Rishikimi i Rrjeteve të Zgjidhjeve të Rrjetit

01.06.2020
Shqyrtime Hosting 'Rishikimi i Rrjeteve të Zgjidhjeve të Rrjetit
0 14 мин.

Shqyrtimi i ofruesve të pritjes është ndonjëherë një udhëtim i vështirë që është i mbushur me zhgënjim dhe të njëjtën gjë pa pushim. Kompanitë thjesht duket se i shohin klientët e tyre si lopë të holla memecë që ata mund t’i rrjedhin dhe t’i qumështojnë vazhdimisht për gjithnjë e më shumë para. Tipari i tyre i preferuar njerëzor është injoranca që i bën njerëzit të blejnë pako më të shtrenjta, duke shpresuar se faqja e tyre në internet do të jetë më mirë disi. Mjerisht, jo çdo kompani pritëse po kërkon t’u sigurojë përdoruesve një shërbim të jashtëzakonshëm. Kjo është arsyeja pse unë jam shumë kritik ndaj tyre.


Tregu i sotëm i mbajtjes së faqes në internet është i mbushur me kaq shumë emra sa është e pamundur të gjurmosh të gjithë. Disa prej tyre janë para dhe të ndershëm, duke ndihmuar klientët e tyre të arrijnë qëllimet e tyre. Të tjerët thjesht krijojnë disa servera dhe kërkojnë paratë tuaja. Nuk është e lehtë të gjesh një shërbim kompliment që ka kontrollin e shpejtësisë dhe të kohës së duhur, ndërsa ofron një mbështetje të klientit që me të vërtetë e bën një përdorues të ndjehet sikur dikush ka shpinën.

Pse kaq e fortë për shërbime të tilla të çaluara të pritjes? Sepse Solutions e Rrjetit është vetëm ajo që kam dyshuar. Ajo nuk ofron shumë më tepër sesa bazat e pothuajse çdo shërbimi të mirë pritës atje. Sigurisht, ata janë mjaft të mirë dhe të besueshëm në shumë aspekte, por ata kanë shumë surpriza në rrugën e duhur për klientët e tyre. Megjithatë, kishte disa befasi të këndshme, që më bënë të rishqyrtoj mendimet e mia, kështu që ia vlen të shikojmë se çfarë Rrjeti Zgjidhje ka për të ofruar. Rri me mua në këtë përmbledhje dhe shiko veten tënde!

Përmbledhje e Zgjidhjeve të Rrjetit

Rrjeti i Zgjidhjeve ka rreth që nga viti 1979, por nuk ka qenë gjithmonë një kompani pritëse dhe nuk është thjesht një kompani pritëse edhe tani. Filloi si një konsulencë për IT dhe së shpejti u bë një regjistrues domain. Ata po bënin mirë duke shitur emrat e domain, por kjo nuk zgjati më pas konfirmimit të ICANN në 1998.

Për 20 vitet e fundit, Network Solutions ka ndërruar pronarë si njerëzit ndërrojnë brekë. Shumë firma me kapital privat kanë në pronësi kompaninë e cila ka çuar në shumë konfuzion përfundimisht. Dy çështje të sigurisë së profilit të lartë bëri që Solutions të Rrjetit të shiten nga Web.com për 405 miliardë dollarë, gjë që çoi në zvogëlimin e ndërmarrjes nga shumë.

Që atëherë, Solutions Rrjeti ofron një sërë shërbimesh siç janë zhvillimi në internet, shërbimet e marketingut në internet, marketing me email dhe zgjidhjet e postës elektronike dhe shërbimet e pritjes. Ata janë të rrënjosur thellë në shërbimet në internet dhe kanë shumë profesionistë që dinë çdo nyjë dhe pengesë për të drejtuar një faqe në internet ose një biznes në internet. Kjo i bën ata një zgjidhje mjaft të qëndrueshme gjithëpërfshirëse për një biznes që dëshiron të ndahet në botën në internet. Megjithëse nëse dëshironi thjesht një shërbim pritës, duhet të merrni shumë gjëra. Meqenëse vetë kompania ofron një mori shërbimesh, disa prej tyre kanë zbuluar në platformën e tyre të mbajtjes në internet gjithashtu. Kjo i bën ata unikë dhe me vlerë duke parë për mendimin tim.

Planet dhe çmimet e zgjidhjeve të rrjetit

Ashtu sikurse thashë, Solutions Network nuk ka të bëjë vetëm me mbajtjen në internet, ato ofrojnë një mori shërbimesh të tjera që janë nën kategori krejt të ndryshme. Do të fillojmë me rishikimin e planeve të tyre themelore të pritjes dhe më pas të kalojmë në shërbimet e tjera që ata ofrojnë për përdoruesit.

