Shqyrtime JustHost

01.06.2020
Shqyrtime Hosting 'Shqyrtime JustHost
0 12 мин.

Fokusi kryesor i kompanisë pritëse JustHost është të sigurojë një pritje të lirë të përbashkët për individët dhe bizneset e vogla. Me klientët në rritje të vazhdueshëm, JustHost kohët e fundit prezantoi lloje të reja të pritjes, tani serverët virtualë dhe të përkushtuar.


JustHost është relativisht i ri në industrinë e web hosting, u themelua si një kompani në Mbretërinë e Bashkuar në 2008 nga Chris Phillips. Falë blerjes nga EIG, korporata që zotëron iPage, FatCow në kompani të tjera të mëdha, JustHost janë bërë një ofrues pritës pritës, sot që ka zyra në Mbretërinë e Bashkuar, SH.B.A. dhe Australi. Në pjesën tjetër të këtij përmbledhje të JustHost, ne do të tregojmë se çfarë është e mirë dhe çfarë është e keqe në lidhje me JustHost.

Farë është mirë në lidhje me JustHost?

E përballueshme: JustHost ofron paketa të shumëfishta të përbashkëta pritëse për nevoja të ndryshme. Plani i tyre Themelor fillon me 3,95 $ / muaj, që është i përsosur për klientët që duan të ndërtojnë faqen e tyre të parë ose blogun.

Lehtë për të filluar: JusHost është i përsosur si për përdoruesit e ri ashtu edhe për ata me përvojë. Procesi i konfigurimit është i shpejtë dhe i lehtë, dhe paneli i tyre i kontrollit i zgjeruar është shumë intuitiv, i dokumentuar mirë dhe i lehtë për t’u përdorur.

Garancia e kthimit të parave 30-ditore: me JustHost nuk ka asnjë version provë, megjithatë nëse nuk jeni të kënaqur me blerjen tuaj, mund të merrni një rimbursim brenda 30 ditësh. Thjesht kontaktoni departamentin e tyre të faturimit dhe ata do t’ju drejtojnë gjatë procesit.

Opsioni për tu rritur: uebfaqja juaj shkoi virale dhe po merrni shumë trafik? Nëse plani juaj i përbashkët i pritjes nuk është më i përshtatshëm për nevojat tuaja, ju keni mundësinë për të përmirësuar menjëherë në një VPS ose server të dedikuar menjëherë.

Farë është keq për JustHost?

Pricemimi i rinovimit: ju duhet të vini re, se çmimet e rinovimit në JustHost janë më të larta se nivelet e promovimit. Kjo mund të jetë një dobësi nëse jeni me buxhet.

Rishikim i hollësishëm i JustHost

JustHost është një host-miqësor për buxhetin që ofron serverë të përbashkët të orientuar nga fillestarët, VPS dhe serverë të dedikuar. Planet menaxhohen plotësisht dhe përfshijnë të gjitha tiparet e nevojshme për krijimin e një prezence në internet. Një domain falas, një garanci 30-ditore për kthimin e parave dhe monitorimi i rrjetit 24/7 vijnë si standarde për secilin plan.

Lexoni rishikimin tonë të hollësishëm të JustHost më poshtë për të vendosur nëse duhet të bëheni një klient JustHost.

Tani një ofrues pritjeje në pronësi të EIG, JustHost u lançua në vitin 2008 me misionin për të thjeshtuar zgjedhjen e një hosti në internet për ata që mund të kenë mungesë përvoje me mbajtjen në internet, ose ata që kanë nevojë për një zgjidhje të domosdoshme vetëm për mbajtjen në internet. Siç sugjeron emri i tyre, JustHost ofron pikërisht atë – duke pritur pa ndonjë shërbim plotësues si regjistrimi i domenit ose marketing në internet.

JustHost Value

Uebfaqja e JustHost-it nuk mund të zbehet me modelin e tij, por ofron të gjitha tiparet e pritjes që një webmaster i ri mund të ketë nevojë, dhe veçori që do të plotësojnë nevojat e përdoruesve të avancuar ose bizneseve me një buxhet. JustHost përqendrohet në bërjen e planeve të tyre sa më të thjeshta të jetë e mundur. Këtu është një përmbledhje e planeve të pritjes në dispozicion në JustHost:

Ndarja e përbashkët

shqyrtimi i përbashkët i justhost

Nga katër paketat e përbashkëta të disponueshme të pritjes, Paketa Kryeministri që fillon me 6,95 $ / muaj është ajo e rekomanduar. Megjithëse plani themelor i përbashkët është ai më i përballueshëm duke filluar vetëm me 3,95 $ / muaj, ai është i përshtatshëm për të pritur një uebsajt të vetëm dhe është i kufizuar në burimet e tij.

Plani Kryeministri, nga ana tjetër, ofron një pritje të pakufizuar në internet dhe transferim të pakufizuar, ruajtje, postë elektronike dhe ruajtje të postës elektronike. Shtoni SpamExperts, SiteBackup Pro dhe Domain Privacy që janë përfshirë të gjithë me këtë plan, dhe do të kuptoni pse rekomandohet gjatë planeve të nivelit të hyrjes.

Sidoqoftë, plani Pro tejkalon të gjitha planet në këtë kategori, por është gjithashtu ai më i shtrenjti duke filluar nga 14,95 $ / muaj. Ndërtohet në planin Kryeministër, por ofron certifikatë SSL të instaluar në faqen tuaj, dhe IP të dedikuar falas.

VPS Hosting

rishikim i hostus vps hosting

Planet VPS të menaxhuara të JustHost janë ndërtuar në teknologjinë e reve, funksion të sigurimit të menjëhershëm, qasje rrënjësore, cPanel, menaxhim me shumë llogari dhe burime të garantuara.

Ekzistojnë katër plane VPS, më të përballueshme duke filluar nga 19,99 $ / muaj. Një emër domain përfshihet me secilin plan VPS, si dhe deri në dy IP falas.

Sa i përket burimeve të ofruara, shumica e burimeve jepen nga Plani Ultimate që fillon me 59.99 $ / muaj dhe ai ka konfigurimin e mëposhtëm: CPU quad core, 8 GB RAM, 120 GB ruajtje, transferim 3 TB / muaj, 2 IP, domain falas emrin, dhe CentOS 6.5.

Përkushtuar Hosting

rishikim i dedikuar justhost për hosting

Planet e dedikuara të pritjes fillojnë me 79,99 dollarë për planin e nivelit të hyrjes. Ju mund të zgjidhni nga tre pako të dedikuara pritjes, secila duke ofruar një domain falas, IP të lirë dhe CentOS 6.5, një garanci për rimbursim në çdo kohë dhe një linjë mbështetëse të përkushtuar.

Për sa i përket burimeve, plani Premium duke filluar nga 119,99 $ / muaj paketon grushtin më të madh që ofron 4 bërthama, 8 fije Intel® Xeon Procesori, 8 MB cache, 15 GB RAM, 1 TB RAID 1 depo, bandwidth 15 TB / muaj dhe 5 IPS.

Për dallim nga planet e tjera të pritjes që përmbajnë garancinë standarde të kthimit të parave 30-ditore, paketat e dedikuara të serverëve përfshijnë një garanci të kthimit të parave në çdo kohë, pa kuptim, e cila lejon klientët me këtë paketë të anulojnë llogarinë e tyre në çdo kohë dhe të marrin një rimbursim të proruar për periudha e papërdorur.

Siç mund ta shihni, JustHost mbulon të gjitha opsionet themelore të pritjes, duke lejuar që ata që fillojnë me një llogari të përbashkët pritëse të azhurnohen në VPS ose paketa të dedikuara poshtë vijës.

Ndihmë JustHost & Shërbimi ndaj klientit

Mbështetja në JustHost ofrohet përmes chat live, mbështetje telefonike, dhe sistemit të biletave 24/7, e cila është mbresëlënëse për një host buxheti. Konsumatorët me llogari të dedikuara pritëse mund të gëzojnë mbështetje telefonike në një linjë të veçantë.

Baza e njohurive në uebfaqen e JustHost është e populluar me video mësimore, artikuj dhe udhëzues për fillimin që gjithashtu mund të ofrojnë informacion të vlefshëm se si të krijoni llogarinë tuaj ose si të zgjidhni problemet e pritjes.

Karakteristikat e Hosting JustHost

JustHost ofron një listë të plotë të veçorive të tyre të pritjes. Këtu është një përmbledhje e shpejtë e karakteristikave më të rëndësishme për të shpresuar në JustHost:

 • Regjistrim falas i emrit të domain me të gjitha planet;
 • Zvarritje falas & drop site builder që ofron ndihmë në ndërtimin e një siti edhe nga ata pa aftësi të kodimit ose dizajnit;
 • Planet me një pritje të pakufizuar (pritje të pakufizuar në internet, ruajtje, gjerësi bande, llogari të postës elektronike, etj.);
 • Instaluesi me 1 klik ju lejon të instaloni me lehtësi disa skriptete në internet si Drupal, Joomla, WordPress, b2evolution, etj.
 • Optimizimi i tregtisë elektronike: Certifikatë SSL, instalim me 1 klik i shportave të blerjeve (OSCommerce, Agora, PrestaShop, etj.);
 • Hosting Linux me cPanel;
 • Google AdWords & Kredi reklamimi Yahoo / Bing me vlerë 200 $;
 • Hosting që mbështet gjuhë të ndryshme programimi (Ruby / Ruby on Rails, JavaScript, PHP 5, Perl 5, Python);
 • Mbështetur PostgreSQL, MySQL dhe serverë të tjerë të bazës së të dhënave;
 • Qasja në FTP, hyrja në SSH;
 • Kopje rezervë mirësjellje;
 • IP të dedikuar falas (me VPS dhe serverë të dedikuar);
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave;
 • Linjë mbështetjeje e përkushtuar për llogaritë e dedikuara të serverit;
 • Guaranteedo garanci për kthimin e parave për llogaritë e dedikuara të serverit;
 • Mbështetje 24/7 e klientit me të gjitha planet;
 • SpamAssassin, mbrojtja e lidhjes së drejtpërdrejtë, direktoritë e mbrojtura nga fjalëkalimi.

Karakteristikat e hostimit të ofruara nga JustHost janë jashtëzakonisht të ngjashme me ato të ofruara nga hostet e tjerë të internetit në pronësi të EIG si HostMonster ose BlueHost, megjithëse BlueHost është një prerje mbi këto hoste të buxhetit, për këtë arsye ne rekomandojmë të krahasoni planet e JustHost me ato të BlueHost për të parë se cilat nikoqiri në internet është më i përshtatshmi për ju.

Fatkeqësisht, JustHost nuk jep premtime në kohë, për këtë arsye ne jemi të kujdesshëm t’i rekomandojmë ata në uebfaqe shumë dinamike dhe me intensitet trafiku. Përveç këtyre, JustHost ofron mbështetje për klientët, dhe ka garanci të shkurtër, por ende të arsyeshme për kthimin e parave.

Përfundim në JustHost

JustHost mbulon të gjitha kërkesat thelbësore të pritjes së individëve dhe bizneseve të vogla që nuk mund të përballojnë ose nuk duan të paguajnë shumë për mbajtjen në internet. Planet në dispozicion në këtë ofrues të strehimit mbulojnë të gjitha gjërat thelbësore që kërkohen për të drejtuar një faqe në internet. Ata ofrojnë faqet në llogaritë e përbashkëta shumë hapësirë ​​për t’u rritur, kështu që përmirësimi nga një llogari pritjeje e përbashkët nuk është problem.

Nëse jeni një pronar i faqes së parë për herë të parë, ose jeni një buxhet i fortë, JustHost mund të jetë një alternativë e përballueshme për zgjidhje komplekse të mbajtjes së faqes në internet që mund të kushtojnë më shumë dhe që mund të mos jeni në gjendje të shfrytëzoni sa më shumë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector