Shqyrtime FatCow

FatCow është një ofrues i shërbimit të pritjes në internet që përqendrohet kryesisht në pritjen e përbashkët, megjithatë ato gjithashtu ofrojnë një gamë të gjerë shërbimesh të tjera. Koncepti kryesor i kompanisë është të sigurojë zgjidhje të thjeshtë për pritjen e individëve dhe biznesit të vogël me një çmim të përballueshëm dhe të eleminojë sa më shumë të jetë e mundur nevojën e njohurive teknike.


Plani origjinal i FatCow dhe The Minimoo janë paketat më të njohura të pritjes, i pari është ai plan që vjen me të gjitha mjetet dhe veçoritë e nevojshme që i nevojiten një faqe të vogël, dhe e dyta është në thelb plani i mbajtjes së postës elektronike..

FatCow është një kompani me qendër në SHBA, dhe ka qenë në biznes për më shumë se 10 vjet tani. Isshtë në pronësi të Endurance Group, i cili është pronar i emrave të tjerë të mëdhenj si BlueHost dhe Hostgator. Përmes markave të saj, Qëndrueshmëria siguron shërbim online për më shumë se dy milion klientë në të gjithë botën.

Whatfarë është e mirë për FatCow Hosting?

Pricemimi i lirë i hyrjes: me zbritjen aktuale që mund të merrni përmes faqes sonë të internetit, norma mujore është 3,15 $ me një minimum prej 12 muajsh abonim për planin e përbashkët FatCow dhe një emër domain për një vit.

Vegla dhe aplikime për ndërtimin e faqes në internet: çfarëdo që të zgjidhni për të ndërtuar një faqe të thjeshtë HTML duke përdorur një ndërtues të faqes në internet, ose të vendosni të përdorni skriptet si Joomla ose WordPress, me FatCow mund t’i keni të gjitha.

Pritja e optimizuar e WordPress: pasi wordpress është një nga sistemi më i popullarizuar i menaxhimit të burimit të hapur, shumë prej tyre zgjedhin të krijojnë faqet e tyre të internetit me këtë softuer. Fatcow ofron një pritje të optimizuar për WordPress, e cila përfshin planin themelor të përbashkët të pritjes, një panel kontrolli të personalizuar, tema dhe shtojca të para-instaluara të zgjedhura me dorë. Infrastruktura e bazuar në SSD është krijuar për të rritur ndjeshëm shpejtësinë e faqes në internet dhe për të përmirësuar performancën, siguria sigurohet nga SiteLock dhe pyetjet trajtohen nga ekspertë të trajnuar për wordpress.

Dhoma për tu rritur: nëse ndodh që të tejkalojë pritjen e përbashkët duke përdorur shumë burime të serverit për shkak të sasisë së lartë të trafikut që merrni në faqen tuaj të internetit, mund të zgjidhni të azhurnoni në një VPS ose server të dedikuar.

Tregtia elektronike lehtësuar: Fatcow ofron një gamë të gjerë të shërbimit të tregtisë elektronike dhe e bën të lehtë fillimin e një dyqani në internet. Ju mund të filloni të shisni në internet përmes shportës së blerjeve Ecwid, e cila është në dispozicion me një kosto shtesë. Certifikatat SSL dhe shërbimet e përpunimit të kartave të kreditit janë gjithashtu të disponueshme.

Whatfarë është e keqe në lidhje me mbajtjen e FatCow?

Rinovimi i llogarisë dhe domenit: megjithëse çmimi fillestar i planit themelor të pritjes është shumë i përballueshëm, normat e rinovimit janë mjaft të larta në krahasim me konkurrencën. Shkalla e regjistrimit dhe rinovimit të domain është gjithashtu më e lartë, kështu që mund të dëshirojnë të marrin në konsideratë regjistrimin e domenit tuaj në regjistrues tjetër.

Rishikim në thellësi i FatCow.com Hosting

Nëse e keni bërë deri më tani, me siguri i dini disa gjëra për kompaninë tashmë. Në pjesën tjetër të kësaj Rishikim Fatkova, ne do të vazhdojmë të analizojmë më nga afër dhe të rishikojmë çdo aspekt të kompanisë, dhe gjithashtu të ndajmë disa përvoja personale që kemi pasur gjatë testimit të shërbimit të tyre të pritjes.