Rrjeti i Zgjidhjeve ka disa çmime mjaft të ulta, të cilat më pëlqejnë shumë. Planet e tyre të përbashkëta të pritjes fillojnë nga 2.99 $ / muaj. Shtë një ofertë e drejtë dhe do të ishte e vështirë të gjesh ndonjë plan tjetër të denjë me një çmim kaq të ulët. Por pasi që ata janë një kompani e marketingut në internet, gjithashtu, plani i tyre i dytë i përbashkët i pritjes është Plani i Web Hosting dhe Marketingu. Kjo do të thotë që ata do të futen në disa shërbime të thjeshta SEO, të tilla si renditja e profilit të biznesit tuaj në motorët e kërkimit të shumtë, për të cilët nuk i dini as dhe për ato të mëdha, si Google, Bing dhe Yahoo!.

Plani i parë i pritjes që përmenda planin thelbësor fillon me vetëm 2.99 dollarë në muaj, duke siguruar 300 GB hapësirë ​​të diskut të ngurtë dhe bandë të pakufizuar. Ajo gjithashtu vjen me 25 llogari FTP dhe 1000 llogari me email me 1 GB ruajtje për një llogari. Kjo është shumë, duke marrë parasysh që disa ndërmarrje ju japin vetëm 100 MB për llogari të postës elektronike.

Në vijim është plani profesional, i cili gjithashtu ofron shërbime të marketingut. Ajo gjithashtu vjen me 500 GB hapësirë ​​të diskut të ngurtë dhe bandë të pakufizuar. Pjesa tjetër e provizioneve është dyfishuar me 50 llogari FTP dhe 2500 kuti emaili që kanë 1 GB ruajtje. Do t’ju pajiset gjithashtu me një program statistikor për llogaritë tuaja të postës elektronike.

Më në fund, është plani i Hosting, Marketingu dhe Dyqani që ju ofron shërbimet e marketingut shtesë dhe gjithçka tjetër që ju nevojitet për të drejtuar një dyqan online. Do të merrni një çertifikatë SSL, karrocat e blerjes dhe çdo softuer tjetër që ju nevojitet për të drejtuar faqen tuaj të internetit. Kushton vetëm 4,99 $ / muaj që është një ofertë shumë solide. Shumica e kompanive paguajnë $ 10 + për të njëjtat shërbime.

Të gjitha shërbimet vijnë me një emër domain falas dhe 100 tregues shtesë të domain.

Rrjeti i Zgjidhjeve gjithashtu ofron VPS hosting për 40 dollarë në muaj. Ajo siguron 512 MB RAM, 24/7 mbështetje live, 10 GB hapësirë ​​ruajtjeje dhe 500 GB transferime të të dhënave.

Zgjidhja e Rrjetit fillon me të vërtetë e lirë, por ato përdorin hile të ngjashme që bën çdo kompani tjetër. Sigurisht, keni blerë një paketë të bukur prej $ 2.99 / muaj, por posa të filloni ndërtimin e faqes tuaj të internetit, do të duhet vazhdimisht të shikoni në ekranin e hollësishëm të faturimit për të ditur se ku shkuan shumica e parave tuaja. Ka shumë upsells dhe shtesa që thjesht shesin veten ndërsa punoni në faqen tuaj të internetit.

Gjithashtu, nëse e lini butonin e rinovimit automatik, do të befasoheni me sa më shumë para do të shpenzoni. Zgjidhjet e Rrjetit thjesht do të rritin çmimet e rinovimit të emrit të tyre me 50% kur të ndjehen si ajo.

Zgjidhja e Rrjetit Mbështetja e klientit

Tani, kjo është ajo ku unë u zhgënjeva me të vërtetë për Zgjidhjet e Rrjetit, pasi harrova strukturën me hije të çmimeve dhe shumësinë e rritjeve. Përvoja ime me mbështetjen e klientëve të tyre nuk ishte shumë e këndshme, dhe unë nuk kam hasur në shumë komente pozitive. As klientët ose rishikuesit e tjerë nuk folën për mbështetjen e klientit të Rrjetit Solutions në një konsideratë të lartë, gjë që lë të kuptohet se ata janë duke ofruar një shërbim crap 24/7/365.

Njerëzit thonë se u deshën ditë që ata të arrijnë shërbimin e tyre për mbështetjen e klientëve edhe kur ishin në internet. Por ka raste kur ato as nuk mund të arrihen sepse ato janë jashtë linje. Ata e kanë bërë veten e tyre një reputacion shumë të keqe ndër vite. Për një kompani që është rreth 40 vjeç, kjo është e papranueshme. E vetmja konsistencë që ju gjeni në departamentin e tyre për mbështetjen e klientëve është një pakënaqësi e vazhdueshme midis klientëve të tyre.

Duket se edhe pse ato ofrojnë një mori shërbimesh në internet, me të vërtetë ata duket se nuk janë aspak të besueshëm. Një nga rishikimet më të mira që kam lexuar në lidhje me Shërbimin e Mbështetjes së Klientëve të Zgjidhjeve të Rrjetit është ky: “Nëse nuk keni presion të lartë të gjakut, do të bëni me Solutions të Rrjetit.” Kjo është e mjaftueshme për të marrë idenë e përgjithshme, mendoj.

Prisni! Ajo bëhet edhe më mirë! Edhe pse mbështetja e tyre e rregullt e klientit thith gjithë rrugën, ata ofrojnë një shërbim që nuk e kam parë më parë. Quhet Mbështetje Premium. A do të më flasin vërtet nëse do ta paguaj? A do të bëhem VIP? Askush nuk e di dhe unë kam një ndjenjë se është më mirë kështu.

Të mirat dhe të mirat e përdorimit të zgjidhjeve të rrjetit

Tani që kam shkatërruar shërbimet e Rrjetit të Zgjidhjeve, është koha ta vendosim atë në një formë më të tretshme. Le të shohim nëse mirat në të vërtetë mund të tejkalojnë të këqijat (spoiler: ata nuk mund). Kjo listë e të këqijave është e gjatë. Nuk e prisja që do të duhej t’i tregoja këto fakte zhgënjyese në lidhje me Solutions të Rrjetit, por ata “kërkuan” për ta.

rekuizitë

 • Aktivizimi i llogarisë së menjëhershme – Alwaysshtë gjithmonë një gjë e mirë në lidhje me një ofrues të pritjes nëse nuk kërkon shumë kohë për të regjistruar një llogari dhe për ta aktivizuar atë. Nuk ka nevojë të presësh për verifikime, vërtetime dhe lloj tjetër marrëzie. Llogaria juaj do të vendoset me disa klikime.
 • Lehtë për të vlerësuar planet tuaja – Nëse biznesi juaj ka arritur në një pikë ku duhet të rritet dhe i duhet fuqia shtesë për ta bërë këtë, Rrjeti i Zgjidhjeve ka një zgjidhje të lehtë. Me disa klikime të shkurtra, menjëherë mund të blini një paketë më të fuqishme dhe të keni shumë më shumë burime serveri në dispozicionin tuaj.

Cons

 • Ndikimi i Web 2.0 – Një shumë e keqe që ka bërë Network Solutions është për shkak të faktit se ka ndryshuar pronarë të paktën 10 herë që nga fillimi i kompanisë. Ajo u mor përsipër nga Web.Com në 2011 dhe rreth gjysma e stafit origjinal të kompanisë duhej të largohej për shkak të zvogëlimit të saj. Mbeti me minjtë në përputhje që ndihmojnë në degradimin e kësaj kompanie vetëm në një burim pasurie në vend të një biznesi të ndershëm.
 • Shumë shumë upsells – Butoni i rinovimit automatik është një dëshirë vdekjeje. Pasi ta shtypni atë, do të ngarkoheni më shumë sesa prisni fillimisht. Ekzistojnë gjithashtu shumë shitësa që ju presin pas regjistrimit. Edhe pasi të keni arritur te ekipi i ndihmës së klientit për të instaluar një veçori të re ose për të marrë ndihmë për drejtimin e diçkaje, ata do të thonë se është e mundur vetëm nëse përmirësoheni në një plan më të lartë. Mënyra për të bërë biznes Zgjidhjet e Rrjetit.
 • Pa garanci për kthimin e parave – Pasi të jeni regjistruar në Solutions të Rrjetit, nuk do të shkoni pa u bërë para nga ju. Ata janë një nga kompanitë e para ku kam hasur që nuk kanë një periudhë prove për shërbimet e tyre.
 • Politika e pista e anulimit – Nëse doni të anuloni llogarinë tuaj, do të paguani një tarifë mjaft të lartë, të quajtur Tarifa e Përpunimit. Do t’ju kushtojë 34,99 dollarë për të anulluar pajtimin tuaj. Ata ende kanë nevojë për të ju qumësht edhe një herë para se të largoheni.

përfundim

A ju rekomandoj të përdorni shërbimet e Zgjidhjes së Rrjetit? Jo. Patjetër që jo! Ekzistojnë shumë zbritje dhe gjithashtu shumë vende që nuk do të merrni ndihmën për të cilën ju premtuan dhe do të përfundoni duke paguar shumë para për asgjë fare.

Ju shkoni më mirë me një ofrues të njohur të pritjes si InMotion ose BlueHost, dhe shmangni NetworkSolutions.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector