Rishikimi i WebHosting.uk.com

WebHosting.uk.com është një ofrues i hosteve me veprimtari të plotë me bazë në Mbretërinë e Bashkuar që ofron një gamë të gjerë shërbimesh ndihmëse, përfshirë regjistrimin e domenit, mbajtjen e postës elektronike, ndërtimin e faqes në internet, dhe zgjidhjet e sigurisë në internet. WHUK njihen në tregun e pritjes në internet në Mbretërinë e Bashkuar për çmimet e tyre të ulëta, shërbimet falas të migrimit në uebfaqe, planet e pritjes specifike të pritjes, dhe garancitë e tyre për 30 ditë kthim të parave. Le të shohim në këtë Webhosting.uk.com shqyrtim nëse shërbimet e pritjes të WHUK janë të vlefshme.


Përmbledhje e WebHosting.uk.com

Webhosting.uk.com është themeluar në vitin 2001, kështu, afro gati dy dekada të ekzistencës. Ky është një veprim mbresëlënës në një industri që vazhdimisht po ndryshon dhe po evoluon. WHUK është pjesë e Grupit Hyperslice që ofron zgjidhje për pritjen dhe pritjen e programeve në një bazë të klientëve prej mbi 35,000 në të gjithë botën.

Planet e WebHosting.uk.com & Çmimeve

WHUK ofron disa programe të mbajtjes së cloud cPanel, mbajtjen e cloud të Windows, hostimin e cloud të WordPress dhe planet e pritjes së cloud të Magento. Të gjitha planet e pritjes së cloud përmbajnë 24/7 mbështetje, ruajtje të SSD, bandwidth pa tel, domain të lirë me kontrata vjetore, kopje rezervë ditore të jashtme, 99.9% garanci në kohë, instalues ​​automatik me 1 klik, panel kontrolli cPanel ose Plesk, burim të fundit dhe teknologji Microsoft ( IIS 8, MS SQL, ASP.NET 4.x, MVC Framework, Ajax, ADO.NET, ODBC), etj.

planifikon çmimin e faqeve të internetit në internet

Planet e pritjes së cloud të cPanel fillojnë me 2.49 £ / muaj (pa TVSH), e cila përfshin 5 GB depozitim SSD, bandwidth të paplotësuar, hosting për 2 faqe në internet, hostim të pakufizuar të postës elektronike, baza të të dhënave të pakufizuara dhe emrin e domain falas. Plani më i shtrenjtë në këtë kategori është Cloud cPanel Developer, i cili paket 40 GB hapësirë ​​ruajtëse dhe ju lejon të presni uebfaqe të pakufizuara. Kostot e saj fillojnë në 6.99 £ / muaj.

Planet e pritjes së cloud të Windows janë në dispozicion në të njëjtin varg çmimesh dhe konfigurimit të burimeve si planet e pritjes së cloud cPanel.

Planet e pritjes së cloud të WordPress vijnë me kopje rezervë të përditshme falas, mbështetje ekspertësh, teknologji të përparuar anti-hacking, tema falas të para-instaluara dhe shtesa të para-instaluara. Mimet fillojnë me 0.99 £ / muaj për planin e WordPress Lite që ju lejon të strehoni një faqe të vetme WordPress, përmban një ruajtje prej 1 GB SSD dhe bandë të pakufizuar. Plani i nivelit më të lartë në këtë kategori, WordPress Advanced, ju lejon të strehoni 15 faqe interneti WP, dhe përfshin 20 GB ruajtje SSD. Ky plan kushton 7,49 £ / mo.

Planet e strehimit të Magento janë të përshtatshme për ata që kërkojnë të fillojnë një sit eCommerce. Këto plane ofrojnë pajtueshmëri PCI, disponueshmëri të lartë dhe serverë të ekuilibruar ndaj ngarkesës opsionale, Firewall të Aplikimit të Uebit, zgjedhje të cPanel ose Plesk Onyx, firewall të opsioneve harduerike dhe një mjedis pritjeje të shkallëzuar dhe të personalizueshëm. Konsumatorët mund të zgjedhin nga një gamë e serverëve VPS të Optimizuar të Magento, Serverave të Re dhe serverit të Dedikuar. Mimet variojnë midis 12.99 £ / mo për planin themelor Linux VPS dhe 409.99 / / pasdite pa përfshirë TVSH-në për planin ST WHUK E5 Enterprise ST.

WHUK ofron një përzgjedhje mbresëlënëse të serverëve privatë virtualë të bazuar në Linux dhe Windows bazuar me deri në 120 GB ruajtje SSD, deri në 4 bërthama vCPU, deri në 6 GB memorie DDR4, 1 adresë IP falas dhe bandë të pakufizuar. Mimet për VPS variojnë midis 12,99 £ / mo dhe 39,99 £ / mo pa TVSH. Në këtë kategori, çmimet për planet e Windows VPS janë pak më të larta.

Një tjetër nga shërbimet e shkëlqyera të hostit të WHUK përfshin Enterprise Cloud Server, të cilët janë të konfigurueshëm sa i përket panelit të kontrollit (cPanel WHM, Plesk ose asnjë), Sistemi Operativ (CentOS 7, Debian, Ubuntu 14.04, CloudLinux, Server 2012 R2), CPU (lart në 12 bërthama vCPU në procesorë Xeon me performancë të lartë), memorie (deri në 32 GB), ruajtje SSD (deri në 1 ruajtje TB për një SSD), rezervë (deri në 1.000 GB) dhe transferim të të dhënave (deri në 10,000 GB).

Serverët e përkushtuar WHUK mund të zgjidhen me ruajtje HDD ose SSD dhe kategorizohen bazuar në modelin CPU – Intel Xeon E3, Intel Xeon E5 ose Intel Xeon E5 ST. Do kategori përfaqësohet nga 3 plane të rregullueshme. Mimet variojnë midis 69,99 / / pasdite pa përfshirë TVSH-në dhe 439.99 / pa mbrëmje. TVSH. Të gjitha planet e dedikuara të serverëve përfshijnë lidhje 1Gbit pa ndonjë kosto shtesë. Këto plane menaxhohen plotësisht dhe ju mund të zgjidhni midis Linux ose Windows OS.

Shitësi i shitësit të shitësit gjithashtu përmban në mesin e shërbimeve pritëse të WHUK me zgjedhjen e planeve të shitësit të etiketave të bardha të Windows dhe Linux. Mimet fillojnë në 9,99 £ / mo përjasht. TVSH.

Shërbime Hosting në WebHosting.uk.com & Features

WHUK ofron plane të shumta pritëse në shumë kategori të pritjes. Pritja WHUK është e dukshme për karakteristikat e mëposhtme:

 • Planet e optimizuara të aplikimit të pritjes;
 • Të dyja opsionet e Linux dhe Windows të hostimit;
 • Zgjedhja e paneleve të kontrollit cPanel dhe Plesk;
 • 95% SLA me kohë;
 • Garanci pa kthim e parave për 30 ditë;
 • 24 × 7 mbështetje të klientëve me bazë në Mbretërinë e Bashkuar;
 • Pritja e pakufizuar në uebfaqe, gjerësia e brezit të pakufizuar, bazat e të dhënave të pakufizuara, mbajtja e pakufizuar e postës elektronike me disa plane;
 • Ruajtja e SSD dhe ruajtja HDD;
 • Instalues ​​i një aplikacioni me një klik;
 • Rezervime ditore;
 • Monitorimi proaktiv i serverit dhe rebootimi i largët me disa plane;
 • Domain falas me kontrata vjetore;
 • Menaxhimi si standard me VPS dhe planet e dedikuara të pritjes;
 • Plesk Onyx Falas përfshirë me çdo plan VPS;
 • Shërbim migracioni falas;
 • Ndërtues falas falas në faqe me një faqe;
 • Zgjedhja e shërbimeve shtesë (p.sh. Fortigate firewall që përmban parandalimin e ndërhyrjes, Sigurinë e Aplikacioneve në Internet, mbrojtjen DDoS, anti-virusin, mbrojtjen e malware).

WebHosting.uk.com Ndihma për klientin

Mbështetja e klientit në Webhosting.uk.com është në dispozicion 24/7 për të gjitha planet përmes bisedës live. Një numër pa pagesë në Mbretërinë e Bashkuar është gjithashtu i disponueshëm për klientët WHUK ose mund të kontaktoni WHUK duke përdorur formularin e kontaktit në faqen Mbështetëse. Anëtarët e ekipit mbështetës posedojnë çertifikata të ndryshme përmes Microsoft dhe Red Hat. Një Forum Mbështetje Teknike është gjithashtu i disponueshëm për ata që kanë pyetje para shitjes ose kanë nevojë për ndihmë teknike.

rekuizitë & Kundërvajtjet e WebHosting.uk.com

WHUK është një ofrues i web hosting me 5 yje me mundësi të shkëlqyera të pritjes dhe plane të përballueshme. Le të shohim se si WHUK bën çmime për sa i përket një krahasimi të mirat dhe të mirat.

rekuizitë

 • Zgjedhje e shkëlqyer e planeve të pritjes;
 • Nuk ka periudha minimale të kontratës, nuk ka probleme mbyllëse të shitësit;
 • Mbështetje për klientët me bazë në Mbretërinë e Bashkuar;
 • Disa opsione specifike të pritjes së aplikacionit (hostimi i WordPress, hosting Magento);
 • 24/7 chat live;
 • Pajtueshmëria e PCI me hostimin Magento;
 • Migrim falas.

Cons

 • Disa veçori janë në dispozicion vetëm si shërbime shtesë;
 • Faqja e mbështetjes fshihet në një meny anë anësore.

Përfundim Shqyrtimi i WebHosting.uk.com

Forca më e madhe e WHUK qëndron në larminë e planeve të pritjes transparente dhe me çmim të përballueshëm. Ky host është një zgjedhje e mirë për këdo që kërkon të presë faqen e tyre me një ofrues në Mbretërinë e Bashkuar që ofron mbështetje të klientëve me bazë në Mbretërinë e Bashkuar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map