Shtë gjithmonë e këndshme të gjesh një kompani pritëse me një emër krijues dhe të rëndësishëm. FatCow pati përfundimisht sukses në atë. Megjithëse nuk janë më të mirët në treg, por ata janë përplot me surpriza. Të dy të këndshme dhe të pakëndshme. Do të isha i kënaqur me shërbimin e tyre, por FatCow jeton shumë në emrin e saj. Shërbimet e tyre janë shumë të ngadalta. Slowshtë mjaft e ngadaltë për të mos qenë sa duhet. Megjithatë, ato janë një nga kompanitë më të vjetra në biznes. FatCow ka qenë rreth e rrotull që nga viti 1998, por është blerë nga EIG famëkeqe. Ka shumë polemikë rreth çdo marke EIG, por më duket se FatCow i ka qëndruar besnik rrënjëve të saj që janë krijuar shumë vite më parë.

Përmbledhje e FatCow

FatCow është një kompani e ndershme, që performon në mënyrë të shkëlqyeshme në fushën e web hosting. Megjithëse një yndyrë e tillë nuk do të fitonte asnjë medalje, ata ndjekin qasjen e ngadaltë dhe të qëndrueshme mjaft mirë. Ata performuan mirë në kategoritë më të rëndësishme të një kontrolli pritës, përveç një. FatCow me të vërtetë i mungon shpejtësia pasi koha e ngarkimit të tyre pothuajse kalon vijën e të qenurit thjesht e keqe. Por duhet të pranoj se është në përputhje. Pra, le të shohim se si bëri FatCow në procesin tonë të rishikimit.

planet & Mimet në FatCow

Ajo që më pëlqeu shumë në lidhje me FatCow është çmimi i tyre i përparuar dhe i sinqertë që u mungojnë shumë ndërmarrjeve në këtë biznes. Mimi i reklamuar është çmimi aktual që ju do të paguani për një shërbim specifik të hostimit, pa qenë e nevojshme të regjistroheni për periudha më të gjata nga sa jeni të rehatshëm. Plani bazë i tyre i hostimit kushton 49 dollarë në vit. Pra, kur bëhet fjalë për çmimet, planet e FatCow me të vërtetë kanë shumë gjëra për ta. Meqenëse shumica e njerëzve po kërkojnë disa nga planet më themelore të pritjes, unë do të rishikoj planet e përbashkëta të pritjes këtu, së bashku me një nga surprizat e këndshme të FatCow.

Ndarja e përbashkët e FatCow

Plani i thjeshtuar i pritjes i FatCow kushton 49 dollarë në vit, që përkthehet në një çmim mujor prej 4.83 $ në muaj. Nuk është plani më i lirë i strehimit atje, por është një çmim i mirë. Pasi të keni rinovuar planin e thënë, çmimi do të marrë një kërcim të madh. Një kërcim rreth 250%. Do të shkojë deri në 10,99 dollarë në muaj, duke e bërë atë të kushtojë 131.88 dollarë në vit. Tani ky është një çmim i lartë i fuqishëm për një plan të thjeshtë të përbashkët të pritjes dhe është padyshim një mashtrim çmimesh që nuk duhet ta zbatoni. Të paktën ata janë të sinqertë gjatë periudhës së parë të shërbimit.

Ky plan përfshin një bandë të pakufizuar, hapësirë ​​të pakufizuar për ruajtje dhe llogari të pakufizuar të postës elektronike. Ajo gjithashtu siguron një krijues të faqes në internet, sisteme të njohura të menaxhimit të përmbajtjes dhe integrime të dobishme të aplikacioneve. Në lidhje me atë që ju do të prisni nga çdo shërbim në internet hosting këto ditë.

Shërbimet e FatCow ofrojnë garancinë themelore 30-ditore për kthimin e parave, por unë do t’ju këshilloja të kontrolloni shërbimet e tyre plotësisht dhe të vendosni nëse ju pëlqen apo jo. Pasi të keni kaluar atë periudhë, ata do të paguajnë një tarifë të anulimit të hershëm prej $ 35. Nuk është fundi i botës, por është shumë për të mos anulluar sa duhet herët.

Pasi të keni regjistruar llogarinë tuaj përmes një procesi të regjistrimit me dy hapa, ai do të aktivizohet menjëherë dhe do të keni qasje në panelin e kontrollit të personalizuar të FatCow.

Thelbi i shërbimeve të tyre është në rregull, por jo mjaft i mirë. e tyre Kohëzgjatja e serverit është 99.92% mesatarisht dhe e tyre Shpejtësia e ngarkimit të faqeve është mesatarisht 1500 milisekonda. Cila është mënyrë shumë e ngadaltë. Ju ndërprenë 1000 milisekonda vetëm duke zgjedhur HostGator ose InMotion dhe gjithashtu do të merrni një kohë më të lartë.

Tani për befasi! FatCow ofron dhe plan shtesë shtesë të lirë të quajtur Strehim të lirë të deleve. Planshtë plani i lirë i strehimit që do të gjeni në treg. Kushton vetëm 0,75 dollarë në muaj, gjë që bën 9 dollarë në vit. Sshtë qesharake e lirë. Pas rinovimit të planit, do të kushtojë akoma vetëm 20 dollarë në vit. Pra, është një bishë e një marrëveshje për të bërë. Ky plan vjen me disa kufizime të shtrënguara natyrisht, por është padyshim mjaft i mirë për të drejtuar një faqe në internet të thjeshtë nëse po kërkoni të shkurtoni disa qoshe. Ajo vjen me 2 GB hapësirë ​​magazinimi, 200 GB bandwidth, kredi me vlerë 100 $ të marketingut, së bashku me aplikacionet dhe integrimet që do të prisnit nga çdo ofrues tjetër i pritjes. Kjo është goxha e fortë për një shërbim pritjeje gati falas.

Megjithëse çmimet e FatCow janë të kënaqshme në shumë aspekte, ato ende kanë shumë ngritje të shitjeve vetëm duke pritur të hidhen mbi ju pasi të keni dhënë informacionin për kartën tuaj të kreditit. Për shembull, shumica e ofruesve të pritjes ofrojnë veçori të sigurisë falas. Kështu që shumë prej tyre ia heqin, saqë pothuajse harroj se mund të kushtojë para. Por FatCow më kujton këtë duke kërkuar një shtesë prej 1,94 $ / muaj në 38,75 $ / muaj për veçoritë e tyre të sigurisë. Mos u mashtroni dhe mendoni se do të paguani për ekspertë që kujdesen dhe mbrojnë faqen tuaj. Jo. Këto janë çmimet për karakteristika të thjeshta sigurie si SiteLock, mbrojtje kundër sulmeve DDoS dhe sendeve të zakonshme. Ky nuk ishte një mashtrim i lezetshëm për të tërhequr, FatCow.

Ndihma për klientët e FatCow

Të provosh veten ishte testi më i mirë për mbështetjen e klientit të FatCow dhe u kthyem plotësisht të kënaqur. U deshën rreth 5 minuta për t’u përgjigjur dhe ne morëm të gjitha përgjigjet e dobishme që po kërkonin. Ndërveprimi ishte njerëzor dhe kaloi pa asnjë fërkim. Kënaqësia ime zgjati derisa unë fillova të lexoj përdorues të tjerë të paraqitur komente për shërbimin e tyre të klientit. Duket se jo të gjithë kishin një përvojë kaq të këndshme dhe shumë njerëz u larguan të irrituar pasi kontaktuan ekipin e ndihmës së klientit të FatCow. Pra, padyshim që ia vlen të bëni pak të menduar dhe kërkime para se të blini një plan këtu.

Të mirat dhe të mirat e përdorimit të FatCow

Edhe një herë, unë kam mbetur me ndjenja të përziera kur është fjala për FatCow. Për fat të mirë, përvoja ime nuk ishte e keqe dhe unë përfundimisht mund ta quaj FatCow një host të mirë (jo të mirë, por të mirë). Këtu janë ngritjet dhe ngritjet e faqes suaj të internetit të ruajtur në serverët e FatCow.

rekuizitë

 • Mimi i ndershëm – Ishte mirë të shohësh strukturën e çmimeve të FatCow. Pasi shikoi kaq shumë kompani që përdorin çmime mashtruese për të tërhequr klientët dhe për t’i bërë ata të pajtohen për kushte ekstra të gjata, FatCow erdhi mirë. Pricesmimet e tyre të reklamuara janë marrëveshje e vërtetë, kështu që ju nuk do të zhgënjeheni kur të përfundoni blerjen në to, e cila ia vlen të lavdërohet.
 • Pritësi më i lirë në internet në Planet – Dyshoj se do të gjesh një shërbim të përshtatshëm të pritjes për më pak se një normë vjetore prej 9 $. Edhe pse duhen disa gërmime për të gjetur, FatCow me të vërtetë ofron planin më të lirë të pritjes tregtare në treg.
 • Migrime falas – Migrimet falas në uebfaqe janë gjithmonë të këndshme për tu dëgjuar, pasi disa ndërmarrje paguajnë 150 dollarë për to.
 • Emrat e Domainave Falas – FatCow do t’ju japë një emër domain falas për çdo plan që blini. Pothuajse çdo kompani pritëse e ofron këtë, kështu që nuk është punë e madhe.
 • Mbështetje e mirë për klientët – Përfaqësuesit e tyre për mbështetjen e klientëve përgjigjen në rreth pesë minuta. Megjithëse, ato duken të paqëndrueshme nëse unë faktoj që disa prej përdoruesve të paraqesin vlerësime.
 • Ata janë miqësore me Eko – Kush nuk do të flinte më mirë nëse do të dinin që pritja në faqen e tyre të internetit nuk e dëmtonte aq shumë mjedisin? FatCow bëri diçka shumë përparimtare duke fuqizuar të gjitha qendrat e tyre të të dhënave dhe zyrat me energji nga era. Ata janë një partner i EPA Green Power, kështu që duket se ata me të vërtetë po punojnë me energji të gjelbër.
 • Ikona falas në internet – Unë definitivisht nuk do t’i përdorja këto në faqen time, por ju mund t’i përdorni në tuaj nëse dëshironi. FatCow ofron ikona në internet që duken një lloj shqetësimi dhe i vjetëruar për mua, por ato janë padyshim një freebie për të parë përpara për të.

Cons

 • Mënyra shumë e sipërme – Ndërsa bëra lavdërime FatCow për një strukturë të ndershme të çmimeve, ngritjet e shitjeve vijnë më tej në rrugë. Pasi të keni dhënë informacionin e kartës tuaj të kreditit, do t’ju kërkohet të shpenzoni para për diçka shumë herë. Unë kam përfunduar duke menduar se kjo lopë po përpiqet të më kthejë në lopën e saj të parave të gatshme. Më besoni, asnjë lopë nuk i pëlqen të qumështohet sa herë FatCow përpiqet të qumështojë klientët e saj.
 • Kostot e sigurisë shtesë – Karakteristikat e thjeshta të sigurisë pothuajse për çdo kompani me reputacion pritës ofron falas, me kosto shtesë në FatCow. Kjo është një nga fitimet e tyre natyrisht. Karakteristikat e thjeshta të sigurisë si Lock Site dhe mbrojtja nga sulmet DDoS mund të përfundojnë duke ju kushtuar më shumë se 38 dollarë në muaj! Kjo është pak a shumë nëse doni të mbroni faqen tuaj të internetit të pritur në një plan prej $ 4.83 / muaj.
 • Shtë shumë e ngadaltë – Shpejtësia është një faktor kryesor si për ofruesit e pritjes ashtu edhe për faqet e internetit. Jo vetëm për shkak të përvojës së përdoruesit dhe efektit të tij në normat e konvertimit, por sepse Google e merr atë gjithashtu si një faktor renditje. FatCow nuk bën shumë favor për ju në këtë drejtim, sepse një faqe kërkon mesatarisht 1500 milisekonda për t’u ngarkuar nga serverët e tyre. Pra, FatCow vërtetë jeton në emrin e tij dhe nuk do të fitojë garat Olimpike me çfarëdo mënyre.
 • Rezervimet nuk janë falas – Shumë hoste komercialë të internetit ofrojnë kopje rezervë falas. Disa prej tyre madje shkojnë aq larg sa të ofrojnë kopje rezervë të automatizuar falas të cilat janë vërtet të mrekullueshme. Disa prej tyre ofrojnë shërbime shumë të lira rezervë që nuk do t’ju kushtojnë më shumë se 1 dollarë në muaj. Por FatCow kërkon 16,95 dollarë në vit nëse dëshironi të bëni kopje rezervë ditore të faqes tuaj. Nuk është një lajm i tmerrshëm, por as nuk është i mirë.
 • Kostot e anullimit të hershëm shtesë – Nëse përdorni shërbimet e FatCow për një ditë më shumë sesa periudha fillestare e provës, atëherë do t’ju kushtojë 35 dollarë për ta anulluar atë.

përfundim

Ndërsa më pëlqen emri i kësaj kompanie dhe fakti që ata ofrojnë një shërbim jashtëzakonisht të lirë, nuk do ta rekomandoja. Ka shumë rritje të shitjeve dhe do të përfundonit të shpenzonit shumë para për një shërbim që është i ngadaltë. Do të përfundonte duke tërhequr faqen tuaj të internetit përsëri në një pikë. Për të mos përmendur që do të dëmtojë portofolin tuaj pas një kohe, madje edhe me çmime të ndershme dhe planin më të lirë të pritjes në botë. Ju jeni shumë më mirë të paguani një çmim të arsyeshëm për një kompani më me reputacion si InMotion.

Shpresoj që të keni pëlqyer të lexoni përmes këtij recensioni dhe që ne ju kemi ndihmuar të mësoni diçka të re sot!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map