikim, kredi falas Google AdWords dhe Bing kredi (100 dollarë secila), email të pakufizuar, 200 të dhëna MySQL 5+, çertifikata të përbashkëta SSL, panel kontrolli të bazuar në ueb, email 7/7, bisedë & mbështetje pa pagesë, dhe 30-ditë garanci për kthimin e parave.

Plani i biznesit është plani më i shtrenjtë i pritjes së përbashkët, që kushton 10,99 $ / muaj me faturim 3-vjeçar, dhe ndryshe nga planet Plus dhe Advantage, ai vjen me një certifikatë SSL të dedikuar, baza të të dhënave të pakufizuara të MySQL 5+ dhe mbështetje premium.

VPS Hosting

Planet e pritjes së VPS gjithashtu janë ndarë në 3 plane. Plani i nivelit të hyrjes kushton 33 $ / muaj dhe përmban 512 MB RAM, gjerësi bandë 1000 GB, hapësirë ​​në disk 20 GB, 2 IP të dedikuar, Linux OS dhe Platforma OpenVZ. Plani i dytë i Netfirms VPS kushton 66 $ / muaj dhe dyfishon RAM-in dhe hapësirën e diskut dhe vjen me gjerësi bande 1500 GB. Plani VPS me grushtin më të madh kushton 100 dollarë / muaj dhe përmban RAM 2048 MB, gjerësi bandë 2000 GB, hapësirë ​​në disk 60 GB dhe 2 IP të dedikuar.

Ndërsa planet për VPS mund të paguhen në baza mujore, opsionet e përbashkëta të pritjes nuk kanë mundësi të faturimit nga muaji në muaj, koha më e shkurtër e kontratës është 1 vit. Konsumatorët kanë një garanci 30-ditore të kthimit të parave, por kjo bie mbi garancitë më bujare të kthimit të parave në industri, të cilat mund të jenë rritëse për 90 ditë.

Pritja e e-tregtisë është gjithashtu ndër shërbimet e ofruara nga Netfirms. Planet e e-tregtisë fillojnë me 12,99 $ / muaj bazuar në një plan 2-vjeçar, dhe përfshijnë Shopsite, 5 fusha falas, hapësirë ​​të pakufizuar në disk, gjerësi bandë të shkallëzueshëm dhe disa karakteristika të tregtisë elektronike si mbështetja shumë-gjuhëshe, mënyrat e shumëfishta pagese, kategoritë e produkteve, transporti dhe pagesa menaxhimi, modele të personalizueshme dhe mjete të ndryshme të mbajtjes së klientit.

Karakteristikat e hostimit

Megjithëse VPS planifikon të figurojë në mesin e shërbimeve pritëse të ofruara nga Netfirms, ato ofrohen përmes një partneriteti me SPRY, një kompani pritëse VPS. Duket sikur kjo është një mënyrë për Netfirms të mbajë klientët që tejkalojnë planet e tyre të përbashkëta të pritjes ose një mënyrë për të mos i larguar klientët e përbashkët të pritjes së pritjes, të cilët janë duke kërkuar për një host në internet me mundësi të azhurnimit. Shtë e qartë, megjithatë, që Netfirms është para së gjithash një ofrues i përbashkët pritjeje. Duke u thënë, këtu janë tiparet më të rëndësishme të planeve të tyre të përbashkët të pritjes:

 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk dhe bandë e gjërë e shkallëzuar;
 • Deri në 5 emra domain falas;
 • Modelet personale të internetit dhe të biznesit të gatshëm për të shkuar në internet;
 • Email, chat dhe mbështetje telefonike e ofruar 24/7;
 • Kredi për marketing falas (Google, Bing, yellowpages);
 • Pritja e pakufizuar e emailit, filtrimi i spamit dhe skanimi i viruseve;
 • Menaxhimi i plotë i DNS;
 • Python, PHP 4 / PHP 5, Perl, MySQL mbështetje;
 • WordPress, WordPress multisite, Drupal, mbështetje Joomla;
 • Karakteristikat osCommerce dhe Shopsite eCommerce;
 • Karakteristikat e forumit (bbPress, phpBB), veçoritë e galerisë së fotografive;
 • Karakteristikat e sigurisë (mbrojtja me fjalëkalim,. Hyrje, çertifikatat SSL të përbashkëta dhe të dedikuara, qasja e sigurt FTP);
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave;
 • Paneli i kontrollit i bazuar në ueb.

Fatkeqësisht, Netfirms nuk ofron panelin e kontrollit cPanel të industrisë standarde dhe në vend të kësaj ofron panelin më të ulët të kontrollit, vDeck, të njëjtin ofertë nga iPower hosting. Dizajni i faqes në internet Netfirms është gjithashtu i vjetëruar nga standardet e sotme.

Ndihma për klientët

Edhe pse ka shumë mënyra se si mund të arrihet mbështetja e klientit në Netfirms – email, chat, telefon pa pagesë – ka shumë ankesa për cilësinë e tij. Një bazë informacioni për kërkimin e fjalëve dhe udhëzuesit e përdoruesve janë gjithashtu të disponueshëm, megjithëse nuk janë mirëmbajtur shumë mirë.

Ankesat në lidhje me Netfirms nuk janë të kufizuara vetëm në mbështetjen e klientit, por problemet me anulimin e rinovimit automatik dhe kohën e duhur gjithashtu figurojnë në listën e ankesave të lidhura me Netfirms.com. Uebfaqja e tyre nuk përmban asnjë garanci në kohë, e cila është një minus i madh duke marrë parasysh që shumë ofrues të tjerë të pritjes në të njëjtën kllapa çmimesh ofrojnë garanci të mbështetur me SLA të mbështetur në kohë..

rekuizitë & Cons të Netfirms

Sa për avantazhet dhe disavantazhet e Netfirms.com, ja çfarë mendojmë:

rekuizitë

 • Deri në 5 fusha të lira
 • Kredi falas për marketing në internet
 • Uebfaqe Falas për Gati
 • Zgjedhja e optimizuar e-commerce
 • Certifikatë SSL e përkushtuar me planin e biznesit

Cons

 • Asnjë mundësi faturimi nga muaji në muaj (vetëm garanci për 30 ditë kthim parash)
 • Nuk ka mundësi të dedikuara për strehimin
 • Planet VPS ofrohen përmes një pritjeje të palëve të treta
 • Uebfaqe e vjetëruar
 • Pa cPanel
 • Asnjë garanci pa kohë
 • Mbështetje e tmerrshme e klientit

Përfundimi i Shqyrtimit të Netfirms.com

Problemet me mbylljen e shitësit të Netfirms.com, mungesa e garancive në kohën e duhur dhe periudha e ulët e garancisë për kthimin e parave i pozicionojnë ata pas shumë hosteve brenda të njëjtës kllapa çmimesh. Bazuar në llogaritë e klientëve për një kohë të gjatë dhe rishikimet ekzistuese të klientëve, shërbimet e Netfirms.com duket se kanë degraduar gjatë viteve të fundit. Në përgjithësi, ekziston një pjesë e mirë e vlerësimeve dhe raporteve pozitive në lidhje me shërbimet e ofruara, veçanërisht nga klientët me kohë të gjatë.

Nëse jeni duke kërkuar për një host të besueshëm, ju lutem merrni parasysh InMotion, i cili është një nga ofruesit më të mirë të pritjes së biznesit përreth.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector