Shqyrtime Kinsta.com

01.06.2020
Shqyrtime Hosting 'Shqyrtime Kinsta.com
0 18 мин.

Bota e biznesit në internet është një peizazh vazhdimisht i ndryshueshëm i krahasimeve komplekse dhe grupeve të tipareve pararendëse. Zgjedhja e cila kompani për të përdorur për shërbimin tuaj të pritjes është hapi i parë që shumë ndërmarrin drejt një prani në internet.


Ka shumë opsione atje për stilistë të rinj në internet dhe njerëz me përvojë të biznesit ashtu. Everydo ditë duket se ka një host të ri që bashkohet me garanci të uptime dhe tarifa me zbritje të gatshme për të ranguar në çdo klient që ka nevojë të presë përmbajtjen e tyre.

Në mënyrë që ta prishim atë dhe t’ju japim një vështrim të përqendruar saktësisht se çfarë mund të bëjë çdo pritës në internet, ne do të hedhim një vështrim sot në Kinsta, një kompani pritëse e specializuar në WordPress me një gamë të gjerë të planeve të ndërtuara rreth kënaqjes suaj Ka nevojë për WordPress hosting.

Për të filluar, ne do të bëjmë pak hyrje në kompani dhe do t’ju japim një ide se kush janë ata dhe cilat janë ato që kërkojnë.

Farë është Kinsta?

E themeluar në vitin 2013, Kinsta filloi me një dëshirë për t’u bërë platforma më e mirë e pritjes WordPress në të gjithë globin. Ekipi përbëhet nga zhvillues veteranë të WordPress të cilët janë të vendosur të sjellin teknologji të përparuar, shpejtësi, siguri dhe stabilitet në një industri që rritet me shpejtësi.

Kompania ofron një grup të madh të planeve të optimizuara të WordPress; duke filluar nga paketat fillestare të përshtatshme për blogerët fillestarë dhe hobiistët, deri në llogaritë e mëdha të ndërmarrjeve të destinuara për korporatat e mëdha për të menaxhuar pjesët e përmbajtjes të gjitha menjëherë..

Krahasuar me kompanitë e tjera, të cilat zakonisht ofrojnë disa pritje në WordPress, por me përqendrimin e tyre në fusha të tjera si niches, pritja e tyre në WordPress është thjesht e padurueshme. Ata kanë komente të shkëlqyera në internet, si dhe një listë të klientëve me emër të mëdhenj si Tripadvisor.

Në përgjithësi, është mjaft e thjeshtë për të blerë hype këtu; Kinsta thjesht duket si opsioni më i mirë për manipulimin e WordPress-it. Duke u thënë kështu, është gjithmonë një ide e mirë të hedhësh një vështrim të përqendruar saktësisht se çfarë ju ofron një kompani.

Për këtë qëllim, ne do të hedhim një vështrim tani në disa nga të mirat dhe të këqijat e Kinsta. Ka shumë që kjo kompani duhet të ofrojë, dhe shumë gumëzhitje në internet rreth tyre (të mira dhe të këqija). Në mënyrë që të futemi në hollësinë e asaj që ne do të duhet të dimë për të marrë vendimin tonë, ne do të fillojmë me disa nga avantazhet që Kinsta ka për të ofruar.

Të mirat dhe të këqijat e Kinsta Hosting

Në vazhdim do t’ju tregoj të mirat dhe të këqijat e Kinsta.

Pro të Kinsta

Kinsta ka një gamë të gjerë avantazhesh, duke përfshirë:

 • 30 ditë garanci për kthimin e parave. Kinsta ofron një rimbursim nëse anuloni shërbimet e tyre të hostimit brenda 30 ditëve. Gjithmonë ka disa printime të shkëlqyera për të shkuar së bashku me këto garanci, kështu që është një ide e mirë të hedhim një vështrim uebfaqen e tyre dhe shikoni veten nëse po merrni atë që keni negociuar. Garancia në vetvete është mjaft standarde kur bëhet fjalë për kompanitë e mbajtjes në internet, por mund të jetë mirë për klientët që kërkojnë të minimizojnë rrezikun e tyre.
 • Asnjë penalizim poshtërues ose ngritës. Kinsta nuk do t’ju dënojë me akuza shtesë për ndryshimin e mendjes tuaj për atë që dëshironi me planin tuaj. Përditësimi në një plan më të lartë si dhe zbërthimi në një plan më të vogël nuk do të shkaktojë ndonjë tarifë ose kosto shtesë përveç ndryshimit aktual midis dy planeve nëse jeni duke i përmirësuar. Kjo është e bukur sepse shumë ndërmarrje mund të futen në zakonin e mashtrimit me pak tarifa për gjithçka që bëjnë klientët e tyre.
 • 2 muaj të lirë të përfshirë me planet vjetore. Kur regjistroheni në një plan vjetor dhe jo për një plan mujor, do të merrni dy muaj falas të mbajtjes së WordPress falas. Së bashku me tarifat e zbritura që ata ofrojnë me angazhime më të gjata, kjo është një veçori shumë e bukur, veçanërisht për njerëzit që kërkojnë të kursejnë para, ndërsa prapë marrin host host WordPress me cilësi të lartë.
 • Nuk ka kontrata me afat të caktuar. Kinsta nuk i kufizon planet e tyre në periudha kohore. Ky është një tipar i shkëlqyeshëm për njerëzit me modele të paqëndrueshme të biznesit, migrime të shpeshta në uebfaqe dhe klientë të mprehtë. Të dish që mund të dalësh nga një kontratë me më pak sherr është gjithmonë një fat i mirë kur keni gjëra më të mira për tu shqetësuar. Ky është një faktor veçanërisht i guximshëm kur merrni parasysh tiparet dhe teknologjinë e fuqishme që vijnë së bashku me mbajtjen e WordPress të Kinsta.
 • Rimbursimet e vlerësuara. Kur merrni një rimbursim nga Kinsta, ata prokursojnë rimbursimet në mënyrë që të mos merrni më shumë nga rimbursimet për shërbimet e bëra tashmë. Nëse keni marrë pritjen vetëm për një pjesë të një periudhe pagese, ju do të faturoheni ose do të rimbursoheni sipas shumës që keni paguar, në vend që të zvogëloheni në një pëllumb me pagë më të madhe. Përsëri, kjo është një marramendje e bukur për ata që mendojnë se mund të kërkojnë një rimbursim në një moment.
 • Rezervime ditore. Kinsta WordPress hosting administron çdo ditë rezervë të përmbajtjes së saj, kështu që ju kurrë nuk humbni ndonjë nga gjërat e rëndësishme që ndodhin në faqen tuaj të internetit. Shumë kompani të tjera pritëse WordPress ofrojnë kopje rezervë më rrallë, ose vetëm me plane specifike, por pritja Kinsta WordPress përfshin kopjet rezervë me të gjitha planet e tyre. Kjo do të thotë që kurrë nuk duhet të shqetësoheni për sasi të mëdha të të dhënave tuaja të humbura.
 • Mjedisi i skenës. Kinsta siguron ambiente skenë me planet e saj. Kjo ju lejon të shihni dhe provuar ndryshimet në faqen tuaj të internetit para se ta merrni atë live, dhe sigurohuni që keni saktësisht llojin e pranisë në internet që i nevojitet biznesit tuaj. Përsëri, shumë hostë të tjerë të internetit ofrojnë veçori të ngjashme skenike, por është mirë që ato të përfshihen si një veçori falas në të gjitha planet e tyre. Kjo do të thotë se pa marrë parasysh se në cilën shkallë të shërbimit do të merrni, ju do të merrni avantazhet e një ambienti skenë. Vetëm një nga mënyrat e shumta në të cilat Kinsta tregon se ata kujdesen.
 • Optimizimi i Killer WordPress. Kinsta ka disa nga hostet më të mira të WordPress atje, me statistikat e vrasjes së shpejtë dhe pajisjen më të mirë të artit të optimizuar për të sjellë shpejtësi marramendëse në faqen tuaj WordPress. Vlerësimet e klientëve të tyre dhe pjesët e opinionit në lidhje me punën e tyre janë përgjithësisht të ndezura në këtë kategori. Unë priren të besoj masat kur më thonë se një host ka performancë të mahnitshme. Disa njerëz duket se kanë pasur disa çështje me sasi të vogla të joproduktive, por këto duket se janë më shumë përjashtim sesa rregulli.
 • Paneli i bukur. Edhe pse Kinsta nuk duket se e përdor ndërfaqen standarde të industrisë cPanel, UI e tyre është shumë intuitive dhe i ka të gjitha informacionet dhe mjetet në dispozicionin tuaj që do të dëshironte çdo zhvillues i faqes në internet. Edhe pse nuk do të mësoni ndonjë aftësi standarde të industrisë kur të njiheni me ndërfaqen, do të vini re se tiparet dhe pamja e efektshme e bëjnë atë një ndërfaqe shumë të aftë, megjithatë.

Siç mund ta shihni, ka shumë për të pëlqyer në lidhje me Kinsta, pasi ato ndoshta janë WordPress më i fuqishëm që pret atje. Ndërsa planet e tyre mund të duken pak të kushtueshme në krahasim me planet themelore të përbashkëta të pritjes të ofruara nga disa uebfaqe të tjera, çmimet në të vërtetë janë shumë konkurruese në krahasim me planet e tjera të cloud dhe të dedikuara për pritje. Për më tepër, grupet e tyre të fuqishme të teknologjisë dhe karakteristikës vlejnë edhe pak më shumë, për mendimin tonë.

Nëse vendosni të shkoni me Kinsta, ka disa disavantazhe për të cilat duhet të jeni të vetëdijshëm para se të dilni para në një plan 600 $. Nëse vendosni që pritja e tyre e specializuar në WordPress ka atë që po kërkoni, duhet të shikoni në disa nga këto të këqijat dhe të shihni nëse nuk e marrin ose prishin vendimin tuaj për të shkuar me Kinsta.

Cons të Kinsta

Ka shumë gjëra të mira që do të dilni nga koha juaj me Kinsta, nëse vendosni të shkoni me shërbimet e tyre. E thënë kjo, asnjë kompani nuk është e përsosur, dhe ka gjithmonë fusha në të cilat një host mund të përmirësohet. Edhe pse Kinsta ka tendencë të kalojë mirë në vlerësimet e korporatave dhe klientëve, ekzistojnë disa zona të zakonshme të rënies së shkurtër që shumë priren t’i identifikojnë.

 • Asnjë regjistrim domeni. Megjithëse Kinsta ofron një pritje shumë të fuqishme të WordPress që priren të fryjë shumë host të tjerë nga uji, ata nuk ofrojnë shërbimet e tyre të regjistrimit të domain. Kjo është mirë për klientët që janë mësuar të merren me regjistrimin e domain-it të tyre veçmas nga shërbimet e tyre të pritjes.
 • Nuk ka pritje të postës elektronike. Përsëri, Kinsta për fat të keq nuk përfshin shërbimin e postës elektronike me planet e tyre. Ky është pak a shumë një standard për nikoqirët e WordPress, të cilët dëshirojnë të kushtojnë më shumë burime të tyre drejt gjërave për të cilat vërtet duhen faqet e WordPress. Megjithatë, mund të jetë pak dhimbje nëse dëshironi që një email të shkojë së bashku me faqen tuaj të internetit. Nëse jeni mësuar të merrni shërbimet tuaja të postës elektronike përmes hostit tuaj në internet, kjo mund të jetë pak për ju, por ka më shumë të ngjarë që kjo thjesht nuk do të jetë shumë e një çështjeje.
 • Disi kufizues. Si shumë shërbime të tjera të menaxhuara me WordPress, të menaxhuar, Kinsta vendos disa kufizime në llojet dhe numrat e shtojcave që mund të keni instaluar në faqen tuaj të internetit. Kjo është pak e keqe e domosdoshme, pasi lejon Kinsta të rregullojë faqet e tyre të pritura të WordPress në atë mënyrë që të garantojë llojin e shpejtësive dhe kohën e duhur për të cilën ata janë të njohur për.
 • Struktura e çmimit. Disa njerëz të cilët janë mësuar të përdorin plane të përbashkëta mund të mahniten pak nga struktura e çmimeve të përdorura nga Kinsta. Ju duhet të mbani në mend se këto çmime janë për serverë të bazuar në cloud dhe të dedikuar, dhe se çmimet janë ende shumë konkurruese në krahasim me kompanitë e tjera. Grupet e funksioneve dhe teknologjia janë ende shumë të fuqishme për të gjitha planet e tyre, edhe përkundër pikës së çmimit të tyre.

Siç mund ta shihni, këto të këqija nuk janë aq të këqija. Nuk ka shumë gjëra këtu për të ngritur ndonjë flamur të madh të kuq. Disa nga këto mangësi janë pak turp, por në përgjithësi avantazhet janë të mjaftueshme për të tejkaluar disavantazhet.

Pra, tani kur ne kemi krahasuar të mirën me të keqen kur është fjala për Kinsta, ka me të vërtetë vetëm një zonë tjetër për të parë, dhe ky është çmimi. Kostoja aktuale e shërbimeve të tyre dhe tiparet që përfshihen me to janë zakonisht momenti i bërjes ose pushimit për shumë përdorues, prandaj le ta kalojmë pak këtu.

Kinmimi Kinsta

Nëse jeni mësuar me planet e përbashkëta të pritjes, siç janë ato të ofruara nga BlueHost ose Hostinger, mund të jeni paksa larg nga pikat e çmimit të ofruara nga Kinster. Meqenëse planet e tyre ofrojnë një program të fuqishëm të dedikuar dhe cloud bazuar në WordPress, çmimet e tyre janë pak më të larta për tu përputhur.

Edhe pse këto çmime mund të jenë pak më të larta se ato që keni përdorur nëse po vijnë nga një plan themelor i përbashkët, ato pa dyshim se ia vlen veçoritë dhe funksionet shtesë që shkojnë së bashku me hostimin e Kinster në WordPress. Mimet në të vërtetë janë mjaft të arsyeshme në krahasim me hostet e tjerë të një cilësie të ngjashme.

 • Planet e pritjes së WordPress të Kinster variojnë nga rreth 30 dollarë në muaj deri në 900 dollarë në muaj për planet e tyre të ndërmarrjeve.
 • Ju gjithashtu mund të kontaktoni ekipin e tyre të shitjeve për të vendosur një plan të personalizuar të bërë pikërisht për ju, në rast se ju duhet edhe më shumë energji në krahasim me planet e tyre më të larta.
 • Plani i tyre i Fillestarit, me 30 dollarë në muaj, përfshin 1 instalim të WordPress, 20,000 vizita, 5 GB hapësirë ​​dhe SSL dhe CDN falas. Ky është një grup mjaft karakteristik i veçorive për një plan bazë të WordPress.
 • Plani Pro e bënë këtë deri në 2 Instalime të WordPress, 40,000 vizita dhe 10 GB hapësirë ​​për 60 dollarë në muaj. Planet vazhdojnë të rriten si kjo, dhe vetë çmimet janë pak më të pjerrëta nga sa prisni nga një shërbim tjetër. Vetëm mos harroni se po paguani për cilësinë shtesë.
 • Planet e tyre të Biznesit diplomohen në të njëjtën mënyrë; duke filluar nga 100 – 400 dollarë në muaj, dhe duke filluar nga 5 deri në 40 instalime të WordPress, 100,000-600,000 vizita dhe 15-40 GB hapësirë.
 • Planet e tyre më të shtrenjta të Ndërmarrjeve shkojnë për 600 dollarë ose 900 dollarë në muaj, dhe përfshijnë deri në 80 instalime të WordPress, 1.500,000 vizita dhe 120Gb hapësirë.

Këto opsione të planit janë shumë të shkallëzueshme, me grupe të fuqishme karakteristike dhe teknologji për të shkuar së bashku me garancitë e tyre dhe marrëveshje të veçanta. Gjithmonë kontrolloni për të parë nëse nuk po ofrojnë pako speciale ose zbritje, pasi që kompani si këto shpesh kanë promovime dhe të tilla për të ranguar tek klientët e rinj.

Aktgjykimi

Në përgjithësi, Kinsta tejkalon shumë nga shumica e vendeve të tjera të hostimit të WordPress. Ata kanë një reputacion të vendosur mirë dhe rishikime të ndezura të klientëve në internet. Lista e tyre e klientëve me emër të mëdhenj flet edhe vetë, duke pretenduar cilësinë dhe kujdesin me të cilin Kinsta sjell shërbimet e tyre të pritjes në tryezë.

Nëse keni ndonjë koment ose gjëra që na kanë munguar, ndjehuni të lirë të na njoftoni!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector