Shqyrtime Godaddy

GoDaddy është një nga kompanitë më të vjetra të mbajtjes dhe të njohjes më të vjetër në industri. Ky gjigant nikoqir me qendër në SH.B.A. funksionon si një regjistrues domeni dhe si një kompani pritëse me plane pritëse të përshtatshme si për qëllime personale ashtu edhe për komerciale. GoDaddy madje mundohet me marketing në internet, hostim të postës elektronike, sigurinë e faqes në internet dhe krijimin e faqes në internet, gjë që e bën atë një ofrues të vërtetë të gjithëpërfshirës të hostimit.


Përmbledhje e GoDaddy

E themeluar në vitin 1997, me seli në Scottsdale, Arizona, SH.B.A., GoDaddy është regjistri më i madh në botë i domain, që administron 71 milion emra domainesh dhe 17 milion konsumatorë në të gjithë botën. Kompania gjithashtu fuqizon platformën më të madhe të cloud në botë të krijuar për ndërmarrje të vogla dhe të pavarura.

GoDaddy ofron si host, edhe Windows, por edhe Linux, përmes planeve të ndryshme të përbashkëta, VPS, të përkushtuara dhe të menaxhuara me WordPress.

Për të marrë një vendim të informuar në lidhje me regjistrimin me GoDaddy, lexoni rishikimin tonë, duke detajuar planet e disponueshme, çmimet e tyre dhe karakteristikat e pritjes që përbëjnë shërbimet e pritjes së GoDaddy.

Plane GoDaddy & Çmimeve

GoDaddy nuk është sigurisht i shkurtër në planet e pritjes, zgjedhja e tij e ngurtë e paketave të hostimit mbulojnë shumë lloje të hostimit duke ju ofruar shumë mundësi për të shkallëzuar burimet tuaja dhe të vazhdoni me nevojat në rritje të faqes tuaj të internetit..

Paketat e Ndarjes së GoDaddy të Ndara

godaddy shared sharing hosting hosting

Planet e pritjes së përbashkët të GoDaddy janë në dispozicion me sistemet operative të Linux ose Windows server, kështu që, ju mund të zgjidhni OS që ju nevojiten.

Plani i ekonomisë në nivelin e hyrjes kushton aq pak sa 2.99 dollarë në muaj, por vetëm nëse angazhoheni për 3 vjet. Pagesa mujore nuk është e disponueshme me këtë plan, periudha minimale për të cilën mund të regjistroheni është 3 muaj, në këtë rast niveli mujor për këtë plan del në 7.99 dollarë. Plani është i përshtatshëm vetëm nëse doni të strehoni një uebfaqe të vetme, dhe nëse 100 GB hapësirë ​​ruajtëse, bandë gjerësia e papërcaktuar dhe një email i lirë i biznesit Microsoft Office 365 (1 vit) tingëllon shkëlqyeshëm për ju.

Nëse dëshironi të presni shumë site, GoDaddy rekomandon planin Deluxe (4,99 $ / muaj nëse angazhoheni për 3 vjet ose 10,99 $ muaj pas muaji) ose Plani Ultimate (7,99 $ me plan 3-vjeçar ose 16,99 $ me plane mujore) që mund të trajtoni faqet e internetit me një ngarkesë më të rëndë të trafikut. Të dyja planet vijnë me ruajtje dhe gjerësi të paketuar. Plani Ultimate hedh në fuqi përpunimi 2X & memorie (Linux vetëm me plane të cPanel), Premium DNS dhe certifikatë SSL 1-vjeçare.

Të gjitha planet vjetore përfshijnë gjithashtu një domain falas.

HostD Biznesi GoDaddy

Nëse jeni duke kërkuar për plane më të shpejta se sa hostet e përbashkëta dhe burimet e dedikuara të optimizuara për faqet me vëllime më të lartë të trafikut ose faqet e e-commerce, planet e pritjes së biznesit të GoDaddy mund të jenë të drejtë në rrugicën tuaj.

Edhe këtu, ju duhet të vendosni për plane 36 muajsh për të shijuar normat më të ulëta. Të gjitha planet në këtë kategori vijnë me një gjerësi bande të pa-matur, çertifikatë falas 1-vjeçare SSL, falas 1-vjeçare Office 365, deri në 2 bërthama CPU, deri në 4 GB memorje, deri në 240 GB depozitim dhe heqje falas të malware 1-vjeçare të SiteLock me planin e Ndërmarrjes.

Pricesmimet mund të shkojnë deri në 19,99 $ / muaj për planin Kryeministër, 24,99 $ / muaj për planin Premium, dhe 34,99 $ / muaj për planin e Ndërmarrjes, kjo vetëm nëse regjistroheni për 3 vjet. Nëse vendosni për faturimin mujor, prisni një kërcim çmimesh deri në 37%.

GoDaddy WordPress Hosting

Nëse jeni duke kërkuar një pritje të menaxhuar për faqen tuaj të internetit në WordPress, GoDaddy ka 4 plane që janë të përqendruara në konfigurimin dhe menaxhimin e WordPress.

Pricesmimet promovuese fillojnë me 3,99 $ / muaj për pritjen e një uebsajti (plan themelor) dhe shkojnë vetëm deri në 13,99 $ / muaj (Plani i Zhvilluesit) për pritjen e faqeve të shumta (deri në 5 site). Secili plan është hartuar për të trajtuar një ngarkesë të caktuar të vizitorëve (duke filluar nga 25,000 vizita mujore në 800,000 vizita mujore). Të gjitha planet e pritjes së WordPress përfshijnë ruajtjen e SDD (deri në 50 GB), ndërsa disa plane përfshijnë gjithashtu hyrje SSH / SFTP, sitin me skedarë me një klik, plugin SEO, 1 çertifikatë SSL (1 vit), skanimin dhe heqjen e malware.

Serverët VPS GoDaddy

Serverët virtualë privatë të GoDaddy gjithashtu ju ofrojnë mundësinë që të zgjidhni midis Windows ose Linux bazuar në host.

Në këtë kategori ekzistojnë edhe 4 paketa pritëse, me planet cPanel që kushtojnë sa më pak 16,99 $ / muaj dhe lart në 31,99 $ / muaj (çmime promovuese), ndërsa planet e Windows kushtojnë aq pak sa 26,99 $ / muaj dhe shkojnë deri në 41,99 $ / muaj (tarifat promovuese).

Të gjitha planet kanë qasje rrënjësore, gjerësi bande pa rimorkio, deri në 240 GB hapësirë ​​memorie, deri në 8 GB memorje, 3 IP të dedikuara dhe çertifikatë falas 1-vjeçare SSL.

Serverët e përkushtuar GoDaddy

Planet e hostimit Linux dhe Windows bazuar në Windows janë të dyja në dispozicion në këtë kategori, me planet e Windows janë më të kushtueshme se ato me bazë Linux. Kështu, çmimet e serverëve të dedikuar bazuar në Linux variojnë midis 69,99 $ / muaj dhe 129,99 $ / muaj (tarifa të zbatueshme për periudhat e angazhimit 24-mujor), ndërsa çmimet e serverit të dedikuar promovues të bazuar në Windows variojnë midis 99,99 $ / muaj dhe 159.99 $ / muaj.

Për sa i përket burimeve, këto plane përmbajnë deri në 4 bërthama CPU, 32 GB memorje, 2 ruajtje TB, bandë pa tela, 3 IP të dedikuara dhe çertifikatë falas 1-vjeçare SSL.

Karakteristikat e Hosting GoDaddy

GoDaddy është një ofrues kryesor i pritjes me programe dhe teknika harduerike të nivelit më të lartë, duke ofruar paketa të shkallëzimit të pritjes për të përmbushur një gamë të gjerë të nevojave të pritjes. Pritja GoDaddy vjen me karakteristikat e mëposhtme:

 • Zgjedhja e serverëve me bazë Windows dhe Linux;
 • Emri i domain falas me planet vjetore;
 • Certifikata falas 1-vjeçare SSL;
 • Adresa IP të dedikuara falas;
 • Heqja e malware të SiteLock dhe siguria e faqes në internet;
 • CDN e para-instaluar në plane të menaxhuara dhe plotësisht të menaxhuara;
 • cPanel hosting;
 • Qasja në rrënjë;
 • Garanci 99% e kohës;
 • Instalimi me një klik i WordPress, Drupal, Joomla dhe aplikacione të tjera;
 • 24/7 mbështetje telefonike;
 • Burimet sipas kërkesës.

Ndihma për klientët & Politika e rimbursimit në GoDaddy

Mbështetja telefonike e GoDaddy është në dispozicion 24/7, ndërsa biseda live është në dispozicion vetëm nga e hëna deri të premten në mes të 5 dhe 6 të darkës. Komuniteti GoDaddy është gjithashtu në dispozicion për të ofruar ndihmë dhe pasqyrë në çështjet që mund të keni me pritjen tuaj.

GoDaddy ofron garanci për paratë e kthimit të parave me 30 ditë të industrisë, standarde vetëm me planet e tyre vjetore. Për planet ose planet mujore më pak se afati 1-vjeçar, klientët mund të kërkojnë një rimbursim vetëm brenda 48 orëve nga data e transaksionit.

Pro GoDaddy & Cons

GoDaddy është një ofrues i vendosur mirë i hostit, të cilit mund t’i besoni, pavarësisht nëse jeni duke kërkuar të presni një faqe në internet ose të blini një emër domain. Meqenëse asnjë host nuk është i përsosur, le të shohim një krahasim të mirat dhe kundër të GoDaddy:

rekuizitë

 • Zgjedhje e gjerë e planeve të shkallëzimit të hostimit
 • Të dy Linux & Windows hosting
 • Integrime dhe siguri të mira të produkteve
 • Gjerësia e bandës së pashoqe

Cons

 • Kyçje nga shitësi (kërkesa për pajtim 36-muajsh dhe 24-muajsh për të përfituar nga çmimet më të ulëta)
 • Asnjë mundësi pagese mujore me disa plane
 • Biseda live e kufizuar në ditët e punës

Përfundim i Shqyrtimit të GoDaddy

GoDaddy është një korporatë e madhe që ka rreth dy dekada tani, që do të thotë se ekspertiza dhe shërbimet e tyre janë tërheqëse për njerëzit. Nëse nuk jeni tifoz i angazhimeve afatgjata dhe nuk jeni në kërkim të një pritje të lirë, GoDaddy mund të mos jetë pritësi për ju. Nëse, sidoqoftë, po kërkoni një ofrues të pritjes afatgjatë dhe plane të përballueshme, GoDaddy është një mundësi e besueshme për të pritur faqet e internetit, domainet dhe postat elektronike..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map