Rishikimi i WebHostingPad

01.06.2020
Shqyrtime Hosting 'Rishikimi i WebHostingPad
0 9 мин.

Pritja e përbashkët e miqve me xhep është fokusi kryesor i WebHostingPad, por kompania nuk i kufizon shërbimet e saj vetëm në pritje të përbashkët – shumë VPS dhe opsione të optimizuara të pritjes të WordPress janë në dispozicion për ata me nevoja të ndryshme të pritjes. Përvec mbajtjes së faqeve në internet, hostimi i postës elektronike dhe regjistrimi i domenit gjithashtu paraqesin si shërbime ndihmëse të ofruara nga WebHostingPad.


Përmbledhje e WebHostingPad

Kompania është themeluar në vitin 2005 nga veteranët me përvojë të industrisë së web hosting. Ata janë të njohur më së miri për pritjet e tyre të përballueshme dhe fillestare miqësore që përfshijnë një emër të domain falas, dhe shumë karakteristika të pakufizuara si hostimi i domain dhe hapësira në internet.

Planet e tyre të WordPress janë gjithashtu në anën e përballueshme të pritjes, duke ofruar rrjet të integruar të ofrimit të përmbajtjes dhe heqjen automatike të malware. Për përdoruesit që kanë nevojë për burime të dedikuara, WebHostingPad ofron gjashtë plane VPS, të cilat mund të mos jenë më të lira në treg, por ato vijnë me disa syze dhe veçori të shkëlqyera.

Planet e WebHostingPad & Çmimeve

Në WebHostingPad, pritja e përbashkët mund të kushtojë aq pak sa 1.99 $ / muaj, por këtu është kapja – vetëm nëse regjistrohesh për 48 muaj, domethënë 4 vjet. Ju nuk keni mundësinë për të paguar muaj për muaj për planet e përbashkëta të pritjes pasi periudha më e shkurtër e angazhimit është 12 muaj, që del në 3.99 $ / muaj. Ky plan është Plani i Energjisë, i cili ofron hapësirë ​​të pakufizuar në internet dhe bandë, dhe një domain falas.

webmimet e faqes webhostingpad

Plani Power Plus kushton 7,99 dollarë në muaj me planin 1-vjeçar ose 4,99 $ / muaj me planin 4-vjeçar. Të dy planet dhe Power Plus kanë një planifikim të pakufizuar në internet, ruajtje të pakufizuar, bandë të pakufizuar, bazat e të dhënave të pakufizuara të MySQL, llogari të pakufizuara të emailit, etj. Një krijues falas i faqes Weebly, paneli i kontrollit cPanel dhe disa mjete të tjera falas përfshihen me të dy planet.

Ajo që e dallon planin e energjisë Plus nga plani i energjisë është se kjo e fundit përfshin një filtër të përparuar të spamit, një certifikatë falas SSL, statistika të përparuara të uebit, ruajtjen e bazës së të dhënave SSD, më shumë energji llogaritëse, skanues automatik malware dhe karantinë, shërbim premium rezervë dhe Hyrje në SSH.

Ata që kërkojnë një plan pritës për blogun ose faqen e tyre të WordPress, mund të zgjedhin nga 3 planet e optimizuara të pritjes së WordPress – WP Basic me 2.99 $ / muaj me plan 3-vjeçar ose 4.99 $ / muaj me planin 12-mujor; WP Pro me 3.99 $ / muaj me planin 3-vjeçar ose 5.99 $ / muaj me planin 1-vjeçar; dhe WP Premium me 5,99 $ / muaj me plan 3-vjeçar ose 7,99 $ / muaj me planin 1-vjeçar. Të gjitha planet e optimizuara të WordPress vijnë me një CDN të integruar, llogari të pakufizuara të postës elektronike dhe vend depozitimi, si dhe skanimin dhe heqjen automatike të malware. Disa plane përmbajnë shërbim rezervë premium, ndihmë eksperti WP, çertifikatë falas SSL.

Pritja VPS e WebHostingPad ofron më së shumti plane – gjithsej 6 plane pritjeje VPS të mundësuar nga VPSDepot.com. Të gjitha planet përfshijnë cPanel dhe WHMCS. Në këtë kategori planet nga muaji në muaj, planet 3-mujore dhe 6-mujore janë të gjitha në dispozicion. Plani i nivelit të hyrjes kushton 29,95 $ / muaj (bazuar në një angazhim gjashtëmujor), ndërsa plani më i përparuar në këtë kategori është me çmim 99,95 $ / muaj dhe ka specifikimet e mëposhtme: 300 GB hapësirë ​​në diskut, 3 bandwidth TB, 3 CPU bërthamat, 8 GB RAM dhe 3 adresa IP.

Ekzistojnë disa karakteristika të pakufizuara me këto plane, si numri i bazave të të dhënave, llogaritë e postës elektronike, domenet, llogaritë cPanel dhe llogaritë FTP që mund të krijoni dhe strehoni në një llogari të vetme.

Shërbimi i mbajtjes së postës elektronike të WebHostingPad, PadMail, fillon me 40 dollarë në vit.

Karakteristikat e Hosting në WebHostingPad

Karakteristikat e faqes së internetit

Megjithë opsionet e dedikuara të serverëve që mungojnë nga ofertat e produkteve të WebHostingPad, planet e tyre të përbashkëta, WordPress dhe VPS ofrojnë një larmi të mirë opsionesh dhe burimesh. Në Plane & Seksioni i çmimeve të këtij rishikimi të WebHostingPad kemi diskutuar disa nga burimet dhe veçoritë e disponueshme me secilën kategori pritëse. Këtu është një përmbledhje e veçorive më të mira të pritjes së WebHostingPad:

 • cPanel / WHM të përfshira me të gjitha planet;
 • Emri i domain falas me llogari të përbashkëta pritjeje;
 • E integruar globale CDN me planet e WordPress;
 • Skanimi dhe heqja automatike e malware;
 • Instalimet e shkrimit me 1 klikim përmes Softaculous;
 • Karakteristikat e pakufizuara të hostimit (domenet, bazat e të dhënave, bandwidth, hapësira në disk, etj.);
 • Mbështetje 24/7;
 • 30-dita e kthimit të parave;
 • 99% në kohë;
 • Ruajtja e SSD në disa plane;
 • Shërbim rezervë Premium me disa plane;
 • Transfer falas në sit;
 • Llogari e shitësit falas me planet VPS;
 • Disa opsione shtesë (Spam Firewall, çertifikatë SSL, Wildcard SSL, Vulë për Mbrojtjen e Trafikimit të Me qëllim të keq, Shërbim rezervë Premium, Rivendosje Një herë Rezervimi, etj.).

Ju mund t’i shtoni këto shërbime shtesë gjatë kontrollit, por ndërsa ato mund të rezultojnë të dobishme për disa, ato mund të rritin kostot e planit tuaj mujor.

Ndihma për klientët në WebHostingPad

Mbështetja e klientit WebHostingPad është lehtësisht e arritshme përmes bisedës live ose dorëzimit të biletave. Një bazë e njohurive e organizuar në kategori të ndryshme dhe një seksion tutorialesh video mund t’ju shpejtojë me thelbësitë e shërbimeve të pritjes së WebHostingPad. Ndërsa ka disa ankesa në lidhje me aftësinë e mbështetjes së klientit të WebHostingPad, ekzistojnë edhe vlerësime pozitive për ekipin e tyre mbështetës.

garanci për kthimin e parave të suportit në internethostingpad

rekuizitë & Kundërvajtjet e WebHostingPad

Tani për të mirat dhe të mirat e WebHostingPad:

rekuizitë

 • Paketa tërheqëse të përbashkëta tërheqëse;
 • Karakteristikat e pakufizuara të pritjes (domain, email, ruajtje, gjerësi bandë);
 • 24/7 chat live;
 • Ndërtues i faqes së internetit Weebly miqësore për përdoruesit;
 • WordPress optimizoi paketat e pritjes;
 • paneli i kontrollit cPanel;
 • Emri i domain falas me pritje të përbashkët.

Cons

 • Koha e gjatë e angazhimit për të shijuar çmime më të ulëta (4 vjet);
 • Asnjë plan pritjeje e përbashkët nga muaji në muaj;
 • Asnjë pako e dedikuar pritëse;
 • Issuesështjet e orarit;
 • Shumë upsells.

Fatkeqësisht, WebHostingPad nuk shkëlqen kur bëhet fjalë për kohën e duhur. Ata premtojnë 99% me kohë, megjithatë, ankesat për besueshmërinë e shërbimit të tyre dëshmojnë ndryshe. Ndërsa ata premtojnë një kohë më të ulët se sa ofruesit e tjerë të pritjes së miqve me buxhetin (shumica premtojnë një kohë të gjatë 99,99%), WebHostingPad nuk i përket premtimit të tyre.

Përfundim i Shqyrtimit të WebHostingPad

Slogani “çmime të papërballueshme” të WebHostingPad mbështetet me të vërtetë nga çmimet tërheqëse, megjithatë, ju duhet të bëni një angazhim serioz për një kohë të gjatë për shërbimet e tyre për të përfituar nga çmime të ulëta. Përveç planeve të pritjes së buxhetit të përbashkët, ato gjithashtu ofrojnë një gamë të gjerë të planeve të pritjes së VPS-së në bashkëpunim me VPSDepot.com, megjithatë, këto plane nuk hyjnë më në kategorinë e miqve për xhepat.

Nëse disponueshmëria e lartë dhe mundësia për të përmirësuar në një server të dedikuar janë të rëndësishme për ju, WebHostingPad mund të mos jetë hosti i përshtatshëm i internetit për ju. Nëse jeni duke kërkuar për një pritje të përbashkët miqësore për fillestar për tarifa të përballueshme, dhe angazhimet afatgjata nuk janë çështje për ju, atëherë mund të mbështeteni në planet e pritjes së përbashkët të WebHostingPad për të siguruar gjithçka që ju nevojitet për të marrë në internet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector